Ventimille

Sarajevo i Mostar

175 poruka u ovoj temi

Evo i ja da dodam na Draganov post :)

Nemate vremena vise nizasta jer je put dug, umor ce vas savladati, ali.....

Preporucujem da kupite tramvajsku kartu za pun krug, tramvaj "trica", odnosno br.3. Sedite u njega i panoramski pogledajte ceo grad do Ilidze. Tamo mozete i izaci i malo procunjati, pa nazad.

Ako necete tako, onda od Sebilja (glavni trg gde je cesma na sred Bascarsije) do Vecne vatre je ulica Ferhadija (glavno setaliste) ti je Morica han (karavanski dvorac),Gazi Husrev begova dzamija je nedaleko od toga, otvorena je u odredjenim satima za turiste. U istoj ulici imas Bursabezistan, orijentalna robna kuca kao dugacak hodnik...ranije se tu prodavala svila iz Burse, izgradio je vezir Rustem Pasa....posle tom istom Ferhadijom imas Katolicku katedralu pa Sabornu crkvu koja je najveca pravoslavna u Sarajevu

Mozete uzeti besplatnu mapu u tur.savezu i sidjite dole do Miljacke, obidjite Despica kucu koja je bila od srpskog bogatog trgovca iz turskog vremena, sacuvana je originalno.

Sve u svemu, kako mozete, ali nemojte ici u Sarajevo ako ne pojedete krompirusu (mnjam, bar 1/2kg i cevape na Bascarsiji kod Zelje ili Hodzica) i pazi, kad kazes burek to je pita sa mesom, sirnica ti je sa sirom, zeljanica itd....i sve je na merenje.... :) i da....na jednom cosetu ima autentican kafe gde sluze kafu iz fildzana sa ratlukom(mislim da se zove Miris), pa probaj kad vec ides....vise nema ni tog njihovog folklora svuda...nestaje polako....

I da, u ovo doba je u Sarajevu mnogo hladno, verujem da ima i dosta magle jer....Sarajevo nije nikada bez magle zimi.

p.s. Ponesi mi 1 kg krompiruse najbolje na svetu, ne budi cicija :cestitam:

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

definitivno posjetiti kulturno historijske znamenitosti tipa svrzina kuca, morica han, gazi husrev begovu biblioteku, tunel spasa.. sarajevo je predivno i ima poseban duh, sto se najbolje vidi u samom srcu grada pa stoga i preporucujem neki smjestaj tu ili barem u blizini jer nam taksisti i nisu baš darežljivi prema turistima.. :sorry: ima veliki broj hostela i prenocista ali moja preporuka vam je prvi butik hostel u sarajevu http://www.franzferdinandhostel.com/ , sve pohvale za rad, raju, cistocu i opcenito usluznost. :) za izlaske ne bih posebno pisala ali sloga, jez, podrum i slicna mjesta.. bez dileme. :D hrana- vratit cete se kuci 5 kila deblji, to je sigurno :hahaha:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaista me raduje što ti se svidelo SA! Gledala sam i tvoje najnovije magnete, ne mogu da verujem da još uvek "rabe" Vučka! Inače, za one kojima to nešto znači, Vučka i olimpijski znak za ZOI 1984. dizajnirao je Vladimir Labat iz Novog Sada.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vučka .... dizajnirao je Vladimir Labat iz Novog Sada.

Ti to ozbiljno?

Za znak ne znam, a Vučko je kreirao slikar Jože Trobec iz Kranja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eno ga i Vučko i stilizovana pahulja u Labatovoj galeriji na Fruškoj Gori. Možda je nešto modifikovao za zoi?

http://www.vrlabat.com/slike/galerija_radova/07_Galerija.JPG

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta se i kojim redom obilazi na jednodnevnom izletu u Sarajevo ,ima li se vremena za malo samostalnog obilaska i gde jesti najbolji burek i cevape :thankyou2:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Baščaršija definitivno, tu možeš i jesti i piti (Čini mi se da su najpopularnije ćevabdžinice Željo i Mrkva). Posjeta vijećnici koja je svježe obnovljena i ako imaš vremena za Vrelo Bosne.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

stinki, nemoj u Sarajevu da tražiš burek sa sirom već sirnicu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da se nadovezem na prethodni post : burek se u Bosni oduvek podrazymeva da je sa mesom. Ostalo su pite u zavisnosti od punjenja, kao sto je sirnica, zeljanica, krompirusa.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta se i kojim redom obilazi na jednodnevnom izletu u Sarajevo ,ima li se vremena za malo samostalnog obilaska i gde jesti najbolji burek i cevape :thankyou2:

Sve će ti to već lokalni vodič objasniti a i ovde si dobio dobre odgovore. Ima se vremena i za obilazak. U Sarajevo se stiže oko 6,3o h ujutru i bude negde do 18,oo h uveče.

Baščaršija definitivno, tu možeš i jesti i piti (Čini mi se da su najpopularnije ćevabdžinice Željo i Mrkva). Posjeta vijećnici koja je svježe obnovljena i ako imaš vremena za Vrelo Bosne.

u Baščaršiji svakako i jesti i piti i uživati i kahvu piti. Ako ideš preko neke agencije fakultativa je izlet i Vrelo Bosne. Ukoliko stigneš Vjećnicu njihovu svakako iznutra obiđi - nedavno je otvorena nakon 22 mislim godine - prelepo zdanje.

stinki, nemoj u Sarajevu da tražiš burek već sirnicu.

"Sarajevo je i prestonica pite ;)) ... kada jedan Sarajlija dođe u Beograd i pročita *** sarajevski burek sa sirom *** mmm ??? ... Sarajevski burek sa sirom ne postoji, jer za sarajlije je burek isto što i pita sa mesom, pita sa sirom se zove sirnica. Tako je i nastala ona izreka: "Sve su pite pitice, a burek je pitac" ;))) jer je to nešto kao kultno ovde u Sarajevu."

Evo imaš moju FT sa svim opisima lokalnog vodiča grada Sarajeva:

MOJ VODIČ KROZ SARAJEVO iz aprila meseca ove godine - tu ćeš videti u potpunosti kako izgleda taj jednodnevni izlet.

Ja se uskoro kanim da obiđem Sarajevo ponovo i to sa 1 noćenjem, jer mi se mnogo dopalo.

Razglednice koje sam donela iz Sarajeva imaš na prethodnoj strani, kao i link za mapu koju sam donela, a imaš i kako sada izgleda unutrašnjost Vjećnice.

Samo da dodam, da sam osim u Sarajevu, prošlog ponedeljka bila veoma prijatno iznenađena kada sam u Olimpijskom muzeju u Lozani, našla magnetić našeg "Vučka".

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A evo mape i atrakcije

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

panorama Sarajeva, predpostavljam da je sa Avazovog tornja: http://www.sarajevopanorama.info/

Panorama Mostara: http://www.mostarpanorama.info/

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, zna li neko da li postoji neki bus osim onog Centrotrans-Lasta (iz Bg u 16h, iz SA u 6h krece)? Da li ima uopste neki bus koji vozi nocu (dakle da ujutro stignem u SA)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Agencije voze petkom u ponoć koliko se sećam i ujutru oko 6,3o h si tamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Biljana, hvala puno na odgovoru, mozes li mi preko PP reci o kojoj se agenciji radi, i kakva su ti iskustva (ne znam da li sme da se reklamira neka agencija ovako na forumu)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26560
    Ukupno tema
    889746
    Ukupno poruka