MartinTrajkovic

Hotel Tosca beach-Kavala

250 poruka u ovoj temi

Prvo da se zahvalim forumašima na korisnim i praktičnom informacijama o Tosci i Kavali. Puno su mi pomogle.

Što se tiče utisaka o hotelu,  odlični su. Sam koncept bungalova koji se amfiteatralno šire oko mora, okruženi borovinom i ušuškani u zaliv,  je pravi ambijent za odmor. Sobe su solidno opremljene(pre za 3* nego 4*), čiste se svaki dan, a peškiri menjaju svaki 3 dan, svaka terasa ima pogled na more. Mi smo bili smešteni u trećem redu. U većini soba(nezavisno od reda)kada u kupatilu je mala.

Hrana je solidna, rekla bih za 3*. Doručak nije jednoličan a i za večeru ima dobar izbor jela(ne probasmo sardele koje je PedjaBg preporučio). Ručak može da se kupi u restoranu i cene su korektne npr. musake, paste i sl. od 5-7e. Voda, sokovi, kafe, sladoled takođe. Cene su korektne. Voda od 0,5l je 50 centi. Plaža je uređena, pesak ali ne previše sitan da se lepi. 

Od 15.9 je baš bilo dosta porodica sa decom(neki su pobegli sa Tasosa zbog požara). Voda je prijatna(mada za 1-2 stepena hladnija ujutro). Nema baš plićaka, ali rekoše naše komšije da je to super za decu da nauče da plivaju. U protivnom bi se samo igrala u plićaku. U samom Palju na 2-3 km ima plaža sa plićakom. Nama se najviše dopala Kikabu. Restorane u Palju nisam primetila, mogu se kupiti sendiviči, salate, tost u barovima ali restorana nema.

U blizini samog kompleksa nema  kafića, prodavnica, ni restorana. Što je ok za one koji traže odmor. Lidl je na par kilometara, a najbliža prodavnica(skromnog izbora) u Palju na 700 m otprilike.

Kavala, Nea Iraklica i Nea Peramos su blizu i nude veliki izbor mesta za izlazak a i solidne plaže. Obišli smo i prelepi Amolofi...

Šta mi se nije dopalo: komarci i pristup kompleksu iz pravca Kavale koji ustvari ne postoji. Nacionalni  put sa četiri trake(po dve iz oba smera), krivine i zabranjeno skretanje. A autobuska stanica je takođe usred te krivine. Nas je bus u povratku pokupio baš tu u krivini. Vučemo kofere, dok prelazimo 4 trake, Grci sviraju, ne pada im na pamet  da uspore ili ne daj Bože da stanu. Nigde pešačkog, semafora ili mogućnosti za dozvoljeno skretanje u Toscu iz Kavale. Ljudi koji su došli kolima presecaju trake u krivini(to će vozači bolje objasniti). Potpuno sumanuto.Treba apelovati da se ovaj prilaz reši dok neko ne nastrada.

Inače, Kavala je Ok grad. Nisam oduševljena, ali vredi videti. Imala sam utisak da sam u Turskoj, posebno u starom gradu. Obišli smo i Imaret, Dramu(koja mi se dopala), Filipe a najjači utisak mi je ostavila sveta Lidija. 

Istegla sam mišić na desnoj ruci pa bi trebalo malo da odmaram ruku(koliko je to moguće). Čim se oporavim, šaljem putopis sa slikama.

Ako treba još neka informacija, slobodno pitaj. Tu sam, na raspolaganju

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala. Kad se oporavite, očekujemo putopis :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 26.9.2016. at 9:51, mikap je rekao/la:

@klubva kako je bilo? Kakvi su vaši utisci?

Sve više razmišljam o ovom hotelu za sledeće leto, pa čitam i čekam svaki utisak :)

 

Ja , takođe, razmišljam da sa porodicom sledeće letovanje uplatim u Toski. Prošle godine smo letovali u Pefkohoriju u hotelu Atrijum. Bila prevelika gužva u samom mestu za naš ukus, mada je hotel bio sasvim solidan. Po dosadašnjim komentarima rekla bih da je Toska dobar izbor, i da bismo tu mogli naći mir kakav očekujemo od letovališta. Nadam se da će biti još korisnih komentara u vezi ovog smeštaja. A onda... nizak start za first minute booking.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam upalu tetiva, oporavak dugo traje, posebno što je desna ruka i što ne mogu da mirujem. Bolje mi je, pa se nadam da će putopis biti napisan do kraja oktobra.:rolleyes:

Koliko se sećam, Tosca je bila povoljnija preko Magic holidaysa nego Bookinga.

Mada, ja sam rezervisala mesec dana pred put. Što se mira tiče, Tosca je fantastičan izbor,

Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre par godina sam pisala direktno hotelu Tosca, i oni su mi ponudili baš visoku cenu (visoka je bila i na Booking.com), s tim što su mi naglasili da, ako želim da prođem jeftinije, bolje da uplatim preko Magica. Te godine nismo otišli, ali jednom hoćemo, prošli smo tuda više puta i baš nam se sviđa.

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko Magica jeste dosta jeftinije  jer jedino su oni radili ovaj hotel i to sigurno 10 godina unazad. E sad mislim da je i hotel poceo da prati desavanja u Grckoj pa su dosta podigli cene. A jos dodatni problem kod Magica je fiksni dinarski deo za odrasle i decu od po 4800rsd sto je za cetvoroclnau porodicu dodatnih 180eur na cenu hotela.

Da ne ponavljam da mi je to za sada naj hotel u Grckoj uzimajuci u obzir polozaj, plazu, smeataj i grad pored hotela.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li Magic ima neke popuste za rane uplate, kad je ovaj hotel u pitanju?

Kad obično izadju aranžmani?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mikap Nisam sigurna za popuste. Pitala sam za last minute, no rekoše mi u agenciji da rasprodaju aranžmane stalnim gostima tako da nema potrebe za popustima. Ne znam kako je za rane uplate. Možda je drukčije.

Priznajem, Kavala me nije baš inspirisala kao Ligurija.

Evo fotografije iz Toske(biće ih još).

Recepcija u ranim jutarnjim satima, stigli smo oko 5.15. Taman da ispratimo izlazak sunca na plaži. No, sačekala nas je sitna kišica i požar na Tasosu(Prinos je baš nasuprot Toske).Osoblje na recepciji je izuzetno ljubazno, možete im se obratiti za sve informacije. 

DSCN7915.thumb.JPG.6f971b97c6eb35cd32d5cDSCN7916.thumb.JPG.5d6aeb3b52505990f9f8eDSCN7917.thumb.JPG.0dddf76cc3bce63ad4e0e

Solidan doručak, prostrana, čista sala, lepo uređena i divan pogled sa terase restorana. Restoran i plaža ispred, ma čist hedonizam.

DSCN7924.thumb.JPG.ba2c51c0b3bf4d964645cDSCN8151.thumb.JPG.f50a23feb1537a30bc559DSCN8152.thumb.JPG.26be38dab2857926945afDSCN8151.thumb.JPG.87eb5807f223f601d4fd1DSCN8152.thumb.JPG.260ddb78c3472802a4e4dDSCN8154.thumb.JPG.bc98fa984a3aaf771394aDSCN8375.thumb.JPG.a11a4696ff4bb3d54555fDSCN7927.thumb.JPG.b42d21698ce4fc3170ba0

 

 

Soba prostrana, čisti se svaki dan i fantastičan pogled sa terase koji mi baš nedostaje. Buđenje uz izlazak sunce, miris borovine, šuštanje talasa.

Kupatilo nisam slikala. Renovirano, u principu je sve ok, sem male kade u većini soba. 

Izvinjavam se zbog (ne)kvaliteta slika.

IMG_6124.thumb.JPG.f572cb9425d4bef393092IMG_5978.thumb.JPG.d9f436e6baa1ffe90ddd8

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slike kompleksa...u različitim dobima dana. Prijaju u ovim oblačnim danima. Divno osmišljen i realizovan koncept, bungalovi koji se u 3-4 reda amfiteatralno prostiru oko mora kao pozornice. Divan prizor za oči. Skladno uređeno, dosta borovine, palmi, cveća, lepih detalja. Čisto, uređeno, sa parking mestima. Mir, tišina, ničim narušeni. Pravo mesto za odmor. Jedina zamerka prilaz hotelu.DSCN7927.thumb.JPG.dbe83999e85c03a4919efDSCN8129.thumb.JPG.3ffc304daa924d0f6ef66DSCN8142.thumb.JPG.33fc92ff44fb98b0d4b9eDSCN8138.thumb.JPG.31ad10262c970a3f55fdaDSCN8145.thumb.JPG.e760bb1ee229468185bf1DSCN8147.thumb.JPG.59bf1face92355de51590DSCN8374.thumb.JPG.54c66c7299f41daafedafDSCN8480.thumb.JPG.358396034204a70994a2dDSCN8484.thumb.JPG.71eb2014e54c109da213bDSCN8487.thumb.JPG.1911711d8745aea44143eDSCN8489.thumb.JPG.b5dadc12ce5f6a1a55889DSCN8519.thumb.JPG.711abd157971b1a44ac21DSCN8528.thumb.JPG.679b7515a45561999c520DSCN8531.thumb.JPG.370877dfb997c0fa70dd5DSCN8532.thumb.JPG.3595a3ca5c70dd1f831baDSCN8539.thumb.JPG.d47470f7a18aa6da69ecdDSCN8542.thumb.JPG.6e7fcddb72097dd013b8aDSCN8543.thumb.JPG.8785255b01052eecd64e8DSCN8546.thumb.JPG.897cd1dc654937d3b5d81DSCN8547.thumb.JPG.3a1e870ef3541b20f2b46DSCN8551.thumb.JPG.0a5cab3907ba1e621b1caDSCN8554.thumb.JPG.82a70420b97bde84beb9cDSCN8555.thumb.JPG.93f09fa21e437f0d771a0

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@klubva

Hvala puno na detaljnom izveštaju.

Samo još jedno pitanje, mada pominje su nekim porukuama, ali da budem sto posto sigurna. Koliko po fotkama nekim na netu vidim,  Tosca kod plaže ima neko dečije igralište. Da li sam dobro videla ili grešim?

U principu nije to toliko bitno, ima pesak da se igra, ali eto nije loše da znam i ovo :)

 

Na osnovu vašeg pisanja, a i nekih prethodnih komentara, sve je ok u Tosci. Jedino je mana to skretanja za Toscu iz pravca Kavale i komarci. Neke sobe imaju mrežu, a neke nemaju. Znači ako može, insistirati na sobi sa mrežom za komarce.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@klubva

jako su lepe slike, posebno mi se svidjaju one sa terase i plaze.

Nego, htela sam nesto da pitam-vidim da si slikala svedski sto, ja nemam obicaj to da radim, pa tako nemam slike tog tipa iz hotela gde smo boravili, ove godine i nisam mogla da ih prilozim, u jednoj diskusiji.

E, sad-ako je to ceo svedski sto u Tosci, on meni izgleda dosta siromasniji od recimo, hotela na Atosu.

Da li je to to ili nisi sve uslikala? Imali ste samo dorucak ili i veceru?

Da ne pomislis, da te pitam  gluposti, nego nemam iskustva za hotelima u Grckoj, sem ovogodisnjeg, pa ne mogu da poredim, a na Atosu su se neki zalili, da nije dovoljno bogat svedski sto, sto je meni bilo van pameti, ali ne znam, sa cime porede. Doduse, mislim da je tu bilo u pitanju i vreme kada su dolazili na dorucak, tj. na kraj smene.

Ja sam bas stekla utisak, da hoteli na Atosu i hvataju na tu foru, u odnosu na neke druge delove Grcke-bogat svedski sto i dobra cena hotela, pa, me eto, bas zanima situacija u drugim hotelima, jer su me zbunili nekim komentarima na Atosu.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala@mikap Da, dobro ste videli, postoji manje igralište za decu.:rolleyes: 

Što se komaraca tiče, naša soba je imala komarnik na vratima ali nije loše poneti Raid ili nešto slično. Zbog deteta, insistirajte na sobi sa komarnikom. Sigurna sam da će vam na recepciji izaći u susret.

Hvala @suki. I ja obično zaboravim da slikam hranu, setim se na kraju jela. Slikala sam ponešto, nisam sve. Doručak je u principu ok. Jeste švedski sto, ne naročito bogat(bila je sredina septembra pa možda i to ima udela)ali niko ne ostane gladan.

Imale smo i večeru, nemam slike. Svaki dan je bila neka supa(za 10 dana služili su dve vrste supe), mesa, variva, salate, ponekad riba, slatkiši, voće. Nije loše. Hrana za hotel 3*, za 4* sigurno nije.

Izmenjeno (klubva)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DoručakDSCN7923.thumb.JPG.7cda4eb8ebf6a7a9c6c5bDSCN7925.thumb.JPG.71ac7fb9f97373f6df98f

DSCN7922.JPG

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moguce da je zbog septembra, ali mozda je isto i u sezoni. Nekako imam utisak, da kod Grka, kategorizacija hotela, malo znaci :D

Kod njih treba dobro izvagati sve, pa naci optimalan odnos, cene i kvaliteta, ne obracati toliko paznju na *.  Vise zavisi od vlasnika, cini mi se.

Ali, to, sto je u takvoj borovini hotel, mi se vise svidja, od bilo koje hrane :) 

Mada, razumem i kada ljudi bas obracaju paznju na to, jer sam vidjala mnoge sa malom decom, kojima je zgodno da imaju veliki izbor hrane, jer deca nece ovo, nece ono...

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa decom se nikad ne zna. Ja sam pomirena sa tim da će na putovanju da brljavi sa jelom.  Naravno jeste zgodno kad je veči izbor hrane.

 

Meni se čini da ovaj hotel ima ok izbor hrane, s obzirom da mu cena nije velika.

 

ČIni mi se da je Tosca beach dobar izbor za letovanje sa malom decom. Videćemo na licu mesta, ako odemo  u taj hotel.  Za sad mi deluje ok.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka