meteori

Krf - ostvaren san-putopis

35 poruka u ovoj temi

Ovo nije pismeni sastav da upozoravamo i na ovakav nacin kritikujemo.Pre svega putopis je trud koji mora da se ceni.Svaka sugestija je dobrodosla ali na lep i kulturan nacin.Nije tesko pohvaliti i ceniti neciji trud...Nije  odbrana diplomskog pa da upozoravamo.Meteori, odlicni ste! Idite na forum Egina da vidite sta sam pisala.Mislim da bi vam se ovo ostrvo dopalo.

I uvek bude nesto korisno iz svega ovog.Ja sam bila na ostrvu Vido prosle godine organizovanim prevozom, posto je bila nasa drzavna delegacija.Kisa je lila..Nebo se otvorilo.Brod kojim smo dosli otisao je bez nas da poloze cvece u Plavu grobnicu i nazad u grad...Bio je pretovaren jer su se nazad vracalu i pitomci koji su dosli pre nas..Po nas je dosao malu brodic, naknadno..Nisam uspela da obidjem Plavu grobnicu.Evo sad naucih gde se precizno nalazi...Planiram ponovo u septembru...

6.avgusta 2018 moja javna poruka na putopisu

Sta reci osim bravo!

6.avgusta 2018 privatna poruka upucena autorki

Bravo za ovaj predetaljan putopis!

Nisam hteo da ovo napisem javno a nadam se da se neces ljutiti zbog sledecih reci-

odmah da bacis tu navigaciju -

mozda je bila dobra po vrletima ali da pokaze Plavu Grobnicu da je sa druge strane ostrva je neoprostiv greh za sokocalo.

Gledajuci kako si bas detaljno sve opisala, ne mogu da verujem da niste videli da su  ispod kosturnice, prema moru, stepenice i prostor gde se nalazi ploca sa stihovima iz Plave Grobnice. Odatle se vidi i pucina gde su odvozili nase vojnike. Stepenice vode dole do same vode i tu se polazu venci.

E izvini sto sam ovo napisao-nisi zasluzila ni najmanju  kritiku

sandraivlada:

"Ovo nije pismeni sastav da upozoravamo i na ovakav nacin kritikujemo. Svaka sugestija je dobrodosla ali na lep i kulturan nacin.Nije tesko pohvaliti i ceniti neciji trud...Nije  odbrana diplomskog pa da upozoravamo"

Javno sam pohvalio putopis ( i nije mi bilo tesko ) a privatnom porukom sam je upozorio da je najvažnije mesto na Krfu debelo promašila. I šta sad ? Držiš se putopisa i sve vidiš osim  Plave grobnice.

meteori 19,07,2020:

, isto tako, privatnom porukom sam Vam objasnila na sta sam mislila.

Naravno da se spomen obiljezje vidi odmah, ali je bitno istaci sebe ponizavajuci druge

Da sam hteo da se ističem ne bih Vam pisao privatne poruke i ne bih reagovao posle skoro 2 godine (slučajno sam video da niste ispravili po meni baš katastrofalnu grešku, moglo je jos dve godine proci) a da hoću da Vas ponižavam ,objavio bih i ostale Vaše privatne poruke od 6 avgusta 2018

Samo se drži putopisa i ne boj se.

Samo se drži putopisa i ne boj se.

Samo se drži putopisa i ne

Kad sam vec ovde upala skroz dobronamerno,a posto ste me citirali i savetovali da pojasnim: pre nego sto krenem na put procitam sve sto nadjem o tom mestu.Puno pesacim i nemam pojma o mapama,navigacijama isl.Sve najskrivenije plaze pronadjem i to tabanicima.Mnogo cenim svaki pisani trag a posebno kad neko da sve od sebe i napise ceo putopis.Neka nesnalazenja i sitne greske tolerisem skroz na skroz.Znaci iscitam sve sto nadjem, a kad ja odem onda se oduzim svima pisanjem sa lica mesta.I shvatam ovo kao razbibrigu, izmestanje iz svakodnevne rutine i lagano uzbudjenje dok pripremam sledeci odmor.Uostalom, putopis nije putokaz.A ko zeli nesto da nadje nacice.Nacicu i ja Plavu grobnicu u septembru ako me ne spreci ova korona.Ako je ne nadjem, za to sigurno nece biti odgovoran pisac ovog lepog putopisa..

Izmenjeno (sandraivlada)