Suncica

Hurgada aktuelnosti

13366 poruka u ovoj temi

@pzglc

Moj stav je da ne sme nista da nas iznenadi :).

Rolleyes smajli je moja greska, slucajnost, uvek kucam a sad sam uzeo iz menija i ne gledajuci mu znacenje pa se i izvinjavam ovom prilikom.

Ista situacija se i nama dogodila prvi put kad smo bili, Kontiki je bio. Posto smo bili 17 dana oni koji su ranije isli kuci su nam javili da cemo imati problem da udjemo na aerodrom ako nemam odstampane karte ili na telefonu. I mi kukali trazili od Olje, verovatno i ne radi vise tamo, posaljite nam na mob. Ma kakvi, do predzadnjeg dana nas je zamajavala.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nase iskustvo sa aerodromima u Hurgadi i Beogradu u aprilu ove godine:

Stigli smo prvi (i jedini) na aerodrom u Hurgadi 3 sata pre leta, kombi je kupio samo nas jer smo bili jedini u hotelu izvan Hurgade. Ostavili nas na parkingu ispred aerodroma, malo je bilo jezivo, nigde nikog. Imali smo sve spremno pa i odstampane avionske karte, jer je sve bilo detaljno navedeno na papiru kojeg smo pri dolasku dobili od vodica. Medjutim, policajac ispred zakljucanog ulaza na aerodrom nas je ipak drzao vise od pola sata napolju a karte nam je uzeo i vrlo zabrinuto ih proucavao, pa je onda usao u aerordromsku zgradu, vidimo ga kroz staklo trazi nekog, doziva, pa se "konsultuje" s nekim, pa izadje, pa se dovikuje sa policajcem na drugom ulazu, pa s nekim komunicira radio vezom, a sve vicuci, ja nas vec vidim u Scorpion Tora Prison, pa opet gleda one odstampane karte, pa opet udje u zgradu aerordroma...pa sve ponovo. Doduse, nije bio neprijatan prema nama, cak se saucesnicki ponekad osmehnuo, u stilu "sta mogu, kad moram". 

Najzad, vrati nam karte i pusti nas u zgradu. Nama nisu (nekima jesu) pretresali prtljag, cak ni nas nisu detaljno pretresali kao pre dve godine kad smo izuvali obucu, a zbog zguzvane papirne maramice u dzepu pantalona zamalo mi ne skidose i gace. Moj sin je sada cak bio nezadovoljan "blagim" pretresom ('kakav je ovo high level security kad su nam ostavili flase s vodom...to mi se nimalo ne svidja").

Sto se tice "policijske" drzave, ja se isto osecam bolje ako je detaljnija i strozija kontrola, imajuci na umu dogadjaje i na njihovom i na drugim aerodromima/letovima.

A prilikom odlaska, na nasem Nikoli Tesli, mene su skidali i "testirali na eksploziv"!!! (note: bliza sam sedamdesetoj, nego sezdesetoj, valjda im bila sumnjiva moja seda kosa:neznam:)

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@lalex dobro je da su Vam na kraju ipak poslali to što treba, a pre svega to što su Vam rekli kakva je procedura i šta da očekujete. Ja od Travellanda nisam dobio nikakvo obaveštenje.

A na kraju se ispostavilo da cela ta komplikovana procedura i ne mora da se sprovede doslovno, pošto je u mom slučaju bilo ovako: dao sam mu pasoš, zeleni sertifikat i vaučer iz hotela, pošto je to sve što sam imao kod sebe. On nije znao, ili nije hteo, da mi objasni šta traži. Na kraju je, posle nekog vremena, samo rekao "Air Cairo?", ja sam potvrdio da je let Air Cairo za Beograd i prošao sam. Dakle bez odštampanih karata, valjda na svoj iskreni izraz lica :D

Ono što još mogu da prenesem kao neki praktičan savet je da imate dolare ako hoćete nešto da kupite u njihovim fri šopovima na aerodromu. Vrlo bezobrazno pokušavaju da računaju dolar i evro kao da su iste vrednosti, a u najboljem slučaju pristaju da platite evro ili dva manje ako plaćate u evrima, što i dalje nije realan kurs. Takođe, dobro je da znate nešto o stvarima koje kupujete, jer ako se oslanjate na njihove preporuke šta je dobro, uvaliće vam đubre na kome mogu najviše da zarade, ili koje niko drugi neće da kupi.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ljudi da li je neko ima problem kao i ja moram da pitam... Posto imam onaj vaucer od prosle godine za Egipat preko FAROSA. A faros nema aranzmane tako da sa istim mogu da se slikam iskreno...

Šta su ti rekli u Farosu? Jesi li uspio iskoristiti vaučer?

Izmenjeno (tatanka)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo sa njima putovali u maju. Iz hotela su mi na ljubaznu molbu u vezi rezervacije sobe odgovorili tek 7 dana pre puta. Pretpostavljam da im je WO tek tada prosledio novac...

@BrankicaaaNadam se da ce sa Vasom rezervacijom biti sve u redu.

Pozdrav

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

@mimi28

Hvala. Verujem da će biti ali to je bezobrazluk. Meni je ovo 4 ti put preko njih. Šta da nije Covid situacija i da su hoteli puni? Onda njihovi putnici dobiju "šta ostane" od soba npr. Za hotel i osoblje sve pohvale po ko zna koji put. Ljudi brinu o nama a da ni pitala ni tražila nisam ništa. Ako ne računam bakšiš za sobare ja u Sindbadu nikada dolar nisam dala za specijalne želje a uvek smo dobijali najbolje što se nudi. Late check out nijednom platila nisam a u sobi budemo do 20-21 h. Prosto smo se od prvog dana zgotivili. Sad nam čovek već bukirao sobe bez REZERVACIJE. Ludilo. Ma kada agenciji daš pare to je uvek lutrija. Evo drugarica ide u Grčku preko Mozendisa sto puta a sad su pukli i neće ni odputovati kako stvari stoje

Izmenjeno (Brankicaaa)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

@bianca

Obzirom da pratite moj lik i delo onda bi trebali znati da nikada nisam rekla da neću više  sa njima na odmor već da ukoliko nas ne pošalju na letovanje (2020). neću više preko njih putovati. Inače idem sa onom agencijom kod koje me letovanje najmanje košta. Moj post je namenjen ljudima koji imaju aranžman da ga provere da ne budu u problemu.Forum valjda tome i služi. Prijatan dan Vam želim

Izmenjeno (Brankicaaa)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@bianca

Obzirom da pratite moj lik i delo onda bi trebali znati da nikada nisam rekla da neću više  sa njima na odmor već da ukoliko nas ne pošalju na letovanje (2020). neću više preko njih putovati. Inače idem sa onom agencijom kod koje me letovanje najmanje košta. Moj post je namenjen ljudima koji imaju aranžman da ga provere da ne budu u problemu.Forum valjda tome i služi. Prijatan dan Vam želim

Putujemo isti dan u isti hotel preko iste agencije, poslala sam mail hotelu pre par dana vezano za sobu. Trazili mi puno ime i prezime i tacan datum dolaska i potvrdili da ce se potruditi da nam izadju u susret. To je moje iskustvo, dal me u sistemu ima ili nema sa sigurnoscu ne znam al ajd' da verujem da sam "tamo"

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Mi smo putovali i vratili se preko W.O i imam reči hvale samo, imali smo i sastanak sa Mirelom iz agencije u holu hotela Sunrise Garden gde je žena zaista lepo objasnila sve sa par saveta...Čak su našim rođacima iz grupe slali besplatan taxi do Alfe zbog lakših stomačnih problema sa decom...

Izmenjeno (maximus66)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26657
    Ukupno tema
    894352
    Ukupno poruka