miroslavm

Prirodne lepote BiH

48 poruka u ovoj temi

Gledam pažljivo, ali nema subforuma o Bosni. Zašto? Želeo bih na Jahorinu i mislio sam da ovde nešto mogu pronaći.Ajde dajte neku informaciju o cenama i smeštaju, a ko zna na leto pecanje i gde.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Miroslave, u potpunosti se slazem sa tobom sto se tice nedostajanja i potrebe za podforumom - temom 'Bosna'. Bosna je predivna i zaista ima puno toga da se vidi u njoj. Dala sam predlog moderatorima da otvore podforum o Bosni, ali mislim da je niko nije podrzao..

U svakom slucaju, sto se pecanja tice, za 1. maj smo obisli fantastican kompleks u mestu i na recici Ribnik u blizini Mrkonjic Grada i reke Sane. Radi se o musicarenju i tamo se organizuju i razna takmicenja. Sto se smestaja tice, odlican je - 4 neverovatno sredjene vile i jedan prelep bungalov.

Citiram: ''Kompleks "Vile Ribnik" sastoji se od četiri vile: “PLIVA”, “SANA”, “VRBAS”, “UNA” kao i jednog bungalova “LUKA”.

Vile su nove moderno, komforno i luksuzno opremljene i nude vrhunske uslove za ugodan i prijatan boravak, a kapacitet im je 6-8 osoba.

Sve vile su opremljene namještajem od trešnjinog drveta i kože sa ugradnim kaminom.

Vile imaju po tri sobe, tri kupatila, tri WC-a, kompletno opremljenu kuhinju sa svim aparatima, veliki i luksuzno opremljen dnevni boravak u koži, galeriju na spratu, predsoblje, balkon, telefon, teretanu, SAT/TV, DVD player, Internet.

U sklopu vila je i vinski podrum, mjesto gdje možete da isprobate neka od vrhunskih vina koja su u ponudi naše enoteke.

Posebna pažnja prilikom uređenja vila je posvećena stvaranju ugodnosti posjetiocima.

Naš rad na razvoju ponude i rad ljubaznog osoblja učiniti će Vaše gostovanje u našim vilama ugodnim.

U sklopu recepcije se nalazi video nadzor i sef, kao i sve što je neophodno za ribolovce počev od dozvola koje se tu mogu kupiti pa do kompletnog ribolovnog materijala.

U neposrednoj blizini vila, nalazi se i bungalov “LUKA” koji je takođe luksuzno opremljen, a njegov kapacitet je za 3-4 osobe.

Usluge u restoranu se pružaju na bazi švedskog stola, a u dogovoru sa vlasnikom se mogu za goste pripremiti tradicionalni specijalieti tog kraja kao što su jela ispod sača, razne vrste pečenja i druga jela.''

Sve vile i bungalov se nalaze na samoj reci, znaci pogled sa terase je divan, a ispod vila se nalazi kamenom poplocano malo 'setaliste' tj. sredjen deo obale na kom mozes postaviti stolove i uzivati tik uz vodu.

Terasa restorana se nalazi iznad same recice. Kad budem narezala slike, postavicu ih. Do tada mozes pogledati njihov zvanican sajt sa svim potrebnim detaljima: http://www.ribnikflyfish.com/pocetna.aspx

Sto se fly-fishing ribolova u Bosni tice, iliti musicarenja, evo svih mesta za tu vrstu ribolova na mapi Bosne:

regijamapare0.jpg

regijamapare0.6071068009.jpg

i manje mape na kojoj se vidi Ribnik gde se nalazi pomenuti kompleks:

ribnikmapadx7.jpg

ribnikmapadx7.736de328b8.jpg

Izmenjeno (jele)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dakle, evo nekih slika sa Ribnika koje sam obecala.

Kada prilazite kompleksu, na putu nailazite na tablu Flyfishing Ribnik.

A uskoro zatim se pojavljuje pravi mali raj na zemlji.

Restoran u kompleksu, sa predivnom terasom iznad recice:

img2167qn4.jpg

img2167qn4.f0208e82e0.jpg

A zatim same vile sa prostranim terasama sa kojih imate divan pogled:

img2186zz5.jpg

img2186zz5.3a8290e006.jpg

img2184ow2.jpg

img2184ow2.72d9d7359a.jpg

Kamenom poplocane stepenice od vila vode dole do recice:

img2185pb6.jpg

img2185pb6.6fb6577b5e.jpg

Pravi raj za pecarose:

img2191kf6.jpg

img2191kf6.f8096cf12d.jpg

Izmenjeno (Infoputnik)
korekcija zbog nepotrebnog citata
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala moderatorima sto su otvorili podforum Bosne i Hercegovine, jer je to zemlja u kojoj zaista ima toliko lepih mesta za videti, posetiti i pisati o istim. Ja sam posetila samo neke delove BiH, a volela bih jos mnogo toga da vidim, tako da taman mozemo razmenjivati iskustva kao i na ostalim podforumima i temama.

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svima ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, ima nekih sat vremena do Jajca ali nikada nisam bila.

Malo o Jajcu,,,

Sakoje god strane da dolazi u Jajce ,putnik slijedi rijeke Vrbas ili Plivu,,njihov zeleni ili plavi trag koji ga vodi do grada kojem je priroda izdasno podarila uvjete za ljudsko zivljenje. Jajce je grad sa 23 nacionalna spomenika. Istice se velicanstveni 21 metar visoki vodopad u centru grada,, pogledajte i uzivajte,,,

jajce-vodopad.jpg

Jajce.jpg

4393_Jajce,%20BIH.jpg

jajce002.jpg

Staro_Jajce.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cuveni vodopadi u Jajcu...:srce:

samco, izvini na pitanju, ali moram da te pitam - jesi li ti iz tog kraja? :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne bas iz tog ali sam relativno blizu.. Teritoriju od Jajca prema zapadu (Bihacu) i sjevero-zapadu (B.Luka),, vrlo dobro poznajem. rolleyes.gif

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sada Cvrco i ja verujem u sve price o Banja Luci. Jos je i malo opisan, a ne moze se nikako ni preterati sa supersuperlativom :D

Cini mi se da sve sto bih kazala, bilo bi jako malo i nedostaje mi reci da napisem sve sto mislim. :srce:

vrbas_02.JPG

Pre odlaska na Hvar, prvi grad mi je bio Banja Luka. Tu sam se zadrzala nekoliko dana i naravno, prvo u obilazak samog grada, smestaj kod prijatelja (hvala B imam ih svuda :srce:) Izlazak, setnja i pregled Vrbasa i starog dela (tvrdjave), zatim je dilema bila da li otici na Plitvice ili Unu. Ipak, po preporuci prijatelja odlucili smo se za Unu i uputili se pravcem Bihaca. Vrbas i kanjon, mesto raftinga na delu, cini mi se Mrkonjic grada. Na samom ulasku u Bihac predivno mesto, restoran na slapovima...

A Una, ona je zaista "jedina"...zasluzuje svaki minut proveden uz nju. Strbacki buk je mesto koje se ne moze opisati recima. Stanes i gledas..ne verujes ocima i prirodi koja je tu stvari postavila do savrsenstva. Boja...boja je cudna modro plava pomesana sa tamnim tirkizom....na nekim delovima mirna, kao staklo. Cinilo mi se da mogu hodati po njoj.....onda, manji slapovi i surova snaga vode..... :zaljubiska::zaljubiska:

815703-medium.jpg

Zatim Balkana...jezero lepo uredjeno, restoran i bungalovi. Nekako posle Une, malo mi palo u sen....

Mostar.....danas sam FT napravila, mozes pogledati.

Sarajevo...nekada grad u kojem sam provela najlepsi deo mladosti, nije mi ostavio utisak ocekivanog. Nije to vise grad gde si samo trebao da dodjes i postanes deo "raje"....grad divnih ljudi koji su negde nestali, sada neki drugi pricaju stranim jezicima, carsija mi je nekako mala, Ilidza nekako promenjena sa ulaskom automobila na mesta gde je samo se setati moglo....ne, nije to vise grad mojih bezbriznih setnji, konverata u Skenderiji, tufahije u Aeroplanu, kafe na carsiji.....krofni sa cokoladom na Marijinom dvoru, pizze u Galeriji....sve je drugacije, valjda i mi.

34653_1160417348413_1767202648_306955_42

Slapovi Krupe....priroda nesebicna, mesto savrseno....vodenica par, nema nigde restorana, samo privatne vile.

moja_banjaluka-banja_luka-33421.jpg

Neocisceno, neuredjeno...drvene stepenice polomljene....jednom recju neuredjeno. Priroda dala, covek nezainteresovan. :ljutko:

U Bl jos 7 dana po povratku sa Hvara, kasnije tura prema kuci kroz Visegrad....Ovcar banja, Zlatibor......

Ukratko je to.

Uzivala sam, ostvarila svoju planiranu turu. Znam samo da se vracam, nadam se za koji mesec. Nastavljam gde sam stala...prvo Plitvice, pa onda jos neke delove. :D

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sarajevo...nekada grad u kojem sam provela najlepsi deo mladosti, nije mi ostavio utisak ocekivanog. Nije to vise grad gde si samo trebao da dodjes i postanes deo "raje"....grad divnih ljudi koji su negde nestali

Za ovo ti verujem, neki gradovi vise nikada nece biti isti, nazalost.

Ali, sta da se radi... Odes, vidis, bar te zelja malo mine.

A o BL ne vredi pricati, jer ko nije bio tesko da ce verovati kako se taj grad uvuce pod kozu. Ali ne moze za dan-dva, treba malo vise vremena provesti u njemu i onda se stvara ta neraskidiva veza...

Ja idem za par nedelja, ali opet nesto na kratko i na brzaka, nikako da odem i da se "dosadjujem" tamo, kao nekada...:srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, mislim da je tako. Neki gradovi su bili lepi ranije, puni zivota, dogadjaja....narod je bio raspolozen. Zao mi je zbog toga jako, Bosna je bila drugacija od drugih regiona. Lepo je bilo osecati se bezbrizno, uzivati u lepoti izvanredne prirode (i dalje smatram da je najlepsa u EX Yu)...ljudi srdacni, gostoprimivi, a hrana dobra.

A BL i dalje ima bas tih odlika koje su nekada krasile sve ostale. BL se stvarno uvuce u misli, zelju za lepim ulicama, pristojnim narodom, uredjenim odnosima, solidnim standardom....pristupacnim cenama, bezbednim izlascima i kulturnim sadrzajem... srce.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nekima je i Sarajevo isto kao nekad... Steta je sto nije svima nama i sto se na tim prostorima izdesavalo to sto se izdesavalo. Najvise od svega bih volela da sam rodjena u vreme velike Juge kad si bez problema mogao gde si hteo.

Ipak, bar u BL se moze osetiti ta stara srdacnost. Mislim da se tamo svi osecaju voljeno. :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1. i dalje smatram da je najlepsa u EX Yu)...

2. ljudi srdacni, gostoprimivi, a hrana dobra.

1.Godi misljenje,nekog ko je bio svugdje,da je najljepsa :D

2. :D :D takvi smo ti mi......

1. Nekima je i Sarajevo isto kao nekad...

2. Ipak, bar u BL se moze osetiti ta stara srdacnost. Mislim da se tamo svi osecaju voljeno. :srce:

1. Nikome u Sa nije isto

2. Dobro si rekla: "mislim"

Izmenjeno (samco)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim i da me bas i nisi razumeo, ali nije vazno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nekima je i Sarajevo isto kao nekad... 

Verujem da nije. Moj skolski drug  zivi u Australiji....nije srbin, ja jesam...isto misli kao i ja, vec smo razmenili misljenja po tom pitanju. Ne mogu da kazem da se nisam lepo osecala, ali i druugi su ljudi tamo. Na carsiji cujes engleski na svakih 5-6 ljudi....Mostar je zadrzao neku svoju dusicu, posto i taj grad znam od pre 20 g. bolji je od SA....ali BL je posebna i ne mislim da je zbog nekog infrastrukturalnog. Kazu da je ona i ranije bila jako lepa i dobra za zivot...drugacija....Bihac, sama sam cekala u restoranu druga, oko mene razni ljudi, cak je bila i svadba muslimanska, svirali tamburasi i bas je bilo simpaticno....a meni jako, jako prijatno.

Ipak, puno prijatelja imam, skoro u svakom gradu Bosne i dalje....sve su mi to skolski, drago nam je kada se sretnemo, srdacno i prijateljski se ugostimo.....secamo se divnih dana....

:D:srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26645
    Ukupno tema
    893893
    Ukupno poruka