Hornet

Toskana

113 poruka u ovoj temi

Razmatramo mogućnost posete Toskane za vreme prvomajskih praznika. Kakva je kod Italijana situacija 1. i 2.maja,? Da li rade muzeji, restorani, prodavnice? 

@suki, da li će biti opisa za Firencu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hoce @slađana bg :blush: 

U guzvi sam ovih dana, pa nikako da izdvojim vreme, ali bar sam izdvojila slike. Bice za koji dan, obecavam :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Suuupeeeer, jedva čekam :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@suki Divno, baš sam uživala! Firenca ima toliko toga da ponudi...Palata Piti mi je na spisku želja...:cvetic:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala @klubva!

Zelim ti, da ti se u Novoj godini, ispuni ta zelja sa spiska :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala @suki! Srećna ti putnička 2018! Neka do tebe doputuje mnogo ljubavi, zdravlja, dobrih ljudi, zdravlja, ideja, novih zemalja i gradova!:cvetic:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Toskana je zaista prelepa i toliko toga ima za videti ma koliko puta se obidje,  pa mi je sinula ideja da bih mogla spojiti letovanje sa obilascima u ovoj regiji...Da li je neko letovao ovde ili ima informacije/slike o rivijeri, hotelima, plazama?

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@manannaI mene zanima ova regija za letovanje. . Sećam se da je brat moje drugarice, koji živi u Švajcarskoj letovao u Toskani sa porodicom, čini mi se u Vijaređu.

Ja sam bila na plaži u Vijaređu u avgustu 2013, duga peščana plaža, uređena. Skupo za naš standard. Ulaz u vodu(bar u tom delu plaže)nepredvidiv. Deluje da je plićak, a onda u trenutku potonete kao u živi pesak, još ako ima talasa. Sigurno, ne bih preporučila za decu.U našoj grupi, žena se zamalo utopila, jedva smo je spasili. Na sreću, dobro se završilo.

Poznanici su letovali na ostrvu Elbi sa malim detetom, oduševljeni su plažama, ali su cene paprene.

Prošle godine sam gledala jug Toskane, ima predivnih gradića i plaža.

Evo link: http://www.najboljeizitalije.rs/toskana/najlepse-plaze-toskane.html

Imam želju da posetim i banju Saturnia terme .

Oduševila sam se slikama Porto Stefana, podseća me na Portofino.

Volela bih da čujem iskustva ljudi, ako je neko letovao u ovom delu Toskane.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zabrinjavajuce informacije :mellow:

Upravo i gledam Vijaredje. Da, jeste skuplje ali bas lepo izgleda.

Ne bih na ostrvcetu jer bih svakodnevno negde zujala, a da cekam trajekt, pa da se organizujem da ne okasnim ili jurcam...ne bih.

Pogledacu jug Toskane onda. Volela bih da se javi neko ko je bio.

Jedina informacija koju imam iz prve ruke jeste da je obala lepo uredjena i da je more cisto, bisto ali da nije lepe plave boje.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odustala sam...ipak imam dete, a njemu nije bas jasno da pesak moze da ga proguta...Za par godina. Rezervisala sam Siciliju. :rolleyes:

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@manannaOdlično, biće vam super na Siciliji. Što se tiče, dece i ja bih tako postupila. 

Kod odraslih oprez nije na odmet. Moje iskustvo iz Vijaređa nije prijatno, možda drugi imaju bolja iskustva.

U Italiji su plaže uređene, svaka ima spasioca i vodi se računa kada voda nije bezbedna za kupanje. Htela sam da skrenem pažnju, da kada je zastavica crvena, kada spasioci pištaljkom pozivaju da se izađe iz vode, da nije bezbedno za kupanje, da to ne ignorišemo.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26560
    Ukupno tema
    889739
    Ukupno poruka