suki

Kopaonik u letnjem periodu

82 poruke u ovoj temi

Ako je neko skoro bio na Kopu, molim da mi napise neku preporuku za dobru piceriju i neki pristojan restorancic, pekaru, palacinkarnicu,... sve u okviru Konaka. Ako mozete, napisite i neke od cena u njima, cisto da imam orijentaciju, jer saljem dete na ekskurziju, pa bi mi mnogo znacilo. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila u avgustu, relativno skoro. Jedino sto ne znam, da li zimi, cene idu jos gore.

Ljudi najvise jedu u restoranu Alo, alo, zatim u kaficu Rio, ima i neka pekara, nema bas neku ponudu, cene slicne kao u Beogradu ili malo vise. Ima u okviru Konaka i neki fast food, sa pljeskavicama, palacinkama i takvim stvarima, nisam bas zagledala cene, ali racunajte na beogradske ili jedno 10% vise. 

Evo, imam slike cenovnika iz kafica Rio, koje sam uslikala u trenucima opustanja, nije neki kvalitet, ali posluzice :D

20160815_141133.thumb.jpg.e35876737317f3

20160815_141207.thumb.jpg.0647e35b77184c

20160815_141227.thumb.jpg.a97c15427702c6

20160815_141243.thumb.jpg.b408cf94fea1f4

20160815_141316.thumb.jpg.c283c4eb29f3ea

20160815_141322.thumb.jpg.9bced304dba820

20160815_141334.thumb.jpg.df70884567f0a3

20160815_141339.thumb.jpg.1e1bfcda0d5d02

20160815_141357.thumb.jpg.a49c628407fc47

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prodavnice Idea i Maxi se nalaze u krugu Konaka i dobro su snabdevene pljugama i alkoholom...Nemojte da brinete, imaju na raspolaganju sve potrebne "namirnice" za jednu dobru ekskurziju :D.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala mnogo. Rio je u okviru Konaka? Gde je tacno?  Da li je klopa bolja tu ili u Alo, alo? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Alo, alo je pravi restoran i  mozda je, malo popularniji. U Riu sam jela picu, pa ne mogu bas da poredim.

Sve je to u okviru Konaka, 3 min. u krug i to je to, ne moze da se promasi nikako :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svim forumašima, krajem juna idem porodično na mini odmor na Kop i zanima me da li je neko boravio u Apart vili Nikola blizu centra i kakvi su utisci o smeštaju. Dobili smo solidnu ponudu pa bih zamolio ko je bio da navede prednosti i mane. 

Takodje, pošto idemo prvi put na Kopaonik uopšte s malom decom zanima me kojim putem je bolje doći iz Bgd a preko Brzeća ili Još. banje. Možda i neko iskustvo ko je boravio u tom periodu, kakve su temperature i šta radi od atrakcija. Hvala unapred. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Apartmani Nikola su na super lokaciji, a kavkav im je enterijer zaista ne bih znala jer nismo boravili u njima. Barem spolja deluje vrlo pristojno. Krajem juna na Kopu nema žive duše, samo vikendom može da bude malo življe u slučaju da su u toku neki seminari. Nama se dešavalo da ne sretnemo nikog živog tokom celog dana, ako se izuzmu prodavci u marketima i konobari :-D Vrlo bitna stvar, letnja sezona na Kopu počinje sredinom jula, a kada nije sezona ne radi apoteka. Tako da, za svaki slučaj obavezno poneti neku putnu apoteku zlu ne trebalo jer ne znam da li postoji u Brzeću, ali u Ušću znam da ima. Za snabdevanje postoje Idea i Maxi koji rade tokom cele godine. Ne rade ni svi lokali, tako da je i tu ponuda sužena. Klima na Kopu je vrlo čudna, u toku dana može biti toplo i sunčano toliko da je zaštitna krema obavezna, a samo u roku od 10  minuta može da vas zadesi najgora provala oblaka! Za svaki planirani izlet obavezno detaljno pratiti vremesku prognozu. Za Kop preporučujem sajt ili aplikaciju https://www.yr.no ., nama  se pokazala kao veoma pouzdana. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na odgovoru.Kad se vratim slede utisci.Znamo da nije možda najbolji termin ali je jedini mogući za nas.A i u Srbiji smo obišli skoro sve poznate destinacije ,jedino na Kopu niko od nas nije bio,pa bi red bio i to da se vidi.

Izmenjeno (markolos)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je Kop savršen, čak i u tom periodu kada je prazno. Zavisi ko šta voli :) Pogledajte sajt "Skijališta Srbije" i vidite kakav im je plan rada u letnjem periodu, možda zakačite i mogućnost panoramske vožnje žičarom i neke druge sadržaje. Ne znam kog uzrasta su vam deca, ali možda im bude nešto od ponuđenog interesantno, zip line, bob na šinama... U blizini Rtnja je i nešto kao avantura park, ne znam da li i to funkcioniše u tom periodu. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moji utisci o Kopaoniku leti su od pre 15-20 god. ali mislim da nema nekih razlika u odnosu na danas. Sin je trenirao skijanje pa su tokom leta odlazili na pripreme, a mi u posete i tako znam kako je. Prvo, žao mi je što Vam je to jedini termin, jer mislim da tamo treba ići kasnije da se izbegne pakao u gradu tokom leta. Mi smo kretali iz Bg sa 38 stepeni i dolazili na Kop gde je 23. Čim zađe sunce jakna ili džemper su obavezni. Vi dolazite ranije pa imajte to u vidu. Što se tiče puta, preko Brzeća obavezno, 3,5h od Beograda normalne vožnje. Što se tiče smeštaja, mi smo jedne zime bili u jednoj od te tri vile u redu i bilo je ok. Mislim da niste pogrešili. E sad, tamo nije bilo nikakve zabave leti. Nema skijanja ostaje samo šetnja, sa branjem borovnica (ne znam da li su zrele u tom periodu, mi smo išli kasnije) ili gluvarenje, čitaš knjigu, dišeš čist vazduh, jedeš slatko od šumskih jagoda... Meni je par dana bilo super, duže od toga bi već bilo dosadno. Ali to sam ja koji ne volim da šetam. Inače, kao što je pomenuto ranije, Kopaonik je mnogo nezgodna planina što se tiče klime. Ponesite obavezno i garderobu za leto i za jesen (za zimu ne treba, niste valjda toliki baksuzi:D. Pozdrav i lep provod.:rolleyes:

Izmenjeno (Gimli)
Ne znam da li smeju da se postavljaju preporuke za restorane, da ne bude reklama?
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najmanje 10 letovanja sam provela na Kopu do 2010. Od tada nisam otisla na Kop ni zimi ni leti. Jednostavno tuga mi je da gledam kao propada priroda, kao se suma susi, kako se krci suma za neportebne veze izmedju zicara, kako se zida preko svake mere, kako se menja mikroklima. Najbolinije mi je to sto se prodao, a kasinije i srusio jedan od prvih objekata na Kopu, hotel Jugobanka, sa najlepsom terasom na Kopaoniku. Koliko cujem tu ce arapi sazidati hotel od 10 spratova. 

Zelim da u svom secanju sacuvam nekadasnji Kopaonik, a ne da imam slike tih nakaza koje se sada zidaju i unistene prirode.

Izmenjeno (afib)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kopaonik je prelep leti, mozda cak i vise nego zimi. 

Ipak jos uvek nije preurbanizovan. A priroda je fantasticna. Pre par leta kada sam bila primetila sam dosta drveca koja se suse, tj obrasla su nekom vrstom mahovine, lisajeva ili sta vec. To je inace prirodan nacin " umiranja " drveca. I zahvata stara stabla .. Ali kada se poremeti ekosistem onda se javlja i na mladjim stablima. Stvarno je zalosno to videti. I ne znam da li se nesto povodom toga cini.  

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ćao svima!
Želim da podelim svoje letnje iskustvo sa Kopa, gde idem poslednjih nekoliko godina :) prosto, svoje leto ne mogu da zamislim bez bar 10 dana na Kopu! A zašto...
Razlozi su jednostavni. Iz Beograda sam, pa mi je Kop savršen beg u prelepu, čistu i gluvu prirodu. To smatram pravim odmorom. Takođe, Kop nije pretrpan turistima, ali ih ima sasvim dovoljno da ne bude dosadno, kao što mnogi ljudi misle...

Skoro kao da sam ja pisala :) . I ja svake godine idem na Kopaonik. Trebalo bi i ove, samo što ću najverovatnije ići sama. Idem uglavnom početkom avgusta. Ukoliko budeš bila raspoložena za neku zajedničku šetnju, javi mi se kad budeš bila na Kopu, privatnom porukom.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26645
    Ukupno tema
    893893
    Ukupno poruka