kiki 77

PELOPONEZ-opšta tema

1145 poruka u ovoj temi

Za crkvicu sad nisam sigurna da li mislimo na istu, postavicu slike kad stignem, mi smo isli putem i prvo smo usli u selo koje je bilo prazno, onda smo se vratili i pre ulaska u selo nasli put za crkvu, mozda to i nije to....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao Code,utesi me, ipak nisam pocela da ludim .... :D

Mi smo krenuli sa Kefalonije prvim trajektom u 7h i brzo stigli u Kilini. Put do Patre je bio uzas zbog onih fora 2 trake po nahodjenju Grka pretvorene u 4, pa ne znas ko kojom trakom vozi, e ti putevi mi dizu svaku dlaku na glavi. Rano smo presli most, posetili preslatki Monastiraki, mislim da je to ono mesto o kome si pisao, kad smo stigli u Nafpaktos i Galaxidy bilo je jos rano da trazimo smestaj, videla sam na svakom cosku da izdaju sobe. Onda smo se tu kupali, odmorili i kao idemo u Iteu predvece da se sto vise primaknemo Delfima i racunam to je vece mesto naci cu smestaj ko od sale. Kad mi tamo, a ono medjutim ... Neverovatno je da je Galaxidy tako sjajan po pitanju smestaja a Itea ne, obzirom koliko su blizu i koliko je Itea veca... Bas nista ne kapiram...

Elem, Delfi .... ja na odmoru ne koristim komp, tj. ne koristim nista od modernih sokocala, mobilni tek toliko da se javimo kuci da smo ok.... tako da mi trazimo samo cist smestaj za nocenje. Dosli smo uvece u glavnu ulicu i krenuli redom od hotela do hotela, za trokrevetnu sobu su nam trazili 35 -40-50 i na par mesta 60-70e. Zavisi da li je soba sa pogledom, sa friziderom, u potkrovlju i sl. Moram priznati da sam bila vrlo prijatno iznenadjena dobrom ponudom smestaja po pristojnim cenama. Mi smo na kraju odabrali hotel Olimpic za 50e, navodno ima 3 zvezdice, internet me nije interesovao pa nisam ni pitala. Uglavnom je bio cist i sasvim ok za dve noci, preko dana smo ionako obilazili sve redom ... Ocekivala sam da ce cene biti vece jer je sezona u jeku... ali cini mi se da ce Grci podbaciti ove godine, turista ima mnogo, mnogo manje nego ikad pre ...

Inace moram da se pozalim tebi kao posebnom znalcu sta me najvise sokiralo ... Posle obilaska Delfa, onako umorni, prasnjavi suvih usta, sednemo u jedan jedini nazivi kafic pored muzeja koji bi s obzirom na lokaciju morao da bude 5*. Kad ono tamo sluze samo neke vestacke granite po 3,5e (udaraju po usima samo tako,ali moze im se), neke glupe cipseve, malo nekog bezveze peciva i nesto pica, sve po derackim cenama. Kad sam krenula da platim, shvatim da svi razumeju srpski, pogledam face i sledim se. Odmah mi u secanje navru poslasticarnice sa limunadom i bozom....da taj jedan jedini ekskluzivni kafic na tako ekskluzivnoj lokaciji drze nasa "juzna braca". Inace Grcka je preplavljena njima, na Kefaloniji ih ima kao zutih, cini mi se da ih nikad nije toliko bilo kao sad, svi Grci se zale da nicu ko pecurke i da ne znaju sta ce sa tim problemom ...

ZAnimljivo, izgleda da grcima ove godine baš ne cvetaju ruže... Ja sam još krajen jaunara, početkom februara ove godine prolazio krozb Defli i pogledao malo cene hotela. U proseku bile više nego što ti navodiš..?? Za očekivati bi bilo da će biti veće cene u sezoni...

Doduše, imaš u glavnoj ulici i hotele gde deru na živo i uzimaju litru krvim po noćenju, ali to već nije za turiste, već za Onasisa verovatno, što ja nisam...

Što se tiče šiptara, tek da vidiš šta ih je na Peloponezu! Uglavnom se sezonski zapošljavaju zbog berbe voća, i ostalih poljkih poslova. Pitao sam jednom gradonačelnika mesta Vrahati kod Korinta, kako oni dolaze i rade tu bez problema, a ja moram tonu papira da donesem i broj babinih cipela da bih dobio vizu, da o poslu ne govorim. Rekoše mi okruglo pa na ćoše da su im ti šiptari potrebni jer niko od Grka neće to da radi, pa se onda malo gleda kroz prste.. Posle, najesen, počnu da ih jure imigracione vlati pa se uvek digne neka budala da "zaštiti prava imigranata" i počnu demonstracije.

Sad su šiptari počeli da prave i male zaseoke, neka grčka varijanta beogradskih karton-sitija. Polako se šire, i nije daleko dan kad će šiptari da traže svoja prava na teritoriji na kojoj žive od "vremena ilira" pa će početi da prave sranja itd, ostalo već znamo na svojoj koži sa šiptarima sa Kosova...

Uvek pogledaj ime vlasnika na taverni ili "šistariji" ako ne želiš bliski susret sa šiptarima. MAda, ima ih i normalnih ali nikad ne znaš, daleko im lepa kuća, ne trebaju mi u životu. Došao sam u Gečku a ne da se skontavam sa šiptarima. Ko to voli neka ide u šiptariju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Doduše, imaš u glavnoj ulici i hotele gde deru na živo i uzimaju litru krvim po noćenju, ali to već nije za turiste, već za Onasisa verovatno, što ja nisam...

Parkirali smo se kod hotela Vuzes, na onoj raskrsnici odakle silazis do muzeja, i krenuli redom od hotela do hotela, ni jedan nismo propustili.... stigli smo do kraja ulice (tj pocetka kad udjes u Delfi) gde smo nasli smestaj i veruj mi da je najveca ponuda bila na 70e, neki hoteli su bili zatvoreni jer nisu imali toplu vodu. Tako da zaista nismo naisli ni na jedan skupi hotel, a isli smo bukvalno redom .... A i gazde su maheri, videli su da idemo od vrata do vrata pa su dojavljivali jedan drugom, ma sou ... ali ja mislim da je ove godine sve poslovalo po principu daj sta das, bolje ista nego nista. U one uzbrdne ulice i hotele nismo isli, mozda je tamo jos jeftinije jer nisu na glavnom putu i mnogo su u brdu .... A mi smo posle par ponudjenih cena postali malo razmazeni, kao ajd necemo ovde idemo da vidimo dalje, lako cemo se vratiti, ma uopste nije bila frka, na moje veliko iznenadjenje....jer sam unapred planirala da ce nas odrati za te dve noci. I u mnogim hotelima su nas pitali A koliko biste vi platili? U nasem hotelu koji smo platili 50 na zidu je bila okacena zvanicna cena 95.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Parkirali smo se kod hotela Vuzes, na onoj raskrsnici odakle silazis do muzeja, i krenuli redom od hotela do hotela, ni jedan nismo propustili.... stigli smo do kraja ulice (tj pocetka kad udjes u Delfi) gde smo nasli smestaj i veruj mi da je najveca ponuda bila na 70e, neki hoteli su bili zatvoreni jer nisu imali toplu vodu. Tako da zaista nismo naisli ni na jedan skupi hotel, a isli smo bukvalno redom .... A i gazde su maheri, videli su da idemo od vrata do vrata pa su dojavljivali jedan drugom, ma sou ... ali ja mislim da je ove godine sve poslovalo po principu daj sta das, bolje ista nego nista. U one uzbrdne ulice i hotele nismo isli, mozda je tamo jos jeftinije jer nisu na glavnom putu i mnogo su u brdu .... A mi smo posle par ponudjenih cena postali malo razmazeni, kao ajd necemo ovde idemo da vidimo dalje, lako cemo se vratiti, ma uopste nije bila frka, na moje veliko iznenadjenje....jer sam unapred planirala da ce nas odrati za te dve noci. I u mnogim hotelima su nas pitali A koliko biste vi platili? U nasem hotelu koji smo platili 50 na zidu je bila okacena zvanicna cena 95.

Ja tako nameravam da tražim hotel za dva-tri dana u Prevezi ili u neposrednoj blizini, jer hoću da obiđem taj deo Grčke koji slabo poznajem. Nadam se da neću imati problema sa smeštajem, pogotovo jer sam picajzla za hotel (3+ * se podrazumevaju i internet, parking, centar ili što bliže itd...)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iskopah jednu sliku one zakljucane crkve

p1010510r.jpg

Mozda to ipak nije prava?

Inace citam na temi kolima do Zaklintosa kako su se ljudi uz pomoc GPS izgubili u Larisi i 3 sata tumarali trazeci put za Lamiju.

Lepo ja kazem mm (naucio si ovo) da od mene boljeg GPS nema :stidljivko: .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iskopah jednu sliku one zakljucane crkve

p1010510r.jpg

Mozda to ipak nije prava?

Inace citam na temi kolima do Zaklintosa kako su se ljudi uz pomoc GPS izgubili u Larisi i 3 sata tumarali trazeci put za Lamiju.

Lepo ja kazem mm (naucio si ovo) da od mene boljeg GPS nema :stidljivko: .

A ne, to je glavna crkva u mestašcu... :D

KAd kreneš da sa spuštaš od mestašca prema putu za Iteu, to je najpre mali puteljak koji se nastavlja u glavni put prema Itea-Galaxidi..

Otprilike ovako izgleda, GoogleMap ga nema na slici dovoljno oštro.

crkvica.jpg

Ti si bila u samom mestu, spuštala si se strmim uličicama ili si se penjala sa druge strane. U oba slučaja stižeš do te glavne crkve, ima i izvor vode kod jednog drveta.

To nije ta na koju mislim, na slici je ona koju obilazim i uvek je otvorena... Sporedni put veze sa glavnim je sa obe strane oivičen maslinjacima.

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da se javim i ja :D letovanje je proslo odlicno, vratili smo se puni utisaka. Pa evo ukratko da opisem kako je to bilo, a foto tura naravno sledi ovih dana samo malo da preuredim fotografije.

Krenuli smo negde oko 1h ujutru iz Nisa 18.07, na putu skoro nikog, na granici samo nekoliko vozila i to ugavnom srpska, ocigledno je da stranci ne putuju nocu. Bolje da ne pricam kako smo u putu jedva stigli tecu i tetku koji su isli ispred nas svojim kolima, imam osecaj da smo preleteli i Srbiju i Makedoniju, u 5 h vec bili na Grckoj granici, stajanje uz put skoro pa nigde, samo kraca pauza za Wc :ljutko: Ali dobro imali smo zacrtan plan da budemo u neko razumno vreme na Delfe, a plan mora da se postuje :bez-zuba: Stigosmo napokon posle dugog puta i na Delfe, smestili smo se u kampu Apollon. Kamp je odlican, ima bazen, koji radi do 23h, besprekorno ciste toalete, za svaku preporuku. Posto nismo hteli da montiramo sator samo za jedno vece, iznajmili smo bungalov. Cena za cetiri odrasle osobe je bila 70e ukupno. Medjutim cena je 50e ukoliko se radi o porodici sa decom. Sto se tice bungalova sve je bilo na svom mestu, jedna manja spavaca soba, jedna decija soba sa dva kreveta na sprat, mala trpezarija sa kuhinjom, i kupatilo. Koga zanimaju detalji poslacu mu slike. Posle kratkog odmora krecemo u obilazak Delfa, napolju paklena vrucina, a mi mrtvi umorni od puta, obilazimo samo donje Delfe i muzej, za gornje Delfe stvarno nismo imali snage.

