jelenicam74

ITAKA

49 poruka u ovoj temi

Sjajan putopis, komplimenti. Prilikom sledece posete Kioniju valja probati njihov slani lokalni specijalitet, pitu sa lukom ....... i dan danas se secam svakog zalogaja .......

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Поздрав итачанине. Да није у питању Риганадо?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ukratko: mir, tradicija i mediteran kakav je nekada bio. Bez velikih hotela, bez aerodroma, bez bucnih turista i komercijale. Odmor za ljude koji zele da se odmore i uzivaju u autenticnoj Grckoj.

upravo sam se vratio sa itake, po drugi put za dve godine. savrseno mesto za odmor po mojim parametrima (mir, opustenost, autenticnost).

nazalost zaboravio sam nesto u apartmanu kome sam boravio (izmedju stavrosa i lefkija) pa bih zamolio ako nego ide na itaku ove godine da me kontaktira. nije nista veliko, naprotiv, samo je vazno. oduzicu se svakako, ukljucujuci i informacije i kontakte za najbolji smestaj na ostrvu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislis na Kioni?

Ili nesto drugo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa ne samo na kioni. kioni je najlepse mesto na ostrvu ali izbor postoji. ko hoce vise aktivnosti ima vathy koji je najvece mesto na ostrvu. pored toga ima jos opcija - frikes, stavros, lefki, perahori, kao i manja sela i zaseoci. govorim o generalnom ambijentu koji najvise podseca na ideju o mediteranu kakav je nekada bio. ako se izuzmu oni koji dnevnim izletima iz nidrija i vasilika dolaze na sat dva na itaku, to je ostrvo gde nema srba, generalno malo stranaca sem onih koji dolaze brodovima i jedrilicama da u uvalama provedu dan ili uvece izadju na veceru. vecina posetilaca su grci ili iz grcke ili oni koji rade sirom sveta, od australije do engleske i po tome je ostrvo specificno. komercijalnog turizma nema ali sa druge strane ostrvo je vrlo lepo opremljeno za ovu kolicinu turista koju ima.

meni se jako svidjaju plaze tamo, mozda postoje na celom ostrvu 3-4 plaze sa lezaljkama. umesto toga na desetine drugih plaza ima prirodan hlad, masline ili borove. pescanih plaza skoro da nema sem nekoliko oko vathyja ali su umesto toga to lepe i ciste plaze sa sitnim i srednjim sljunkom. pristupacnost je razlicita, do nekih se mora camcem, ali i ove koje su na sred magistralnog druma nisu nimalo rdjave niti je na njima guzva. mozete se uvek okupati zacas tako da ne potrosite vremena i novca da stignete do plaze.

na kraju ali ne i poslednje, na itaki se odlicno jede. cene su srednje grcke, jefitinije je od sitonije ali ipak skuplje od gradova. ono sto je vazno je da postoji izbor, mozete da rucate i za 15e za dvoje ali i za 50e.

ja sam bio 2x u 2 godine, posle prvog odlaska sam mislio da ne treba da pricam o itaki da bi ostala kakva jeste, netaknuta i nenarusena a sada sam siguran da je ona toliko drugacija od zelja i prohteva prosecnog srpskog turiste da takav strah vise nemam.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se....

Koliko sam ja upucen 2-3 turista cine Amerikanci,a ostatak Norvezani i Englezi,

pre dva-tri dana smo bili u Kjoniju i zaista je tako.

Sve zuti i pegavi turisti :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Како сте путовали и где сте се сместили. Може мало слика... :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima, trenutno sam na Lefkadi i otisao bih sa devojkom do Itake na jedno vece (spavanje). U fazonu smo da budemo na nekoj lepoj plazi, obidjemo nesto lepo, ali nikako ne na silu, klopamo i prosetamo, znaci da uzivamo bas :).

Da li krenuti kolima ili ne?

Da li je Vathi pravo mesto za smestaj bez auta?

Koju plazu posetiti bez auta, samo da je lepa?

Jel ima neko lepo romanticno mesto koje preporucujete za uvece za setnju ili sedenje na klupi?

Gde vecerati?

Unapred puno hvala na odgovorima :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tek sad videh tvoj post, Suki. Divna fotka stvarno. More je toliko mirno da izgleda kao staklo. To je još jedna različitost Itake u odnosu na veća, sestrinska ostrva - u njenim uvalicama nema talasa.

I ja planiram jedno letovanje, ili barem deo letovanja da provedem baš na Itaki. Ne znam samo kada će ona doći na red od svih onih intrigantnih grčkih ostrva koja još uvek nisam videla a na mojoj su "must see" listi. :D Tu pre svega mislim na Karpatos i na Kiklade koje nisam ni počela da obilazim a veoma me zanimaju. Eh, kad bih mogla celo leto da ostanem u Grčkoj pa samo da skakućem sa jednog ostrva na drugo - malo da obilazim nova, malo stara koja su već prirasla k :srce:... mnogo bi lepo bilo.. :rolleyes::D

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Baal 1 dan...toliko toplu vodu i toliko veliko kamenje do tada nisam upoznala, a da se secam :D Odusevila se vodom, a kamenje...tad jos nisam imala patike za vodu, pa sam sve po spisku...Ali tisina je ocaravajuca!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26657
    Ukupno tema
    894352
    Ukupno poruka