jelenap.

KITIRA

53 poruke u ovoj temi

Hvala Dadi-bg za pomoć, nadjoh i odluka je pala. Jedan dan se iz Neapolija ide na Kitiru. Pokušavam da napravim "kružnu turu" po Kitiri. Trenutni predlog: Diakofti - Kapsali (40 min vožnje-26 km), Kapsali - Milopotamos (25 min - 15 km), Milopotamos-Agia Pelagia ( 25 min - 15km) i Agia Pelagia-Diakofti ( 30 min- 20 km). Izneti podaci prema viamichelin.

Plan je da se vide Avlamos, vodenice i vodopad Milopotamos, Potamos sa znamenitostima...

Jelenap. možda neka sugestija? Sa nestrpljem čekamo na utiske,jer idete pre nas 3 sedmice.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:plez: jao blago vama. To znači da krećete i vi negde oko 01.07.? Mi krećemo 30.06.ali put Tasosa.Jedva čekam komentare :turista: i foto turu naravno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@GOTAM

Ako je kružna tura u pitanju, onda bi to otprilike izgledalo tako, kao što si navela. Moj predlog je da svratite na neku plažu (pretpostavljam da ste i planirali). :) Možda kod Avlemonasa, s obzirom da prolazite tuda. I naravno na plažu u Kapsaliju. Vremena nećete imati mnogo je trajekt iz Neapolija kreće u 10h (uglavnom), a poslednji sa Kitire u 18h. Računajte da sat vremena pre polaska treba biti u luci, zbog ukrcavanja i kupovine karata. Ako ste u mogućnosti, bolja opcija je da prespavate na Kitiri.

Takođe, cena trajekta za dve osobe i manji auto je 66e u jednom smeru. Za veći auto 72e. Zato, ako već prelazite, možda je bolje ostati bar jedan ceo dan. :) Naravno, ovo važi samo pod uslovom da idete svojim kolima.

Pročitah tvoj post o planu za letovanje na temi Peloponez, pa u skladu sa tim, ako sa Elafonisosa idete organizovano na izlet brodom, onda veruem da će vas agencija provesti po ostrvu.

U Potamosu nisam pronašla da ima nekih znamenitosti osim mosta koji su sagradili Britanci. Možda da obiđete neki manastir ili crkvu, pa i pećinu, ako budete imali vremena. :)

Ja krećem ipak 11.07. (posle silnih planova i pomeranja), jer mi treba jedan dan za obilazak prvog prsta Lakonije, pa prelazim na Elafonisos, tamo ćemo prenoćiti, pa ujutru 13.07. krećemo na Kitiru. Vraćam se 29.07. i potrudiću se da prenesem utiske. Negde videh da vi krećete 30.07. pa mislim da neću tako brzo stići da napišem putopis, kako bi mogla da ga pročitaš, ali ako ti bude trebala pomoć, dok budem bila tamo, možeš me slobodno kontaktirati na PP, jer ću imati pristup net-u, i rado ću pomoći. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dogovoreno. Još nisam počela da brojim kao dece koliko ima da se prespava do mora, ali nema vikenda a da mi ne počne obilaskom aktuelnosti sa planirane rute po zapadnoj Grčkoj. :nempojma:

Hvala za sugestiju da prenoćimo na Kitiri. Razgledala sam tu opciju. Najlakše mi je preko bukinga,ali su trenutne cene za jedno noćenje u našim terminima 70e, uz trajekt i trošak razgledanja ipak sam ostala na spavanju na Elafonisosu i dva noćenja u Nefpliju. To je naime dolazilo u obzir kao smanjenje u korist Kitire. :nesvest:

I manje od mesec dana do Vašeg polaska. Radujem se utiscima!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sitno brojimo - 14 dana do polaska :ciscenje:

Jelenap. ako ste stigli na Kitiru, javite kako je prošlo sa trajektom. Ne mogu da ukačim plovidbeni red iz Neapolisa za Kitiru. :wub: 2odrasla i auto prve kategorije.termin planiran 31.07. ili 1.08.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi stigli pre sat vremena, raspakovali se, i sad ćemo polako na plažu. Ja sam rezervisala karte preko net-a, i čekale su me regularno u agenciji Vatika buy. Cena je za auto i dvoje odraslih 66e u jednom pravcu. Inače trajekt je iz tri nivoa, i na donjem na koji se automobili spuštaju platformom je bilo skoro sve prazno. Ostala dva nivoa su bila popunjena, s tim da je dosta prostora otišlo na šlepere, kamione i autobus. Karte smo pokupili ranije, i ne kupuju se u samoj luci, već u agenciji koja se nalazi u glavnoj ulici. Pisaću ti kasnije, detaljnije, jer moram sad da idem u istraživanje ostrva... :)

Pozdrav sa Jonskog, Egejskog i Kritskog mora... ;)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jaoj, osvojismo i Kitiru !!! :uraaaa: Jedva čekamo izveštaj :plez: Pozdrav i lepo se provedite.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja jedva cekam izvestaj :) Sve najbolje Jelena, lep provod i puno interesantnih obilazaka ti zelim!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jureći i tražeći ima li nekih komentara za Elafonisos, naidjoh na ovo i sad mi Kitira deluje vrlo primamljivo. Jedva čekam vaše utiske. Još kada bismo uspeli ove godine da odemo do Kitire... Čekam detaljan izveštaj o putu. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svi čekamo! :sunjalica:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za koji dan ću se potruditi da vam dočaram ostrvo, i verujem da će vam se dopasti, i da će se neki odlučiti da isto obiđu i osete... :)

Mene je Kitira kupila, oduševila i definitivno je na listi za ponovni povratak. Sutra krećemo put Elafonisosa, pa se pišemo za par dana. :)

Pozdrav svima...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jelena verujem da je magicno na tom ostrvu kao i na svih ostrva u Jonsko more, ali zanima dali ima neki zivot tamo, ne govorim o nocni zivot i diskoteka nego dal je zivo mesto, dal ima dosta turista i restorani, da ne bude samo more i ja :D

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za koji dan ću se potruditi da vam dočaram ostrvo, i verujem da će vam se dopasti, i da će se neki odlučiti da isto obiđu i osete... :)

Mene je Kitira kupila, oduševila i definitivno je na listi za ponovni povratak. Sutra krećemo put Elafonisosa, pa se pišemo za par dana. :)

Pozdrav svima...

I mi čekamo,čekamo šmrc,šmrc :uplakani:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jutros sam stigla i kad malo dođem sebi, i priviknem se na klimatske uslove trenutno sumornog nam Beograda, počeću sa pisanjem putopisa i utisaka kao pomoć i vodič onima koji se odluče za odlazak na ovo netaknuto ostrvo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Još mi ostaje sutra i prekosutra do polaska.

Petak u deset :volimenevolime:

Izmenjeno (GOTAM)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26645
    Ukupno tema
    893863
    Ukupno poruka