bo rat

Pecanje na Lefkadi

43 poruke u ovoj temi

U 11.6.2013. at 12:17, Bokivs je rekao/la:

Vezuješ ih jednu iznad druge, brineš samo o razmaku da ti se ne umrse. Svakih 10 cm jedna udica. Vežeš na glavnom najlonu omču i na nju kačiš udicu koju si pre toga vezao na parče najlona od 2 cm (nadam se da me razumeš) staviš 7-8 komada, i peglaj :)

 

Upravo tako, a evo jos jednog meni zanimljivog sistema koji ne dozvoljava da se udice lako zamrse.. :)

post-22795-0-94325000-1370978532_thumb.j

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 11.6.2013. at 20:48, bo rat je rekao/la:

i na kraju koja je najbolja vrsta pecanja na lefkadi

:dosada:

 

Ne postoji najbolja metoda vec se moraju probati vise njih da bi se doslo do razlicitog ali i sigurnog ulova.Moja preporuka su dubinski ribolov sa dve ili tri udice na morskog crva,parce lignje ili sardele.Druga opcija je pecanje sa redno vezanih 7-8 udica No. 22 (kao na slici ) na najlonu od 0,18, bez opterecenja a za mamac koristim sredinu hleba pomesanu sa ribom iz konzerve ili ribljim crevima i obavezan dodatak je zdenka sir. Treca metoda je pecanje na plovak sa dve sitne udice na kojima se nalaze meso skoljke ili raka ili vec nadaleko cuveni morski crv.Cetvrta metoda je pecanje "na prst" na skoljku,raka ili jednostavnu ruzicu od hleba..A onda....

post-22795-0-06451400-1370979555_thumb.j

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odakle vam to da treba dozvola za podvodni ribolov? Koga god sam pitao u Grckoj kazu da ne treba. Ja 05.07. idem na lefkadu, smestaj bas na plazi kathisma i pitao sam gazdu kod kog idem, kaze covek da ne trebaju nikakve dozvole.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odakle vam to da treba dozvola za podvodni ribolov? Koga god sam pitao u Grckoj kazu da ne treba. Ja 05.07. idem na lefkadu, smestaj bas na plazi kathisma i pitao sam gazdu kod kog idem, kaze covek da ne trebaju nikakve dozvole.

Raduje me ako je tako,mada...plasim se da gazda samo nije upoznat sa situacijom ,jer je dole, kao sto rekoh bila poprilicna kaubojstina,sto se tice takvih stvari..

Nekako mi nema logike da u HR moras debelo da platis da bi malo puškarao po vodi, a u GR da je baš za dz...

Inace mi je smesno to sto sam ja na Katizmi do 06.07.,tako da ces imati informacije taman kad dodjes.. :) Gde si smešten?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 12.6.2013. at 11:29, dmikele je rekao/la:

Odakle vam to da treba dozvola za podvodni ribolov? Koga god sam pitao u Grckoj kazu da ne treba. Ja 05.07. idem na lefkadu, smestaj bas na plazi kathisma i pitao sam gazdu kod kog idem, kaze covek da ne trebaju nikakve dozvole.

 

Da bi otklonili sve nedoumice oko dozvola i ostalog evo sta kazu grcki propisi:

Fishing Licences in Greece

 

Fishing from the shore

 

No licence is needed to fish from the shore. This can be done with either a rod or a handheld line from a beach or from a harbour or walkway. Greek fishers tend to be respectful of swimmers and, in general, fishing from a beach is practiced late in the evening, or even at night, when there are few people in the water.

Spearfishing and fishing from boats

 

A fishing licence is needed in Greece to fish from a boat or with a spear or harpoon. Licences are obtained from local port authorities or the local coast guard office and are valid for two years. These offices can be found in all ports. The licence is relatively quick to secure and can be obtained in as little as 15 minutes.

Note: Licences are not available to non-EU citizens.

Applicants will need:

  • Two passport-type photographs
  • Their AFM (tax roll) number
  • Photocopy of their ID card, if Greek, or passport, if an EU citizen
  • Applicants under the age of 18 also need written permission from their parent/guardians
  • To pay a fee

 

Licence holders must also hold a booklet on fishing that is available from the port authorities and which can be picked up when the licence is bought.

Fishing Rules and Regulations

 

  • There are minimum sizes regarding the capture of many types of fish and of octopus

     

    [*]Fishing with a net is forbidden

    [*]Spear fishing is not allowed anywhere in Greece during the month of May

    [*]It is illegal to use spears with any kind of compressed gas, including air and CO2, or any kind of explosive charge

    [*]It is illegal to spearfish with any kind of underwater light source such as a flashlight or torch at any time. This includes night fishing and fishing inside caves

    [*]Fishing with explosives is illegal, as is fishing with compressed gas

     

Restricted areas

 

Certain smaller islands may be protected or have restrictions in place regarding fishing. Check for signs stating that fishing is prohibited or check with the port authority about local regulations. There are port authority or coast guard offices at virtually every port in Greece.

Freshwater Fishing

 

Freshwater fishing is popular in Greek Macedonia, the Peleponnese and near the city of Ioannina, among other places. There are no clubs for freshwater fishing in Greece. Those who want to fish need to find information and make arrangements themselves.

Generally, no licence is needed to fish with a line or rod in rivers, lakes or reservoirs. Local restrictions may apply. As with fishing in the sea, size restrictions apply for several kinds of fish.

Freshwater fish in Greece include trout, whitefish and catfish.

Fishing Risks

 

The main dangers when fishing in Greece apply to those fishing with a spear or harpoon. Safety precautions, such as using a marker buoy, should be followed, as there can be heavy traffic around islands, including jet skis and small boats. Boats and jet skis should remain 100m away from diving buoys, however, this rule is not always respected.

Ono sto nama bas i ne ide na ruku jeste deo koji kaze da dozvole mogu izvaditi samo gradjani EU (Note: Licences are not available to non-EU citizens.)

Sport fishing licence

Fishing licences are issued by local port authorities. Licences cost 26 euros and are valid for two years. The cost to renew the licence is 6 euros.

Greek citizens are required to submit two photographs, a photocopy of their ID card and their tax roll number (AFM). EU citizens need two photographs, an AFM and a photocopy of their passport. Non"EU foreigners are not eligible to apply for a fishing licence.

Applicants under age 18 need signed permission from their parents or guardians.

 

Retko nailaze kontrole u sezoni ali kazne nisu nimalo naivne i krecu se za nedozvoljeni ribolov harpunom,ostima i puskama od 350-800 eura dok je isti ribolov sa koriscenjem boca ili podvodnih lampi strogo zabranjen i kazne su zatvorske.Takodje,zabranjen je podvodni ribolov na sve vrste lakse od 150 g a maksimalan ulov je limitiran na 7kg dnevno.

Na Lefkadi postoje pored redovnih kontrolora i dobro organizovane policijske jedinice "Animal Patrols" koje su zaduzene za nadgledanje zasticenih vrsta i koje takodje mogu traziti dozvole.Licno sam ih video na Katizmi kada je na obalu more izbacilo ogromnu kornjacu bez jedne noge.Ova jedinica je dosla u roku od 10 minuta i vrsili su uvidjaj skoro sat vremena kao da se desilo ubistvo

Nadam se da sam bio od pomoci a svako neka radi po svojoj savesti.BISTRO!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno,hvala na informaciji...nego prosto ne mogu da verujem ovo za EU gradjane.. :krsti: Kakve veze ima podvodni ribolov sa dal si EU ili nisi EU..Cista diskriminacija...bas sam se razocarao..i sta sad raditi?? :nempojma:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ništa, pecaš sa obale i uživaš. :) Jotev, hvala na informacijama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 13.6.2013. at 9:21, Taksista je rekao/la:

Naravno,hvala na informaciji...nego prosto ne mogu da verujem ovo za EU gradjane.. :krsti: Kakve veze ima podvodni ribolov sa dal si EU ili nisi EU..Cista diskriminacija...bas sam se razocarao..i sta sad raditi?? :nempojma:

 

Pa tako im diktira j..... EU...Oni igraju kako im ovi odozgo sviraju...To ceka i nas negde 2028-e....lol... :)

Inace neki od sajtova na kojima sam ranije rezervisao smestaj takodje sada kazu :''Only for EU passport holders"..

Mi smo bili i zauvek cemo biti Nesvrstani... :)

 

P.S. To koliko smo posebni moze se videti na svakom granicnom prelazu...Dok svi sibaju kroz kapije na kojima pise ''EU citizens" mi idemo kroz onaj "Non EU"...Cuvaju ih jos samo za nas balkance...:)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 13.6.2013. at 11:35, Sasa_NS je rekao/la:

Ništa, pecaš sa obale i uživaš. :) Jotev, hvala na informacijama.

 

No problem...Zelim vam svima Bistro i sve da im iskrivite usta...:)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Raduje me ako je tako,mada...plasim se da gazda samo nije upoznat sa situacijom ,jer je dole, kao sto rekoh bila poprilicna kaubojstina,sto se tice takvih stvari..

Nekako mi nema logike da u HR moras debelo da platis da bi malo puškarao po vodi, a u GR da je baš za dz...

Inace mi je smesno to sto sam ja na Katizmi do 06.07.,tako da ces imati informacije taman kad dodjes.. :) Gde si smešten?

Odsedamo u Libre.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da bi otklonili sve nedoumice oko dozvola i ostalog evo sta kazu grcki propisi:

Fishing Licences in Greece

Fishing from the shore

No licence is needed to fish from the shore. This can be done with either a rod or a handheld line from a beach or from a harbour or walkway. Greek fishers tend to be respectful of swimmers and, in general, fishing from a beach is practiced late in the evening, or even at night, when there are few people in the water.

Spearfishing and fishing from boats

A fishing licence is needed in Greece to fish from a boat or with a spear or harpoon. Licences are obtained from local port authorities or the local coast guard office and are valid for two years. These offices can be found in all ports. The licence is relatively quick to secure and can be obtained in as little as 15 minutes.

Note: Licences are not available to non-EU citizens.

Applicants will need:

  • Two passport-type photographs
  • Their AFM (tax roll) number
  • Photocopy of their ID card, if Greek, or passport, if an EU citizen
  • Applicants under the age of 18 also need written permission from their parent/guardians
  • To pay a fee

Licence holders must also hold a booklet on fishing that is available from the port authorities and which can be picked up when the licence is bought.

Fishing Rules and Regulations

  • There are minimum sizes regarding the capture of many types of fish and of octopus

    [*]Fishing with a net is forbidden

    [*]Spear fishing is not allowed anywhere in Greece during the month of May

    [*]It is illegal to use spears with any kind of compressed gas, including air and CO2, or any kind of explosive charge

    [*]It is illegal to spearfish with any kind of underwater light source such as a flashlight or torch at any time. This includes night fishing and fishing inside caves

    [*]Fishing with explosives is illegal, as is fishing with compressed gas

Restricted areas

Certain smaller islands may be protected or have restrictions in place regarding fishing. Check for signs stating that fishing is prohibited or check with the port authority about local regulations. There are port authority or coast guard offices at virtually every port in Greece.

Freshwater Fishing

Freshwater fishing is popular in Greek Macedonia, the Peleponnese and near the city of Ioannina, among other places. There are no clubs for freshwater fishing in Greece. Those who want to fish need to find information and make arrangements themselves.

Generally, no licence is needed to fish with a line or rod in rivers, lakes or reservoirs. Local restrictions may apply. As with fishing in the sea, size restrictions apply for several kinds of fish.

Freshwater fish in Greece include trout, whitefish and catfish.

Fishing Risks

The main dangers when fishing in Greece apply to those fishing with a spear or harpoon. Safety precautions, such as using a marker buoy, should be followed, as there can be heavy traffic around islands, including jet skis and small boats. Boats and jet skis should remain 100m away from diving buoys, however, this rule is not always respected.

Ono sto nama bas i ne ide na ruku jeste deo koji kaze da dozvole mogu izvaditi samo gradjani EU (Note: Licences are not available to non-EU citizens.)

Sport fishing licence

Fishing licences are issued by local port authorities. Licences cost 26 euros and are valid for two years. The cost to renew the licence is 6 euros.

Greek citizens are required to submit two photographs, a photocopy of their ID card and their tax roll number (AFM). EU citizens need two photographs, an AFM and a photocopy of their passport. Non"EU foreigners are not eligible to apply for a fishing licence.

Applicants under age 18 need signed permission from their parents or guardians.

Retko nailaze kontrole u sezoni ali kazne nisu nimalo naivne i krecu se za nedozvoljeni ribolov harpunom,ostima i puskama od 350-800 eura dok je isti ribolov sa koriscenjem boca ili podvodnih lampi strogo zabranjen i kazne su zatvorske.Takodje,zabranjen je podvodni ribolov na sve vrste lakse od 150 g a maksimalan ulov je limitiran na 7kg dnevno.

Na Lefkadi postoje pored redovnih kontrolora i dobro organizovane policijske jedinice "Animal Patrols" koje su zaduzene za nadgledanje zasticenih vrsta i koje takodje mogu traziti dozvole.Licno sam ih video na Katizmi kada je na obalu more izbacilo ogromnu kornjacu bez jedne noge.Ova jedinica je dosla u roku od 10 minuta i vrsili su uvidjaj skoro sat vremena kao da se desilo ubistvo

Nadam se da sam bio od pomoci a svako neka radi po svojoj savesti.BISTRO!!!

Strasno, mada ovo za Spearfishing se ne odnosi na nas amatere i rekreativce sto se igraju do 10m dubine, ovo je za ozbiljne igrace koji love ozbiljnu ribu sa kopljem. Nas ce jos da caste kad vide kakav im korov vadimo iz mora :)

Ja cu da radim pa sta bude...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odsedamo u Libre.

Naravno da zivot tako namesti... :) Mi 6.7. izlazimo a vi ulazite u smestaj..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da zivot tako namesti... :) Mi 6.7. izlazimo a vi ulazite u smestaj..

:), ako budes u prilici javi kakva je situacija dole da vemenom, guzvom, utisci, ribe (u vodi) i slicno. lep provod...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:), ako budes u prilici javi kakva je situacija dole da vemenom, guzvom, utisci, ribe (u vodi) i slicno. lep provod...

ok..cini mi se da imamo net dole, pa saljem utiske..malo si me ohrabrio,jotev me skroz naplaši :shokiran:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ok..cini mi se da imamo net dole, pa saljem utiske..malo si me ohrabrio,jotev me skroz naplaši :shokiran:

Mislim da moze opusteno da se lovi, to uz obalu ni ne gledaju, jure one sa camcima sto idu pa sa pucine zaranjaju i love, to su pravi profesionalci koji love ribe od 3kg pa na vise i mogu da odu u dubinu preko 15m i cekaju :), mi smo sitna riba za njih
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka