maloprase

Zagori, Zagoria, Zagorohoria

59 poruka u ovoj temi

ne, nema skretanja, tj. skrece se pesice. kola ostaju na glavnom drumu. evo i slicice na kojoj se to vidi:

img1588.jpg

jedina tabla je ona mala, na zidicu, rukom ispisana. nakon par stepenika levo, vec se vidi potok (a cuje se i ranije). znaci, sledeceg puta, ne propustajte. skala vradeto i ovo u tefter, pa da citamo utiske :)

smestaj... pretraga je pocela od monodendrija, malko se sirila po okolini i zavrsila u ano pedini. dve crkve, cetiri taverne, par desetina kuca, dvaput tol'ko pasa i kao i u svakom drugom zabacenom zaseoku, nov, ogradjen, sredjen kosarkaski teren. mir, tisina... isceljujuce. mislim da je povecani trud u pretrazi u ovo doba godine posledica toga sto je termin kacio veliki petak/uskrsnji vikend, pa je bilo dosta izletnika.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videla sam sinoc na Googlu ovo mesto, kopkalo me kako je meni to promaklo pa sam "vozila" sinoc po tom putu i videla taj parking i tu stazicu. Eh, Grci ko Grci, ponekad su gori od nas, sto ne stavise neku tablu ... da sam bilo sta primetila stali bi. A bila sam 100% ubedjena da su ti bazencici dostupni samo kad se krene uz kanjon onom stazom od Monodendrija do Papinga i ne znam zasto sam to sebi uvrtela u glavu. Ali dobro, uvek covek nauci nesto novo ... sta da se radi, vraticemo se sigurno tamo.

A ta mala mesta su meni preslatka, Aristi, Dilofo, svuda smo stajali , obilazili , slikali ... U Ano Pedini nismo bili, ali verujem da je u istom stilu, kamene kuce, mir, tisina. Steta sto nema dovoljno vremena, ja bih bila u stanju ceo dan da se pogubim po tim ulicicama, sokacima, tako je opustajuce. Najjaci utisak mi je bila jedna baka koja se u Mikro Papingu popela na krov kuce i seta ko prava. Mislim, scena ko iz Kustinih filmova, potpuno nadrealna :)

A mogu misliti kako je bilo za Uskrs, kad smo mi bili u septembru bilo je dosta stranaca, pa smo se pratili medjusobno, mi na most evo i njih, mi na vidikovac evo njih ...i tako u krug :)

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam u junu prosla ovim delom autobusom kada sam se vracala sa lefkade....ja sam se ocarala...ali nisam mogla lepo da vidim od onih silnih tunela...ne znam kako ja to ranije nisam videla....usput neko zuto cvece i lavanda na onako srednjim parcelama...ma moze da parira cak je i lepse od krajolika na alpima koji me svaki put iznova oduseve....ja ne mogu da nadjem pravu rec za tu vegetaciju...kao zacarana suma iz onih ilustrovanih bajki...ne preterujem...stvarno je tako...poseticu ih kad tad...u septembru idem na krf...autobusom...ali bice mi zadovoljstvo bar na kratko....

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Opcinjena sam ovim sto videh ovde!!! Ljudi, ovo oduzima dah samo gledajuci slike telefonom i sasvim slucajno zalutah na temu!

Obzirom da letujemo u Sivoti, mislite li da je dovoljno odvojiti jedan dan pa doci.ili da planiramo nocenje ovde? 

Ja sam odusevljena!!!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

helass  nociti obavezno...a mozes nakon celog dana obilaska nociti u metsovu...povoljno je i lepo...ja bih to uradila u povratku...planina posle mora je idealna kombinacija...mada je prakticnije kad se dolazi...ali tada smo nestrpljivi da vidimo more...o metsovu imas u onom lefkada i okolina putopisu od putnice...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cekam...

Napamet mi nije palo da moze izlet...Sad ces me naterati u Pargu ponovo...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Lila-P na divnim slikama i opisu izleta. Bila sam tamo 23.09., takodje na izletu iz Parge, a mislim da ce i vise nasih ljudi posetiti Zagoriu nakon citanja ovih tvojih redova i divnih slika.:rolleyes:

Izmenjeno (karaklija)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sudeci po broju komentara, ne verujem :-( !

Divan izlet!!

@Lila-PZanima me da li je dovoljno da smo samo u kondiciji, nema nekog strmog penjanja, preuskih staza i slicno? Veruj mi da sam za to bas nespretna, nisam smela ni u kanjon Nere da odem :-(

Ne znam hocu li otici na ovaj izlet sada, tj od sledece nedelje, ali sigurno hocu kaad opet odem sa muzem, ukoliko ne moram da ''planinarim'' :D

Koja agencija nudi izlet?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sasvim slučajno sam pronašla svu ovu lepotu i oduševila se.Planiram sledeće godine da letujemo u Sivoti i volela bih usput posetiti i Zagoriu.Molila bih za pomoć gde mi je najbolje se isključiti sa auto-puta(dolazili bi od Evzonija, putem Egnatia Odos).I ako  moze neko da mi predloži rutu kojom da idemo,tj od kog sela da krenemo a gde da završimo,da se ne bismo vozali previse i vrteli u krug.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26589
    Ukupno tema
    891342
    Ukupno poruka