Nikola S.

FOTOGRAFIJA

581 poruka u ovoj temi

Bato, uverena sam da nas puno prati Vaše postove.

Mi ovde imamo besplatnu školu fotografije, ali kao što kaže Teogonija, treba vremena i da shvatimo i da pokušamo to što smo shvatili da primenimo.

Što se mene tiče, po nekolko puta čitam postove, a onda i zapišem ono što mislim da će mi trebati.

Nadam se da ćete nastaviti.

Pozdrav

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljive ideje:

http://tech.diply.com/and/16-camera-hacks-take-flawless-pictures/98235

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobro onda, slažem se da treba vremena da se materijal "svari", isproba u kućnim ili terenskim uslovima. Zato ću privremeno "skupiti jedra" a iskreno, nema smisla da samo ja pišem, pretpostavljam da tema nije osmišljena kao monolog jednog člana ( jer mi to nije namera a ispade tako poslednjih godinu dana ) , a moram priznati postaje mi malo i zamorno s obzirom da zdravstveno nisam fit , mislim priprema svog materijala. Texta imate na Intenetu koliko volite, al tu teoriju pretočiti u svoj lični primer nije baš uvek lako treba to i objasniti.S toga, nadam se da me razumete što se privremeno povlačim odavde.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da jednom u 7-10 dana bi bilo zaista OK i za Vas i za nas,Bato !

Nije lako naici na dobre ljude spremne dijeliti znanje .

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa zna se - sledeceg recimo pon ili pet !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

BRAVO :klap:

Sve tvoje stare postove imam odštampane a sad ću da odštampam i ove. Onda ću to sve lepo da ukoričim i dobijam "sabrana dela" Bate Dimića.

I nemoj sad da mi se povlačiš, kad mi najviše trebaš. Imaš li neki savet za fotografisanje pomračenja Sunca koje nas očekuje 20. marta? Ja ću tada biti u preeedivnom Lisabonu pa da pokušam da uslikam ovu pojavu. Da li uopšte da pokušavam, može li ovako da se ošteti aparat?

Pozdrav :thankyou:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nikako se ne igrajte zdravljem pokusavajuci da slikate pomracenje Sunca. Opasno je za oci a ne valja ni za senzor fotoaparata osim ako ne posedujete solarne filtere koji ne spadaju u standardnu foto opremu. To imaju opservatorije uglavnom, prema tome manite se corava posla.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odustajem. Od slikanja, ne od gledanja. Ono prethodno sam gledala kroz masku za varenje a sada ću da kupim neke moderne cvikere. :hahaha:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odustajem. Od slikanja, ne od gledanja. Ono prethodno sam gledala kroz masku za varenje a sada ću da kupim neke moderne cvikere. :hahaha:

Ako nije mnogo komplikavo probaj ovaj link

http://static.astronomija.co.rs/suncsist/Sunce/pomracenje/snimanje.htm

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Теоретски, али само теоретски, зачађавите равномерно свећом неко парче провидног стакла и нека га неко држи испред фотоапарата док сликате Сунце. И помрачено и не.

Сензор апарата Сунце може да "опече" и да после буде неупотребљив! Опрез!

Ипак, гледаћемо (делимично) помрачење, па је могуће снимити га и без тога, али имаћемо временски "прозор" од неколико минута, не више.

Лично, пробаћу... али, не по сваку цену.

Izmenjeno (Баџа)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

... kad nešto drugo tražiš, pa naletiš na ono prvo ;)

na raznim sajtovima o fotografiji se često pominje "golden hour" iliti onaj famozni sat kada se mogu uslikati najlepše slike.

ne jednom mi se desilo da se nadjem na nekom predivnom mestu, ali ili zakasnim il' dodjem na vreme, al' dok se ja raspakujem ode voz, ili da ga neće ni biti jer se nešto naoblačilo... i jutros naleteh na ovaj sajt gde vam lepo piše i kakvo je vreme i da li će vam se čekanje "pozlatiti" ili ne

http://www.golden-hour.com/

lako je i pregledno... na sajtu može da se skine i aplikacija, doduže samo za one koji imaju iphone i ipad

za android vidim da postoji i aplikacija exsate golden hour, koja radi i offline...

eto, možda nekom pomogne da ne mora da nosi sa sobom i pasulj, a sve radi pogađanja kad će da "pozlati" svoje fotografije :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da se pridruzim Gogi ,a ko zeli da fotka neki timelapse izlaska ili zalaska sunca Sun Surveyor je aplikacija za pracenje Sunca , meseca , sa tacnim satima i minutima i trajektorijama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Juče nađoh kutiju foto papira iz doba kad sam radio crno bele fotke,staro preko 30 godina.

img20150124145452.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26649
    Ukupno tema
    894070
    Ukupno poruka