ljumi

Srebrno jezero

161 poruka u ovoj temi

Na Srebrnom jezeru smo bili za vikend- 27 i 28 septembra. Vreme je bilo hladno, ali nije padala kisa.

Iskreno, ja sam se malo razocarala. Mislila sam da jezero, ipak, ima nesto malo vise da ponudi. Ovo mi je jako licilo na Adu, samo naravno u mnogo losijem izdanju(a Adu bas nesto ne volim). Moj utisak je da ako tamo uopste idete, treba otici u top sezoni, a to je valjda jul i avgust. Sada tamo skoro nista ne radi, a i nema niceg.

Odseli smo u apartmanima In, koje sam nasla preko interneta i zaista je sve onako kao na sajtu. Vlasnica je bila vrlo ljubazna.

Jeli smo u restoranu Dincic, jer je nekako najvise bio po mom ukusu. Hrana je odlicna, cene prosecne(500-600din porcija). To zaista mogu da pohvalim.

Ono sto mi je najvise smetalo- sto nije radio ni jedan jedini kafic! Uopste nije bilo mogucnosti za onu varijantu-malo setas, pa sednes, popijes kafu, sok... Sem u 2-3 kafane koje rade, ali to mi nije bilo to.Jeste da tamo ima par nekih kafica, ali svi su bili u nekoj fazi rekonstrukcije. Vidi se da ima 2-3 terasice, blizu jezera, ali nista ne radi sad. Takodje, i oni objekti koji pripadaju tkz. kompleksu Silver lake (kako sam ja to zamisljala, da znate samo!) picerija, kafic i jos nesto trece, deluju simpaticno, ali isto se nesto sredjuju.

Hotel je zaista u prilicno ruiniranom izdanju, a ima i samo 2*, tako da ne ocekujte bog zna sta. Zanimljivo izgleda spolja, i ima lepo sredjen mali parkic ispred.

Ono sto mi se najvise dopalo su kucice, valjda vikend, koje sve imaju jako lepo sredjena dvorista. Nesto nalik na ona na Zlatiboru. I apsolutno sve izdaju sobe!Tuda je lepo setati.

I tako, sve se to caskom obidje, tako da je varijanta za jedan dan sasvim ok. Naravno, ipak u sezoni.

Usput smo obisli i Veliko Gradiste, koje je jedno jako tuzno i zapusteno mesto(sto vas zacudi, s obzirom na kolicinu gastarbajterskih kuca po okolnim selima, jer mislite i da je samo mesto bogatije) u kome nema nista i kao da je vreme stalo. Jedino lepo je neki mali parkic u centru. Zatim mo obisli i Golubac koji je vec simpaticnije mesto, kao i Golubacki grad i tu zaista treba nesto da se uradi. Nije lose kao atrakcija, ali na sred puta, nema rukohvata, gledate da li ce nesto da otpadne i da se survate. Sto se na zalost i dogodilo, bas tog vikenda, nekoj devojci na ekskurziji. Zavrsila je u bolnici, srecom ziva!

I na kraju smo svratili u Pozarevac, gde sam najzad! nasla kafic i popila kapucino. Simpatican gradic, sav u znaku Milene Pavlovic-Barili, ali na zalost, posto je bila nedelja, galerija nije radila, tako da to nismo mogli da obidjemo.

Sve u svemu, nije bilo lose, obisli smo nesto i sto nismo prvobitno planirali, jer je plan bio da dva dana uzivamo samo na Srebrnom jezeru, ali eto, posto tamo nije bilo sadrzaja, doslo je malo do promene planova.

Ako ikad budem vise isla na Srebrno jezero, to ce sigurno biti samo na jedan dan u sezoni!

I da ! Videla sam cuvenu kucu sa patuljcima, tj. Snezanom i 7 patuljka. Ti ljudi, tu bastu, non-stop nesto sredjuju.

DSC00032.jpg

Mi smo bili u kuci pored patuljaka, ovoj

DSC00033.jpg

p.s. slikano je telefonom, izvinjavam se, ako nisu bas najbolje slike. Postavicu i MFT, tamo su lepse. Ustvari, kada smo gledali slike, zakljucili smo da i ne izgleda tako lose. Mozda je nama celokupan utisak bio losiji, zbog svega.

MFT:Srebrno jezero i okolina

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam letos, na jedan dan.

Napisacu samo jednu recenicu. Nikada toliku prljavstinu nisam videla.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Draga Suki, da li sam ista pogresno procenila? Mislila sam da je dozivljaj bio takav zbog nesnosne vrucine, ali vidim da se ni ti nisi bolje provela!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izgleda da nama ovo nije leglo :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi,nemojte da zaboravite da je ovo ovde još uvek ,,balkan,,.Ono što je kod nekih drugih normalan kvalitet usluga,kod nas tek treba da dođe!

Ono što nam je bog(priroda) dala mi još uvek neznamo da koristimo na pravi način i mnogo toga se još uvek svodi na devizu:,,uzmi pare brzo i teraj dalje,,.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok, Romantik, potpuno se slazem sa tobom, ali zar u Grckoj ne razmisljaju isto:"Daj ludim Srbima prirodnu lepotu, a oderi ih!". U Turskoj nemaju tu lepotu, ali ti uslugom ucine da ti prirodna lepota toliko i nije - vazna, a cenom tih usluga ti cine zivot jos lepsim ! Ali na Srebrnom (?) jezeru nije ista stvar: STARA SLAVA, a cene u skladu sa cenom naftnih derivata.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Danas smo obisli manastir Nimnik i Srebrno jezero.Dan suncan,ali vetrovit..ipak,prijalo je.

img2933converted.jpg

img2943converted.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

img2967converted.jpg

img2986converted.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao, Veco! :D Gde se nalazi taj manastir?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao! g025.gif

Na putu od Pozarevca ka V.Gradistu prolazi se kroz selo Majilovac.U centru sela postoji skretanje(levo)ka selu Kurjace,i odatle ima 6km do manastira Nimnik(postoje oznake)

Ima vise fotografija na MFT.

Izmenjeno (Vesna Ks)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zanima me da li ima neki privatan smestaj koji nije bas skup do 5,6 evra?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je stara tema, u medjuvremenu se na Srebrnom jezeru dosta toga promenilo. Smestaj za 5,6 evra se tesko moze naci, ali za 10 evra mozete naci odlican smestaj. Slike apartmana mozete videti na stranici http://srebrno-jezero-apartmani.vox.com. Kuca ima i djakuzi i mini saunu, ali kada se dogovarate oko cene, uzmite u obzir da za koriscenje mini spa centra treba doplatiti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja bih vam preporucio VILU TAMARIS. Proslog leta smo bili prvi put...i vila je ostavila veliki utisak na nas,i ove godine moramo doci opet(steta je propustiti tako nesto).Domacini su jako ljubazni i gostoprimljivi.

http://www.vilatamaris.com/

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima:)

Bila sam pre dve nedelje na Srebrnom jezeru i to u vili Tamaris. Bilo mi je blago receno FANTASTICNO. Najpre moram da kazem da je kuca u kojoj smo odsedali fenomenalna mozda cak i najlepsa na jezeru. Deka i baka koji su nas ugostili su toliko ljubazni i fini da ja nemam reci i jednostavno vredi svaku paru koju potrosite. Ostala sam 8 dana i svih osam sam se osecala kao kod kuce. Apartmani su super, cisti uredni sa lepom terasom. Imate dvorisni pogled i pogled na ulicu. Sama kuca je na jedno 200m od samog jezera sto je meni licno bolje jer mozete fino da se odmorite. Sto se same kuce tice prelepa je, basta je fantasticna i mozete da pogledate slike na internetu. Ko god da planira da ide tamo slobodno neka ide kod njih necete zazaliti. E sad sto se klope tice, ima par restorana i jedan koji ima bas kuvana jela. E sad tu ako zelite bas kuvano morate da pozurite jer im se vrlo cesto desi da dodju ture i da im nestane jela. Nas dve smo dva dana jurile punjene paprike i nazalost nismo ih nasle:(....no nema ni veze. Postoji jedan divan restoran koji se zove Sidro i on je na samoj plazi, ljudi su veoma ljubazni i klopa je eksta. Npr. sto se cena tice pljeskavica je 450 kao obrok, u kajmaku i lepinji je negde oko 500 a tipa mesano meso je oko 550 ako samo ja dobro zapamtila pa vidite da li Vam je to skupo. U kuci imate zaseban deo gde je kuhinja koja je ful opremljena i kojoj mozete prici u po dana i noci odvojena je od same kuce tj. ulaz je iz dvorista. E sad, ja sam bila u pred sezoni tako da je voda bila ekstra za kupanje sad sam cula da bas i nije tj. ako se kupate na adi i ako vam alge ne smetaju onda je ekstra. Nemaju bas uredjene plaze ima jedan deo sljunka i ostalo je trava. Pa sad ako ste perfekcionisti onda vam se nece svideti ali ako zelite da se odmorite i okupate ovo vam je pravo mesto za beg iz BG-a.

Veliki pozdrav,

Jeca

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ako neko zeli najiskrenije informacije neka pita,ja zivim 20tak km od jezera i zadnjih 2,3 godine se nisam usudio da zaplivam od prljavstine,ima mnogo lepsih mesta od srebrnog jezera u okolini pocevsi od vikend naselja ram pa do vikend naselja vinci gde je voda koliko toliko cistija,vinci i djene djene ,ali ram sa malom dunavskom plazicom i turskom tvrdjavom i rimskim logorom i jos dosta interesantnih stvari...uskoro cu postaviti foto turu tog dela srbije , viminacium,ram,srebrno jezero,golubac,i lepenski vir ,...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26594
    Ukupno tema
    891447
    Ukupno poruka