moreplovac

Usa Turicticke Vize

396 poruka u ovoj temi

... Da li da posaljem neki mail Ambasadi ili sta da radim???

huh nisam sigurna da je pametno njima pisati mail...i onako kazu da nemas prava na zalbu...na njima je da li ce ti dati vizu ili nece. I naravno zadrzavaju pravo da ti ne kazu zasto si odbijena. To je sada svima glavna fora...odbiju te ali ti ne kazu zbog cega.

uvek mozes podneti novi zahtev, ali naravno sve ide iz pocetka i sve im ponovo placas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima :)

zelela bih da ovo leto odem u Ameriku u posetu rodjacima. Moj "status" je sledeci: student prve godine-svi ispiti dati (ako to ima ikakve veze), nezaposlena, bez imovine, racuna u banci i kartica. Roditelji ce mi finansirati put.

E sad vidim da je vecina ovde imala jace razloge za ostanak u Srbiji od mene ali ja stvarno samo zelim da odem na mesec dana.

Sta bi sve moglo da mi bude dokaz o povratku osim studija? Kakve bi sve papire mogla da ponesem?

Imam par EU viza od srednjoskolskih ekskurzija, jel to pomaze?

Kad se nabavi onaj PIN broj i nazove za rezervisanje terimina za intervju, za koliko dana se moze ocekivati taj intervju?

Hvala unapred na svakoj informaciji :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad pozoves ljubazno te pitaju kad ti odgovara da dodjes i daju ti najpriblizniji termin.Fakultet ti je solidna garancija za povratak,neka roditelji napisu izjavu da te izdrzavaju..I nije to neki intervju-protrcis 3 saltera,malo toga te pitaju...(zasto i kod koga ides,sa kim ovde zivis..)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene je mama ovlastila za sve njene račune i kartice.uradi i ti tako i nema problema

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam

Tako mi je sad frka, da ne bude posle da nisam dobila vizu jer nisam ponela jedan papir :mellow2:

Jel bi to moglo da se obavi za mesec dana?

i jos nesto- citala sam tako po forumima da su ljudi otvarali racune sa min 50-100 dolara po danu putovanja. Jel to neophodno?

jos jednom hvala svima, nikad nisam sama vadila vizu pa sam malo pukla :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za većinu zemalja šengena treba potvrda iz banke(100e po danu) ili kopija kreditne kartice.Što se tiče ovlašćenja mislim da to može da se sredi za mesec dana(oko 2 nedelje se čeka da stignu kartice na tvoje ime)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci tako treba i za Ameriku?

Nije dovoljno dakle samo potvrda za ce oni da mi finansiraju put, vec moram da imam i racun i karticu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko ja znam za USA ne treba potvrda iz banke (tipa 100eura po danu), niti kopija kartce . Mnogi moji prijatelji su dobijali  vizu, bez ovih potvrda, kako oni zaposleni tako i studenti . Amerikancima je najvaznije da podneses dokaz da imas jake veze sa Srbijom, da bi se vratila . Mozda bi bilo bolje da doneses prosek primanja svojih roditelja .Pozdrav

Izmenjeno (Anchi72)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba a i piše na sajtu,ne vidim u čemu je problem da je roditelji ovlaste za njihove račune.Meni su tražili tu potvrdu i ako vide neki fin iznos na deviznom računu raste šansa da dobije vizu mada nisu oni toliko rigorozni koliko se misli

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam svima na pomoci. Divni ste :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja podnosio zahtev za turisticku vizu 1998. i 2000. i oba puta odbijen. Racunam, nema sanse vise ikad da dobijem, jer nisam znao nikog ko je dobio treci put, a nisam ni cuo. Elem, pre 5-6 dana, podnesemo zahtev nas 18, i SVI dobijemo vizu! :D Nista, ali NISTA od dokumenata nam nije gledao, i sestorica dobise vizu na godinu dana, dvojica-trojica na tri meseca a mi ostali na tri godine, naravno multi entry :D

Ko nosi krstenice ivencanice, obavezno da ponese i njihov pasos kako bi amer na salteru video da oni nemaju USA vizu i da stvarno ostaju ovde.

Iganjre lutrije za zelenu kartu verujem da ima i te kako uticaja, posebno ako slazete u formularu. Ne zaboravite da ameri imaju najvecu bazu podataka i dovoljno je ako posumnja da lazete da ukuca ime u komp i ispusili ste abog jedne lazi. Takodje ko je ucestvovao u lutriji, znaci da mu je stalo da stigne tamo i da burgija na svaki moguci nacin.

U formularu sam bio posten i upisao oba puta kad sam odbijan za vizu i k'o sto rekoh, nije bilo problema :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sloba - ne mora da znaci. ja sam igrala lutriju i dobila vizu, za lutriju me nisu ni pitali. a za laganjem na formularu nema ni potrebe ni prilike jer to pitanje ne postoji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima :kez:

Ja zivim u AmeriKi :D i saljem garantno za sestru da dodje na mjesec dana i sve me vise strah da je nece pustiti. Ima potvrdu od kafica u kojem radi da je menadzer i da ima dobru platu i da ima pravo na godisnji odmor u trajanju od 30 radnih dana, nema nekretnina (osim stana u kojem su nam roditelji), nema racuna u banci niti para :) Izdrzava roditelje..ne znam kako bi to mogla da dokaze (mozda bi pomoglo) Ima i neki mali kredit koji je podigla skoro (oko 1000E ) da li da i to prilozi???

Ja bih vam od srca bila zahvalna na savjetima svi su dobrodosli :)

Na razgovor ide za 15 dana :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravila sam da dodam da izmedju ostalog ima poziv da dodje ovde da bude kuma na krstenju djetetu :) Staro kumstvo..nadam se da ce i to pomoci :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozivi iz Amerike ne znace mnogo..najvise znace stvari koje je vezuju ovde,kao sigurnost njima da ce se vratiti.Najjaci adut bi bio taj da izdrzava roditelje,valjda...?Meni su gledali samo posao i postojanje porodice ovde,nikakve racune iz banke itd.nisam ni nosila...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka