mika

Kopaonik

282 poruke u ovoj temi

Vratio sam se danas i dalje je ok , na staze su dobro pripremljene za situaciju sa eventualnom + temperaturom. U nedelju su radile prskalice za osnezavanje staze sa Karamana i nije bilo moguce se spustati sa jedne od staza sa tog grebena , led se hvatao po opremi tako jako da kad skines kapu ostane u obliku kacige , kako je bilo alternativnih pravaca islo je nekako . u subotu je padala kisa a od ponoci desio se minus pa se svugde formirao led po stazama , kasnije je pao novi sneg koji nije imao zdravu osnovu vec vozeci bord smacinjao i grebao po ledu ,nalik lopatom po betonu sto ajde moze da bude i zabavno dok se nedesi pad a onda boli , skijasima je malo lakse ko vozi umereno, sa vecom brzinom ledena staza je opasna .

ovih dana kazu bice + c pa se nadam da ces uzivati kad budes na planini, nemoj da te plasi pejzaz tek na 2-3 km pred konake ces videti sneg, dok u podnozju ga nema ni za grudvu.

pomazi se kamerama sa staze i jat apartmana veruj samo sebi.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce sam bila na Kopaoniku,obicno idemo samo na jedan dan zbog skijanja.Juce je dan bio predivan,apsolutno idealan za skijanje

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prethodni vikend sam proveo u Konacima na Kopaoniku i : smeštaj je katastrofa jer su apartmani prljavi, sa nagomilanom prašinom, hrana odlična. Opšti utisak je da se i dalje pažnja poklanja zimskoj sezoni, a za letnju niko ne mari, bez obzira na to što je snega sve manje, a leti je na Kopu divno. I dalje se zida preko mere, ovog puta uz stazu Karaman, na Jarmu, niču novi apartmani. Ako se sami ne potrudite teško ćete doći do informacija o zanimljivim mestima koje treba da posetite, stazama kojim treba ići. Važno je, nekome, da je ispred hotela Grand postavljena hidromasažna kada / bazen, a to što smrdi na izduvne gasove mašina, ulje i asfalt, to nema veze. Šuma polako, ali sigurno propada već decenijama, a niko ne želi da se pozabavi tim problemom. Sve u svemu zapušteno, ali sa ogromnim potencijalom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kamperisti da nekako zapocnemo konkretno temu zima 2010-2011. pobegoh od obaveza i malo da ucinim sebi a i kamper mi se ulenjio 3 meseca i eto me na <kopaoniku.

Put prema Josanickoj Banji je skroz uredu cak i suv i ako ima snega skrajeve . I dalje vazi vrlo oprezno radari ili neke druge kontrole su na 50 km pa oprez . Mene nisu zaustavljali i ako sam im skretao paznju ispratili me pogledima. Od Josanicke banje krecem uzbrdo i resavam da stavim lance ali cekam to da uradim kod naplate - ulaza za nacionalni park , stizem ali mrtvo nema nikog, nema naplate , stoji jedan mestanin i montira ljudima lance . Tu namontiram i ja svoje lance polako rukavice i za 20 minuta gotovo nadalje voznja maksimum 40 kmh malo sunca super panoramafotografija0721.jpg

fotografija0723.jpg

fotografija0728.jpg

fotografija0729.jpg

fotografija0739.jpg

danas su ustelavali zicaru za karaman radio je samo pancic koja bas i nije dobra za bordere ali je ekstra popust na dnevni ski pas 1000 . Ako svaki dan kupujem dnevni ski pas razlika od tro- dnevnog koji bi kupio skoro 2000 koliko kosta otprilike rucak za jednog u bondjornu 2x nego u restoranu u bgd.

Videcemo veceras i neke druge cene.

pored mene na 50 m je jos jedan kamper potrazicu ga sutra

temperatura -13 c furunce radi

Waerles modem koji sam kupio TP 722 n radi s duzom anteno hvatam 4-5 veza sa parkinga koji se moze videti i na sajtu jat apartmani.

U nedelju posle dva ekstra mrazna dana treci nedelja je bio ko od boga dar.

Skoro neverovatno iz perspektive subote sa -13 da se moze desiti ovaka promena , Gledao sam vremenski izvestaj sa sajta http://www.jatapartmani.com/JAT-Apartmani/Servisi/Detaljna-prognoza-za-7-dana.html i nisam verovao dok se nije desilo

Ovom prilikom cu dati zakljucak ovoj temi nadam se da cu opisima docarati sliku u kojoj ce svako prepoznati svoja ocekivanja od ove destinacije .

Dakle bio sam tri dana , dva jako hladna i jedan prelep suncan. Cena ski pasa je bila na popustu pa ispada da je to najeftinije sta moze da vas snadje na ovoj destinaciji . Kako sam bio sam na ovom vikendu nije mi padalo na pamet da ista spremam kuvam i slicno razlog je jednostavan , kako smo svi familiarni ljudi ruckovi i vecere po restoranima su uvek u dvoje (saputnicu i sebe ) pa su i racuni takvi X2 , Po tom kljucu sam umislio da cu proci za 50% jeftinije .

Otprilike ovako ide cenovnik kuvanog jela sa salatom u konobama na stazi uz kiselu vodu i espreso od 1200 u bondjornu do minimum 850 din naravno za jednu osobu. Tu prednjaci kafe "vucja staza" na karamanu kajgana sa slaninom+ cvekla salata ,+ lepinja ,+ sveps+espreso 950+50 baksis ALI I NAJLEPSI POGLED SRBIJE =cista hiljadarka. slicnu cenu konoba na malom jezeru gde preporucujem pihtije + prsuta +sir uz vatricu iz lozista i jedno pice x jedna osoba = 1000 din ili x2 osobe =2000 din

sve u svemu na takvim mestima se srecu zanimljivi ljudi pa sam i sam imao priliku da steknem takvo poznanstvo i definitivno ulepsalo vikend na Kopu

Matematiku izvedite sami , a ja cekam prvu sledecu priliku pa opet.

fotografija0781.jpg

fotografija0785.jpg

fotografija0799.jpg

fotografija0803.jpg

fotografija0810.jpg

fotografija0814.jpg

fotografija0817.jpg

Izmenjeno (gros)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Fotografije su odlične, hvala što ste ih podelili sa nama! Možete li nam reći gde tačno su nastale?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

u periodu 17-18-19. 12 2010. radile su samo dve zicare zbog klimatskih prilika nisu proradile staze koje svakako ulepsavaju boravak na planini Kopaonik.

Mislim da su ljubitelji skijanja lako prepoznali poziciju s fotografija .

Panoramski snici su sa Karaman grebena pogled prema kompleksu hotela kao i prema pancicu.

terasa kafea¨ Vucja staz¨

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja nisam skijaš, niti sam ikada bila na Kopaoniku, drago mi je da ste odgovorili.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Otprilike ovako ide cenovnik kuvanog jela sa salatom u konobama na stazi uz kiselu vodu i espreso od 1200 u bondjornu do minimum 850 din naravno za jednu osobu. Tu prednjaci kafe "vucja staza" na karamanu kajgana sa slaninom+ cvekla salata ,+ lepinja ,+ sveps+espreso 950+50 baksis ALI I NAJLEPSI POGLED SRBIJE =cista hiljadarka. slicnu cenu konoba na malom jezeru gde preporucujem pihtije + prsuta +sir uz vatricu iz lozista i jedno pice x jedna osoba = 1000 din ili x2 osobe =2000 din

Lep ovaj opis vaseg dozivljaja. Moram priznati da skoro niko nije ovako sazeto napisao neku nasu destinaciju, hvala. :D

Dosta toga se na Kopu menja godinama, ja sam svaku stazicu odlicno upoznala jer sam i sama odlazila redovno na skijanje. Poslednjih godina to ne cinim jer imam povrede meniskosa tu na stazi Duboka. Zao mi je zbog toga i time su se moji odlasci proredili. No, poneki vikend izdvojim i malo se smucam onako rekreativno.

Predlozicu onima koji idu da izbegavaju hranu u kolibama na stazama. Zasto? Cene su nenormalno visoke, a tek 15-tak minuta hoda ima odlicno mesto sa dobrom i dosta jeftinom klopom. To je planinarski dom Rtanj koji ima restoran, sa otvorenim kaminom, zvani Odzaklija. Cene su smesne, a svaki dan se u zemljanom loncu nesto krcka, sarma, kupus.....jagnjetina pod sacem :zaljubiska:....Nalazi se na oko 15 minuta hoda od konaka, putem u pravcu Brusa, a neposredno na levoj stazi žičare br.8 Mali karaman. Do njega mozete doci i skijama i pesaka. To je najbolje i najposecenije mesto, oni koji skijaju znaju o cemu pricam.

pozajmicu slike....

image031.jpg

.

IMG_7729.jpg

.

IMG_8053.jpg

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo još svežih utisaka...

Bila sam na Kopu u periodu 26.12. - 02.01.

Krenuli smo sa mislima o tome da će biti snega jer se na sav glas pričalo o tome kako je sada 70% staza obezbeđeno topovima za veštački sneg... Ali avaj... topovi naravno nisu radili svuda... :ljutko:

Stigli smo do našeg smeštaja i prvo što smo videli jeste da staza Mali Karaman ne radi, i da je ispod naših nogu asfalt a ne sneg... Saznali smo da rade samo Karaman Greben, jedna staza Pančić i Mašinac... Možete da zamislite ceo Kop na tri staze. Horor....<_<

Pomirili smo se sa sudbinom... Snega je bilo jako malo, bilo je dosta leda, staze su ponegde progledale...

Posle dva tri dana otvorili su i staze Krst, Duboku 1 i 2, naravno zahvaljujući topovima. Zanimljivo mi je bilo to što na nekim delovima staze Duboka 1 uopšte nisu stavili zaštitnu ogradu, nadam se da niko nije slučajno sleteo sa staze... Vrhunac su mi bili instruktori koji su vodili klilnce na crvenu stazu i spuštali ih u plugu. :angry:

Topovi na Malom Karamanu su radili 3-4 dana i stazu za vreme našeg boravka nisu pustili... :tuzni:

Koliko sam mogla da primetim, bilo je mnogo povreda. Buklvano iz cele naše ekipe su se svi makar jednom dobro isprevrtali na stazi. Fastum gel i Nimulid gel su bili naši prijatelji. GSS je imala mnogo posla na stazama...

I da ne zaboravim, Kinezi su u jednom trenutku preplavili Kop. Najbolja je bila jedna njihova grupa koju sam videla, na vrhu staze Karaman Greben, sa kliskom...

Sve u svemu... jedino što nas je poslužilo jeste vreme, bio je sunčano a hladno... baš kako treba.:cool:

Odluka je da ćemo na Kop od sada ići samo vikendom i to kad ima snega koji valja...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imao sam prilike da ponovo posetim Kopaonik u periodu od 16-22.01.2011. Moj prijatelj je rezervisao apartman u Konacima , i dobio sobu u "Kozak" Ja sam naravno posao s mojim kamperom i zarad drustva proveo u apartmanu 6 noci . Cele vreme sam trazio razlog da boravim u unutrasnjosti mog kampera i samo zaradi prijateljstva ostao u apartmanu. Toliko i ne bi da detaljisem jer ukusi i navike kod raznih ljudi su razliciti i svako sa sobom nosi nivo skalu i donosi odluke .Cena aprtmana u tom periodu se smatrala niska i ponovo ce biti na tom nivou od kraja marta za 6 noci 255e .

Moram naglasiti da sam po preporuci posetio sve u hotelu Rtanj sta se moze posetiti ... i tom prilikom uzivao u hrani restorana kafea a to znaci mesto gde se jedu sarme , kolenice i dobre krofne " bitnooooo jeftinije" a u hotelu su bili neki mladi ljudi iz Novog sada imali fantasticne zabave - zurke- tematske noci. Pice u nocnom klubu -kaficu je izjednaceno skoro sve po 100 din tako da atmosfera sigurno bila sa dobrrrooom podlogom.

Lako se stize sa recimo karaman grebena stazom se drzi desna strana i na pola skrene desno ka stazi 8 do zicare mali karaman a posto se nadjete na vrhu iste silazak po desnoj strani (gledano nizbrdo ) ulazite bordom do samog hotela isto vazi i za odlazak do dna staze. Odmah u opremu i akcija . Dakle saveti procitani na ovom forumu i dalje pomazu ljudima , pa i sam dajem mali doprinos.

dscn3138h.jpg

dscn3131.jpg

kop2011.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiramo da za prvomajske praznike s malim detetom idemo na 5 dana na Kopaonik. Nismo bili bar 15g i nemam pojma sta se tamo sve promenilo,bili smo par puta u toku leta i zaista je bilo divno. Po inerciji smo pomislili da odsednemo u Konacima, medjutim koliko citam, malo ko je zadovoljan smestajem u njima, svi se zale da su jako propali, da su zapusteni. :nea: Kako stoje stvari? Nama treba cist, uredan apartman za 2,3 sto blize centru, za ne basnoslovne cene, posto i tako idemo van svake sezone.

Neki drugi smestaj preporucujete?

Kakvi su apartmani Nebeska stolica, koliko citam, kazu da su najbolji, ali dosta skupi, ne mogu da nadjem direktan link za njih niti pravi kontakt, samo zimsku ponudu agencija.

Hvala za svaku sugestiju! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakav je smestaj u apartmanima Srbija suma? Kazu da su novi dvokrevetni i trokrevetni..Da li je neko skoro bio tamo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima

Ima li neko iskustva sa smestajem u Srebrnoj lisici, prvenstveno pristup skijalistu ... vidim ja na maps-u da tu ima neki putic uz hotel, pa malo sumice, pa malo staze kroz sumicu i tu si na Malom jezeru, samo me zanima kako je to izgleda u praksi? Koliko uzbrdo/nizbrdo je taj putic? Moze li se izlaz iz hotela spojiti (nizbrdo) sa Krstom (koga, koliko vidim, ni nema na bajatom guglmapsu) i Pancicem bez penjanja Malim jezerom i kako ide povratak u hotel nakon skijanja?

Hvala unapred na informacijama

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idem na leto i interesuje me ima li otvorenih bazena i koje su cene?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26645
    Ukupno tema
    893893
    Ukupno poruka