vekim

Brzeće, smeštaj, prevoz do Kopaonika

50 poruka u ovoj temi

Zbog dece smo odlucili da se smestimo u Brzecu, pa me zanima kakva je situacija sa zicarama, veza sa vrhom planine, koliko kolima ima od Brzeca do Konaka i slicne informacije

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo na Kopu bili pre dve godine,i koliko se sećam,do Brzeća ima oko 20 minuta vožnje.Možda koji minut gore-dole,pošto smo išli samo jedanput pa nisam obratila pažnju.Mi smo bili u toku leta pa neke detalje u vezi žičara ne bih mogla da ti kažem,ali mislim da ih ima i u blizini Brzeća,jer sam ih viđala s puta.Meni se B nije nešto preterano dojmilo,barem tada,možda je u međuvremenu nešto više urađeno.Sem onog hotela nije bilo ništa interesantno.Ali ako vi idete prvenstveno radi skijanja nije vam ni neophodan neki preterani dodatni sadržaj.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zbog dece smo odlucili da se smestimo u Brzecu, pa me zanima kakva je situacija sa zicarama, veza sa vrhom planine, koliko kolima ima od Brzeca do Konaka i slicne informacije

Postoje zicare.Peko puta hotela Junior je hotel Kopaonik-Brzece i iza njega su zicare bela reka 1 i bela reka 2...koje uglavnom ne rade...one povezuju podnozje sa vrhom planine...ne pamtim da su u skorije vreme te zicare radile.

Samo Brzece je udaljeno 20 tak min voznje od vrhova i put je uglavnom prohodan ali i pun krivina i suzenja...mojoj ceri je bilo muka.Samo mesto je dosadno i u izgradnji...Bila sam u podnozju ove planine i cimala se svaki dan na skijanje.Desavalo se da gore ima snega a dole ni za lek...meni se ne svidja Brzece ni ta strana uopste...mada je Junior imao dobru ponudu za decu...Ako su deca skijasi,razmislite dobro...1h dnevno cete gubiti u vozanju...pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zicara nije preko puta hotela Junior, vec nekih 200 - 300 metara nize prema centru Brzeca ( ako se kao centar uzmu dve prodavnice i pumpa ).

Zicara Bela reka se nalazi tacno iznad ( 15 - tak metara ) apartmana Bele staze ( velika bela zgrada sa zelenim krovom ) koji su preko puta hotela Ozon. Zica radi uvek kada ima snega u Brzecu, a kada ga nema onda je i put do vrha ociscen tako da se moze ici autobusom koji ide do gore oko 20 minuta ( 18 km od Juniora do Konaka iako svuda pisu 14 - lazu ).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja bih rekla da je Brzeće vrlo loš izbor ako idete zbog skijanja. Najčešće u njemu nema snega pa ne rade ni žice. I dešava se da je jaram zavejan kada ne možete nikud. Napravila sam takvu grešku jedne zime, ostali zavejani u centru Kopa pola noći, na kraju nas spašavali motornim sankama...A u samom Brzeću nema se gde i šta raditi ako ne možeš na skijanje. Sve sa druge strane Kopa je mnogo bolje jer je put uvek prohodan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zicara nije preko puta hotela Junior, vec nekih 200 - 300 metara nize prema centru Brzeca ( ako se kao centar uzmu dve prodavnice i pumpa ).

Zicara Bela reka se nalazi tacno iznad ( 15 - tak metara ) apartmana Bele staze ( velika bela zgrada sa zelenim krovom ) koji su preko puta hotela Ozon. Zica radi uvek kada ima snega u Brzecu, a kada ga nema onda je i put do vrha ociscen tako da se moze ici autobusom koji ide do gore oko 20 minuta ( 18 km od Juniora do Konaka iako svuda pisu 14 - lazu ).

Bukvalno preko puta Juniora je njiva...nisam mislila bas preko puta :D .

U poslednjih par godina zicara nije radila kad sam ja bila...tacnije ne secam se da sam je ikada videla da radi...tu uglavnom i nije bilo nesto snega...staza je sva u rupama,brdascima i treba da padne 10m snega da se spustis tom stazom...sem buseva ide i neki kombi koji je grozan...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ee sad ste me ubili u pojam :(

nista onda odosmo mi u Konake :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja bih vam preporučila JAT-ove apartmane,oni su u sličnom fazonu kao Konaci,čak su im i cene približno site (barem su bile),ali zato ovde imate odličan restoran sa pristojnim cenama,"šveđani" su za svaku pohvalu,nema šta nema...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Постоје апартмани-у викендици преко пута ,,Гранда,,Много боље од ,,Конака,, и,,Јата,, и ближе стази и повољније.Био сам прошле године ,а резервисао и ове.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prosle nedelje smo boravili u Brzecu, bili smo smesteni u apartmanima Kopaonik, koje na zalost necu i ne mogu da preporucim, obzirom da cena/kvalitet je obrnuto srazmerna, ali zato u privatnim vilama polupansion je kostao oko 1200 dinara, takodje na raspolaganju su spa centri u Ozonu i Junioru. Celo Brzece se gradi i sledece godine ce ako sve zavrse izgledati fenomenalno. Do konaka postoji mini bus koji kosta 300 dinara po coveku povratna karta, krece u 10h pokupi vas ispred vasih apartmana, i sa Kopaonika krece nazad u 16.30h.

Mi smo skije iznajmili u Konacima i tamo su nam ih cuvali, stvarno su bili za svaku pohvalu, 7 dana iznajmljivanja 1900 dinara. Put je svakodnevno bio ociscen, a dok su bili ministri na Forumu nismo osetili ni da je padao sneg cele noci :smajl: Lanci nam nisu trebali.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li mi neko reci kako je na Kopaoniku sredinom maja, konkretnije u Brzecu, sta tamo moze da se ocekuje. Unapred zahvalna.neznam.gifneznam.gifneznam.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Brzecu je mirno i bez sadrzaja tokom cele godine. Odatle imas jednu zicaru koja vozi na Kop. Nalazi se kod niških apartmana.

U maju mesecu, tacnije sredinom, racunaj da nema snega i da je tek pocelo da zeleni. Znaci, setnje i sadrzaj se svodi na apartman i smestaj. Odlazak gore na Kop preko dana, gde je poprilicno pusto.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozz,u nedelju sam se vratila iz Brzeca...Zelim da pohvalim smestaj u Konacistu *Mramor*....Toplo,cisto,osoblje ljubazno...ma sve super...:klap:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li mi neko reci kako je na Kopaoniku sredinom maja, konkretnije u Brzecu, sta tamo moze da se ocekuje. Unapred zahvalna.neznam.gifneznam.gifneznam.gif

Mi smo prosle godine bili u Brzecu, kao sto rekose nemas nekih posebnih sadrzaja, tj

u Junioru imas bazen, nekoliko vila imaju kao spa centre, mini kombi vozi u 8h do Konaka i u 16h ceka ispred za povratak. Puno prostora za setnje, nisam imala neke posebne zamerke

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na odgovoru, mi bi isli nasim autom tako da ne bi bili vezani u mestu. Znaci to je to, setnja i samo setnja, pretrpecu i to, jer da budem iskrena ne volim planinu, ali zbog klinca vredi otici.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26651
    Ukupno tema
    894183
    Ukupno poruka