Guest Dea

Izbor mesta na Tasosu

508 poruka u ovoj temi

Sve što sam tada napisala za sam Potos i njegovu gradsku plažu, mislim i sada. Međutim, nemamo svi iste kriterijume. Po kriterijumima koje si ti zadala, zaključila sam da je Potos pravo rešenje za vas (ne persiram, već mislim na tvoju porodicu i tebe, u množini):

"Ono što nam je najbitnije jeste da do plaža dođemo pešaka pošto jelte nemamo kola. Znači ne bismo neko mirno mesto gde nema žive duše... Sve treba da nam bude tu. Naravno, nismo penzioneri pa možemo i da pešačimo solidno, ali da ipak tu imamo jedno 2-3 plaže koje su blizu (izbegavali bismo mesto koje ima samo jednu ogromnu plažu na koju se svi sjate), a za neke posebne ćemo naravno izdvojiti sredstva pa ćemo ići i brodićima ili autobusima, ali ne bismo to mogli non stop. Volela bih da mesto bude živo (ali ne da sve trešti od diskoteka i klubova). Naravno, ne treba baš ni da bude za sredovečne parove i penzionere :D Otprilike, neka sredina... Bilo bi lepo da može nešto i da se vidi u tom mestu, da se obiđe, a ne da budu samo taverne i kuće."

Da nisi toliko istakla živost mesta i to da nema samo taverne i kuće, a uzevši u obzir spremnost da pešačite, ja bih ti rekla da je Pefkari najbolje rešenje za vas. Ovako, Pefkari sam navela kao rezervu, a Potos istakla kao prvi izbor.

Da ja sad krećem na Tasos bez kola, nesumnjivo bi moj izbor bio Pefkari, ali nismo svi isti.

Kad nekog savetujem, normalno, uzimam u obzir njegove želje i mogućnosti. Nekom ko dolazi na Tasos svojim kolima, ili ko će kola rentirati, ne bih nužno predlagala Potos za bazu. Međutim vama, uz poštovanje zahteva koje ste nabrojali, mirne duše predlažem Potos.

Ukoliko smo slične, gradska plaža ti se neće dopasti, ali tu su plaža San Antonio, mala plaža blizu mola, plaža hotela "Alexandra beach" i dve pefkarijske plaže, koje nisu puno daleko. Ako si mudra, možda se i smestiš u delu Potosa koji je bliži bar jednoj od navedenih plaža, a ne nužno gradskoj plaži.

Takođe, ako letuješ van sezone, ni gužva u Potosu neće biti prevelika.

Dakle, dve glavne potoske mane (po mom mišljenju) se mogu eliminisati na gore opisan način, a koristiti samo prednosti (puno sadržaja, dobra veza busevima sa svim drugim mestima i plažama, veliki izbor dobrih plaža u bližoj i daljoj okolini...). Ukoliko neko ipak neće da misli o tim manama Potosa (loša gradska plaža i gužva u sezoni (svuda)), onda izabere Pefkari, a u Potos dolazi da koristi isključivo njegove prednosti :).

I Limenas bi ispunio deo vaših kriterijuma (prilično dobra gradska plaža, živo mesto sa dosta sadržaja, ima šta da se obiđe i vidi (puno arheoloških lokaliteta, muzej..., može se trajektom na izlet u Kavalu), ima finih plaža u okolini, dobro je povezan busevima sa svim delovima Tasosa i uz to busevi do i od njega saobraćaju do nekih 20h, ima i taxi stanicu i organizovane ture brodićima do lepih uvala...). Međutim, Limenas je veliki. Ako se smestite uz gradsku plažu, pored nje bi vam samo plaža Karnagio (ako volite stene) bila baš blizu i Makriamos plaža na nekih 3 kilometra (ali ulaz na nju se plaća 3 € po osobi), a do svih ostalih plaža biste morali busom. Opet, ako se smestite na izlazu iz mesta, u pravcu ka Skali Prinos, do gradske plaže biste pešačili više od kilometra, a blizu bi vam bile samo ružna Vurnelis plaža i osrednja Tarzanas plaža, a do svih drugih biste pešačili minimum 2, 3 i više kilometara, a uz to bi vam i centar mesta bio prilično daleko. E zbog te veličine Limenasa i nekoncentrisanosti lepih plaža u pravoj blizini njega, a uzimajući u obzir vaše kriterijume i mogućnosti, vam njega i nisam predložila. Mada, svakako vredi jedan dan izdvojiti za obilazak Limenasa (doći ujutru busom sa juga Tasosa i vratiti se uveče, što da ne?).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav Forumasi ;)

Do sad sam letovao sa familijom 2 puta u Leptokariji i nama se svidelo (smestaj Aigli i Irida) ,ali me Tasos nekako vuce, nikad nisam bio na nekom grckom ostrvu, pa ako je neko bio u Christine Apartmanima (bungalovi) ili ima savet za neki smestaj slobodno neka mi javi... Idemo kolima falmilijarno pocetkom jula, sa nama su dva mala deteta 4 i 5 godina... tako da mi je od presudnog znacaja blizina mora (sto blize to nama lakse ;)). Tek juce sam poceo da se interesujem za Tasos tako da tek pocinjem da citam.

Pozdrav svima i unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na vašem mestu bih se smestila u neki od smeštaja na Pahis plaži, jer verujem da bi dečici prirodni hlad, pesak i duuug plićak baš značili.

I smeštaji iznad Atspas plaže u Skali Maries bi vam mogli biti interesantni.

Ako mislite na Christine apartmane u Potosu, oni su odlični. Forumaši su za njih imali samo reči hvale. Međutim, izlaze na malu, privatnu plažu, koja nije baš idealna za decu. Sledeća plaža koja je u blizini, je gradska plaža u Potosu, kojom ja nisam oduševljena, prvenstveno zbog toga što je na njoj u sezoni prevelika gužva, a i more ne bude baš najčistije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na informaciji ...upravo prelistavam tvoje putopise , jos nisam nasao hotel ali sam se bar nagledao lepih slika i poceo da stvaram sliku u glavi . Vecina apartmana je vec zauzeto a ima i onih koji telefon zvoni a niko se ne javlja. Hvala ti na javljanju i informaciji ..sad cu pogledati ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi zanima nas ko ima lepsu plazu Limenarija ili Limenas i kakva je plaza u Limenariji, a kakva u Limenasu. Svaka pomoc bi dobro dosla... Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prosle godine sam letovala sa suprugom u vili Toutoula, u malom ribarskom mestascu Skala Maries. Sve preporuke za smestaj, lokaciju i naravno predivni Tasos.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram da idem sa sestrom na Tasos sad pocetkom jula. Ono sto me zanima je dal je po vama bolji sever ili jug ostrva? Dvoumim se izmedju Limenasa i Potosa :-). Planiramo da iznajmimo skuter ili auto na par dana i da malo skitamo po ostrvu ;-). Ako bismo izabrale Limenas, u kom delu nam preporucujete da trazimo smestaj? Hvala :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel istina da na severu ostrva, konkretno u Limenasu, brzo zalazi sunce?:- . Sestra i ja smo planirale Limenas, al se sad nesto dvoumimo, mozda da ipak odemo u Potos?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, odlucile smo se za Potos :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim vas za pomoc oko izbora mesta na Tasosu . Dakle , isla bih svojim kolima sa dvoje male i jednim vecim detetom + jos jedna odrasla osoba . Ne trebaju mi nikakve aktivnosti , treba mi smestaj blizu plaze , da plaza bude zgodna za decu , hlad .. Ne znam ni odakle da krenem , odlucila sam se za Tasos i to je nesto sad samo da znam gde i super. Da , cena takodje igra ulogu dakle ne dolaze u obzir neka skupa mesta odnosno smestaj .. Kola ne bih vozila osim do neke prodavnice ili na neki izlet znaci presudno je da budemo u blizini plaze , sta predlazete ? Hvala !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prosle godine sam letovala na Tasosu u Skali Maries. Svaka preporuka za mesto! Ne bih preporucila Potos, zbog prevelike guzve. Meni, da budemo iskreni, lici na Budvu.

Skala Maries je malo mestasce, mirno, blizu Potosa i Limenarije (na 5-10 min autom). Ima lepu plazu u samom mestascu, a ima i baby plazu koja je isto tako lepa. Ako idete autom, obicicete i ostale fantasticne plaze Tasosa. Nama je najlepsa i na njoj smo provodili dosta vremena bila Rajska plaza. Giolu i Mermernu smo obisli po jedanput jer prilaz nije bas dobar, pa se ne isplati cimati se svaki dan. Prelepo je za videti i osetiti tu lepotu. Sve u svemu, ja sam Tasosom odusevljena. Ali sam ipak za izbor nekog manjeg mestasca, a ima ih. Sredinom jula je Potos definitivno krcat i nalik Budvi, sa mnogo nasih turista. Cak na plazi postoje i restorani sa srpskim rostiljem. Mi smo letovali u vili Toutoula i malo je reci da smo odusevljeni smestajem i ljubaznoscu domacina. Srecan put svima koji idu i lep provod. :cvetic:

P.S. Prilozena slicica Skale Maries.

post-1821-0-38708100-1403347945_thumb.jp

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozete mi reci kakva je to baby plaza?Preko ove postavljene slicice,mestasce izgleda prelepo

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je plaža Platani ili Beba plaža u Skali Maries, na suprotnom kraju mesta u odnosu na Atspas ili Šećernu plažu. Platani je zvanični naziv, a naziv Beba potiče od naziva "Beba beach" kafića, koji je do leta 2013. na njoj poslovao, a zatim preseljen na Golden beach.

Evo kako je ta plaža izgledala prethodnih sezona (slike preuzete sa FB-a):

225816_474200849278300_887494660_n.jpg

250051_474200765944975_2107238661_n.jpg

A evo i slike forumašice Divine:

14.jpg

Meni lično se ta plaža ne dopada (ne volim tamniji pesak), al' na svu sreću nemamo svi isti ukus i kriterijume :).

Više o svemu tome na

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni se licno dopada baby plaza. Sredinom jula prosle godine nije bilo guzve. Prilozena slicica je gradska plaza u Skali Maries i zaista je cista i lepa,doduse mala. Na obali imate par taverni za odmor i rucak. Obavezno posetite i poznatije plaze,jer su carobne.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26591
    Ukupno tema
    891398
    Ukupno poruka