jelenap.

Pirati sa Kitire - putopis i vodič za ostrvo boginje Afrodite - Porfirusu

124 poruke u ovoj temi

To znači da niko nije kontaktirao AutoDrive Hellas da traži ispravku podataka :) Pitanje je koliko ljudi sa GPSom vršlja po Kitiri. Ovaj update je rađen u julu ove godine, a sledeći izbacuju u oktobru.

A na osnovu čega AutoDriveHellas pravi svoje karte, ako ne na osnovu uvida sa terena, valjda bi to tako moralo, ili mnogo tražim?

Nevezano za sve gore rečeno: pokušavam sebe da ubedim da je ovoj temi o Kitiri mesto medju Jonskim ostrvima,jeste ona zapadnom obalom na jonskom moru , ali ne pripada prefekturi Jonska ostrva nego prefekturi Atika. Kad nas je naš stanodavac gdin. Takis pitao odakle nam ideja da posetimo Kitiru čak iz Beograda mi rekosmo da je to jedino ostrvo jonskog arhipelaga koje nismo posetili-ništa mu nije bilo jasno i reče nam da Kitira pripada administrativno Atici. Meni se ipak nekako čini da joj je mesto u temi "Peloponez", upravo zato što se prodje skoro pola Peloponeza da bi se došlo do polazne luke.Nekako mi je medju "jonskim ostrvima" sakrivena. :neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam se razmišljala gde da je postavim, jer Kitira pripada jonskim ostrvima, ali isto tako administrativno Atici, pa se ipak odlučih za Jonsko more. Problem je što je geografski daleko od ostalih jonskih ostrva, al' šta ćemo kad je ipak u Jonskom moru... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeco, svaka čast za putopis i fotke, muški si sve odradila, nema šta :cestitam: Što se tiče karte, najpouzdanija varijanta je da pre polaska na put skineš najnoviju verziju AutoDrive Hellas u mapsource obliku

kitirajug.jpg

Braon bojom su označeni zemljani putevi.

Hvala na pohvali... :)

Jesam razmišljala o GPS-u, ali nikako pred odmor da nađem vremena za to... Inače imam Igo na telefonu, ali ga ne koristim. Nekako mi sigurnije da sama ja to sve lepo pogledam. Slažem se da je u nekim situacijama koristan, ali za sada još uvek putujem bez GPS pomagala... :)

Dobra je ideja sa ovim mapama, ali ima par grešaka, bar na ovom donjem delu. Recimo do Vrulea-e je očajan zemljani put, a po mapi bi rekla da autobus iz Agia Pelagie vozi do tamo... ;) Što nije u skladu sa pravim stanjem stvari. I recimo oznaka za pećinu Agia Sofia je na pogrešnom mestu.

Verovatno, kao što kažeš, niko nije tražio ispravku, ali mi nije jasno kako niko ko se bavi ažuriranjem mapa nije to primetio, i zašto bi uopšte i morao neko da traži ispravku. Ustvari ne znam ni način na koji rade ažuriranje, pa da ne pričam puno... ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U "Eperon's Guide to the Greek Islands", Kitira je uvršćena u South Aegean grupu ostrva, zajedno sa ostrvima Krit, Elafonisos i AntiKitira.

Što se tiče ažuriranja mapa, veliku pomoć (često besplatnu) daju korisnici, jer im je u interesu da mape budu što tačnije, i onda obaveštavaju onog ko radi na izradi mapa o eventualnim greškama (svako novo izdanje mapa sadrži spisak unetih ispravki). Naravno da bi morali da dobijaju informacije i sa lica mesta, ali ovde verovatno ima značaja to što je reč o Grcima - lenji su kao bube. Što je ostrvo manje, to su oni opušteniji.

Na Lefkadi i na Itaki su mi ADH mape radile perfektno, nigde nije bilo greške. Na Kefaloniji je sve šljakalo osim plaže Fteri. Tu mi je dao da ima kopneni put do plaže i izmaltretirala sam se peške neviđeno - dok nisam došla do vrha klifa, pa se onda okrenula natrag. Čak me je doveo i do Kato Lagadi (na ono proširenje puta nasuto tucanikom iznad plaže). Meni je nezamenljiv.

Ja se ne bih mnogo pouzdavala u GPS na telefonu. Najsigurnije je u Mapsource-u svaki put proveriti kuda rutira, pa ako šiba nekom ludačkom rutom, dodati međutačku gde treba i onda sve waypoints preseliti na GPS uređaj. Sa tim nema greške, pod uslovom da je mapa tačna :D

Izmenjeno (shumaca)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Interesantno, "The Rough Guide to Greek Islands 7" ipak svrstava Kitiru u Jonska ostrva.

kitira.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa nisam se ja džaba dvoumila... :D

Malo sam i ja gledala geografiju, pre nego što sam postavila temu... ;)

Ali slažem se da je bliža Peloponezu nego jonskim ostrvima...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jesam razmišljala o GPS-u, ali nikako pred odmor da nađem vremena za to... Inače imam Igo na telefonu, ali ga ne koristim. Nekako mi sigurnije da sama ja to sve lepo pogledam. Slažem se da je u nekim situacijama koristan, ali za sada još uvek putujem bez GPS pomagala... :)

Isto i mi :), ipak najvise verujem svojim ocima ...

Mislim da ljudi pocinju da preteruju ... kako se nekad zivelo i putovalo bez telefona, GPS i ostalih sokocala ... ne kazem da nisu korisni, ali toliko opsesivno traziti najnovije programe, mape, update i ostalo mi se cini krajnje nepotrebnim. Gde god odemo na licu mesta vidimo sta, gde i kako ... i jos se nigde nismo zagubili ... Ako negde pogresno i skrenemo, vratimo se i nije smak sveta.

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A, i postaju opterećenje, gledamo u sprave kojerazne, umesto okolo da upijamo lepotu, meni je žao i vozača koji ne mogu da se opuste skroz i da posmatraju levo-desno, nazad i sl.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da ljudi pocinju da preteruju ... kako se nekad zivelo i putovalo bez telefona, GPS i ostalih sokocala ... ne kazem da nisu korisni, ali toliko opsesivno traziti najnovije programe, mape, update i ostalo mi se cini krajnje nepotrebnim.

Nekad se živelo i bez mašine za veš, sudove, televizora, računara i interneta, ali civilizacija ide napred, pa valja usvajati nove tehnologije, jer olakšavaju život. Što se tiče GPS-a, dok ne probaš, nećeš znati kolika je pomoć ukoliko ga koristiš na odgovarajući način.

Gde god odemo na licu mesta vidimo sta, gde i kako ... i jos se nigde nismo zagubili ... Ako negde pogresno i skrenemo, vratimo se i nije smak sveta.

Nije smak sveta, ali je gubitak vremena. Ni to nije strašno ako na letovanju provodiš po 3 nedelje, ali kad imaš svega 10 dana na raspolaganju i pritom svesno otpisuješ pojedine plaže i lokacije jer objektivno ne možeš da ih posetiš, onda nije baš za preporuku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nama se desavalo kad negde pogresno skrenemo da bas tad otkrijemo neku plazu za koju nismo ni znali, bas tad naletimo na super smestaj, ili ugledamo nesto sto nas odusevi ... tako da se nikad ne zna zasto je nesto dobro :)

A sto se Kitire tice, ma ne bih ja imala nista protiv da se tamo zagubim pa ostanem i duze od predvidjenog :D ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nastavak putovanja možete pratiti na sledećoj Prvo idu utisci o Elafonisosu, a biće i Monemvasije, poluostrva Mani, kao i obilazak Mistre, Sparte, i delova Argolide. Pa ko želi, može pogledati. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma vidim da si pocela Lakoniju, pa sedim ko na iglama, ne mogu da docekam da izbacis sve postove, a necu da te prekidam ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nastavak putovanja možete pratiti na sledećoj Prvo idu utisci o Elafonisosu, a biće i Monemvasije, poluostrva Mani, kao i obilazak Mistre, Sparte, i delova Argolide. Pa ko želi, može pogledati. osmeh1.gif

Želim :) .

Pridružujem se pohvalama za ovaj prelepi putopis :klap: .

Odoh da nastavim putovanje :) .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, hvala... :)

Aj'te onda polako... prebacite se na ostrvo pored... ;)

Ma vidim da si pocela Lakoniju, pa sedim ko na iglama, ne mogu da docekam da izbacis sve postove, a necu da te prekidam ...

Nije mi problem pisanje, koliko spor upload slika... dok ih "okačim"... još jednom da odem do Kitire i vratim se... ;)

Izmenjeno (jelenap.)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lep putopis, Jelena, lepo docarano!

Jeste da sam jedva cekala da se vratis, da procitam utiske, ali, eto, tek sada sam stigla.

Dopalo mi se ono, prava Grcka, to sam isto ja napisala ove godine za Eviu.

Izgleda da nam je podredjenost Englezima dosadila, pa smo svi odusevljeni kada u Grckoj, dozivimo Grcku :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26651
    Ukupno tema
    894183
    Ukupno poruka