Saska84

Zdravstveno osiguranje

94 poruke u ovoj temi

Preko koga uplatiti?

Kakva ste iskustva imali?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto je do sada osiguranje uvek bilo uracunato u cenu aranzmana niko se nije ni opterecivao. A sada je sve to u principu "ko hoce", meni nikada do sada nije trebalo ali nikada se ne zna. Kupila sam wiener stadtische osiguranje 11 dana 1150din, a odlucila sam se za njih zato sto nista od svojih para tamo ne placate pa da vam ovde posle refondiraju nego oni to sve zavrsavaju a pokriva cak i alergije, tako da cu moci opusteno da trosim a ne da cuvan 50-100e za ne daj boze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

WayOut ima dogovor sa lokalnom privatnom bolnicom. Dodju kola po vas ispred hotela i voze vas u bolnicu. Koje god osiguranje da ste uplatili nista ne placate samo ponesete osiguranje.

Tako su nama rekli. Hvala Bogu nikome iz nase grupe nije bilo toliko lose da je morao u bolnicu tako da ne znam da li je to istina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je situacija sa osiguranjem koje ulazi u cenu za Argus?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kupili smo Uniqua porodično osiguranje (do 15.000€), i prvi dan devojčica je dobila alergiju na sunce, plihovi, bol, itd. Expresan odlazak kod doktora (united travel agencija) organizovan je za 1h, u 6h ujutro. lekar prepisao injekciju, sirup i kremu, al gle čuda Uniqua osiguranje ne pokriva probleme sa alergijama!!! :)

U svakom slučaju rešeno je sve u našu korist bez problema, zahvaljujući agenciji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko koga uplatiti?

Kakva ste iskustva imali?

Uplatila sam porodicno osiguranje preko Uniqe,za 15 dana 2.800 din.(npr:delta generali 8.000din) boravila u junu 2011.

Nikada nismo imali problema sve do ove godine.

Sin mi je imao visoku temperaturu ali ga nista nije bolelo sto je meni bilo cudno,mora nesto da boli.

Kada sam se javila vodicu United agencije(21h),rekla je da nista ne dajem od lekova i antibiotika nego ce poslati kola po nas da nas odvede u kliniku.

Kola su brzo dosla i otisli u privatnu kliniku sa kojom rade nase osiguravajuce kuce.Na prijemu je imao temp.40,3 i receno je da imao suncanicu(to ne pokriva osiguranje).Ostavljeni smo da prenocimo radi pracenja uz doze infuzije.Tokom noci dobio je i dijareju koja se brzo regulisala uz njihove antibiotike protiv tih njihovih ameba.Sutradan popodne smo otpusteni uz terapiju da se nastavi sa nekim lekovima.

Dete je bilo u savrsenom stanju tako da se vec sutradan vratio na kupanje i uzivanje.

Nista nismo platili u klinici,niti smo mi zvali osiguravajucu kucu-sve to su obavili vodic i klinika.Vodic Jelena se toliko angazovala oko nas da ja nemam reci,cak nas je i sacekala ispred klinike kada smo dosli.

Ja sam malo opsirnije pisala-ne zamerite mi.

Sada u avgustu idem u Grcku i opet cu uplatiti preko Uniqe jer su naj povoljniji.

Izmenjeno (snezana7)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je situacija sa osiguranjem koje ulazi u cenu za Argus?

E ovo i mene zanima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa pitajte agenciju.

Da li ste im novac, pa neće vam uskratiti

tako jednostavnu informaciju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

troškove međunarodnog putnog osiguranjasa osiguranom sumom do 10.000 EUR, za sve putnike bez ograničenja starosnih granica, u vidu medicinske asistencije po uslovima Uniqa osiguranja – osnovno osiguravajuće pokriće (obaveštenja i uputstva u vezi sa osiguranjem sadržana su u uslovima Uniqa osiguranja, koji su Vam na raspolaganju već prilikom uplate aranžmana). U slučaju zdravstvene intervencije, (pozvati broj 011/36 36 955 centra za pomoć Uniqa osiguranja), osiguranik je dužan da sam snosi troškove intervencije do 30 evra, a razliku do punog iznosa lečenja, nadoknađuje osiguravajuća kuća.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto je do sada osiguranje uvek bilo uracunato u cenu aranzmana niko se nije ni opterecivao. A sada je sve to u principu "ko hoce", meni nikada do sada nije trebalo ali nikada se ne zna. Kupila sam wiener stadtische osiguranje 11 dana 1150din, a odlucila sam se za njih zato sto nista od svojih para tamo ne placate pa da vam ovde posle refondiraju nego oni to sve zavrsavaju a pokriva cak i alergije, tako da cu moci opusteno da trosim a ne da cuvan 50-100e za ne daj boze.

Mi smo uzeli takodje wiener osiguranje u agenciji way out i rekli su nam da se do 100 eura placa tamo ali posle oni refundiraju ovde. Inace jeftinije je os ostalih jer je na sumu od 12000 evra a ne na 30 000 kao kod drugih. Nadamo se da nam nece trebati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A meni su rekli da se nista ne placa tamo i da je zato za nekih 200 din skuplje od drugih. I zato sam se odlucila za njih, jer ne zelim da ostavljam novac jos i za to.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa pitajte agenciju.

Da li ste im novac, pa neće vam uskratiti

tako jednostavnu informaciju.

Jedno je sto oni pricaju i obecavaju a nazalost sasvim drugo sa istustvima koja se desavaju...

i mene zanima ima li neko iskustva sa argusom ili da na svoju ruku uplatim duplo osiguranje za svaki slucaj?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

to osiguranje koje platite uz aranzman to radi Argus, kontiki itd. je grupno zdravstveno osiguranje totalno ista fora kao i individualno, samo sto su svi putnici na jednoj polisi i kad se vratite u bg i ako zelite da opravdate troskove medicinske, morate imati kopiju te polise koju cete dobiti u agenciji, malo je komplikovanija varijanta ali u principu ista. Original polisu ima vodic kao i agencija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo tako. To je jedna polisa koja je kod vodica a imena putnika se nalaze otkucana na papiru koji se prilaze uz polisu. Malo je komplikovanije sa grupnim osiguranjem iz razloga sto u tom slucaju moras da zoves vodica da ti donese polisu pa tek onda kod lekara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da se niko iz Argusa nije razboleo u Egiptu don-t_mention.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka