mika

Kopaonik

282 poruke u ovoj temi

Hvala na podeljenom iskustvu :smajl:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

POzzzz sa Kopa!Protekla 2 dana smo se ubili od skijanja.Danas je krenuo sneg da se topi pa je bljuzgavica i smaranje.Mi smo inace u nekoj brvnari-hostelu.stvarno je odlicno.mi smo uzeli polupansion za 1700din..

Ima kamin i prodavnicu blizu:)-sve sto nam treba!

Jos sutra ostajemo ako ne bude snega,idemo kuci i cekamo neki novi snezni napad!

inace konaci nisu 100 posto proradili pa je malo prljavo ali ima dosta ljudi i atmosfera je ok!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Video sam da postoje vec neke teme o Kopu ali kako primecujem, sve se odnose na godine i sezone koje su prosle. Posto je svaka zimska sezona prica za sebe, pocevsi od snega pa onda cene koje se menjaju i objekti koji nichu, interesuje me ova zima 2010! Elem, poslednji put sam na Kopaoniku bio pre 6-7 godina i pretpostavljam da se mnogo toga promenilo, ako nije i sve. Imam zato neka pitanja koja ce mi nadam se pomoci.

- Kao prvo, ortak i ja mislimo da idemo 30og i imamo fond od 400-450E za smestaj. Koliko vidim po agencijama i na netu, svi nude sedmodnevne aranzmane i ni dan manje. Dakle, za taj novac (200-250e po osobi), gde mogu da odesdnem i kakav je taj smestaj? Nije mi bitno da li je apartman ili soba, da li imam hranu u ceni ili nemam vec samo sta mogu da dobijem za te pare?

- Sledeca stvar koja me interesuje i to ona najbitnija... SNEG?!? Ponekad uhvatim onu emisiju na Avali...TVKOP, jedan dan su svi zatrpani snegom a sledeci sve ogoljeno tako da mi nista nije jasno. Da li ga ima u globalu ove godine i da li moze da se skija? Kad kazem sneg, ne mislim na bilo sta sto imamo u ravnici 2-3 dana zimi vec na pravi planinski sneg koji maskira sve u belo pa i cetinare i svo drvece i gradjevine. Znaci da li ga ima i koliko ga ima??

- Ski pas? Cene za 5 i 7 dana? Rentiranje skija i opreme i cene toga?

-Ono sto ne spada u skijanje i spavanje... Gde se hraniti, u kojim restoranima? Interesuje me sve, od dorucka/uzine i "lakse" klope tipa pizze,paste,sendvici,palacinci pa do nacionalne kuhinje,mesa,pecenja i raznja :). Gde izlaziti uvece, sta vredi, koji lokali/klubovi/kafici postoje i kakva je prica sa tim? Ostale aktivnosti, sta videti, sta obici i cime se baviti ako jedan dan recimo ne skijas tipa da li moze da se plati bazen u Grandu na dan ili sate i slicne zabavno-turisticke aktivnosti...?

Hvala svima unapred. ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ćao, idem često na Kop, ove zime nisam bila. Predlažem da odeš na sajt infokop.com tamo sve ima u delu Forum. Ja ću reći za sada da je najisplativije kupovati gotovu skuvanu hranu u Maxiju, kao i da je ulaz na bazen 2000 (dakle suludo).Mislim da možete naći apartman za taj novac, ali videćeš već na ovom sajtu svašta se nudi. Pozdrav!

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti mnogo! Ajmo dalje da cujem jos utisaka!

;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam pre 3 dana dosla sa Kopa, bila sam u Nebeskim stolicama II i prezadovoljna sam. Sto se tice snega, nemoj da se brines, ima ga dovoljno! Kop je relativno prazan, sto je po meni prednost, ima dovoljno mesta po stazama, zicare se ne cekaju! Konkretno za cene i izlaske ne mogu nista da ti kazem jer ne znam, isla sam bas da odmorim i da se naskijam.

Mislim da neces pogresiti ako odes, meni je tamo prava uzivancija! wub.gif

Sto se ski pasa tice, ovde mozes pogledati cene

http://www.infokop.n...kiPassa2010.pdf

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti mnogo sharpey. Koja slucajnost, juce sam uplatio za 30-ti, Nebeske stolice 3! Ako mozes detaljno samo da mi objasnis oko tog hotela sve. Da li si bila u njemu, po cemu se razlikuje od NS 2 i NS 1. Koliko su udaljene od Konaka, Granda i desavanja. Cujem da ima neki besplatni mini bus svaki dan do skijalista, kad on polazi i kad je povratak. Sta od sadrzaja ima sve u hotelu i slicno...?

Pozdrav. wink.gif

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam bila u NS 3, prosla sam jednom pored, cini mi se da nije bas blizu centra, sigurna sam da ima oko 1 km. Sto se busa tice ne znam stvarno za to... Taj hotel je najnoviji, otvoren je cini mi se prosle zime, i verujem da je jako lep (kao i NS1 i NS2) ali mislim da je malo dalji... Ako nije velika razlika u ceni, mislim da je bolje da odes u 1 ili 2 jer su oni na samoj stazi Masinca, ili ti 5 min od centra. U svakom slucaju, ides na Kop, ima oko 15 cm snega, sta ce ti vise wink.gif nauzivaces se sigurno!

Izmenjeno (sharpey)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kazu u agenciji da nije daleko, okruglo 700m od "centra" ali zbog otezanog hoda u opremi i pancericama, hotel je organizovao i taj minibus za skijase wink.gif. Nisam bas mogao da biram sobzirom da sam juce bio da uplatim za Subotu. Bas smo gleali u kompu, sve je prepuno sto nudi Filip Travel a nude sve poznatije i vece hotele i apartmane. Sa druge strane cujem da i nije tolika guzva na stazama i po kaficima, sto je i dobro. Isto tako kazu i da se sneg ocekuje od sutra pa na dalje i da ce ga biti i previse. Daj boze wink.gif)

Hvala ti jos jednom smajl.jpg

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja se juce vratio.Bilo je odlicno,snega koliko hoces.Inace ja sam vec dva puta bio u istom hostelu "Montana".kamin,playstation,topla voda...sve sto mi treba:)

predvidjaju sad da ce biti snega do maja.nadam se da ce biti tako.

e da,kad vec pricate o hrani,ovde je hrana+smestaj=1300din

pozzzz

za dve nedelje palim opet:D

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Polazim u cetvrtak na Kopaonik ,znam da je temperatura u plusu ipak ima dosta snega, nadam se suncu, pa sveukupna slika da se desi kao na razglednici. Do tad nasao sam jednu kao primer :

skijacice.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posetio sam Kopaonik i jos sam na planini priroda mora da istera svoje a planovi su planovi nazalost nije se desila situacija kao na predhodnoj slici, realno je ceo dan magla, malo kisa, sneg koji se topi i po komleksu pravi bare, primecujem da je najbolja varijanta ignorisati sve to i cekati sutra novi sneg i minuskopaonikfebruar2010.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ćao ! Šta misliš da li da odustanem od planiranog skijanja od iduće subote?

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pazi skijanja ima koliko hoces na info mozes saznati koje staze rade ja sam upravo dosao sa nocne voznje malo jezero radi od 19-22h ,nema problema snega koliko hoces , kisa je danas padala u 4-5 navrata , aveceras je preslo u susnezicu koju su najavili, ja se sluzim sa kamerama sa jata oni pokazuju sliku i izvestaj meteo evo adrese

http://www.jatapartmani.com/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=96

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti puno, ako stigneš molim te javi situaciju i narednih dana.

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26651
    Ukupno tema
    894183
    Ukupno poruka