srecetina

Etno selo "Stanišići"

143 poruke u ovoj temi

Етно село је заиста за сваку препоруку. Био сам неколико пута и никада нисам имао никакву замерку. Повремено одем из Београда тамо само на ручак.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li mala pomoc u vezi nacina placanja da li moze u eurima ili samo u njihovim markama da se ne obrukam..... :blush:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo jednom, u restoranu, platili u evrima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tako lepa destinacija i tako blizu, a tako malo prostora i informacija o njoj na forumu,bezveze.... :nea:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa, kao i o ostalim bližim destinacijama. :tuga:

Da je na Halkidikiju možda bi se više znalo. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
ovde pogledajte moju FT iz Stanisica Bila sam dva puta tamo i odusevljena sam prvi put smo isli iz BG putovali smo nekih sat i po vremena bio je septembar vreme prelepo etno selo prepuno turista odusevili smo se islikali i kasnije rucali u restoranu sve je za pohvalu. Drugi put smo svratili na putu za Sarajevo april mesec u jutarnjim satima bilo je hladnjikavo i oblacno i naravno nije bilo nigde nikoga al ipak lepo svima bih preporucila da posete ovo etno selo srce.jpg
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

POzdrav iz Loznice,

kako sam jako blizu Bijeljine malo-malo pa odvojim malko vremena da odem do tog lepog podrinjskog grada.Pored kupovine koja je dosta povoljnija u njihovim mnogobrojnim mega i hiper marketima ne propustim priliku da odem do gradske poslasticarnice na najbolji T\tiramisu koji sam ikada jeo.Za 3 KM dvoje ga jedva pojedu.Ako ste vec tamo pogledajte gradski trg sa kosarkaskim igralistem u sred grada kao i zgradu opstine koja je prelepa.Takodje posetite i onu malu zavucenu ulicicu u sred grada koja se zove cini mi se Zlatarska i ima puno zlatarskih radnji i kafica.Pogledajte sta ima u robnoj kuci Emporijum i otidjite na kolace u poslasticarnicu kafic San Marco.KO ima vremena neka skokne i 40 km do Brckog koji je takodje lep grad. Banja Dvorovi je samo 6-7 km od Bijeljine ali nisam nesto odusevljen previse.

Etno selo se razvija i dalje i sagradjen je dodatni predivan prostor sa visecim mostom i jednim restorancicem.TAkodje se grade ogromni objekti Moskva, Sankt Petersburg koji ce verovatno biti fenomenalni restorani i hotel.Ne propustite voznju vozicem ali i obavezno zavirite u unutrasnjost vajata.Rucajte u KOnobi ako volite unutra ili na jednoj od terasica iznad vode gde ce vam labudovi otimati hleb :) .Ima i predivan prostor igraonica za decu koji se plati 5 KM i deca se igraju do mile volje.

U okolini same Bijeljine otidjite do reke Drine obavezno a izvolite dodjite i do Loznice i Banje Koviljace.Tako ce vam ugodjaj biti potpun.Lepo je Podrinje!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Proslog vikenda posetila Etno selo Stanisici,divno je,nazalost bila je subota ekstremna guzva i tri svadbe,tako da od slikanja mladenaca nismo uspeli da islikamo nesto puno etno selo.ali bice prilika,selo se renovira muzej i jos neke kucice su zatvorene za posetu,obisle smo Mlin,konobu i nove gradjevine ima jos dva kamena mosta ili ti cuprije Ellas koji predstavlja restoran sa delom u kome se nalazi dovoljno velika igraonica,ima terene za tenis ko je tamo na vikend odmoru moze da uziva i u tenisu,inace ima i novih kucica za izdavanje nalaze se tik uz jezero pored novoizgradjenog objekta Sankt Peterburga i Moskve,u pozadini se gradi nesto sto likom podseca na Pirg,ali ko zna sta li ce to biti,tako da se etno selo mora opet obici,preporucujem obilazak Bijeljine predivno mesto kao i manastir Kaonu zapadna Srbija nije daleko od granice. :klap:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja bih da se pridruzim pozitivnim kritikama etno sela. Moram priznati da me znatizelja "odvukla" tamo polovinom Avgusta 2011.g. i stvarno sam prijatno iznenadjen izgledom celog kompleksa. Raj za oci, dusu a bogami i stomak, he he...

Ko ima vremena i malo novca, topla preporuka za porodicni jednodnevni (ili vikend) izlet, jer se brzo stize autoputem iz Beograda, primaju sve valute (dinare, evre, KM), ulaz slobodan, sta vise da se ponudi..

Svaka cast g-dinu Stanisicu i ekipi koja je sve to osmislila i ozivela:klap:

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/7929

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam jedno pitanje, u kojoj valuti je najbolje placati i gde menjate novac? Mozda je glupo ali eto ne znam blush.gif ...

I kakva je to banja Dvorovi sa termalnim bazenima, je'l se isplati tamo nociti?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najbolje je placati u konveribilnim markama, evre i dinare menjajte po potrebi,u menjacnicama u Bijeljini. U samom etno selu nisam primetio menjacnice. Medjutim, kursne razlike su minorne po meni da bih se zezao sa trazenjem menjacnica po gradu. Ponesite dinare ili evre i resen problem jer verovatno necete trositi astronomske cifre da bi "gubitak" na kursnim razlikama bio veliki.

Ja sam rucak za nas cetvoro sa po dva pića svakome ponaosob u Konobi platio 4200 din, na racunu je pisalo 70,5 KM. U kaficu pored hotela Pirg racun za dve kafe, dve tople cokolade i flasicu kisele vode je bio 10 KM, tj platio 600 din, no problem.

Za Dvorove ne znam jer nisam bio tamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

10 KM je oko 522 dinara ili 5 evra.

U većini menjačnica kod nas mogu se kupiti konvertibilne marke, ako baš neko želi da nosi marke.

Osim u gradu, jedna menjačnica je bila u supermarketu na ulazu u Bijeljinu, pored koga prolazite na putu za etno-selo, čini mi se da je u pitanju bio Tempo (odmah do FIS-a).

Izmenjeno (Cvrča)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam, jos samo da nadjemo slobodan dan ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobro veče :D

Da li neko mozda zna da li deci trebaju pasosi i saglasnost roditelja koji ne ide da bi moglo da predje granicu?

Isla bi sa muzem al nam porodica malo komplikovana :D ( ja imam jedno a on dvoje iz prethodnih brakova)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za decu je pozeljno imati pasose, mislim da u tom slucaju ne treba saglasnost roditelja.Sve ostalo je stvar raspolozenja carinika, kako nasih (u Srbiji), tako i onih u BIH. Treba znati da je Drzavna granicna sluzba zajednicka za celu BIH, tako da kontrole nekad mogu biti strozije. U svakom slucaju, sve zavisi od njihovog raspolozenja. Ja putujem u Bijeljinu par puta mesecno, a prelazim na vise prelaza (Raca, Loznica, Zvornik). Uglavnom nema nikakvih problema, date licnu, vozacku i saobracajnu, pitaju vas da li imate sta prijaviti i to je to. Medjutim, nekoliko puta su me odvajali i pretresali ceo auto, uz pregledanje torbe, dizanje podloge u gepeku, kasete, cak i prirucne torbice ;) . Do sada nisam prelazio jedino preko prelaza na Pavlovica mostu, mislim da je slicno, za razliku sto se placa prelaz preko mosta, nekih 50 - 70 dianara. Ipak, iz Beograda je najlakse ici auto-putem do Kuzmina, pa na prelaz Raca. Pred ulaz u Bijeljinu ima veliki kruzni tok na kome se ide pravo za Bijeljinu, a levo prema etno - selu (pratiti znak za Pavlovica most, Slobomir i sl.).

Samo etno-selo je veoma lepo, potpuno su otkonjene sve posledice poplave. Selo se stalno dogradjuje, mislim da je u planu i otvoreni bazen (sto je verovatno jedini ozbiljniji nedostatak tokom letnjih meseci). Od postojecih objekata, nisam primetio da je neko pomenuo viseci most, preko koga je prelazak jako zanimljiv, narocito ako se vas vise (dozvoljeno je cetvoro) nadje u istom trenutku na mostu :klap: .

Hrana i pice su u rangu cena u Beogradu ili nesto nize. Moguce je placanje u svim valutama (ako nema KM, onda je najbolje evro koji ima fiskni kurs 1:1,95). Za dinare vam mogu uzimati neku proviziju i racunari neki cudan kurs, pa je bolje izbegavati, narocito kod vecih racuna.

Na kraju treba imati u vidu, ako idete kolima, sipajte gorivo u Bosni, jeftinije je znatno, za oko 20 - 25 dinara po litru, uz znatno bolji kvalitet, cak i na privatnim pumpama. Na privatnim pumpama, po pravilu primaju evro, sto nije sigurno za Nestro pumpe (njihov NIS), gde je zvanicna politika da idu samo KM. Moja preporuka su pumpe Oktan oil, ima ih u Trnjacima (na putu od granicnog prelaza Raca ka Bijeljini), na putu od etno sela ka Pavlovica mostu, kao i u samom gradu. Ovde sigurno primaju i dinare i evro (pa cak i ostale valute, kako su mi rekli) i, sto je bitno, rade 24 h (za razliku od Nestro koji rade do 22 h).

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26559
    Ukupno tema
    889712
    Ukupno poruka