Jellina

Lefkada bez automobila

274 poruke u ovoj temi

Jao super nensy-nensy.Nije onaj tekst koji sam videla ali je jos bolje opisano.Eto moze i tako.Po nekima mi koji nemamo automobil ili smo osudjeni da budemo u jednom mestu ili ako to ne volimo da ne idemo na more. Ipak i ja mislim da moze okej da se prodje bez toga.Naravno volela bih da nadjem na pet dana drustvo za rent-a car ali verujem da ce nam i ovako biti super ako ne nadjemo.To je bilo kao kad sam se vratila iz Istanbula i svi se koji su bili tamo cudili da sam od 08.00 ujutru do 00.00 uvece pesacila (dobro to je drugacije bilo je prolece i obilazak) ali nikad ne bih cekala bus i taksi kad je onakva guzva ako vec mogu i pesaka mnogo brze da predjem sve to. 

PS: i ja cu odstampati ovaj tekst ;)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nebrinite Marina, Bio sam krajem maja busom i organizovao sam se za najam i skupilo se osmoro, tako da smo iznajmili dva automobila ! Mali savet-u kaficu "La minute" koji se nalazi tacno preko puta spomenika Ozirisu, uvece oko 21h sedi odlican lik Aleksandar (30- ih godina, celav i fin) pa ako Vam treba drustvo, jeftiniji najam ili cak vozac, on ce Vam sigurno izaci u susret.Kada sam ja u saradnji sa njim iznajmio auto,on je vozio drugi (bez nadoknade) i pokazao nam sve sto smo zeleli da vidimo ili obidjemo.Pozdravite ga, a videcete ga sigurno, a i vama pozdrav i bez brige :)

P.S. Mi smo isli na levo od spomenika jedno kilometar i tamo pronasli fenomenalno mesto za kupanje sa hladom i cistom vodom,ususkano.Pogledajte moju foto turu "Lefkada,Nidri i plaze" pa cete steci neki utisak i seticete se "rute" kada budete u Nidriju

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Marina nema na cemu..vidim u isto vreme smo tamo, steta niko ne zna da vozi :/ Ma ja verujem da cemo se snaci nekako..zao mi je da sedimo 10dana na istoj plazi..pored one lepote..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Društvo a gde se nalazi autobuska stanica u Nidriju? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Još jedna preporuka svima bez kola, trajekt ujutru i pravac Meganisi. Karta je prošle godine bila 1,70 EUR u jednom pravcu, a odmah iza luke je super plaža sa čistom divnom vodom. Na plaži je i bar a nedaleko odatle i taverna sa odličnim pogledom. Kasnije se možete popeti uzbrdo do sela Spartohori odakle je fantastičan pogled...

IMG_2305.JPG

Izmenjeno (makapaka)
greška
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nensy-nensy ako nista drugo da poslusamo Serafima i odemo do tog lika Ozirisa. Samo ne shvatam šta on dobija od toga sto vozi nekog? jel on radi na izdavanju automobila?

Ovo nije lose za trajekt do Meganisija-kada ima povratak jel znas Makapaka i dal ima trajekt za jos neku plazu? To je bolja opcija od brodova jer ostanes na plazi ceo dan.

Inace javila mi se drugarica juce.Kaze kao i svi plaza u Nidriju nije nesto ali ima neka plaza na 1km od Nidrija koja je prva lepsa plaza.Ostale plaze su malo dalje ali mi je poslala sliku sa neke plaze koja je 6km udaljena i mnogo je lepa.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onazis je spomenik u Nidriju, on je umro pre 40-god..:D

Lik se zove Aleksandar, a nalazi se preko puta spomenika u luci , verovatno sedi u nekom od lokala..

Dobija to sto vam iznajmljuje auto, u Serafimovom slucaju 2 kom, pa je verovatno zbog toga i pristao na varijantu da i on vozi..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

šou sam :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vas je tri, Alek ce pristati bez problema..;) sta mu fali da bude u drustvu nasih lepih devojaka..salim se ja malo..;) 

makapaka..predivan pogleeed

 

 

 

Izmenjeno (nensy-nensy)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

šou sam :)

Sta reci....a ja mislio da pisem srpski razgovetno :zid:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hahah pises pises nego ja ne čitam dobro :bolje-da-cutim: :)  Nesto me zanima nikako da promene  na sajtu gde je red voznje za buseve za jul mesec-da li to znaci da je isti red voznje ostao?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Ivvaa,nensy-nensy i tebe odgovor sto se buseva i reda voznje tice.Bus iz glavnog grada (Lefkasa) prolazi kroz Nidri i ima mislim tri stanice.Tesko mi je da Vam objasnim u kom delu su ali da bi se prvih dana snasle i isle ako zelite, staje kod crkve u centru (u oba smera) Vec cete i same provaliti gde su druge stanice (kod apoteke u centru, ali to vama sada nista neznaci jer nemate pojma gde je apoteka) Red voznje se promenio od 01.07. pa su sada busevi cesci.Ima ga neko je postavio u ranijim postovima na temi "Lekada" ali cete ga dobiti od predstavnika agencije u Nidriju kada stignete, na info sastanku, ili ce Vas cekati na ifo tabli vile.Pomenuti "slobodnjak" vodic Aleksandar ima dil sa "Homer" rentakarom pa ima bolju cenu, a u dilu je i sa kapetanom jednog od brodova koji voze do okolnih plaza.Cena u periodu kada smo mi bili je bila 18€.Postoji i taj trajekt za Meganisi,nisam isao ali verovatno je ta cena koju pominje makapaka.Skuter je za 10 dana bio 105€ a dva bickla (obicni-seljacki) 7€ dan

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine u avgustu su bili trajekti za Meganisi nešto ujutru, oko podneva, oko 14 i nešto kasnije popodne, a mi smo u povratku hvatale neki mislim oko 19  sa Meganisija, iz mesta Spilia i to je poslednji trajekt uveče. Na kućici gde staje trajekt u luci u Nidriju su rasporedi trajekta, vozio je tada trajekt Meganisi II. Neka vas ne zabrinjava ako je ta kućica zatvorena, karte smo kupili na trajektu, stoji lik na stepenicama i naplaćuje. Neki od polazaka za Meganisi produžava valjda u Vathy, ali to nismo isprobale. Uglavnom, slobodno isprobajte ovu varijantu, plaža nije velika ali je vredna posete, a i nema gužve uopšte ni Srba, mi samo nailazili na Grke i Britance. :D

Postujem sliku plaže kad stignem kući...

I mene zanima tačna instrukcija za tu plažu kilometar od Nidrija...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Daklem,plaza na koju smo najcesce isli,a koja je na oko 1 km od centra Nidrija.Krenete od centra ka crkvi,prodjete Restoran "Kalypso" i pansion "Marina" i videcete decije igraliste (ljuljaske,klackalice).Tu je najbolje da sa puta skrenete i izbijete na more.Okrenuti licem ka moru sa leve stane je kraj tog zaliva i videcete borove koji se spustaju na metar do zemlje i prave debeo hlad.Postoji mali mol, iza je trska ispred more i sitan sljunak.To je pre "Pasa beach-a" koji je inace na oko 2 km od centra Nidrija.Neka engleskinja koja zivi u Nidriju nam rece da je to nudisticki deo,ali posto nikoga nije bilo sem nas, to nemogu da potvrdim.Mi inismo bili golisavi iako smo ladno mogli:) 

P.S.Slikao sam je i postavljena je u foto turi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka