Sandra.Popovic

Koliko ste para zaista potrošili na letovanje?

65 poruka u ovoj temi

Govoricu u ime vecine, tj sta zanima vecinu nasih koji letuju, hocu reci uglavnom Grcka, ostale destinacije zanemarujem :rolleyes:...

Ovako, prosecno mozete naci smestaj 350-500 eura, ako idete svojim autom na to dodate 100-150 eura, zavisno od potrosnje. Na hranu,sad zavisi od rezije, ako ponesete odavde, kupovina bi verovatno iznosila oko 100 e, mada sumnjam da bi u Grckoj kostalo vise od 15-20 e po danu, kupovina i spremanje u apartmanu. Plaza ako se iznajmljuju lezaljke treba vam dodatnih 3 e po osobi, ako nosite svoj suncobran i rekvizite, onda usteda :D, na to se doda i dnevna potrosnja na plazi tipa sladoled, krofna ili sendvic jos 10-15 e po danu, jos 50 eura za kupovinu ovog ili onog , tj. suvenira i sitnica... kad sve saberes moze se izdrzati sa nekih 800-1000 eura skromno :cvetic:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letovali smo u Tunisu od 23.6-07.07.2015g. 2+1 dete,  10 dana, all inclusive usluga,

sa avio taksama, izlaznom taksom,troskovima izmedju 1400-1450e.  Uplacen je First minut

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj dragi i ja ne trošimo puno novca i nemamo velike prohteve.

Smeštaj nas košta oko 350 evra, troškovi putovine automobilom oko 100 evra, dnevni troškovi oko 100 evra, troškovi za poklone i suvenire oko 100 evra, oko 50 evra priprema za more. 

Okvirna suma je oko 700 evra.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiramo budzet, okvoirno, za smestaj, benzin ( ili avion, retko bus), osiguranje, z aostalo ne. Na kraju ne znam koliko smo potroslili jer je svako putovanje vrednije od svega materijalnog, svaka fotografija i uspomena u srcu!

Proslog leta smo potrosli najmanje novca ikada jer smo letovali u manje poznatom i nimalo skupom mestascetu, sa jeftinim izletima ( 20+20+13 evra, nazalsot, samo 3 su nudjena), ali je zato bilo najemotivnije letovanje ikada :-)! ( Nije fazon prosidbe, obelodanjivanja trudnoce i slicno :D )

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prosle godine na Tasosu u Potosu, apartman, nas je cetvoro, isli smo svojim autom. Apartman je bio 50 evri puta deset dana dodje 500. Jos sam za sve potrosio 700 evri. Znaci 1200, uslovno receno skromno, nismo oskudeval ni u cemu, girosi sladoledi suveniri itd, Ne iznajmljujemo lezaljke i suncobrane, imamo peskire i bacimo na plazu i to u Tasosu nije problem. N jedemo nesto mnnogo uvece po restoranima zbog dece ali rucak je komplet. Auto mi je bio na plin i to je bitan momenat, ove godine sam kupio dizel idem na Lefkadu i cenim da ce put biti mnogo skuplji. Da naglasim da smo na Tsosou svaki dan isli na drugu plazu svojim autom!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Fina je tema, iako nije aktuelna previše, jer se hronološki lepo može videti koliko sve odlazi u nepovrat...Naročito ko piše o Tunisu, Egiptu, Turskoj. Grčka standardno iz godine u godinu sve skuplja. Čak sam sad prvi put uplatila Bugarsku za 2020, i ono što se nekad pisalo o tome, kako je sve skoro pa besplatno, ne važi već 2-3 godine unazad. Ne smem ni da zamišljam koliko će tek to ove godine izgubiti smisao...

Kad sve sračunam, jeste razlika-prvo jedno malo dete, pa još jedno, pa prelaze 6, 10, 15 godina...ali od pre 15 godina budžet za skromno letovanje od 10 dana, polu-paradajz varijanta, Grčka, ležaljke i kafenisanje na plaži retko, bar po jedan izlet, sopstveni prevoz, od budžeta komplet od skromnih 600-700 eura tada, dogurasmo do nekih 1200-1500 eura, u zavisnostii od toga da li se negde u putu prenoći ili unapred rezerviše nekih 3 noći na putu do tamo, destinacije, trajekta...Sve to bez ikakvog šopinga tipa jakne, torbe, bunde, Ikee, Jumba i sl, mislim na lustere, lampe, stočiće, komodice i ostali mobilijar.

Mogu samo da zamislim da će naša deca, za 10-15 godina, ako čitaju ovo reći...uuuu, al' je pre sve bilo džabe...Valjda to tako ide. Al' da se ne lažemo, i plate su otišle:D...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ево видех тему и изузетно је занимљива иако није баш по бонтону улазити у туђе финансије, ал ако их сами обелоданимо онда му то валда дође ок:)

Елем на овој теми се сетим мог колеге, који тврди да он, његова супруга и троје деце на мору у Грчкој за 10 дана потроше 60евра(+-5евра)... Да се разумемо мени је то реално као и стручност наших министара:) Каже свако дете сваки други дан сладолед и то је то... Мислим тврдња на нивоу трагикомедије, можда чак прелази и у жанр софт-хорора:)

Код нас је док смо ишли у паровима без деце(ми и кумови) оквирна потрошња била 700 - 800 евра. Лежаљке на плажама нисмо користили више од два три пута, исто толико оброка у рестпранима, са солидном набавком потрепштина у Србији... Значи ујутру доручак 'косина', леба и салате, па одлазак на плаже, на којима се руча воће, грицкају семенке, итд, па затим вечера кувана, ил на роштиљу риба, кајгана, итд.. 

Е сад неко ће рећи 'стискавац', али мени заиста на мору ништа више не треба, имам песак, зеленило, кристално чисту слану воду, и да се ја сам питам, трошкови би били куд и камо мањи:) Илично мишљење је боље одрадити два летовања овако него једно 'курчевито' за хиљаду ипо, две или више евара:)

Е сад су стигла деца, па ћемо да видимо како ћемо се срачунати... Додуше док су овако мали ништа већи трошак нису на мору него код куће, а за касније је све ствар васпитања у којему се надам да ћемо бити успешни...

Поздрав свима

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ova tema je po mom mišljenju  potpuno bez veze i nepotrebna. Zašto ste je uopšte iskopali. Nikakve korisne informacije ne možemo da dobijemo. Ko je koliko potrošio me apsolutno ne interesuje, a ono "bio sam u Grčkoj i smeštaj me koštao xxxx Eur i pored toga smo potrošili yyyy Eur" ne verujem da nekome može da pomogne.

Jedino ako treba povećati broj postova.

Pozdrav

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tako je..:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:pop:...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:klap:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

...Што не значи да неког другог интересује, из разлога што не расте сваком шушка на дрвету па му итекако значи да чује корисне савете како се екстра провести, на екстра дестинацији са xxx (700-800евра), а за ове са yyy(више од 2000евра) и мене заболе туки...

А мишљење је ко дупе, свако га има и сваком другачије смрди, тако да ако ти је тема непотребна и без везе, заобиђеш је, без непотребног 'паметовања'...

Ај здраво!

ne se ljuti al nisi u pravo

sta ce ti tebi znaciti ako ja ti kazem da sam potrosio prosle godine 700, 1000 ili 1200e na Lefkadi?

zna se kako mozes najeftino proci, prvo pravilo je da ides van sezone, ne uzimas lezalice, kuha se u apartman i po koj giros, smestaj se uplaka kad su popuste ili u sopstvenu reziji i to odprilike je taj recept za kako proci najeftino

sta se tice nosenje hrane od kuce ja ponosim jedino 2L rakiju jer sve ostalo nije sa bog zna kakvu razliku 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ево видех тему и изузетно је занимљива иако није баш по бонтону улазити у туђе финансије, ал ако их сами обелоданимо онда му то валда дође ок:)

Елем на овој теми се сетим мог колеге, који тврди да он, његова супруга и троје деце на мору у Грчкој за 10 дана потроше 60евра(+-5евра)... Да се разумемо мени је то реално као и стручност наших министара:) Каже свако дете сваки други дан сладолед и то је то... Мислим тврдња на нивоу трагикомедије, можда чак прелази и у жанр софт-хорора:)

Код нас је док смо ишли у паровима без деце(ми и кумови) оквирна потрошња била 700 - 800 евра. Лежаљке на плажама нисмо користили више од два три пута, исто толико оброка у рестпранима, са солидном набавком потрепштина у Србији... Значи ујутру доручак 'косина', леба и салате, па одлазак на плаже, на којима се руча воће, грицкају семенке, итд, па затим вечера кувана, ил на роштиљу риба, кајгана, итд.. 

Е сад неко ће рећи 'стискавац', али мени заиста на мору ништа више не треба, имам песак, зеленило, кристално чисту слану воду, и да се ја сам питам, трошкови би били куд и камо мањи:) Илично мишљење је боље одрадити два летовања овако него једно 'курчевито' за хиљаду ипо, две или више евара:)

Е сад су стигла деца, па ћемо да видимо како ћемо се срачунати... Додуше док су овако мали ништа већи трошак нису на мору него код куће, а за касније је све ствар васпитања у којему се надам да ћемо бити успешни...

Поздрав свима

...Што не значи да неког другог интересује, из разлога што не расте сваком шушка на дрвету па му итекако значи да чује корисне савете како се екстра провести, на екстра дестинацији са xxx (700-800евра), а за ове са yyy(више од 2000евра) и мене заболе туки...

А мишљење је ко дупе, свако га има и сваком другачије смрди, тако да ако ти је тема непотребна и без везе, заобиђеш је, без непотребног 'паметовања'...

Ај здраво!

Prvo i prvo, ne znam da li si svestan da lep provod uopšte ne zavisi od para. Ako nisi, onda si mnoogo propustio.

Ajde mi reci, ako ti nije teško, koje sam korisne savete pročitao u tvom prvom postu?

Drugu polovinu drugog posta neću ni da komentarišem. Ide na tvoj obraz.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26655
    Ukupno tema
    894289
    Ukupno poruka