3502 poruke u ovoj temi

Svako ko je iole iskusan vozac, mislim da nece imati problem sa putevima na Lefkadi.

Ovako izgledaju recimo, oni problematicniji

DSCN5257.thumb.JPG.1f685edf655af8e1d6fce

DSCN5259.thumb.JPG.fca9e9bef7888f569976b

DSCN5260.thumb.JPG.e3d4c3ee4a7de8ce89985

DSCN5348.thumb.JPG.7ac82a2aeac288a620454

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sandraivlada

Čitao sam sa zadovoljstvom Vaše utiske iz AN.

Lepo napisano, pomalo je u pitanju višak profdef, ali razumljivo. Meni je bilo simpatično.

Činjenica da mnogi ne mogu da odu kolima ili jednostavno neće, ne bi trebala da sprečava one koji žele da je posete.

Znači, moguće je. 

Naravno da je najbolje otići kolima ili se rentirati, ali ispada da uz malo volje može i malo busom, malo peške. Pa ne mora cela Lefkada da se obidje za deset dana. Ima godina i godina pa - langsam aber zicher.

A vredi... mada se meni pogodilo nekih tri dana T vode 23° u sred Avgusta, ostalo je bilo OK.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos jedan prelep zapis o Lefkadi . Sivota je prelepo malo seoo. Nikiana, Ligia su krenule brzim korakom k razvoju turizma.Obavezno vrijedi posetiti i Meganisi. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Los= uzan, ojeden sa strane i pun rupa. Nisam mislila na uzbrdice i lakat krivine, to smatram normalnim za doticni teren. I da, sto se tice PK , najlosije je poslednjih 5 km. Smesno zvuci ali vozili smo tih 5 km skoro  pola sata.  Ne kazem da je neprohodno, samo upozoravam. Mozda ce Grci to popraviti ove godine na konto zemljotresa.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 3 sata, nikolapfc89 je rekao/la:

Preporuka za posetu maloj crkvi odmah na usponu od Lefkasa prema Cukaladesu, u okviru koje ima i mini zoo-vrt i lep pogled na Agios Ioanis i  Lefkas:

crkva1.thumb.jpg.40c46149c121e5a45b6ec85crkva3.thumb.jpg.ea6b0b437cb0087e9b08461crkva2.thumb.jpg.a5e6832c28d363375ac3b0e569f8e07b60c5_crkva4pogled.thumb.jpg.588569f8e561b052_crkva5pogled.thumb.jpg.a60

Samo mala ispravka,*crkva sa zoo vrtom" nije crkva nego cuveni Manastir FENEROMENI

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako vec nesto pisemo nekome ko planira Lefkadu za destinaciju on posecuje ovaj forum da bi nesto saznao o svom odmoru,mi koji smo bili trebalo bi da ih usmerimo jer oni to od nas ocekuju pa zato mislim da najvecu grcku znamenitost i najvecu pravoslavnu zaduzbinu ostrva Lefkada ne mozemo nazvati malom crkvicom. Manastir Feneromeni je za ostrvljane najvece blago. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U 1/20/2016 at 16:08, rakel je rekao/la:

Los= uzan, ojeden sa strane i pun rupa. Nisam mislila na uzbrdice i lakat krivine, to smatram normalnim za doticni teren. I da, sto se tice PK , najlosije je poslednjih 5 km. Smesno zvuci ali vozili smo tih 5 km skoro  pola sata.  Ne kazem da je neprohodno, samo upozoravam. Mozda ce Grci to popraviti ove godine na konto zemljotresa.

Želim samo da dodam još nekoliko stvari,po meni bitnih za one koji planiraju da se vozaju kolima po ostrvu.

Slažem se u potpunosti u vezi lakat krivina i uzbrdica...takva je konfiguracija i tako je kako je,računajte da su sve to bili putevi ka maslinjacima do pre neku godinu,nešto poput naših "letnjih" puteva u poljima samo asfaltirani za razliku od naših.Ono što želim da dodam je da uvek treba računati na haos,gužvu na prilazima plažama koje su u "divljini" jer se putevi kod njih sužavaju i često ćete se parkirati na uzbrdici,nizbrdici pokraj puta uz kanaliće koje je prokopala voda...računajte da obično neće biti varijanta "sedi i vozi" već dosta manevrisanja.Dalje,uz dosta udarnih rupa pogotovo kod PK treba spomenuti prašinu u izobilju na skoro svim plažama osim kod PK...Egremni je najgori što se toga tiče.Gužva na prilazima plažama se podrazumeva i često se stvore kolone.Na PK nemojte da se pecate da plaćate parking (da se ogradim,do 10.jula onaj veliki sa leve strane se nije naplaćivao ali vas čika uputi na kiosk pa ako želite možete kod njih da kupite nešto ali nije obavezno)...toliko za sada.

Izmenjeno (Aleksandar-NS)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Porto Katsiki parking 3e, Egremni 4e. Pridjes lepo do plaze na parking ko covek i parkiras se. Ionako se ne ide na te plaze svaki dan.

Mene tih 7e nije izvadilo na putovanju a izbegao sam maltretiranje oko parkinga, pogotovo je losa situacija na PK, em sve usko em parkinga jedva da ima i placenog a kamoli na putu iznad.

Za tih 4e na Egremniju ce biti manje cimanja sa parkingom i stvarima a i ostace cistiji auto. Znamo kakva je prasina na prilazu Egremniju. Posle toga moze samo na pranje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
pre sat vremena, Stevang je rekao/la:

Porto Katsiki parking 3e, Egremni 4e. Pridjes lepo do plaze na parking ko covek i parkiras se. Ionako se ne ide na te plaze svaki dan.

Mene tih 7e nije izvadilo na putovanju a izbegao sam maltretiranje oko parkinga, pogotovo je losa situacija na PK, em sve usko em parkinga jedva da ima i placenog a kamoli na putu iznad.

Za tih 4e na Egremniju ce biti manje cimanja sa parkingom i stvarima a i ostace cistiji auto. Znamo kakva je prasina na prilazu Egremniju. Posle toga moze samo na pranje.

U mom slučaju se uopštenije radilo o novcu već sam pisao o situacijama da kada je gužva nema šanse prići parkinzima koji se plaćaju,naravno da je to mnogo bolja opcija i tu nema spora.Svakako treba ranije otići na te plaže...ja sam vozajući se,često u danu menjao pa sam naletao na gore spomenutu situaciju kada novac nije imao nikakvu ulogu :neznam:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

^ Dobro, logicno je da ima puno prasine, krecnjacke su stene, otuda i takva boja mora. :) Ali zaista nije zgoreg to sve ispisati da bi ljudi znali sa cime se susrecu, da neiskusniji vozaci ili potraze nekoga ko je iskusniji vozac ili prosto da znaju sta ih ceka, zato pisite slobodno, cega god se setite. :) 

Jos jedna napomena za one koje je "strah" takoreci, voznje do plaza: Pogledajte youtube, ima silnih video zapisa celih ili delimicnih deonica do vecina plaza na Lefkadi (put do Kavalikefte, put do Porto Katsiki, put do Egremni...). Dobri ljudi su se setili i napravili video zapise da bismo mi, koji prvi put idemo ove godine, znali sa cim se susrecemo. ;) Opet, ogradjujem se, MENI licno ne deluje nesavladivo, ali daleko je od macjeg kaslja, ali zato neko ko vozi povremeno i samo 2-3 godine bi trebalo ozbiljno da razmisli da ima jos jednog vozaca. 

Izmenjeno (Danijela Mladenovic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poenta je samo prilagoditi brzinu stanju na putu. Ne treba se bojati, vec samo biti oprezan.

Ipak, da su neke deonice bas uzane jesu, neki usponi bas veliki ali nije nesavladivo.

Treba se pripremiti pre puta, istraziti mape jer poslednja stvar koju svi zele jeste da se izgube i vrte i krug kad upece zvezda.

Prva stvar sa kojom sam se ja susreo jeste prvi odlazak ka Rachi restoranu. Trebalo mi pola sata da izadjem iz Lefkasa jer me mrzelo da palim navigaciju. Prvi put zalutam u Agios Ioanis, drugi put na neki uzan put gde jedva 2 motora mogu da se mimoidju, dok se nisam nakanio da upalim nav.

Druga stvar su uzani putevi da je bilo situacija da stanemo pre suzenja i kazemo u fazonu "Ma pogresila je navigacija, nema sanse da je ovo taj put", medjutim nastavimo i ispadne da jeste.

2 3 puta nismo pratili navigaciju uopste pa se desi da se npr sa Egremnija kod Kalacimija odvojim desno kroz sredinu ostrva umesto levo ka Agios Nikitasu. Rezultat je putovanje od sat vremena nazad, od toga 20 minuta voznje i 40 minuta stajanja i izlazaka iz auta za slikanje. Fenomenalni vidici kako se more i sunce stapaju i sjajne slike sa panoramom Lefkasa (u pozadini podrazumeva se). Isto nam se desilo i prilikom povratka iz Rachi restorana, pa smo i tu napravili dosta nocnim snimaka panorame Lefkasa.

Kad se sve sabere, sve je to dozivljaj. Sazivi se covek i sa prirodom i sa tim narodom dole. Volim Grcku i Grke i mislim da nam sve to najvise odgovara. Koliko mi nekada smeta kad konobara u npr restoranu/kaficu nema pola sata da naplate, toliko me opusta i sto me ne gnjave ovde svaka 2 minuta kao ovde (jel treba ovo ili ono), ili kad mi uzimaju case/flase sa stola. 

Gde god smo bili u Grckoj, svuda nam je lepo bilo. Ali ostrva (Lefkada na 1. mestu) su uvek bila posebna.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta se desava sa Egremni plazom posle zemljotresa? Na snimcima mi deluje kao da maltene vise ne postoji. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 7 sati, Danijela Mladenovic je rekao/la:

^ Dobro, logicno je da ima puno prasine, krecnjacke su stene, otuda i takva boja mora. :) Ali zaista nije zgoreg to sve ispisati da bi ljudi znali sa cime se susrecu, da neiskusniji vozaci ili potraze nekoga ko je iskusniji vozac ili prosto da znaju sta ih ceka, zato pisite slobodno, cega god se setite. :) 

Jos jedna napomena za one koje je "strah" takoreci, voznje do plaza: Pogledajte youtube, ima silnih video zapisa celih ili delimicnih deonica do vecina plaza na Lefkadi (put do Kavalikefte, put do Porto Katsiki, put do Egremni...). Dobri ljudi su se setili i napravili video zapise da bismo mi, koji prvi put idemo ove godine, znali sa cim se susrecemo. ;) Opet, ogradjujem se, MENI licno ne deluje nesavladivo, ali daleko je od macjeg kaslja, ali zato neko ko vozi povremeno i samo 2-3 godine bi trebalo ozbiljno da razmisli da ima jos jednog vozaca. 

LJudi,nismo putovali na mesec,nego do par udaljenih plaza. Pa skreni sa autoputa iz Nisa prema Pirotu pa taj put nije nista bolji nego putevi do svih plaza. Pa koje lepote kad od raskrsnice za Egremni krenes ka P.katzikiju. Sta bre tu ima nezgodno. Pa toliki si put presao da stignes na Lefkadu (900) a problem je snaci se u 20-30 kilometra? Kome je to problem i ko od muve pravi slona. Na svakom koraku,u svakom mestu na Lefkadi imas mapu gde se na kom delu ostrva koja plaza nalazi i ako pogledas bilo koji znak,dal u Nidriju,dal u Lefkasu,dal u Vasilikiju svuda imas putokaz  do svake plaze i bez navigacije nije problem. Svaki vodic iz agencije ima na stotine odstampanih mapa sa plazama i znamenitostima lefkade. U Nidriju,u A.Nikitasu imas pretstavnistva i lokalnih i nasih agencija i u svakoj ce vodic uz veliki osmeh da ti da mapu i da te uputi i objasni sta te god zanima. U nidriju imas par mesta gde se prodaju karte za brod kojim se obilazi Fiskardo Kefalonija,Itaka,Scorpios(Onazisovo ostrvo) i usput se staje ili na Egremni ili P.Katziki na sat. Prvi dan kad smo stigli predstavnik agencije koju necu da imenujem nam je hteo uvaliti taj izlet u njegovoj reziji za 25 evra po osobi a mi ne budemo lenji mego lepo odemo u pristaniste,popnemo se na sva tri broda,razgledamo i onaj koji nam se svideo (Macedonija Palas) dogovorimo za 26 eura za oboje.Sve agencije su imale vodice za sva govorna podrucija i nikakav problem da se sporazumes i objasnis sta bi da vidis. MOLIM Vas,ko god zeli da nesto pita -SLOBODNO. Samo napisite gde imate rezervisan smestaj a sta zelite da vidite pokusacu da objasnim kako se odatle najlakse stize pa vidite dal cete to prihvatiti ili ne. Naravno,neznam ja bas sve ali zato i sluzi Forum da se svi oko neceg ukljucimo u temi

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa napisali su i ukljucili se u forum a onda sledi kontra:)  ja mislim da za sad nikoo nezna kakav ce biti put do egremnija zbog zemljiotresa.  oprez je na mestu. Morate se vratiti i kuci nema smisla uniciti kola zbog jedne plaze.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitanje da li ce put do Egremni ove godine biti saniran, mnogo je zemlje palo u more, koliko mogu da vidim. Evo moj video od 2014. godine mislim da je ovaj put do Avali plaze najgori za voznju.

Izmenjeno (Bojan84)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26651
    Ukupno tema
    894149
    Ukupno poruka