skituljko1979

Egipat 2021- uslovi za ulazak PCR testovi i vakcine

273 poruke u ovoj temi

Pa pogresno ste citali, to je kad dodjete u Egipat, a ne kad idete. Sta briga aerodrom i prevoznika za PCR. Pa jel pre ulaska u bus isto radite PCR test.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma kakav septembar, gde ti je solidarnost :plez:

mi idemo krajem juna, al se nadam da ce vec sad u maju da donesu te neke odluke

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja ću još jednom da ponovim da je nama predstavnica wayouta na info sastanku rekla da, ukoliko je test za povratak kući pozitivan, kod onih koji se pred povratak u Srbiju testiraju ovde, NE DAJE mu se ukrcavanje u avion vec ostaje sedam dana još u karantinu u Egiptu (ne znam o čijem trošku jer to testiranje nije naša opcija pa i nisam pitala ništa dalje), tako da ne znam odakle info da nikog ne interesuje da li je neko na povratku pozitivan ili nije...drugo, verovatno se u tom slučaju više pažnje ovde obrati na hotel iz koga dolaze zaraženi i sl... uglavnom, žena je rekla da je najteži psihološki momenat kad svi idu, a zaraženi ostaje i ne zna šta će sa njim biti dalje i da joj je jako bilo teško kad je to videla, eto, prenosim šta je nama rečeno...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znači, ako osetiš bilo kakve tegobe ni lud se ne testiraš u Hurgadi, jer test bude uvek pozitivan na bilo kakav disbalans u organizmu, dođeš kući, glumiš karantin i čekaš da prođe sunčanica:pardon:. A ako si ne daj Bože vakcinisan svakako je velika šansa da te proglase pozitivnim značajno pre septembra, a iz mog okruženja određeni broj starijih i nažalost jedan zdrav, prav od 45 su već otputovali na onaj svet pa njima Hurgada ni ne treba..... 

Uh, kad li će i da li će doći dan da sve ove sludosti nestanu i da se na forumu vodi borba o dozvoljenom prtljagu i plastičnim čašama ili limenkama na plaži.... 

Znači, ako osetiš bilo kakve tegobe ni lud se ne testiraš u Hurgadi, jer test bude uvek pozitivan na bilo kakav disbalans u organizmu, dođeš kući, glumiš karantin i čekaš da prođe sunčanica:pardon:. A ako si ne daj Bože vakcinisan svakako je velika šansa da te proglase pozitivnim značajno pre septembra, a iz mog okruženja određeni broj starijih i nažalost jedan zdrav, prav od 45 su već otputovali na onaj svet pa njima Hurgada ni ne treba..... 

Uh, kad li će i da li će doći dan da sve ove sludosti nestanu i da se na forumu vodi borba o dozvoljenom prtljagu i plastičnim čašama ili limenkama na plaži.... 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma kakav septembar, gde ti je solidarnost :plez:

mi idemo krajem juna, al se nadam da ce vec sad u maju da donesu te neke odluke

Pa bio bi red da se to sad zavrsi da moze narod da putuje normalno i da EG viza ostane besplatna do kraja godine ??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

uf uf.. na zalost ovo drugo je neostvarivo... vec su uveli placanje vize (ali to je nekako manje bitno).. ali zato sad svu energiju i dobre vibracije da usmerimo na uvodjenje potvrde o vakcinaciji :)

Izmenjeno (Pegi-peg)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja ću još jednom da ponovim da je nama predstavnica wayouta na info sastanku rekla da, ukoliko je test za povratak kući pozitivan, kod onih koji se pred povratak u Srbiju testiraju ovde, NE DAJE mu se ukrcavanje u avion vec ostaje sedam dana još u karantinu u Egiptu (ne znam o čijem trošku jer to testiranje nije naša opcija pa i nisam pitala ništa dalje), tako da ne znam odakle info da nikog ne interesuje da li je neko na povratku pozitivan ili nije...drugo, verovatno se u tom slučaju više pažnje ovde obrati na hotel iz koga dolaze zaraženi i sl... uglavnom, žena je rekla da je najteži psihološki momenat kad svi idu, a zaraženi ostaje i ne zna šta će sa njim biti dalje i da joj je jako bilo teško kad je to videla, eto, prenosim šta je nama rečeno...

Ok, losa prica sa tim PCR-om.

Svakako mi smo vakcinisani pa necu morati o tome da razmisljam. Jos kad bi ukinuli u polasku za sertifikovane, milina.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hm, ja sam je preležala samo nisam išla kod lekara, muž bio pozitivan, sve po PS obavio, a ja jok... Tako da to za mene, i meni slične, ne važi...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako ide PCR testiranje za WO putnike? Jel se treba nesto zakazivati preko eUprave ili se samo pojaviti u zavodu u naznaceno vreme sa njihovog sajta? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada se ulazi u Egipat sa našim PCR testom, jel ga treba imati u papirnoj formi ili može da se pokaže na telefonu?

Da li skeniraju kodove kao npr Madjari potvrdu o vakcinaciji ili samo gledaju šta piše?

Da li se testovi bez koda (ko je dobio u bolnici itd) mogu iskoristiti?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada se ulazi u Egipat sa našim PCR testom, jel ga treba imati u papirnoj formi ili može da se pokaže na telefonu?

Da li skeniraju kodove kao npr Madjari potvrdu o vakcinaciji ili samo gledaju šta piše?

Da li se testovi bez koda (ko je dobio u bolnici itd) mogu iskoristiti?

U oktobru su samo papir gledali, nisu skenirali QR code, i mene zanima kako je sada...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26645
    Ukupno tema
    893920
    Ukupno poruka