mikelis

Prvi put na Jonskom moru

141 poruka u ovoj temi

skoro sve agencije nude zakintos

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, moguce, cak sta verovatno je neko vec postavio ovo pitanje, ali prilicno mi je hitno da saznam nesto.

Ima li u Lefkadi ili na Zakintosu neka, samo jedna plaza da nije kilometarska, pescana, sa suncobranima i lezaljakama na iznajmljivanje? Drugim recima, gde mogu da odem i da se suncam i kupam gde ima prirodnog hlada, sume i gde su plaze manje, intimnije. Sunce mi ne prija, brzo izgorim, a zaista nemam nerava da na svakih 10 minuta pomeram suncobran i opterecujem se gde mi sad sunce przi kozu:-).

Hvala unapred na odgovorima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram ove godine letovanje sa devojkom kolima ali sam u velikoj dilemi na koje od pomenutih ostrva Kefalonija, Zakintos ili Lefkada... Pomoc iskustva drugih koji su obisli neka od ovih ostrva bi mi bila od pomoci. Hvala u napred...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Druze gde i da izaberes na Jonsko More sve je odlicno ...Ako trazis jak provod odna ti je Zakintos i Krf ako hoces malo lagano i romanticno i da otkrivas dobra mesta,plaze i sl. ondak Kefalonija i Lefkada.

Ja ovo leto bio sam po prvi put na Lefkadi i bio prezadovoljan i od smestaj i cene i naravno plaze su medju nabolji u cela Grcka :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram ove godine letovanje sa devojkom kolima ali sam u velikoj dilemi na koje od pomenutih ostrva Kefalonija, Zakintos ili Lefkada...

A zasto ne spojite odlazak na dva, možda i sva tri ostrva? Ne znam kakav je vaš ritam, koliko sredstava planirate da potrošite i koliko dana planirate odmor ali uz dobro planiranje nije nemoguće.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A zasto ne spojite odlazak na dva, možda i sva tri ostrva? Ne znam kakav je vaš ritam, koliko sredstava planirate da potrošite i koliko dana planirate odmor ali uz dobro planiranje nije nemoguće.

Planirao sam da potrosim nekih 1000-1500 evrica... Sva tri bi mi bila malo mnogo od jednom ali na dva bih mogao da iskombinujem, a koja bi varijanta bila bolja ili mozda bolje receno sigurnija da rezervisem smestaj preko agencije ili da idem na bum pa tamo da trazim nesto i koliko moze da se ustedi ako na licu mesta trazimo smestaj? Inace planiram negde oko 15-og jula da idem... Pozdrav

Druze gde i da izaberes na Jonsko More sve je odlicno ...Ako trazis jak provod odna ti je Zakintos i Krf ako hoces malo lagano i romanticno i da otkrivas dobra mesta,plaze i sl. ondak Kefalonija i Lefkada.

Ja ovo leto bio sam po prvi put na Lefkadi i bio prezadovoljan i od smestaj i cene i naravno plaze su medju nabolji u cela Grcka :)

Ja sam vise za malo mirniji odmor i otkrivanje lepih plazica, avanturista...:) A u kojem mestu si bio na Lefkadi? Citao sam da je Vasiliki na dobrom mestu jer su blizu prelepe plaze egremni i onu drugu nemogu da se setim kako se zove... Pozdrav za Makedoniju pre dve godine sam bio na Halkidikiju tacnije u Pefkohoriju i tamo sam upoznao tvog zemljaka Sasu iz Skoplja on je bio dj i menadzer u Bombo klubu mozda ga znas? Dobar lik...:D

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lefkada i Kefalonija mogu da se "spoje" bez nekih posebnih trzavica. Što se tiče Vasilikija, on jeste bliže od ostalih mesta Egremni i Porto Katsiki plažama ali meni lično se ne sviđa ta pozicija a ni samo mesto. Ponoviću, to je moj lični utisak. Što se tiče trženja smeštaja na "bum", ja sam uvek za tu opciju ali ne znam kakva je situacija sredinom jula po pitanju guzve. Imaj na umu da je od 1. avgusta italijanima "feragosta", ili ti vreme godišnjih odmora, pa se dosta njih uputi ka Jonskim ostrvima. Što se tiče cene, svakako ćeš proći jeftinije a i tako nema podvaljivanja mačke u džaku. Moj ti je savet, ako se odlučiš za tu opciju, da napraviš sebi neku listu smeštaja u kojim bi eventualno želeo da odsedneš, da ne bi došao u situaciju da tamo lutaš i da na kraju uzmeš bilo šta samo da prekratiš muke.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Billy The Kid

Hvala ti Billy mislim da cu tako i ici na bum sa spremnom listom smestaja pa da trazim... Jel moze da se cenka sa njim za smestaj? I hvala ti za obavestenje za ove italijane imacu to na umu... Pozdrav

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam vise za malo mirniji odmor i otkrivanje lepih plazica, avanturista...:) A u kojem mestu si bio na Lefkadi? Citao sam da je Vasiliki na dobrom mestu jer su blizu prelepe plaze egremni i onu drugu nemogu da se setim kako se zove... Pozdrav za Makedoniju pre dve godine sam bio na Halkidikiju tacnije u Pefkohoriju i tamo sam upoznao tvog zemljaka Sasu iz Skoplja on je bio dj i menadzer u Bombo klubu mozda ga znas? Dobar lik...:D

Hvala pozz i tebi, ne poznajem ga Skopje nije malo tako da :)

Gde i da se smestis cim ides autom nije ti problem, ja sam bio u Nidri i svidelo mi se mada svi kazu da nije dobro, ali pa meni Agios Nikitas mi je bilo bezveze...Nasao smestaj za 35e u avgustu na sama ulica 20m od more :)

Sto se tice plaza Egremni i Porto Katsiki on nidri je oko 30 i 38km a od Vasiliki 20km tako da i tako kad moras da udjes u auto +-10km nije neka razlika :D

Ako ides na Lefkadi moja preporuka

Mesta-Nidri, Ag.Nikitas, Vasiliki,Lefkada grad,Ag.Ioannis, i obavezno Selo Karya to to je na sredisni deo ostrva malo selce gde zivi dosta pravo stanovnistvo lefkade super je :)

Plaze- Porto Katsiki,Egremni,Gira (pored most na barzama koji spaja ostrvo sa kopno), Katizma, Poros-micros Gialos, Gialos, Pefkoulia beach po meni su najbolji sve ostalo tvoj izbor :)

Mozes uzeti camac na jedan dan i oboci ceo zaliv i Onazisovih ostrva kosta oko 45e + gorivo :)

P.S. Prvi prst Halkidikija i Paralia i Leptokarya izbegavam zbog velike guzve i zato sto neko ko ne zelim da sretnem u Skoplju obicno tamo ga ima jer je malo i ne moze da se izbegne susret hahahahaha... Leti taj deo okupiraju Makedonci i braca Srbi :)

Izmenjeno (BojanMKD)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Spajanje letovanja na Lefkadi i Kefi je ove godine pod znakom pitanja jer je kompanija Westferry izgubila licencu za liniju Vasiliki/Nidri (Lefkada) - Fiskardo (Kefa). Logično bi bilo da makar neko (ako ne oni ponovo) dobije licencu, mada sam na jednom grčkom forumu pročitao da će linija možda biti stopirana kao nerentabilna. Lično, mislim da je to malo verovatno, jer su ti brodovi u sezoni, uglavnom, puni, ali je vrlo verovatno da će cene biti povećane.

S druge strane, linija Pessada (Kefa) - Ag.Nikolaos (Zante) normalno funkcioniše, tako da je to moguće izvesti. Opet, samo za Kefu je i 15 dana malo da se sve obiđe bez stalnog jurcanja tako da ti ja preporučujem da odabereš jednu destinaciju.

Možda nije loše da, za početak, odeš na Krf. Plaže su dobre, nema šta, neke čak i izuzetne, ali ipak, ako prvo vidiš Lefkadu ili Kefaloniju, to ti malo dođe kao "second best". S druge strane, Krf taj nedostatak nekih "top" plaža nadoknađuje jako zanimljivom unutrašnjošću, prelepim glavnim gradom i autentičnom arhitekturom, koje na ostalim jonskim ostrvima i nema baš mnogo.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Opet, samo za Kefu je i 15 dana malo da se sve obiđe bez stalnog jurcanja tako da ti ja preporučujem da odabereš jednu destinaciju.

Slažem se da je za Kefaloniju malo 15 dana da bi se sve obišlo. S druge strane, ja i ne želim da na jednom letovanju obiđem baš sve što je zanimljivo na toj destinaciji. Ostavim malo i za posle. :)

Na sajtu West Ferry postoji red vožnje za period do 28.02.2012. i to dva puta nedeljno za Kefaloniju i Itaku. Negde sam i ja pročitao da će linija iz nekog razloga biti ukinuta ali prosto ne mogu da verujem. Ostaje samo da se nadamo da će se do početka sezone sve izgladiti.

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram ove godine letovanje sa devojkom kolima ali sam u velikoj dilemi na koje od pomenutih ostrva Kefalonija, Zakintos ili Lefkada... Pomoc iskustva drugih koji su obisli neka od ovih ostrva bi mi bila od pomoci. Hvala u napred...

Pozdrav,2010 god. od 26 jula do 06 augusta supruga i ja smo bili u Pargi(imas temu na forumu) i to ti je moja preporuka ako zelis miran odmor,a ostrva mozes obici uplatom jednog izleta ili da odete sami kolima sto ce vas kostati otprilike isto,mi smo obisli sva ostrva sem Zakintosa brodom uz pristajanja u nekim mestima i kupanjem na dve plaze od kojih je jedna ona cuvena Porto Egremni sa onom neverovatnom bojom mora.Potrosili smo oko 1300e(uplacen polupansion,put i smestaj) i nismo se nesto "stiskali",preko dana kafica,uvece neko pivce i jednom smo izasli na veceru sto ti ne bih preporucio jer u svim restoranima deru,a cene suvenira i raznih "dzidza bidza" su vrlo slicne ostatku Grcke,

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko zna kakvo je more pocetkom juna u pargi?...citajuci ove forume vidim da nije bas prijatno za kupanje u tom periodu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planirao sam da potrosim nekih 1000-1500 evrica... Sva tri bi mi bila malo mnogo od jednom ali na dva bih mogao da iskombinujem, a koja bi varijanta bila bolja ili mozda bolje receno sigurnija da rezervisem smestaj preko agencije

u tom slucaju ti predlazem da podelis odmor na Lefkadu i Zakintos, za te novce mozes da ostvaris prelep odmor na ova dva ostrva. Parga ti je 3 plaze a da svaki dan ides na izlet, kostalo bi to ohoho...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sanja nije li bolja kombinacija Lefkada- Kefalonia, jer vezani su trajektom :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26645
    Ukupno tema
    893858
    Ukupno poruka