mikelis

Prvi put na Jonskom moru

142 poruke u ovoj temi

Mjauuuu, Volođa, dođe mi da se roknem što sam ja ovaj slučaj od 10 dana plus tri vikenda. Na žalost dok sam ja na odmoru moja koleginica radi sve tri subote tokom mojih slobodnih vikenda, što bih trebala da joj i uzvratim kada je ona na odmoruplezko.jpg . Ali ne smem da kukam da me neko ne čuje, imam godinu i po dana radnog staža i tlideset i neku preko godinicubez-zuba.jpg . Što se tiče Lefkade i Kefalonije apsolutno se slažem, mada ima još mnogo, mnogo destinacija kojima bih posvetila više od 10 dana. Pa jednog dana...kada dam otkaz....i opet postanem blaženo izdržavano lice......biggrin.jpg. A do tada, imam da vam zavidim, bre!biggrin.jpg Ma, šalim se naravno, obožavam kad čujem da ljudi putuju, ja sam ranije često imala problem da nađem društvo za putovanja, standardni problemi: vize, lova, devedesete, dvehiljadite itd.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mjauuuu, Volođa, dođe mi da se roknem što sam ja ovaj slučaj od 10 dana plus tri vikenda. Na žalost dok sam ja na odmoru moja koleginica radi sve tri subote tokom mojih slobodnih vikenda, što bih trebala da joj i uzvratim kada je ona na odmoruplezko.jpg . Ali ne smem da kukam da me neko ne čuje, imam godinu i po dana radnog staža i tlideset i neku preko godinicubez-zuba.jpg . Što se tiče Lefkade i Kefalonije apsolutno se slažem, mada ima još mnogo, mnogo destinacija kojima bih posvetila više od 10 dana. Pa jednog dana...kada dam otkaz....i opet postanem blaženo izdržavano lice......:D. A do tada, imam da vam zavidim, bre!:D Ma, šalim se naravno, obožavam kad čujem da ljudi putuju, ja sam ranije često imala problem da nađem društvo za putovanja, standardni problemi: vize, lova, devedesete, dvehiljadite itd.

Mjauuuu!

:D

Upravo tako, nema nista "grrrrr" i slicno jer sam duboko ubedjen da svako treba da prilagodi svoje mogucnosti po principu "ne moze se siriti dalje od kraja kreveta". Moze se! Samo polako, planiraj "jos kolko juce" i siguran sam da se moze napraviti kompromis izmedju slobodnih dana, novca i destinacije.

TO SVI RADIMO!

Mi vec sada odvajamo novac za letovanje. Svaki mesec po malo i kada dodje vreme nije tolki problem kao kada dodje juli i covek kaze "ajde idemo"!?!

Vidi 10 dana + 3 vikenda uopste nije lose. To je sasvim dovoljno za jedan lep odmor.

Ono sto je problem sto ostrva u Jonskom moru prosto stavljaju pod obavezno auto ili motor.

Osim Kefalonije mi smo sva ostrva obilazili motorom koji smo iznajmljivali.

Ne znam kako planirate odlazak na ostrva ali ako idete kojim slucajem autom, e to je pravi pogodak u svakom pogledu (pogotovo finansijskom).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Мислим да је то ствар укуса и афинитета како се замишља одмор или боравак у Грчкој али ја морам рећи да би то била велика штета направљена управо себи.

Ми смо пре 4 године били 17 дана на Лефкади и прошле године 21 дан на Кефалонији и - мало је.

Једноставно та два бисера Јонског мора имају толико лепих плажа, толико лепих манастира, толико лепих места, толико лепог изворног грчког садржаја да је права штета отићи на пар дана.

Прошле године смо испратили комшије у вили који су после 10 дана одлазили кући и могу рећи да су готово сви били мишљења да су погрешили и да ће се вратити на Кефалонију, али нипошто на "само" 10 дана!!!

То је како када бисте појели кору од кремпите, а фил оставили.

Priznajem da nisam ljubitelj varijante ostanka na jednom ostrvu svih 15-16-17-20 dana odmora. Sa tom strategijom, ako bi zeleli da obidjemo makarnajreprezentativnija Grckih ostrva bilo bi nam potrebno i vise odjednog zivota. Ako nas je neko ostrvo u tolikoj meri impresioniralo, vracacemo mu se ponovo na nekoliko dana (moj slucaj kada su u pitanju Skopelos/ Alonisos, nekada i Skiatos) i u nekom od narednih izvlacenja u kombinaciji sa nekom novom destinacijom i uvek otkrivati nesto novo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slažem se, naravno. Na ostrva idemo uvek autom, nekako i zbog toga što smo vezani za obavezno svraćanje u Solun na par dana u povratku, a i zato što volimo slobodu koju putovanje automobilom daje. Prošlogodišnja Lefkada je bila fenomenalna, a u prilog Draganovom stavu je da ćemo ove godine biti na Kikladima, za početak baza na Naxosu, pa obilazak Parosa, Mikonosa, Santorinija, Amorgosa, Koufonisija, a videćemo gde ćemo završiti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slažem se, naravno. Na ostrva idemo uvek autom, nekako i zbog toga što smo vezani za obavezno svraćanje u Solun na par dana u povratku, a i zato što volimo slobodu koju putovanje automobilom daje. Prošlogodišnja Lefkada je bila fenomenalna, a u prilog Draganovom stavu je da ćemo ove godine biti na Kikladima, za početak baza na Naxosu, pa obilazak Parosa, Mikonosa, Santorinija, Amorgosa, Koufonisija, a videćemo gde ćemo završiti.

Mi smo imali ovu varijantu sa Kikladama na umu, ali smo resili da ipak prvo odemo na Peloponez.

Jeste li "pokupili" mozda informaciju koliko je trajekt za auto recimo do Naxosa?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Do Naxosa 80 eur za auto u jednom pravcu.Izađe nešto preko 300 eur u oba pravca sa business klasom za dvoje. Razlika između economic i business klase je sitna, ipak bih malo komfora na tako dugom putovanju, a za povratak ćemo da vidimo kakva je situacija i odakle krećemo za Pirej.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svim putnicima :)

Da li neko ima ingormaciju koja agencija ima u ponudi Kefaloniju-15 dana?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko ima ingormaciju koja agencija ima u ponudi Kefaloniju-15 dana?

Guglao sam sve moguce agncije ali nisam nasao nijednu da imaju Kefu na 15 dana!

Znaci ili jedna ili dve smene ili u sopstvenoj reziji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Guglao sam sve moguce agncije ali nisam nasao nijednu da imaju Kefu na 15 dana!

Znaci ili jedna ili dve smene ili u sopstvenoj reziji.

E sad da li je isplativije ici sopstvenim prevozom jer ti i tada agencija, ako preko njih uzimas smestaj, naplacuje za prevoz? Jeste da je sitno, ali opet ti naplati i to nesto.......

Nisam sigurna da li ti se vise isplati da ides sopstvenim prevozom pa tamo ne uzimas renta car ili ici u organizaciji agencije pa tamo doplatiti iznajmljivanje auta. Kakva je bila tvoja racunica?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni se debelo isplatilo da idem sopstvenim kolima.

Stavite sve na papir, pa uporedite.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

odluceno je definitivno parga,e sada bi mi dobro dosao predlog za smestaj ,po mogucstvu negde na sredini do valtos plaze i krioneri plaze ,smestaj klasika nista preterano i sta obici sve u pargi i oko nje ,hvala na dosadasnjim savetima zaista su pomogli

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa, ako ste odlucili, prebaci se na temu Parga, imas sve detaljno objasnjeno, pa nadji sta ti odgovara :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1.E sad da li je isplativije ici sopstvenim prevozom jer ti i tada agencija, ako preko njih uzimas smestaj, naplacuje za prevoz? Jeste da je sitno, ali opet ti naplati i to nesto.......

2.Nisam sigurna da li ti se vise isplati da ides sopstvenim prevozom pa tamo ne uzimas renta car ili ici u organizaciji agencije pa tamo doplatiti iznajmljivanje auta. Kakva je bila tvoja racunica?

1. Mislim da za Kefu Oktopod ne naplacuje dinarski deo ako ides sopstvenim prevozom, ali proveri.

2. Isplati se sigurno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa, ako ste odlucili, prebaci se na temu Parga, imas sve detaljno objasnjeno, pa nadji sta ti odgovara :)

ipak zakintos villa maria,laganas 20 juna

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna koje agencije nude zakintos? Kakve su cene , otprilike, i kakav je provod? :)))))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26657
    Ukupno tema
    894336
    Ukupno poruka