mikelis

Prvi put na Jonskom moru

142 poruke u ovoj temi

Koliko se putuje busom do jednog i drugog mesta...mislim da je to najveci problem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim da se radi o istom vremenu putovanja oko 22-24 sata za oba mesta .stim sto sam siguran za zakintos da je put super i zanimljiv jer sam prosle godine bio sa kolima , pozdrav. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Toga sam se i plasio...meni je svaki put busom duzi od 12h previse :-(! Pretpostavljam da se do Lefkade brze stize, jer se ne ide trajektom?

A koje mesto predlazete od ovih: Tsilvi, Kalamaki ili Laganas ? Na zalost, niko ne nudi glavni grad Zakitnos, niti Lefkadu.

Izmenjeno (mikelis)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle veliki sam avanturista i zelim da skitam,posto nase agencije ne rade Andros ili Spetses....kao sto su mi predlozili na forumu,izbor je pao na Krf ili Zakintos,pregledao sam par reportaza o lefkadi i monotono je to za mene a o kefaloniji nista i neznam, dakle sta pre krf ili zakintos ,obavezno bi pale ekskurizije sto bogatije to bolje i nesto istorijski vezano,mitologija itd. posto me to dosta privlaci...stvarno mi je tesko da se odlucim ,ako moze help posto je forum prepun avanturista,jonsko more sam izabrao jer sam video da se najvise ceni u grckoj pa hajde i to da vidimo, prosle godine sam obisao halkidiki uzduz i popreko,sada bih malo drugu stranu ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, za prvi put, i za sve to sto si naveo da zelis, bez razmisljanja-KRF!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a koje mesto na krfu tacno da ne bude neko mrtvo mesto ,i ako je zakintos isto koje mesto od prilike ,verujem da na svakim mestima postoje neke organizovane ekskurzije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sivota :)

meni preporucen, a verujem u preporuku

Izmenjeno (vekim)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prvi put cujem,nijedna agencija ne radi to mesto ili ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sivota nije na Krfu, to je u okolini Parge, na kopnu. A rade je nekoliko agencija, mada mislim uglavnom hotele.

A zivlja mesta na Krfu su ti na severu, Dasia Gouvia, Kasiopi, mada ni na jugu npr. Moraitika nije losa. Ali, uglavnom ti je sever bolji izbor, jer najlepsi i najzivlji grad je bas glavni grad, Kerkira, a on je blizi severu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znaci ako idem na krf obavezno severna strana dasia ili kassiopi . a ako izbor bude pao na zakintos koje mesto za mlad par 25 i 21 god. avanturistickog duha ,diskoteke nisu bitne najbitnije je more i da ne bude mortus mesto ....?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sivota nije na Krfu, to je u okolini Parge, na kopnu. A rade je nekoliko agencija, mada mislim uglavnom hotele.

Sivotu, apartmanski smeštaj, je pre 2 godine radila jedna niška agencija, ali su odustali zbog slabog interesovanja. Čini mi se da niko ne radi Sivotu uopšte već je to sada pebačeno na Perdiku (blizu Sivote, prema Pargi), ali tu su samo hoteli (Perdika je zapravo selo na brdu, a hoteli su pored plaže).

Što se tiče same Sivote, ja sam dosta istraživao varijantu rezervacije preko interneta i nije problem, ima solidan broj studija/apartmana i za jul se cene kreću u rasponu 40-50 EUr za trokrevetni studio (ima i luksuznijih, do 80EUR). Samo mesto ima nekoliko plaža, sve prilično lepe, ali je glavni problem, slično kao i u Pargi, to što se smeštaj mahom nalazi malo dalje od plaža. Opet, ako se nađe smeštaj na plaži, to bude malo dalje od centra sela. Jedan moj prijatelj je prošle godine letovao u Pargi i prošetao se uveče do Sivote i kaže da je prilično mirno, mada ima solidan broj taverni uz more, ima ljudi, šetaju se gore dole, ali ni izdaleka toliko kao u Pargi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znaci ako idem na krf obavezno severna strana dasia ili kassiopi . a ako izbor bude pao na zakintos koje mesto za mlad par 25 i 21 god. avanturistickog duha ,diskoteke nisu bitne najbitnije je more i da ne bude mortus mesto ....?

Bio sam i na Krfu i na Zakynthosu. Ta dva ostrva nemaju ništa zajedničkog sem što su na Jonskom moru.

I jedno i durgo ostrvo imaju svoje prednosti i mane,ali najbolje da baciš pogleda na moj putopis za Zakynthosa(imaš link u potpisu) i pročitaš bar početak moje teme sa Krfa i pogledaš MFT,pa ćeš imati neku uopštenu sliku šta te može čekati na oba ostrva.

E sada zbog godina bi ti priporučio Zakynthos,ali zbog lepote i istorijskih znamenitosti Krf. :D

Krf je onako pravi mediteran,autentičan,sa puno prirodnih lepota,ne toliko urban. Ako hoćeš lepu plažu to su Paleokastritsa(ne rade naše agencije,ali možeš lako naći preko neta) ili Ag. Giorgios južni. Problem sa ova dva mesta je daljina grada Krfa,ali sa autom nije problem.

Zakynthos je manji, ima 2 skroz urbana mesta, puno mladih svuda, različitost na svim stranama prisuta, toplije more,a tu je u Navaggio,i u mojim mislim jedno jako lepo provedeno letovanje! :)

Najbolje da pregledaš slike i prelistaš ono šta sam ti preporučio pa ćeš imati skoro celovite slike o oba ostrva,pa će ti biti lakše da odlučiš!

Izmenjeno (Roli)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle veliki sam avanturista i zelim da skitam,posto nase agencije ne rade Andros ili Spetses....kao sto su mi predlozili na forumu,izbor je pao na Krf ili Zakintos,pregledao sam par reportaza o lefkadi i monotono je to za mene a o kefaloniji nista i neznam, dakle sta pre krf ili zakintos ,obavezno bi pale ekskurizije sto bogatije to bolje i nesto istorijski vezano,mitologija itd. posto me to dosta privlaci...stvarno mi je tesko da se odlucim ,ako moze help posto je forum prepun avanturista,jonsko more sam izabrao jer sam video da se najvise ceni u grckoj pa hajde i to da vidimo, prosle godine sam obisao halkidiki uzduz i popreko,sada bih malo drugu stranu ....

Dobro, s obzirom da ti je ukus malo...tako..interesantan..od svih ostrva , ogradjujem se...bar po meni...izabrao si najmanje interesantna za tvoj/vas duh...

U jonskim ostrvima nema bas puno toga istorijskog i mitskog za videti, razlog tome je sto su ta ostrva odvajkada bila na meti razornih i katastrofalnih zemljotresa, a takodje i na meti mnogih morskih ratnika i gusara, pa i sve sto bi se izgradilo, ili bi zemljotres ili vojska srusila... Otuda na tim ostrvima i nema nekih luksuznih hotela, a po prirodi i lepoti bi svakako moralo biti...razlog tome su cesti zemljotresi...negde sam procitao podatak da se 60% zemljotresa u Evropi desi na teritoriji Grcke, a od toga 80% u Jonskom moru...sve su to razlozi zasto bas ta ostrva nisu nesto istorijski aktivna...Ako neko zna nesto drugo, drago bi mi bilo da podelim to iskustvo sa Vama...S obzirom da sam 12 godina letovao na Jonskim ostrvima i prosao ih uzduz i popreko...Sa razlogom mogu da ti kazem, da zbog tvog duha...tesko mozes naci ama bas sve na jednom ostrvu... S obzirom da sam i ja ranije, od 1996 na Jonskim ostrvima, uvek sam sa devojkom vezivao dva ili vise ostrva...i na taj nacin smo nadomescivali nasu zalju za istrazivanjem...odmorom...provodom...

Nekako iz tvojih postova...bih ti preporucio bas Kefaloniju...razlog su, kao prvo...najvece ostrvo u jonskom moru...samim tim i gomila interesantnih mesta za obici...Imas o Kefaloniji dosta napisanog...Ali evo kratkih crta...

Lassi kao mesto za smestaj...dobro je zbog blizine glavnog grada Argostolija (4 km)...u samom lasiju imas par jako lepih plaza...ali za provod moras u Argostoli...mada i Lassi ima gomilu mesta za dobrom svirkom i dobrim zurkama...Sto se tice mitskog i istorijskog...Ostrvo koje je odlicno povezano a i sama njegova blizina Kefaloniji je Itaka...jednostavno je nezamislivo posetiti Kefaloniju a ne otici do Odisejeve Itake i biti bar 5 minuta pored njegovog spomenika na Itaki posettit muzej posvecen njemu i dobu u kojem se veruje da je ziveo...Od onoga sto ti je jos vazno sto si nabrojao...zbog blizine Argostolija...tu su i sva desavanja oko ekskurzija...pecina Drogerati sa fenomenalnim manastirom pored njega (ne znam mu sada tacno ime),...pa pecina Melisani...jedna od najlepsih pecina na svetu...gde se duboko u njoj nalazi jezero sa slanom vodom, a zbog velikih otvora na svodu pecine i dopiranja suncevih zrakova do jezera...boja vode je nestvarna...da ne nabrajam fenomenalne plaze zbog kojih se dolazi na Kefaloniju...Mirthos...Makri gialos...takodje jedan od najlepsih gradica na Jonskom moru nalazi se na samom severu Kefalonije...Fiskardo...to je jedino mesto koje nije sruseno do temelja sredinom proslog veka kada je katastrofalni zemljotres sravnio i Zakinthos i Kefaloniju...eto toliko...svakako koje god ostrvo tamo da izaberes...neces pogresiti... Sto se mene tice preporucio bih ti i Pargu koja se nalazi na obali, prekoputa juznog dela Krfa...to mesto pored svoje lepote...pruza ti mogucnost...zbog svog geografskog polozaja da napravis mnogo eksurzija...Na Krf...Vido...Lefkadu...pa na Kefaloniju..jeste malo komlikovanije ali je izvodljivo, upravoz bog tvog avanturistickog duha... Mislim da gresis u tome sto si Lefkadu tako lako odbacio... To je za sigurno najdivljije ostrvo u Jonskom moru...ko voli avanturu...to je ostrvo pravo...mi sa malom decom moramo malo sacekati za to ostrvo...jer su tamo kola neophodna...za posetu..ali sigurno najlepsim plazama Jonskog mora...

Tko...mogao bih pisati mnogo o svim tim ostrvima...

Trenutno istrazujem Sporade...i njima sam odusevljen...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

uh hvala na tako iscrpnim odgovorima,sigurno ce mi jako pomoci stoga jos jednom hvala ,nego mozete li mi reci kao sto na primer na krfu su prava mesta dassia i kassiopi ,koja su prava mesta na zakintosu i kefaloniji za nas,da ne budu bas kao sela na halkidikiju pa ih obidjes uzduz i popreko za pola sata ,,par agencije su nam ponudile kalamaki kao ok mesto na zakintosu ...

Izmenjeno (Blue boy)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka