3490 poruka u ovoj temi

I jos jednom...postoji puno ljudi koji bi da upoznaju lefkadu a ne voze .

probala sam da priblizim nacin kako se to moze izvesti...nemam nista protiv ako neko ne voli puno da pesaci I pliva...svako od nas bira svoj nacin... ja npr. ne mogu da se zamislim na lezaljci sa sporadicnim kvasenjem...ali nemam nista protiv ljudi koji to vole..

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
pre sat vremena, sandraivlada je rekao/la:

nema potrebe za polemikom..jednostavno postoje ljudi koji pesace....do katizme ima 2,7 km. ne mora se pesaciti jer ima autobus...ako se pesaci ne mora u podne...I da znate postoje ljudi za koje odmor nije lezaljka I kafic....plivanje do milosa je moj uzitak...I moze kad nema talasa...ali niko nije napisao da mora...postoje I ljudi za koje plivanje nije eksremni sport...

Izgleda opet moramo mak na konac kao i prošli put.

Vi ste napisali "do Katizme može peške..." bez udaljenosti a to što postoje ljudi,postoje ali u kom procentu...niko ne spori da to nije nemoguće već za koji procenat ljudi jeste izvodljivo! Ako ćemo tako,može do Lefkade i biciklom...I molim Vas nemojte meni pojašnjavati za kafiće,plivanje...shvatam to kao provokaciju jer niti se poznajemo niti ima potrebe da merimo ko je koliko plivao ili ne sedeo po kafićima...

Ovaj nije mesto za lična dostignuća već za realno upoznavanje ljudi sa stanjem na terenu...i zaboga,mnogi gledaju kako da budu što bliži moru ili sl. a Vi im sugerišete "šetnju do plaže" od 3km...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

u agios nikitasu gde god se smestite blizu ste mora.

katizma je jedna od prelepih plaza na 3km razdaljine.. ko ne voli da pesaci moze autobusom. milos je preko brda...ko ne voli da se penje moze brodicem... ko uopste ne vozi moze na druge plaze na izlet..

a ko voli da pesaci I pliva bas ce da se nauziva..

.ko ne voli uzivace na drugi nacin...ja tu uopste ne vidim problem..

za ovako nesto isplati se svaki korak...

DSCN5156.JPG

DSCN5159.JPG

DSCN5169.JPG

DSCN5197.JPG

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

a zasto je bitno da na katizmu moze peske...

to je porukka za one koji su bez prevoza...stvara osecaj sigurnosti da ako se zaneses I ode ti autobus mozes lepo da se vratis na nozni pogon..sve polako uzivajuci u divnim predelima..

lep je osecaj kad na milosu cekate zalazak sunca...velicanstven je...I polako se peske vratite iako su brodici prestali da voze...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sandraivlada, hvala i za fotografije. Prelepa je Lefkada.  Za  primer ove godine u augustu idemo na Ikariju koju cemo i peske pretraziti:) I Lefkadu je moguce tako da svako za sebe najbolje zna. Ja nisam najbolja u plivanju ali peske mogu svuda:) i kad se vratimo na Lefkadu ucinit cemo tocno to - peske pretraziti lepotu Lefkade za koju mislim da jo Grcka mora zastiti pred prevelikim navalom turista na tockovima.

skuterom iz Nidrija do Egremnija? meni se cinilo suludo.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uopste niste realni. 3km na Lefkadi nije 3km u npr NS. Pricamo o sat pesacanja na brdovitom terenu, bez ijednog drveta i hlada na putu, na asvaltu koji gori.

Prva uzbrdica na skretanju sa magistrale je 11°. Za pesaka tih 11° znaci dusa u nosu. Takva je uzbrdica i sa druge strane.

A sto se tice prelepih predela, ja mislim da je taj deo puta od AN do Katizme jedan od retkih na kome nema nista lepo da se vidi jer je put bukvalno u rupi.

U teoriji jeste izvodljivo, u praksi 0,00001% ljudi ce to izvesti (jer je suludo).

Vi ste to izveli i svaka cast, ali dovoditi ljude u zabludu da je to kao setnja 3km po ravnom terenu, sto je suludo.

Izmenjeno (Stevang)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svi na forumu su bili za Nudri a mi izabrali Agios Nikitas i nismo se prevarili. Pa onda kakav je tezak spust peske na Milos ja mislila uf sta ce to da bude kad onda milina:) Svako mora znati svoje granice. Sad je gugl i youtube sve mozemo da pregledamo. Nitko ovdje ne siri laznu sliku a najmanje sandravlada. 

Ja kad sam vidjela dvoje na skuterju -iz Nidrija do Egremnija - rekla sam avanturisti:) koliko energije imaju da se po vrelom suncu cimaju i onda skok u more i sunce pivce i to i nazad za Nidri :) a mi kola klima e bas smo penzioneri:)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Trebali ste peske iz Nidrija do Egremnija..

Da osetite avanturizam..

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A dobro de, nemojte sad da ste na kraj srca. :) Svakom svome... Ima ljudi koji vole da pesace dugo i nije im problem... Ja licno trcim 3 - 4 puta nedeljno po 7-8 km, redovno treniram, i u stanju sam da predjem peske i po 15-16 km za 2 i po sata bez ikakve pauze i usporavanja tempa, ali kad odem na letovanje ne volim da pesacim puno ako ne moram, te zato idem kolima. No, ako je odredjenim ljudima sa ove teme JEDINA mogucnost da nesto obidju peske jer nisu u mogucnosti drugacije, that's ok too, sto bi rekli englezi. ;) 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi vi samo jednu stvar zaboravljate, a to je konfiguracija terena na Lefkadi.

Imaju moje poruke od letos kada sam napisao da sam se sokirao kad sam video uspone i krivine jer sam jednu sliku imao citajuci poruke a sasvim drugu na licu mesta.

Danijela, poenta ovih razglabanja je zelja nas koji smo bili dole da skrenemo paznju da bez prevoza ili volje da voze nece videti ni L od Lefkade. Jednostavno postoje mesta koja bez automobila ili motora nisu za tracenje vremena i to je to. Lefkada je jedno od tih mesta.

Mislim da ti je bio dobar predlog da se vise ljudi udruzi i iznajmi auto ili motor. Bez toga, Lefkada je promasaj.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja kad sam video dvoje na bajsu da se penju od Kalamicija ka gradu, ja sam se slogirao :D Pa peske im je lakse 5 puta haha

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ukliko ste bili na Lefkadi onda mogu da razumem komentar kao necije misljenje jer ste probali da pesacite 5-6km uz ona brda na asvaltu koji gori.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Stevang: Ja se slazem sa tobom da je Lefkada bez automobila ili skutera skoro pa potpuni promasaj, zato i predlozih to udruzivanje; znam ljude koji su isli na Lefkadu preko agencije pa su se parovi udruzivali i iznajmljivali auto da bi ista obisli... No, uvek treba uzeti u obzir da postoje ljudi koji zaista ne voze, ne idu na more sa nekim ko je vozac, ili naprosto idu preko agencije i iznajmljivanje auta im je veliki trosak. Onda im treba lepo objasniti sta su u stanju da obidju peske, kako i na koji nacin da stignu do odredjenih plaza, koliko je teren neravan i brdovit (a koliko sam shvatila po prici kumova koji su prosle godine isli - osim sto do vecine plaza ima asfaltirani put - nista drugo nije ni zabavno, ni lako, ni pristupacno sto se puteva ka plazama tice (naravno, sva ta muka nestaje kada se dodje na iste :) ))

Sad, isto tako treba uzeti u obzir da postoje ljudi koji ce se zadovoljiti obilaskom samo par plaza i uzivati u manje aktivnom odmoru... To sto ja, ti i masa ostalih ocekujemo da od Lefkade uzmemo SVE sto je moguce za vreme boravka tamo, ne znaci da su svi spremni na tako nesto. :)

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

neverovatno sto se mi ovdje prepricavamo:)  

Za sve koje volimo aktivni odmor preporucujem pregled knjige Lefkada on foot - ima i na facebooku pjesacke ture. Tako da ima mogucnosti za svakog. Sve kaze da Lefkada postaje "avanturisticna".

Ajd sad mi kazite podrzavate voznjo skuterom iz nidrija do egremni  plaze?

I koliko od nas na Lefkadu ide zbog kitesurfinga? A Lefkada je bas znana destinacija kitesurferjev

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26601
    Ukupno tema
    891948
    Ukupno poruka