Putnica

Cene banjskog, etno, planinskog turizma u Srbiji - realnost ili nesto drugo

34 poruke u ovoj temi

Možda će moj post malo da "odudara" od kompletne teme, jer nije u pitanju ni banjski ni planinski turizam, ali se odnosi na cenu i to jedne sasvim obične ulaznice.

Evo o čemu se radi, sada u nedelju rešili smo da iskoristimo lep dan za obilazak Smedereva i naravno uputimo se na tvrđavu. Kad nas na ulazu sačeka ljubazni gospodin i kaže ulaz je 120 dinara!!! po osobi. Naravno, kupim ulaznice, uđem unutra i tek onda dođem sebi i zapitam se "za šta bre 120 dinara?!" Razumeo bi da imamo usluge vodiča ili da je u pitanju neka manifestacija ili nešto slično, ali ovako, iskreno bio sam u šoku i razočaran. Pri izlasku iz iste, na ulazu zateknemo 5-6 ljudi koji su zbog cene ulaznice prilično burno reagovali i na kraju odustali od ulaska.

Ja se izvinjavam ako sam malo omašio temu, ali nisam našao sličnu u kojoj bi izneo gore navedeno, a pošto ja mislim da je ovo čist bezobrazluk, hteo sam da vidim da li možda ja negde grešim? :-

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine moji svekar i svekrva zbog zdravstvenih problema reše da provedu desetak dana u Vranjskoj banji. Kontaktirali smo Specijalnu bolnicu za rehabilitaciju i rezervisali dvokrevetnu sobu sa kupatilom. Cena, za njih dvoje, oko 5.500,00 dinara. Kada su stigli odveli su ih u neku sobu u prizemlju od 4 m2. Sa vrata ulaziš u krevet. Prozor gleda u brdo, koje je udaljeno od tog prozora ne više od dva metra. Znači da je ceo dan mrak. I vrhunac, nema kupatilo. Uzalud su im objašnjavali da su još pre nekoliko meseci rezervisali i šta su rezervisali... Nisu se ni potrudili da im nadju nešto drugo. Bilo je ''ako nećeš poljubi i ostavi''. I ostavili su.

Od besa svekar je hteo odmah da se vrati za Beograd. Ali kada su već prešli toliki put, pokušaju da se smeste u Hotelu Železničar. Odmah su im rekli da mesta nemaju. Nakon silnog moljenja moje svekrve ''uspeli'' su da im pronađu jednu sobu (u septembru... u hotelu sa oko 50 soba...). Ceka oko 6.000,00 dinara. Oni presrećni. Zahvalni do neba... Smestili se i otišli u restoran na večeru. U restoranu samo njih dvoje i još jedan bračni par. I tako danima. Živog čoveka nisu sreli (sem ono dvoje). Priča nam kasnije svekrva da je jednog dana došao bračni par (stranci) koji su želeli da odsednu u hotelu i na recepciji im rekli da nemaju mesta. Ljudi se okrenuli i otišli.... a svekrva ostala u čudu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre neki dan bilo u novinama,da ce biti privatizacije banja,i kako postoji dosta interesenata iz inostranstva i domacih biznismena za kupovinu banja.Citam dosta komentara,kako ih ne treba privatizovati,kako su rentabilne,kako ce onda sve banje da postanu welnes centri kao u Sloveniji,kako ce da poskupi,i ostale gluposti,za koje verujem da pisu ljudi koji rade u njima,jer jedino njima odgovara ovakvo stanje.Ja sam sa to da se sto pre prodaju,jer kod novog gazde nece moci da se radi kao sto se do sad radilo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@dexon

I ja sam za to da se prodaju. Smatram da su naše banje i turizam preskupi za ono što nude, a ako se otvore ti spa centri, bar ćemo znati šta plaćamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26655
    Ukupno tema
    894289
    Ukupno poruka