jvm

SIKIA

753 poruke u ovoj temi

LJudi da li je moguce da niko ovog leta nije bio u mestu Sikia.To planiramo za naredni odmor.Posto su se neki na forumu raspitivali za Sikiu, da li ima nekih iskustava.Kakvo je mesto,plaza,smestaj...Nije valjda da je mesto tolika pustara pa niko nije smeo da se usudi da provede odmor tamo.Ako neko nesto zna neka pise.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A zasto bas letovanje u Sikiji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

^^

A što da ne letovanje u Sikiji?

@jvm , ja sam se samo raspitivao, ali na kraju otišao na drugo mesto. Nije to toliko pustara, ali opet je daleko verovatno većini. A usto i postoji mogućnost da se ljudi plaše da idu tamo gde nema puno sveta...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja uopste nisam htela da ubedjujem bilo koga da ide ili ne ide,nego sam stekla utisak da covek uopste nije upoznat sa mestom u koje bi trebao da ide,pa sam bila radoznala zasto bas tamo.Sikija uopste nije pustara.To je mesto koje ima apoteku,postu,mesaru,poslasticarnicu,ribarnicu,super markete,restorane.Nije na moru,a do plaze vam treba 5-10 minuta.I nije da tamo nema sveta.Uostalom, Zoki je to mnogo bolje predstavio na svom sajtu Sitonija na dlanu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sikija gradić ok, ali ja mislim da je on mislio na studija i apartmane uz Sikija plažu...

A i nisam primetio da ima neko da izdaje preko neta apartmane u samom mestu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bas upoznata sa mestom ali mi se dopada jer nema guzve i po slikama se vidi da je plaza fantasticna.Negde na forumu sam procitala jedan komentar za mesto Sikia da je velika pustara, pa sam se zbog toga zapitala da li je to bas tako. Naravno da me interesuje smestaj uz Sikija plazu, jer imam tri deteta pa nije bas zgodno da sa njima budemo udaljeni previse.Ali opet nisu toliko mali, vec ih interesuje da imaju uvece gde da prosetaju. Kako je "vesna 1309" rekla da je plaza od mesta udaljena 5-10 minuta onda je to savrsena udaljenost za setnju. Hvala svakako na komentarima, kao sto sam rekla to je za naredni odmor a do tada ce se neko javiti sa utiscima iz tog mesta(nadam se).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

5-10 minuta? kolima da. Setnju sa troje dece ne mogu da zamislim po onom putu. Pogleda mapu na google i mislim da ces odustati. Plaza je ogromna i sa sitnim peskom ali i jako prljava barem na onom delu prema Kalamitciju. Prilicno slabo posecena oba puta kad smo bili sto dovoljno govori...Dobro je da se deca malo poigraju u pesku ali za kupanje ne preporucujem.

Ovaj deo sa apartmanima pored plaze i deluje kao pustara. Samo mesto je obicno grcko selo i nista vise od toga, ima postu i samoposlugu i to je razlog zbog koga se obicno ide tamo. Na glavnom putu van mesta ima sjajna pekara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma,i mislila sam 5-10 minuta kolima,posto do mora ima 2-3 km,sto sigurno nije za setnju.

Izmenjeno (vesna1309)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam sta si mislila ali te nisu dobro razumeli :) Mozda se nekom i svidi jer se na plaze uglavnom ide kolima, ne znam stvarno kako je predvece tamo, mi smo bili dva puta u prolazu trazeci postu. U svakom slucaju to je pravo mesto u kome se zivi i van sezone. Ionako na Sitoniji nisam video nijedno mesto koje mi je lepo za setnju a najlepse plaze su van mesta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa nije da bas niko nije ove godine otisao u Sikiju :),ja se nalazim upravo tamo...Koliko sam skontala mesto je podeljeno na deo unutar kopna udaljeno par kilometara od plaze i na deo uz more gde vam je plaza jako blizu,nas smestaj je na 300-400 m od plaze tj sa bebom mozemo da prosetamo do plaze,plaza je duga pescana ali trenutno ima manjih talasa-nista strasno al nema plicaka pa nije bas za decu al zato u neposrednoj blizini ima par fantasticnih plazica koje se nalaze u uvalama i za decu su pravi raj,najblize zivlje mesto je Sarti udaljeno je 6-7 kilometara tamo takodje ima duga pescana plaza al su trenutno jako veliki talasi jer je ipak septembar mesec...Ako vas nesto jos zanima slobodno pitajte :))))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"mila084"

Sada sam se razocarala jer sam ja shvatila da je plaza bas za decu i da ima dosta plicaka.Da li u tom delu koji je blizu plaze ima prodavnica, neki parkic ...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

^^

A koji je to vaš smeštaj, da li je dovoljno osvetljeno, kako ste ga našli, koliko ga plaćate, kakav je smeštaj, ima li prodavnica u blizini, restorana, da li je bučno i slično.

Verujem da su to pitanja koja sve interesuju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam planirao da sledece leto provedem u blizini Sikije, tj. na plazi Klimataria pa sam pre par dana dok sam bio u Nikitiju otisao autom i razgovarao sa vlasnicom apartmana na plazi Klimataria. Rece da ocekuje da ce i sledece godine biti ista cena a ove je pocetak jula bila cena od 40 evra dnevno za apartman u kome bi bili supruga i ja sa dvoje dece. Ova plaza mi se ucinila posle obilaska 15 plaza kao idealna za letovanje a premda mi je i Sarti i Kalamitsi na 10 minuta voznje nije mi problem za izlazak jer mi je lakse da uvece vozim auto nego da po najvecem suncu iz Sartija idem na plazu Klimataria.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najtoplije preporucujem smestaj u hotelu Katia u Sikiji... prelepo dvoriste, ogromno, uredjeno, o svakom detalju je vodjeno racuna, za decu idealno... domacini su divni ljudi, gostoprimljivi, nenametljivi... Ceo kompleks je na 300 m od velike plaze, ali mi nismo isli na tu plazu jer bas oko Sikije su plaze koje obilaze sami Grci... strogo cuvane tajne, prelepe uvale, male lagune sa nekoliko ljudi... naravno kolima. Odlazili smo nekoliko puta u Kalamici na plaže, u Toroni, prema Sartiju...

Mesto je idealno za odmor... U blizini je Sarti, ali veruj te, tamo je ludnica, u Sikiji je nirvana. Veliku, veliku ulogu je u mom dozivljaju Sikije imao sam smestaj, ZA MALE PARE (250 evra zadnja dekada avgusta za 4 osobe), studio je malo skucen, ali odgromna terasa i dvoriste sve nadoknadjuju... prava oaza...

Imaju link na youtube-u.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Norveška

Možete li mi reći šta vam se nije svidelo na plaži u Sikiji pa vi niste išli na nju?Da li je odmah velika dubina u vodi ili ima malo i plićaka za decu? Da li u hotelu Katia može da se smesti petočlana porodica pošto na njihovom sajtu to ne piše?Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka