3502 poruke u ovoj temi

Putnice, evo i neodgovoran otac dvogodisnjeg deteta misli bas ono sto si napisala u svom postu.Agencije koristim kada moram a i tada strepim dok na licu mesta ne vidim sta su mi uvalili za svoje pare i koje su mogucnosti photoshopa u friziranju fotki.Znaci samo za spic sezone i za dalje destinacije.Ali u junu i septembru traziti smestaj u Grckoj na svoju ruku, pa bas i nije neka avantura.Prosle godine sam krajem juna imao da biram apartman kakav sam hteo, bar znam za sta dajem novac.

E sad kada smo svi izneli svoja misljenja, jedno konstruktivno pitanje-mozda je i negde odgovoreno ali svejedno: kojim putem iz Nidrija do Porto Katsikija? Dali na grad Lefkadu pa nazad,dali na Vasiliki pa onda opet malo unatrag ili na onaj preko sredine ostrva koji mi izgleda kao da je neko vezivao cvorove?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam izneo svoja iskustva, pa neka svako protumaci na svoju nacin, uopste zaboravite da sam napisao ista.

Ja sam govorio da u Avgustu i krajem Jula na Lefkadi je mnogo tesko naci mesto za jeftine pare, jer grka nezanima da li ce stranac da plati ili ne zna da ce mu grk platiti koliko mu trazi i tu je kraj price. Jer vi nedolazite na jednu plazu i jedan grad nego na celo ostrvo sa trecom plazom na svetu 2006. i prethodnih godina cak kazu i 6 na svetu i jos dosta plaza slicnih njoj.

Posto nisam lepo shvatio ovo pitanje, ako krecete iz Nidrija za Porto Katsiki ili Egrmeni ide se ka Vasilikiju => Ag. Petros => Komilio => Dragano jedini put koji vodi iz Nidrija je taj sem naravno, varijante da se vracate u Lefkadu pa preko Kathisme za cim nema potrebe. Lefkada usustini ima jedan glavni put koji pravi krug oko ostrva i ostali putevi do raznih sela i precica da se dodje do suprotne strane ostrva. Meni treba motorom 53 minuta do Porto Katsikia, brzom voznjom. Nije strasan put kao sto se prica samo treba ici sporije od Dragano prvi put i to je to.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala.Pretpostavljam da na tih 53min treba dodati jos 15-20 kada se ide sa kolima?

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E sad kada smo svi izneli svoja misljenja, jedno konstruktivno pitanje-mozda je i negde odgovoreno ali svejedno: kojim putem iz Nidrija do Porto Katsikija? Dali na grad Lefkadu pa nazad,dali na Vasiliki pa onda opet malo unatrag ili na onaj preko sredine ostrva koji mi izgleda kao da je neko vezivao cvorove?

Ja ti preporucujem da ides upravo preko Vasilikija,nama je put trajao pola sata krace nego kada smo isli preko Lefkade.Put je odlican sve do Kacikija tako da ne treba da brines.Jedino nemoj da se upucujes tamo posle podne jer parking sigurno neces naci i moraces da parkiras na vrh brda pa da se spustas peske sto nije ni malo lako (to vazi za skoro sve atraktivne plaze zapadne obale).

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos jedan dragocen savet za Porto Kaciki. Ako ikako mozes kreni na tu plazu rano ujutro oko 8-9 h, tada su putevi prazni i na tom losem delu puta neces imati mimoilazenja, parking ces moci da biras kao i mesto na plazi. A u povratku ti ne gine guzva na putu, malo je zeznuto na krzavom putu punom rupa idu ti kola u susret, pa ne znas kud ces pre, da'l da izbegnes rupu, da'l kola....

Ja nisam znala da je kraci put preko Vasilikija, doduse nismo nesto ni merili. Ali nije lose da odes jednom i onim putem preko Karije....ne moras do Porto Kacikija, nego cisto da predjes na zapadnu stranu. Put se penje u brdo, ima predivniih vidikovaca sa kojih se Nidri vidi kao na dlanu...u jednom trenutku mislis da ces dohvatiti nebo koliko je blizu...Put je po kvalitetu dobar, jedino sto su malo veci usponi i serpentine kao i svuda na ostrvu.

Nije strasan put kao sto se prica samo treba ici sporije od Dragano prvi put i to je to.

Sto se tice ovog "nije strasno", neki dan muz i ja gledamo na Google Earthu put do Kacikija, ima jedna ostra krivina tik iznad plaze, nju samo red zbunova deli od provalije, Google kaze oko 40m. A kad se vozis tim putem nigde ne vidis provaliju i nemas pojma da je tako blizu litice.

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo pa sami vidite gd je kanali otprilike, neznam gde je tacno hotel ali jedno 5 minuta od nikopolis kluba.

kanali-portokatsiki.jpg

ovo su putevi u gradu lefkadi da se nebi zbunili jer su malo komplikovani.

put-lefkada.jpg

samo nidri

nidri.jpg

nidri i glavni deo i neke informacije(to je stathis place giros)

glavna-nidri.jpg

vile nikos i rigas preko Conte-a i informacije

vile-conte.jpg

Nadam se da i ovo pomaze na neki nacin jer sada treba dosta njih da putuje kolima u septenbru pa da imate predstavu.

ako hocete jos neku grad slobodne pitaje objasnicu vam.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Yannis-ov giros u Vasilikiju otkida kako je ukusan!

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Obavezno probajte LADOPITU. To je njihov tradicionalni kolač. Super je kada se konzumira ohlađena, posle ručka ili večere!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemam puno vremena za net ali MORAM da iznesem sveze utiske. Danas sam bio na zapadnoj obali Lefkade tacnije Portokaciki. Nesto najbolje i najlepse sto sam do sada doziveo je tu. Posle ovih plaza sve ostalo je bezveze. Sad tek vidim gde sam trosio pare svih ovih godina. Nemoze se recima opisati. Putnica je sve to lepo opisala ali uzivo videti je drugo. Na slikama bi mozda pomislili da je fotomontaza. Javicu se sa slikama kad dodjem u Bgd [ako budem znao da ih umetnem] Pozz

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto sam proveo divnih 14 dana na Lefkadi, red je da napisem par reci ,kao prvo hvala Putnici jos jednom za opis ,mada nesto moras i sam da otkrjes , smestaj je bio odlican/vila verde/,apartman se cisti kompletno svaki 3 dan ,cisti peskiri i posteljina ,... vreme je bilo odlicno, uvece malo svezije a preko dana sunce i odlicne plaze ,jedino sto su nam bili talasi i pa i nije bio jednostavan ulazak u vodu sa zapadne strane dok je na istocnoj bilo kao staklo, voda topla mozda 1 dan hladna kao led,ostrvo se gradi i mislim za 5 god bice jedna od high destinacija u Grckoj. :rolleyes:

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja kada sam bio bili su talasi i duvao je neki ludi vetar. Duvao je inace i u Prevezi a ne samo na Lefkadi. Neznam dali je uvek tako sa talasima ili sam ja pogodio malerozan dan. Pozz

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko km ima Beograd -Lefkada ?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Beograd - Lefkada oko 1050 km.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam proslo leto isla na Lefkas preko Matica i sve je proslo u najboljem redu.Leteli smo do Aktiona(Preveza).Posle sam cula da su neke sledece smene letele do krfa a odatle su trajektom vraceni na kopno tj.Igumenicu i odatle busom do Lefkade.Ne znam koji je tacno bio problem sa Aktionom.Smestaj je bio u Kosmopolu (Nidri),sasvim ok s obzirom da mi ceo dan nismo bili u apartmanima.Plaza je blizu ali je mi ni jednom nismo posetili s obzirom da smo iznajmili auto na svih 10 dana.Eto ako neko ima jos nekih pitanja slobodno nek pita!

Izmenjeno (suki)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26645
    Ukupno tema
    893920
    Ukupno poruka