djoje

Kolubarski region

6 poruka u ovoj temi

U zelji da obidjemo nesto sto nije daleko od Beograda kopala sam po internetu i pronasla ova mesta u istom okrugu. I krenuli....

Ibarskom magistralom ka Mionici, prvo na listi selo Gornji Musici i Markovica avlija.

U selu niko nema pojma gde se nalazi, nigde nikakvog putokaza, nakon duzeg lutanja nadjosmo i odmah razocarenje.

Kuca koja je opisana kao komforan apartman mozda bi i bio komforan da nije napunjen kojekakvim stvarima sa kojima ljudi ne znaju sta ce pa su ubacili u tu kucu.

Od 2 depadansa jedan je u funkciji, sve u svemu jedno seosko dvoriste,skuceno, po meni neuredno. Ne preporucujem.

U nadi da ce sledece biti bolje produzismo dalje kroz Mionicu do sela Kljuc, putokaz za Kljuc raja nas je doveo bez lutanja tamo gde smo krenuli.

E ovo je druga prica, ali da ja ne bih pricala evo nekoliko slikica

Kljucraja.jpg

kr1.jpg

bazen sa pastrmkama

kr2.jpg

kr3.jpg

Ljubazan domacin pun planova i zelje da poboljsa ponudu ima u planu izgradnju bazena.

Evo i njihiv sajt http://kljucraja.com/index.html

Sve stvarno tako i izgleda i mislim da vredi otici makar na jedan dan.

Samo kilometar ili dva dalje se nalazi gazdinstvo Lepenica. Cini mi se da je odlicno mesto za vikend ili kraci odmor.

Bazen koji se puno termalnom vodom

lepenica.jpg

l5.jpg

l1.jpg

l2.jpg

l3.jpg

l4.jpg

l6.jpg

Evo i njihov sajt http://selokljuc.com/index.html

Bez obzira na los pocetak ovo je bio jedan predivan dan :srce:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da u Valjevskom kraju ima lepih mesta za obici ali mi to nekako kao poseban okrug, i to sam ostavila za neki drugi put,cini mi se da mi treba malo vise vremena :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Valjevo je malo, prelepo mesto sa dušom i bogatom istorijom. Na svakom koraku možete naći stare gradjevine koje su nemi svedoci pršlih vremena. Spomenuću Gimnaziju, po kojoj je Valjevo poznato, te muzej (odmah do Gimnazije) koji nesmete zaobići prilikom obilaska. Tu je i Muselimov konak, najstariji objekat u Va. Ulaskom u njega vratićete se u 19.vek, vreme kad su veliki srpski knezovi tu ,,boravili". Tu je knez Miloševa ulica (pandan beogradskoj knez Mihajlovoj), ulica koja obiluje starim zgradama u raznim stilovima. Paralelno sa njom je i Tešnjar, čuvena i nezaobilazna filmska ulica. Na žalost, dosta je objekata koje su prepuštene zubu vremena. Šetajući Tešnjarom, valjevskom Skadarlijom, osetićete očaravajuće mirise koji dopiru iz okolnih etno restorana. Moja preporuka je svakako restoran Jefimija koji će vam ponuditi najbolju hranu sa ovog podneblja. Još kad na sve to dodate nasmejano osoblje, poželećete da se ponovo tu vratite.

Ukoliko idete šabačkim putem , ne propustite obilazak Brankovine. Obilaskom Brankovine, doživljaj će biti potpun. To je muzej na otvorenom. Mesto u kojem se školovala Desanka Maksimović, mesto gde su živeli nadaleko poznati Nenadovići. Sve te ličnosti sada počivaju u porti Brankovačke crkve koja sadrži izuzetno stare predmete koje vredi videti.

Valjevo je malo mesto, ali ga velikim čine istorija i ličnosti koje su ga proslavile. Uživajte u Valjevu!!!!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad je u pitanju okolina Mionice, tu vam je i muzej-rodna kuca Zivojina Misic, zatim muzej kamena u selu Pastric, park prirode i manastir Ribnica.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26655
    Ukupno tema
    894289
    Ukupno poruka