jerotije_legenda

Plaže na Lefkadi

1057 poruka u ovoj temi

Za voznju do Gialosa ne preporucujem zezanje i jurnjavu jer je stvarno nezgodan put i za iskusnije vozace i treba bas povesti racuna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav "lefkadijanci"

Katziki

imag0502.jpg

imag0426v.jpg

talasi na Kathizmi

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da upotpunim onu lepu fotografiju Katiztme mojim skromnim amaterskim snimkom.. :blush:

http://www.youtube.com/watch?v=_MQxM80ZjYw

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo putića do agiofili-ja

imag0694qr.jpg

imag0696.jpg

i sama plaža slikana sa vrha stepenica

imag0704.jpg

zalazak u lefkasu

imag0463q.jpg

milos beach

imag0535f.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

2007 na Lefkadi.Da se malo podsetimo zasto na Lefkadu treba otici :

63624915.jpg

48563906.jpg

53713890.jpg

74638754.jpg

25542886.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razumem diskusiju sa svih strana i da je nekome prava uzivancij, dok nekome smetaju odredjene sitnice .:cool:

Koliko vidim svako je izneo svoj licni stav i svoja zapazanja, i to je dobro. Ne svidja se svakome ista stvar. U svakom slucaju hvala svima koji su posle dolaska izneli svoje zapazanje. I ja cu svoje iako sam mislila napisati putopis, ali evo kratkog mog misljenja.

Lefkada je lepa, zasluzuje posetu i zasigurno trazi dosta aktivnog kretanja. Plaze su odlicne i necemo ih uporedjivati sa drugim ostrvima koje se i meni licno vise dopadaju. To su Krit i Kefalonija, ali svako ostrvo ima svoju lepotu i prirodnu riznicu onakvu kakvo je more i zemljiste od njega napravilo. Sve u svemu opet bih isla i na Lefkadu, ali bih se preselila na jedno od ona dva pomenuta. :blush:;)

Vec sam napomenula ranije da je moj smestaj u Nidriju bio izuzetnog kvaliteta, samo mesto Nidri licno mi je ostavio los utisak (kanalizacija, komarci, losa plaza...itd..)Ipak smo nasli sebi uzitak na drugim mestima, tako smo i planirali(sto vise kretanja, obilazak svega sto mozemo). Odmor nam je bio dobar i na ovom ostrvu iako smo na njega dosli posle Kefalonije koja je ostavila veliku impresiju na nas. Bili smo bez dece, auto je bio pun rekvizita za plazu koje nismo iznosili, pa sta nam je trebalo to smo uzimali.

Nas mali auto je izgledao ovako :) (pre pranja) Inace da dodam da je zeton za pranje na pumpi 1 e, dovoljna su dva.

dscn2177.jpg

Kada smo obisli vecinu plaza, mi smo odlazili na onu koja nam se dopala , a uvece izlazili u Lefkas. Mazali se autanom i tako resili nervozu oko komaraca, hranili se gde stignemo....Na vodopad nismo isli znali smo da je mali i da nece ostaviti utisak posle skoro vidjenog Strbackog buka i cele Une, pa smo to vreme iskoristili za nesto drugo. Kupanja na Kacikiju nema bas uvek :klap:;)....

Gialos...

dscn1936.jpg

Kaciki...

dscn2005.jpg

Zalazak sunca u povratku sa Kacikija...

dscn2261.jpg

Moja preporuka je da svako izabere sebi ono sto voli i u tome uziva. Proba ponekad nesto novo pa makar se i ne dopalo. Nece znati dok ne vidi i ne proba kako je. :D

i pozdravlja vas Infoputnik sa zalaska sunca iz Lefkasa :srce:

dscn2099.jpg

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Има ли где да се остави ауто ако се не иде бродићем на Милос?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na parkingu na ulazu u mesto Agios Nikitas, ima ih više. Zabranjeno je da kola udju u samo mesto, već postoji parkinzi uz glavni put. Videćete već. :)

Zatim se peške spustite do plaže Agios Nikitasa i odatle kreće čamac.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ма, не, ниси ме разумела. Ако не идемо бродићем, него пешке.

Заборавио сам где је беше опис тог силаска и путића...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa opet slično :) Parkiraš u Ag Nikitas, i onda pešaka :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

i videces tablu sa oznakom Milos beach :cool: cini mi se da pise i na stepenicama kad se skrene iz ulice, a onda samo pravo i uzbrdo...Preporucujem obavezno patike za spust do plaze, ja sam prvi put isla u japankama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li neko da mi kaze koje od plaza nemaju mlecno belu vodu?Pitam zbog ronjenja, da znam gde da ne nosim opremu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ма, не, ниси ме разумела. Ако не идемо бродићем, него пешке.

Заборавио сам где је беше опис тог силаска и путића...

Odgovor je već stigao od člana bicca.

Ponoviću i ja, isto parkiraš auto na tim parkinzima na ulazu u mesto. Kreneš peške, ubrzo nakon jednog lepog restorana "Poseidon" imaš oznaku za Milos plažu , ideš tu levo uz stepenice i dalje te sam put vodi. Znači skretenje je sa leve strane, odmah ali odmah nakon restorana. Evo slike restorana, slika je mala pa se ovde ne vidi , inače ih imam nekoliko i kad uvećem sliku vidi se tabla za skretanje za Milos.

dsc0779.jpg

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I onda kad prodjete ovo (obratite paznju na coveculjke ne stazi )

36414953.jpg

dodjete na :klap:

20168713.jpg

56256252.jpg

85946890.jpg

57501876.jpg

63374086.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice stene koja deli Porto Katsiki i pored koje se MORA proci da bi usao na veliki deo, moram kazati da je i bez talasa malo nezgodno za nezna stopala, jer je meko tlo od sitnih kamencica. Noga utone prilikom koracanja. Kratak je obilazak sa samo par koraka. Nama u nije bio problem ni kada su bili talasi i kada nisu. Malo se skvasis i to je to :zvizduk:

Evo slika stene iz svih uglova....

U dolasku

dscn1949.jpg

sacekas da talas ode i brzo prodjes bos, ja sam cak isla sa nepromocivim japankama

dscn1555.jpg

Ovde se stena vidi gore i deli mali deo od velikog(uvale)nije strasno, mali obilazak

dscn1613.jpg

u povratku

dscn1633.jpg

dscn1993.jpg

I jos nesto....plaza nije od peska nego sitnih kamencica, da se neko ne prevari i misli drugacije. Tek na kraju nje ima peska, ali ulazak u vodu je opet sa utapanjem noge u sitne kamencice. Zbog toga je nezgodan izlazak kada su talasi, ali je kupanje u talasima i skakanje mnogo dobro.... naravno, za one koji vole. :klap:

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26657
    Ukupno tema
    894341
    Ukupno poruka