Ventimille

Sarajevo i Mostar

175 poruka u ovoj temi

@Mireille

Hvala na iscrpnim informacijama, na zalost ja sam obilazio Sarajevo samo danju, do veceri bio sam skroz premoren i nisam izasao ni jednom, sada kada ovo procitam, zao mi sto je tako ispalo,

Par fotografija koje sam snimio,

Latinska-Cuprija.jpg

Sarajevski-Sebilj-m.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlicne fotografije!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ćao svima!

Imam pitanje za one koji putuju autobusom iz Beograda do Sarajeva. Sredinom marta ću doći u Beograd i odmah istog dana želim da otputujem u Sarajevo. Znam da autobus na toj relaciji ide svakodnevno u 16 časova i da nije moguća prethodna rezervacija karata. Iz Laste su mi odgovorili da bi bilo poželjno kupiti kartu par dana ranije, ali ono bi značilo da moram promeniti planovi.

Pitanje za Vas – da li tokom nedelje mnogo ljudi putuje ovim aotobusom? Postoji li problem sa mestima?

Pozdrav iz Poljske

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da ti taj Lastin krece malo pre 17 h. Slucajno sam prosle nedelje isla za Banja Luku u isto vreme kad i taj bus. Bili su jedan iza drugog. Putnika nije bilo mnogo, a busevi su im za svaku pohvalu, novi, komotni, vozaci prijatni i kulturni. Moj bus je imao i kabinu za pusace.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru, malo si me smirila :)

Redovi vožnje na sajtovima bas.rs i lasta.rs pokazuju 16.00 h, ali svejedno, mislim da dođem oko 2 sata ranije i proverim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne sekiraj se, bice mesta. Javi posle kako je bilo :)

Izmenjeno (Infoputnik)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sarajevo je predivno...u narednim danima napisacu moj putopis..zadnjih godina cesto odem tamo,obicno preko leta..imam i nekih prijateljstava tamo pa sam dobro upoznao grad a sad ga koristim kao bazu za posete drugim mestima koje nisam ranije posetio..pa napisacu moju reportazu u novoj temi koju cu postaviti

sto se autobusa tice,neko je pitao,jeste u 16 h svakodnevno ima autobus za sarajevo,federacija...jedan mesec vozi lasta a jedan centrotrans sarajevo...oni su u korporaciji..inace ja radim u lasti pa cesto iskoristim i tu pogodnost da negde otputujem jer neplacam naravno prevoz kao radnih firme pa malo ustedim bar na put osmeh1.gif ...imam samo pitanje..neznam postavljati slike da budu odmah za videti..znam ono da postavim adresicu pa kliknete na adresicu i vidite sliku...jel to problem?...moje slike su uglavnom vecih formata pa neznam kako se to smanjuje za postaviti na forum...

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvo smanji slike, a evo ovde imas o tome kako ih postaviti. Probaj tamo na temi pa ako ti ne valjaju obrisi postove(poruke) dok ne naucis :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

http://www.sutra.ba/novost/63667/procitajte-sta-jedan-beogradanin-misli-o-sarajevu

evo odlican tektic o Sarajevu pisan rukom jednog Beogradjanina! :=)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!Treba mi mala pomoc :laugh: Suprug i ja bi voleli posetiti Sarajevo.Da li mi neko moze reci nesto ili preporuciti neki smestaj u Sarajevu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Uplatila sam drugarici za rodjendan ovo putovanje jer obe obozavamo Sarajevo, a nazalost nikada do sada nismo bile. Krecemo u petak, u subotu smo u Sarajevu, a u nedelju imamo izlet do Mostara. Kasno u nedelju krecemo ka Beogradu. S obzirom na to da smo ogranicene vremenom svaka sugestija oko neceg van programa a da je zanimljivo i ne tako daleko, bi mi dobro dosla. Nesto sto treba obavezno videti a da vodici ne vode, uvek volim da saznam nesto vise :)

Hvala unapred :)

Izmenjeno (lenchy)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malo mi je nejasna tvoja poruka. Da zanemarimo cinjenicu da nesto obozavas a da nikada to nisi videla, dala si nam samo okvirni raspored po danima a ne i sta je predvidjeno po programu da se obidje pa stoga nismo ni u mogucnosti da te posavetujemo sta jos treba obici.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa logicno da sve sto volite ne mozete da stignete za zivota da vidite, ima tako puno toga ;) Nisam namerno pisala sta treba da vidimo po rasporedu jer znam da kopiranje i reklamiranje agencije i programa na sajtu nije dozvoljeno. Ali evo napisacu, pa ako obrisi ili zabele taj deo kao sto umeju da znate zbog cega je:

subota:

Dolazak u Sarajevo u jutarnjim časovima. Po dolasku obilazak grada uz pratnju vodiča:Baščaršija,mostovi na Miljacki, Alipašino polje, Grbavica, Marijin dvor, Skenderija, Narodno pozorište, Gradska većnica, Inat kuća,Trg Sebilj, Kazandžiluk ulica, Baščaršijska džamija iz XVI veka, stara pravoslavna crkva, jevrejski hram i sinagoga. Odlazak u hotel . Smeštaj. Slobodno vreme. Noćenje.

nedelja:

Doručak. Napuštanje hotela. Slobodno vreme za individualne aktivnosti – fakultativno odlazak u Mostar. Obilazak grada (stari most, kriva ćuprija, kujundžiluk-stara čaršija, tursko kupatilo…) Slobodno vreme. Povratak u Sarajevo i nastavak putovanja ka Beogradu. Dolazak na mesto polaska oko ponoći.

Dakle, moje pitanje je sta raditi u ovim intervalima "slobodno vreme"? ima li da se obidje jos nesto zanimljivo pored gore navedenog? Hvala :)

Izmenjeno (lenchy)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imas prednost sto ces Sarajevo videti prvi put pa neces biti opterecena uporedjivanjem sa Sarajevom iz naprimer 80 I neke.

Ja bih skoknuo do Ilidze, vrela Bosne, svratio do Morica hana, Alipasine dzamije, Bezistana, Mozda poseta zemaljskom muzeju, Obavezno otisao da u nekom lokalnom restoranu pojedem cevape ili njihove pite.. Naravno posle burne noc, a ima gde da se provede,i dobro dodje "pacetina" - kisela corba na ulazu u Bascarsiju ali da li imate vremena za sve to.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26559
    Ukupno tema
    889679
    Ukupno poruka