Sirkepa

UVAC-info

21 poruka u ovoj temi

Mesecima se kroz neke price, reportaze, emisije, i sl. govori o lepoti kanjona reke Uvac pa ja jednu takvu destinaciju stavih na svoju listu zelja i cekam zgodnu priliku da pomenutu lokaciju istrazim... E ta zgodna prilika se ukazala i ja bih za nekih 10-tak dana mogao biti u prolazu kroz ovaj deo Srbije... Posto vec znam da se radi o pozeljnoj srpskoj turistickoj destinaciji ocekivao sam pregrst informacija na internetu i adekvatnu ponudu smestaja i ostalih sadrzaja ali bih se zacudio da je drugacije... ovako je samo jos jednom opravdana teorija da mi i ono sto imamo i sto mozemo da ponudimo necemo ili ne znamo... Istina potrudili su se ljudi da objasne gde je, kako izgleda, kad je i kako nastao, sta moze da se vidi i sl... ali nema konkretnih informacija... Nejasno je gde je polazna tacka za obilazak, kakve su cene, gde sve moze da se prenoci, sta treba da se vidi, koliko vremena je potrebno za to, itd... Postoje neke individualne ponude u smislu izdavanja soba u raznim Zlatarskim selima ali to nije ono sto se moze smatrati zvanicnom informacijom... Inace, zvanicni sajtovi koji bi trebali da popularizuju ovaj deo Srbije su blago receno potresni i uglavnom imaju suvisne i nepotrebne informacije i naravno, sve ono sto treba da ima - nema! Ali da ne komplikujemo... evo ovaj post je ujedno i poziv svim koji mogu da doprinesu da ljudi sto lakse, bolje, jeftinije, zabavnije upoznaju ovaj deo Srbije... da daju svoj doprinos u vidu preporuka, sugestija, obavestenja, uputstava... sta gde, kako, kada, sa kim, koliko.....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za posetu Uvcu zaista neces naci kvalitne informacije na net-u, vec se moras sam potruditi wink.gif

Moja preporuka je ako ides sopstvenim kolima, da se smestis u centru Zlatara, npr blizu Vile Jelena, gde smo mi bili u dobrom apratmanu, i odatle si za dvadesetak minuta na Uvcu, na brani odakle krecu privatni camci u obilazak Uvca ( priblizno 2 sata voznje, ali nista nije striktno ).

Oko Vile Jelena ( u kojoj imaju net ! ) na drvecu su zalepljene informacije kome se treba javiti za obilazak Uvca, a i ja negde imam vizit kartu koju smo dobili po zavrsetku plovidbe ovim carobnim biserom.

Deo naseg iskustva, opisala sam u putopisu Zlatar ( od posta broj 10 -15) :

http://www.putovanja...zlatar-putopis/

Planiramo uskoro, da ponovimo odlazak na Uvac osmeh1.gif

Izmenjeno (ljerka)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji zvanični sajt http://www.uvac.org.rs/

Što se tiče obilazaka, treba se obratiti ljudima iz Rezervata, tj. rendžerima..ako nema na sajtu, mogu da ostavim njihove telefone u inbox. Cene zavise od broja ljudi koji se voze čamcem, tako da to morate da pitate njih. Takodje, postoje i pešačke ture da se vide meandri. Obavezno ići u Ledenu pećinu. Sve je to mnogo lakše ako ste smešteni u Sjenici ili okolini, pošto sve to bliže toj strani jezera. U sjenici postoje dva hotela- Borići, drugom ne znam ime, ali mislim da se može naći na netu.

U tom kraju prošetati i do vrela Vape, gde možete ručati svežu pastrmku tek izvadjenu iz vode ..

Mislim da je privatnim čamcima zabranjeno od prošle godine da voze ture, ali se po neki provuče. U svakom slučaju, pravi obilazak, bez da vas oderu, jedino sa ljudima iz Rezervata.

Telefon u kancelariji Rezervata je +381 33 64 198- Slobodan, mislim da je on direktor, a adresa je Rezervat Uvac d.o.o.

Svetog Save 16 Nova Varoš

Kao što rekoh, mogu proslediti i brojeve mob. rendžera koji su u kancelariji u Sjenici.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slike sa jezera i nesto malo iz pecine mozete videti mom albumu http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/9290

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Osim rendzera ture po jezeru voze i braca Lukovic. Oni su registrovani za to i tura obicno traje oko 4 sata. U zavisnosti od zelja grupe odvesce vas i na vrh Molitve odakle imate predivan pogled na meandre. Njihove telefone imate u vili "Jelena" i vili "Zorka" na Zlataru. Mi smo bili prezadovoljni njihovom turom a da ne govorim o kvalitetu njihovog sira.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

....hajde nam sad Dragane kazi s obzirom da poznajes ovaj deo Srbije,koliko km ima od Kaludjerskih Bara do Uvca?

Razmatram varijantu za septembar,idemo na Taru na nekoliko dana ,pa da jedan dan izdvojimo kao izlet do Uvca?

Sta mislis o ovoj varijanti? Naravno zelimo voznju camcem po jezeru.

-hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bare-Kremna = 5km

Kremna- Nova Varos=68km

Nova Varos- centar Zlatara =2 km

od centra do jezera oko 10km

Za nekih sat i 30 minuta si na Uvcu.

Voznja camcem obicno traje 4 sata. Znaci, izvodljivo bez nekog preteranog umaranja osim ako se u tih 4 sata ne penjete na Molitvu. Ona je malo zahtevnija ali pruza takav vidik na meandre da se sav umor brzo zaboravi. Ako odustanete od penjanja predji kolima branu i prvo ostro skretanje sa leve strane, makadamski put, te vodi na brdo iznad brane gde takodje imas solidan vidikovac.

Usput, na Borovoj Glavi, imas moju omiljenu komplet lepinju. Nije kao Suljagina ali zauzima drugo mesto. U povratku kod hotela Palisad preporucujem da svratite u vilu Jelenu na odlicnu klopu i palacinke. Nesto je malo skuplja od restorana "1.maj" koji se takodje nalazi u neposrednoj blizini. u kome ima dobro pecenje, jarece i jagnjece.

Lep provod

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo za moderatora.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve sam lepo pitala,a za hranu se ne setih...hvala Dragane na odgovoru, volimo mi te dobre kafanice,volela bih i da se popnemo na Molitvu,sve ukoliko nam vreme u septembru bude dozvolilo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Goran DJ i ostali,

imate li konkretne preporuke za smestaj oko Uvca? Mi bismo hteli da odemo u jednu ili vise pesackih tura i u voznju camcem sa obilaskom Ledene pecine i uzeli bismo dva nocenja. Ne znam gde je najbolje uzeti smestaj: tu negde "blizu" ili npr. u Novoj Varosi? Citala sam neke preporuke (ali koje su iz 2009. godine) da je za smestaj najbolje naci na licu mesta, ali malo mi je ovo duzi i ozbiljniji put da bih ostavila trazenje smestaja i gubljenje vremena za onda kada stignemo.

Izmena: sada procitah ponovo temu i vidm da je ljerka dala preporuku za ovaj smestaj,

Citat

Moja preporuka je ako ides sopstvenim kolima, da se smestis u centru Zlatara, npr blizu Vile Jelena, gde smo mi bili u dobrom apratmanu, i odatle si za dvadesetak minuta na Uvcu, na brani odakle krecu privatni camci u obilazak Uvca ( priblizno 2 sata voznje, ali nista nije striktno ).

pa cu pogledati i tu vilu.

 

Programe posete nasla sam na zvanicnom sajtu, deluje sve toliko izazovno - ne mogu da docekam :)

http://www.uvac.org.rs/programi-posete-2017-godine

 

Mi bismo isli sredinom aprila. Ne znam da li je tada jos uvek rano, i verujem da su maj, jun i septembar bolji ali nismo sigurni da bismo mogli u tim drugim mesecima, pa onda grabimo sta mozemo :)

Izmenjeno (andrassyut)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@andrassyut Iskreno, nisam prava adesa za savete o smeštaju. Bio sam smešten u Ivanjici i za nas je to bio samo izlet do Uvca. Aktivnije potražite na netu, naći će se već nešto dobro i povoljno. 

Uživaćete sigurno!

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za svaku preporuku je nova vila Vuk (stara tek dve - tri godine), koja se nalazi na Zlataru, na Babića brdu, blizu hotela Panorama. Kontakt i slike vile ćeš lako naći na netu.

Vlasnici su sa ukusom i ljubavlju opremili celu kuću, a o njihovoj ljubaznosti ne treba trošiti reči. Od vlasnika možeš dobiti sve informacije (i telefone) u vezi krstarenja Sjeničkim jezerom, kao i preporuku za šetačke staze po Zlataru, recimo do Vodene poljane, koju od srca preporučujem.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@andrassyut  MI mo  nekoliko puta  koristili apartman u vili Zorka, a ako ti vise odgovara drugačiji smeštaj, preko puta je vila Jelena. Deo hotela Panorama je renoviran ali to nisam videla pa ne mogu da preporucim.  U putopisu Zlatar sam detaljno opisala kako do Uvca do koga stizes za  petnaestak minuta i odakle mozes   camcem organizovanom turom po pećine, samo se unapred raspitaj kod mestana za termine.

Još lepši je prilaz pešice od Sjenice, takodje opisano, gde pratis Uvac postepeno kroz divnu prirodu do vidikovca Molitva 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledala sam preko sajta ViaMichelin predlozene puteve od Beograda do Uvca, i npr. za varijantu preko Nove Varosi pokazuje 6 sati putovanja. Sigurna sam da to nije bas tako (nadam se?) - mozete li mi reci koliko priblizno treba kolima na toj deonici, jer ja neku predstavu i nemam. (Ili npr. koliko i deo puta traje, recimo od Uzica ili Cacka).

Citala sam da je ta strana bolja po kvalitetu puta u odnosu na "drugu stranu" (kada se ide do Sjenice), ali ne znam koliko su stara ta poredjenja, mozda se nesto i promenilo. No, u svakom slucaju bi se smestaj nasao negde sa te "leve" strane pa mi deluje logicno da vozimo na Novu Varos.

 

Kontaktirala sam nekoliko smestaja i za sada ponuda ne deluje lose. Jedan gazda mi je napisao da je april i dalje malo skakljiv zbog vremena i da zavisi od godine do godine. Takodje, u Rezervatu su mi rekli da se moze desiti da je nivo vode prenizak da bi se islo camcem do pecina, ali da to nije razlog da se ne dodje :) U svakom slucaju je najbolje pozvati Rezervat ponovo pre planiranog odlaska, i zbog prilika i eventualnih dogovora o vodjenim turama, te cemo to i uciniti.

Izmenjeno (andrassyut)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka