SrdjanNs

NEA PERAMOS

143 poruke u ovoj temi

Zdravo svima, sredinom jula idem u Balias apartmane. Moze li neka preporuka za jednodnevni kulturno-istorijsko-verski izlet? Meteori su predaleko cini mi se

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svidja mi se :-)!

Ono tamo u daljini je neka tvrdjava...?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, tvrdjava je. Prolazi se pored nje kad se ide na Amolofi plažu. Medjutim tabla je samo na grčkom jeziku. Deluje zapušteno.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je ovo Castle of Anaktoroupolis-Byzantine & Post-Byzantines Monuments.

Steta sto je zapustena :-(...

1336434.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste, šteta je.

Na plaži smo upoznali jednu porodicu iz Srbije, koja je letovala u Nea Paramosu. Smeštaj su našli preko bugarskih sajtova. Najveći deo turista u ovom mestu, kao i u obližnjoj Nea Iraklitsi su Bugari. Smeštaj su plaćali 400e, 1/4 apartman, kako je žena rekla, skromniji. Ništa više nismo pričale o smeštaju.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko naišao na neki smeštaj na samoj Amolofi plaži, ili bar vrlo blizu nje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imas kamp na Amolofiu!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U kamp bih išao samo da sam migrant ili tako nešto ;) Mislio sam na smeštaj od cigle, sa čvrstim krovom, klimom i toplom vodom u kupatilu :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najblizi je Nea Peramos,na 1 km.od Amolofia.Meni nije bilo tesko da skoro svaki dan vozim do tamo,nekada cak i 2 puta dnevno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, i ja sam bio u NP pre par godina, razmišljam da odem ponovo ove ili sledeće godine, pa se zato interesujem da li postoji neki smeštaj bliži Amolofiju od samog NPa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koje su cene smestaja u N.Peramosu za 1/4 studio u julu mesecu? 

Deluje mi lepo ova regija pa mozda za sledece leto.

I da li se smestaj moze lako naci na licu mesta?

Izmenjeno (emi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratili smo se pre nedelju dana iz Nea Peramosa,i evo mojih utisaka.

Nea Peramos

Mesto za moj ukus,veliko,u periodu,pocetak avgusta,ko zeli odmor,nije najbolji izbor.Guzva,zapara od automobila,parkiranje u svakoj(uskoj)ulici sa obe strane,jednom recju,haos,uvece guzva u celom mestu,galama,na setalistu guzva.Samo mesto mozda u nekom drugom periodu,nije lose,ima uglavnom sve,Plaza je losa,ima i kamenja u vodi,pa ulaz i nije tako prijatan,a izlaz tek.Drugi izbor je plaza Amolofi,nedaleko od mesta,oko 2km,i mora se kolima,a kad se vratite ako nadjete mesto za auto u blizini smestaja,super,inace ....Nama je ovo bilo opterecenje,da ne kazem maltretiranje.Nesto nisam odusevljena ni kvalitetom vode(mora)u ovoj regiji,malo me podseca na moj voljeni Dunav,hocu reci,videh lepse more i plaze u Grckoj.Sta bih jos o mestu...uglavnom to je to...mesto ko mesto moze da prodje ako nema guzve,sa varijantom odlaska na Amolofi,a na gradskoj plazi,kome ne smeta i nije bitna toliko plaza,nema guzve,nekada par ljudi svega,sto rece neko pre mene,kad svi odu na Amolofi imate plazu samo za sebe.U mestu ima dosta restorana,prodavnica,apoteka,piljara,mesara,lokalnih marketa,poslasticarnice,pekare,ribarnica...uglavnom svega.

Kuca Patriko

Smesteni smo bili u kuci Patriko,vlasnik Hristos Roumeliotis,i to je njegova kuca u kojoj je rodjen.Inace ima svoju agenciju za iznajmljivanje i prodaju nekretnina.Grk,nas student,poljoprivrednog fakulteta u Zemunu i prodaje svoje maslinovo ulje,odlicno govori srpski,predusretljiv i ljubazan kao i cela njegova porodica, izlazi u susret kad god se obratite za pomoc,.Inace ova kuca je vrlo komotna,oko 100m2,za dve porodice da ne smetaju jedna drugoj,Mi smo boravili 12 noci,i za taj period menjali su nam posteljinu i cistili kucu 2 puta.Kome znaci ima i ves masinu.Kuca za svaku preporuku,nije moderna,ali je sasvim pristojna,funkcionalna,cista,jedina mana sto je u centru,100m od centra i plaze,pa kad je guzva nije bas prijatno,ali,kazem mozda u junu ili septembru moze biti vrlo lepo.Velika terasa.

Bili smo u Kavali nekoliko puta,obisli Nea Iraklicu,bili u Elefteropolisu, slatkomesto 12 km u planini,tamo je i najbliza pijaca,inace je petkom.Najjaci utisak je ostavila Kavala.Odusevljena sam starim delom Kavale. uopste Kavala je fenomenalna.

O Amolofiju,nemam sta posebno da pisem,plaza ko i sve sa dosta beach barova,pa sta ko voli,u sustini,daleko bolja od gradske i uglavnom svi i idu na Amolofi.Kilometrima dugacka,odvojena sa nekoliko uvala,voda je cista kvalitetnija,uredjenija...

Opsti utisak....necu se vracati u ovu regiju,mozda samo Kavala.Mnogo novaca i kilometara za losije plaze i more.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

"Smesteni smo bili u kuci Patriko,vlasnik Hristos Roumeliotis,i to je njegova kuca u kojoj je rodjen.Inace ima svoju agenciju za iznajmljivanje i prodaju nekretnina"

Ako mozete da mi date broj od Hristosa, jer planiram u petak da budem u Nea Peramosu. Unapred hvala.

Izmenjeno (Zivorad Markovic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

+30 25940 21046   +30 69972241117   email:  info@roumeliotis.gr

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26649
    Ukupno tema
    894083
    Ukupno poruka