megan04

Plaže na Tasosu i kako im prići - koordinate

1216 poruka u ovoj temi

U 7/10/2016 at 11:42, WOB je rekao/la:

Gde se uhodavaju, pa na Golden Beach-u su većinsko stanovništvo!!!

Ali Turci, ne znam odakle oni iskočiše? Kakva je to situacija u Turskoj, kad i Turci beže odatle?

 ti kao da si vidovit...evo u turskoj drzavni udar...traze od grcke da im isporuce vojnike koji su preleteli u grcku...u junu nije bilo turaka...i nije bilo guzve...vreme je bilo toplo tako da sam upoznala tasos i zavolela ga u punom sjaju...

Izmenjeno (sandraivlada)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koje plaze obici kada si smesten u potosu???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Notos, Psili Ammos, Aliki, Paradise

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 10 sat, WOB je rekao/la:

Notos, Psili Ammos, Aliki, Paradise

WOB, a  u okolini Potosa koja je ok za decu i mamu neplivaca(dugacak plicak)? A i dalje od Potosa, s obzirom da cemo biti kolicama?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na Notos ni slucajno !

mi smo danas tamo bili, sad smo na rucku

prvo, do te plaze ide strma kamenita kozja staza, jaaako joj je tesko prici tako nizbrdo, a decu biste morali da nosite.

drugo, ogromna je guzva, a plazica mala, ne mozes na njoj ni da se okrenes. Plaza je lepa, ali su u plicaku vec talasi, nije uopste za malu decu. I danas je bas bilo prljavo u plicaku, sve neke alge..Ne vredi cimanja, lepse izgleda na slikama (tirkizno plavo more) nego sto je za uzivanje.

za sitnu decu, najbolje plaze oko Potosa su Psili Ammos i Paradajz.

na Psili Ammosu dece ima kolko oces, tamo je za njih bas uzivanje, kao i Paradajz.

Paradajz, dugacak plicak, metrima voda do kolena.

Aliki je lepa plaza, ali je kamenjar sa peskom, lepo je u vodi, a plaza uska mala. Plus restorani na Alikiju traze da rucas kod njih, ako koristis suncobrane i lezaljke. Nemojte tamo sa kolicima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 7/16/2016 at 23:14, kradovan je rekao/la:

Koje plaze obici kada si smesten u potosu???

U 7/16/2016 at 23:31, WOB je rekao/la:

Notos, Psili Ammos, Aliki, Paradise

U 7/17/2016 at 9:45, danijeli je rekao/la:

WOB, a  u okolini Potosa koja je ok za decu i mamu neplivaca(dugacak plicak)? A i dalje od Potosa, s obzirom da cemo biti kolicama?

WOB je već pobrojao lepe plaže blizu Potosa, a ja bih dodao i Roso Gremos.

Moje mišljenje je, da je baš plaža Roso Gremos prava plaža za roditelje sa decom.

Takođe mislim da Psili Amos zauzima prvo mesto, i deca stvarno uživaju, ali je tamo ove godine velika gužva.

Za decu nije loša ni plaža San Antonio (krajnji levi deo plaže).

Danas su na plaži Roso Gremos bili talasi poput onih na Golden biču, što ja ne pamtim da se desilo unazad 10 godina u julu. Talasi su udarali oko 2 - 2,5 sata i onda se more smirilo. I na ovim talasima su deca uživala i bilo je cike i vriske.

 

 

Slažem se sa Sanjom da Notos nije za malu decu zbog lošeg prilaza. Nije da baš ne može da se siđe, ali nema potrebe da se čovek lomata sa decom. Plaža Roso Gremos je odmah tu, iza ćoška.

Kad se uželim Notosa, ja odem na Roso Gremos i tu postavim svoj plažni mobilijar, a jednom u toku dana, prošetam preko brdašceta do Notosa, okupam se i nazad na polaznu tačku.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iako sam je i ja pomenuo, Paradise nije "blizu" Potosa, ali je najbolja.

Roso Gremos sam "zaboravio", jer na njoj nismo nikada bili, pa ne mogu da komentarišem

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

slazem se sve.

bili smo juce popodne na San Antoniu, bas lepa plaza, volim kad je tako siroka ogromna plaza, bez velike guzve.

e da, meni se jako dopala Platani beach, steta sto nije fensi kao Tripiti. Platani je siroka, prazna, guzve nema, a voda lepa i cista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadam se samo Sanja da ćemo imati lep prikaz svih tih plaža kada se vratiš.

Hoćemo li?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiramo u septembru Tasos,najverovatnije Potos.

Od navedenih plaža koje se pominju u predhodnim postovima na kojima je moguće postavljanje svojih suncobrana i nošenje svoje hrane?

idemo kolima tako da dolaze u obzir većina plaza na Tasosu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na svim plazama je moguce postaviti svoj suncobran i uneti hranu. Mozda samo ne na Makrijamosu....nisam sigurna da li tamo slobodan deo za sopstvene suncobrane. Kratko smo se zadrzali. Za vecinu sam sigurna da moze

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima i na makrijamosu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Frizidere unose i na Makryammosu, a mislim da sam i suncobrane videla.

Za sada nas favoriti Makryamos, Golden i Glyfoneri. Psili Ammos nam se ne dopada, guzva velika. Pahis onako a mermerna je prelepa ali prevelika guzva i nije za klince.

Danas idemo na Vathi a sutra Paradise.

Kad  obidjemo sve sto smo planirali mislim da cemo zadnjih par dana uzivati na Goldenu.:kapetan:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako mozete vathi i mermernu izbegnite vikendom..tad je velika guzva, jer dolaze grci na vikend, a oni naravno znaju gde je najlepse..kad budem ponovo dolazila na tasos smestam se u skala potamiu zbog golden plaze...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo u Skala Panagiji, odlicna pozicija za obilazak a plaza vrhunska i u samom mestu ;-) 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka