Mladen84

KERKYRA-glavni grad

155 poruka u ovoj temi

Hvala,baš interesantno za pogledati i razmotriti za sledeću posetu Krfu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja imam broj jednog od nasih ljudi koji zivi i radi tamo za nase turisticke agencije, ali ne znam da li je dozvoljeno da ostavim njegov broj (i zbog njega i zbog pravila foruma), a on bi svakako mogao da ti pomogne oko smestaja u glavnom gradu. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošalji privatnu poruku,mislim da je to u redu,zivi tamo čitave godine ili samo u sezoni?Tako mi nešto i treba tj neko. :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dugo se nije pisalo...

Bicemo smesteni u Sivoti, pa bi jedan dan do grada Krfa na izlet. Kola verovatno ostavljamo u Igumenici, pa na trajekt, celodnevni obilazak grada pa nazad... E sad, pitanja:

- da li neko zna za brzu varijantu od obicnog trajekta, znaci bez kola?

- predlog obilaska- Vido, Srpska kuca, stara i nova tvrdjava, Liston, sta je jos zaista vredno i nikako ne treba propustiti?

- da li ima neka plazica u gradu gde bismo mogli malo da odmorimo u najtoplijem delu dana, posto idemo sa decom?

- predlog za neki restoran u gradu?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro ste izabrali mesta za obilazak. Plaze skoro da i nema. Stranci se kupaju na Vidu, gde bi se retko ko iz Srbije kupao. Gledam sad slike u vodicu. Ima neka plazica na Kanonima (deo pored aerodroma) ali tamo se tesko stize bez kola.

Pregledacu vodic, nesto kasnije, pa pisem ako nadjem nesto zanimljivo.

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, na Vidu se kupaju, ali nasi ljudi smatraju da je to neprihvatljivo zbog postovanja onima koji pocivaju u Plavoj grobnici, sto je potpuno opravdano. Ako hocete brzinsko kvasenje u samom gradu postoji samo Faliraki Alekos nazovi plaza mozes da pogledas ovde

http://www.corfu2travel.com/en/beaches/faliraki-beach-corfu.asp

nalazi se nakon mesta za ukrcavanje za Vido, u pravcu tvrdjave, mozes da pogledas na Google maps

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ili na tripinview.com. Od zanimljivosti izdvojio bih jos i Arheoloski muzej, muzej Azijske umetnosti, kao i mnogobrojne crkve u gradu. Tu je jos i palata sv.Mihajla i sv. Djordja na severnoj strani Esplanade.

Ne znam koliko vam je izvodljivo otici bez kola do manastira sv. Vlacherne jer se nalazi nedaleko od pocetka piste i ostrva Pontikonisi, kao i palate Achilleion jer je 11.5 km od centra, ali to su dva lokaliteta nedaleko od grada koje svakako vredi obici.

Izmenjeno (Igor Lukač)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do Pontikonisija i Vlaherne se brzo stize busem iz centra grada, za oko 10-ak minuta, bus broj 2a, to je bus koji kruzi gradom i staje i na Listonu. Pri povratku bus staje i ispred ulaza u kompleks Mon Repo pa eto jos jedan predlog sta videti..

Moze se i do Ahiliona busem ali imate toliko toga da vidite u gradu da necete imati vremena za Ahilion. Ako bi hteli i u obilazak Ahileona, do tamo ide bus broj 10 a sama voznja traje pa sigurno nekih 20-ak minuta.

a sto se tice plaza u samom gradu, mi smo letos dobili info od jedne nase devojke koja zivi na Krfu da ona cesto odlazi na plazu koja se nalazi u kompleksu Mon Repo jer je ta plaza uvucena i da osim lokalaca tu turisti retko dolaze :) mi smo obisli Mon Repo 2013. godine ali plazu niti bilo kakav putokaz do plaze nismo videli :D iako smo culi ciku i viku i da je u toku skakanje u vodu :D

Igor vam je vec spomenuo Faliraki, a ja bih dodala jos jednu za brzinsko kupanje koju sam videla a to je mala plaza koja se nalazi odmah posle stare tvrdjave, na mapama je oznacena kao NAOK, a izgleda ovako (slikano u avgustu 2014. godine).

dscn9900.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super, hvala svima puno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Покушај да пронађеш бесплатну апликацију за мобилни телефон а која се тиче Крфа. Мени је била од изузетне помоћи.

Сам град је доживљај за себе. Премда неупоредиво мањи, може без проблема да стане раме уз раме са Солуном или Атином.

Препоручио бих ти да се попнеш на нову трвђаву. Улаз је бесплатан. Са тврђаве имате сјајан поглед на цео стари град.

Поред Листона се налази један мали музеј смештен у старој градској кући. Лутке и покућство су у потпусноити из XIX века и у потпуности дочаравају како је град изгеледао пре 150 год. Имаш сјајне критике на Tripadvisor-u.

Свакако одлазак на Канони. Одличан поглед на Мишје острво и авионе који слећу. Имају два бара а цену су сасвим пристојне. Ипред једног од њих се налази топ, ако се не варам руске царске морнарице.

Ахилеон је мени можда број 1 на Крфу. Међутим ако се ослоните на јавни превоз нисам сигуран колико ћете бити у могућности да обиђете град због клинаца. Ја сам ишао са десетомесечном бебом и од веома амбициозног плана на крају се свело на изнајмљивање кола 1 дан и јурњава од Дасије до Ахилеона,предах за набваку неких ситница у Џамбу који је на путу ка Ахиеону, Мишје острво и јурњава до Барбатија на купањац. Град сам обишао из пар наврата, најчешће са, јер је клинка била више распложена за јурњаву са голубовима и мачкама на Еспленади или на паркингу испред хотела плус 8 дана кише :uplakani:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Smestaj koji sam tipovala u Sivoti u periodu kada mi hocemo je bukiran, tako da sada krecem u potragu za smestajem na Krfu, pa ce ove informacije biti veoma vredne. Nastavite da pisete...Mnogima ce znaciti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u Kerkiri ima besplatnih parkinga ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre 7 god, posle 9 uvece nije se placao parking na ulici. Ne znam da li su nesto promenili

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Duž Garice je parkiranje bilo besplatno. 2012. i 2013. smo samo tamo i parkirali. Pa onda peške uz more, do Spianade...Parking kod nove tvrđave je u večernjim satima uvek bio pun, pa čak i da smo hteli da platimo, nikad nije bilo mesta (juli, avgust). O ulicama oko Spianade da i ne govorim. Možda samo da radite kao Grci, uključite sva četiri žmigavca i kružite do besvesti , opušteno, dok se neko ne isparkira...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka