glas1

Hotel Ikos Olivia, Gerakini

6 poruka u ovoj temi

Ovaj potpuno renovirani hotel je otvoren pre svega 2 meseca. Nalazi se na spoju kasandre i sitonije u zalivu toroneos, na otprilike polovini puta izmedju nea mudanije i nikitija. Hotel pripada istom lancu kao i okeanija u nea mudaniji.

Hotel rezervisao preko interneta pocetkom godine, dobio povoljniju cenu i gratis transfer do/od hotela. Putovali sa AS, let protekao OK, ljubazno osoblje, brz cek in u bg, avion u dobrom stanju. Brz i udoban transfer do seoceta gerakini i hotela. Kompleks cine glavna zgrada i niz bungalova, 4 ala kart restorana, nekoliko bazena, mali sportski centar koji ukljucuje fudbalski teren, dva teniska terena, mali teren za basket kao i teren za odbojku/fudbal na pesku. U ovom delu kompleksa mozete odigrati i partiju stonog tenisa, a uvece uzivati u amfiteatru gde tim za animaciju realizuje prilicno zanimljive sou programe. Mini klub za malce je pored ulaza. 

Cek in brz, ali sa iznenadjenjem - overbookingom. Znate gospodine, eto mi nazalost nemamo sobu koju ste uplatili, ali smo obezbedili jos bolju u bungalovima. Ja krenem da pravim sou i odbijem, grci ne mogu da veruju. Objasnim razloge zasto odbijam, ali dolazi  menadzerka i objasnjava mi kako je to samo za jednu noc. Pristajem ali uz uslov da sledeceg dana budem smesten u glavnoj zgradi blizu prijatelja koje ocekujem. Utisci o sobama: bungalov odlican, prostran sa odvojenom spavacom sobom, velikom dnevnom sobom i besmisleno velikim kupatilom.

Sobe u glavnoj zgradi odlicne, oko 30m2. Vrlo ukusno opremljene, namestaj lici pomalo na onaj u okeaniji. Odlican klima uredjaj, aparat za espreso, televizor, dobar wifi i velika terasa. Minibar se svakodnevno dopunjava.

Plaza dugacka par stotina metara,  pesak nabacivan preko izvornog, cista, sa velikim suncobranima i kvalitetnim lezaljkama. Voda plava do tamnoplava, nema idilicne tirkizne boje. Voda je cista, plitka sa redom kamenja i morske trave koje morate preci da bi dosli do peska sa vodom dubokom do1,5m. Plazom spartaju konobari koji ce vam brzo i bez greske doneti porudzbinu kafu, koktel, sok, sampanjac. Prepodne ce vas posluziti dinjom i lubenicom.

Mesta na plazi ima dovoljno, ali za ona najbolja morao sam da poranim, do 8.30h. Peskire mozete uzimati prakticno neograniceno, nema uobicajenog zaduzivanja i razduzivanja karticama. S obzirom da u hotelu ima puno bugara, rusa i na kraju nasih primetno je ciganisanje sa uzimanjem deset peskira i zauzimanjem mesta uporedo na plazi i jednom ili cak dva bazena.

Bazeni su kaskadno rasporedjeni jedan se nalazi uz glavnu zgradu, a veliki bazen i dva decija na pola puta do plaze. Voda je perfektno cista, usisivac usisava dno bazena cini mi svako jutro. Oko bazena mnostvo lezaljki, barovi pored bazena. Konobari su stalno na raspolaganju, u ponudi su uvozna pica dakle ne za grcku tipicne all inclusive splacine.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li biste preporucili ovaj hotel roditeljima sa bebama i da li postoji mogucnost da se proseta mimo kompleksa i kakvi su sadrzaji u okolini (da li je do apoteke ili prodavnice potrebno ici u susedni grad ili postoji i u okolini nesto za prvu pomoc)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, topla preporuka. Glavninu gostiju cine porodice sa malom decom, cak i bas malim bebama. Hotel ima lekara, hranilice za bebe, puno rampi napravljenih upravo da bi roditelji bez napora mogli da sa klincima dodju gde zele. Plaza je kao sto rekoh pescana, ne bas savrsena ali dovoljno dobra. Za neku kratku setnju mislim da je adekvatniji sam prostor resorta nego da izlazite u mesto. Gerakini je onako jadan.

Solidno snabdevenu prodavnicu imate nekih 100m od hotela. Za apoteku nisam siguran.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

dobar dan,

razmisljamo zena i ja da odmor u junu sa dvoje male dece provedemo u ovom hotelu, a obzirom da se dugo nije o njemu nista pisalo, moze li neko da iskomentarise ako je skorije bio?

hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26589
    Ukupno tema
    891314
    Ukupno poruka