Sledeceg dana je vec sve bilo lakse, lepo smo odspavali i zaputili se putem Peloponeza, preko Itee, Nafpaktosa i mosta Rio Antirio. Kratko smo se zadrzali u Nafpaktosu, grad je prelep, meni se bas dopao. A put od Itee do mosta Rio Antirio je najlepsi put kojim sam do sad putovala, putuje se sve pored mora i pogled je fenomenalan. Prelazak preko mosta Rio Antirio kosta oko 12e, ali je dozivljaj neverovatan.

Napokon smo stigli na Peloponez! Put pored Patre, kao sto je i clanica putnica rekla zna da bude malo nezgodan. Jer su grci od dve trake napravili cetiri. Naime nijhovi putevi uglavnom imaju dve trake i sa strane jos po jednu, meni lici kao da je zaustavna ili za spora vozila. bilo kako bilo treba se prilagoditi i voziti onako kako grci voze. Mi smo uglavnom vozili tako da ostavimo mesta da moze drugo vozilo da nas pretekne ali tako da ne predje u suprotnu traku, a bogani i mi smo preticali, malo je nezgodno ali sta ces, kako svi tako i mi :bez-zuba:

sledeca stanica je bila Olimpija. Mene je fascinirala. U potpunosti se slazem sa codemakerom, osecaj kad stanete na prvi stadion je poseban, ja ne umem to da vam opisem recima, vec samo mogu da vam preporucim da ga posetite. nastavljamo put dalje. Dvoumimo se da li do Gythiona da idemo putem pored mora preko Kalamate ili da presecemo putem preko Langadie. Izbor je pao na ovo grugo ali nismo racinali da je to upravo put koji vodi preko planinskog masiva. Dozivljaj je bio neverevatan penjete se na nekih 1000m nadmorske visine, put je negde uzi cak i od 4m, tesko da mogu da se mimoidju dva vozila, sva sreca, pa smo gotovo bili sami na ovom putu mozda smo videli svega dva tri vozlia. Tako da ako niste avanturisti preskocite ovaj pravac. Takav put je sve do sela Langadie, koje je prelepo, a vidi se da je i turisticka destinacija, jer ima prelepih restorana i prodavnica suvenira. Posle ovog sela put je laksi polako se spustate niz planinu, naizlazite na sirok i dobar put, tu smo vec malo odahnuli. Zatim nastavljamo dalje preko Tripolija, Sparte do Gytio. Smestamo se u kampu Meltemi, nekih 3 km od grada.........

nastavak sledi, vec sam se umorila od kuckanje ocigledno nemam kondiciju, olenjila sam se na ovom letovanju :bez-zuba:

Izmenjeno (maca...)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sledeca stanica je bila Olimpija. Mene je fascinirala. U potpunosti se slazem sa cedemakerom, osecaj kad stanete na prvi stadion je poseban, ja ne umem to da vam opisem recima, vec samo mogu da vam preporucim da ga posetite. nastavljamo put dalje.

Drago mi je da si se lepo provela...

Kad nam skinu vize, sve će više naših ljudi moći natenane da sedne u kola pa da obiđe tu prelepu i nadasve prijateljsku zemlju, a ne vezani za aranžmane i agencije...

Inače, da se bavim trange frange sa CD-ovima, uzeo bih nick CEDEmaker, ovako izabrah teži put pa pišem kompjuterske kodove te izabrah nick CODEmaker :kez:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drago mi je da si se lepo provela...

Kad nam skinu vize, sve će više naših ljudi moći natenane da sedne u kola pa da obiđe tu prelepu i nadasve prijateljsku zemlju, a ne vezani za aranžmane i agencije...

Inače, da se bavim trange frange sa CD-ovima, uzeo bih nick CEDEmaker, ovako izabrah teži put pa pišem kompjuterske kodove te izabrah nick CODEmaker :kez:

Ha, ha, ha tek sam sad videla, ispravicu greska, vidi se da mi se spava :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Šalim se, samo opušteno...

Meni se redovno događa da umesto "pozdrav" napišem "pizdrav" pa eto me još živog i zdravog :kez:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uf,sad si me zbunio sa ovom crkvicom.

Mi smo isli iz pravca Amfise prema Lamiji. Posle Amfise smo skrenuli desno i ugledali ono brdo sa krstom, kad se prodje to brdo ima jedno skretanje ulevo i putokaz za crkvu, mi smo tu skrenuli i dosli do ove crkve na slici. Onda smo se istim putem vratili na taj glavni put za Eleonas i otisli pravo u centar sela koje je bilo prazno. A sad se secam da je na tom putu u Eleonasu kad ides prema selu sa desne strane bila neka mala crkvica, vise kao kapela... mozda ti na to mislis.

Ali uostalom nije ni vazno... bice jos prilika ...

ps. A sto se nicka tice.... pa moze i ovaj novi...napises program, pa ga nasnimis na CEDE pa dilujes CEDE-ove :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav

prvo da se zahvalim osobama poput Vas koji trose svoje vreme i energiju kako bi ucinili ovaj svet lepsim mestom za zivot.

Odusavljen sam grckom i stalno letujemo tamo. Odluka za ovo leto je Peloponez. Uzivao sam citajuci Vase putopise.

Molim Predlog malih gradica gde bi mogli da ostanemo par dana radi porodicnog odmora i isklucivo kupanja/ kuliranja na plazi? Nije mi bitam provod i nocni izlasci (planiram da se odmaram u nekim manjim gradovima , a pravim ture po mestima koje mislim da obilazim).

Idemo autom i okvirna tura koju planiram je

Loutraki ,Korintos , Naflio, Gythia,Kalamata, Pylos, Zacharo,Pyrgos, Parta, Galaxidi, Delfi, Livadei ..

Naravno ako neko ima konkretnu adresu/kontakt smestaja bilo bi super(pa makar bila i reklama)

Planiram put u septembru..

hvala unapred...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav

prvo da se zahvalim osobama poput Vas koji trose svoje vreme i energiju kako bi ucinili ovaj svet lepsim mestom za zivot.

Odusavljen sam grckom i stalno letujemo tamo. Odluka za ovo leto je Peloponez. Uzivao sam citajuci Vase putopise.

Molim Predlog malih gradica gde bi mogli da ostanemo par dana radi porodicnog odmora i isklucivo kupanja/ kuliranja na plazi? Nije mi bitam provod i nocni izlasci (planiram da se odmaram u nekim manjim gradovima , a pravim ture po mestima koje mislim da obilazim).

Loutraki ,Korintos , Naflio, Gythia,Kalamata, Pylos, Zacharo,Pyrgos, Parta, Galaxidi, Delfi, Livadei ..

Naravno ako neko ima konkretnu adresu/kontakt smestaja bilo bi super(pa makar bila i reklama)

hvala unapred...

Proveri pp

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uf,sad si me zbunio sa ovom crkvicom.

Mi smo isli iz pravca Amfise prema Lamiji. Posle Amfise smo skrenuli desno i ugledali ono brdo sa krstom, kad se prodje to brdo ima jedno skretanje ulevo i putokaz za crkvu, mi smo tu skrenuli i dosli do ove crkve na slici. Onda smo se istim putem vratili na taj glavni put za Eleonas i otisli pravo u centar sela koje je bilo prazno. A sad se secam da je na tom putu u Eleonasu kad ides prema selu sa desne strane bila neka mala crkvica, vise kao kapela... mozda ti na to mislis.

Ali uostalom nije ni vazno... bice jos prilika ...

ps. A sto se nicka tice.... pa moze i ovaj novi...napises program, pa ga nasnimis na CEDE pa dilujes CEDE-ove :)

Da, to je to, kapelica kako kažeš.

Ja to slabo razlikujem, za mene je sve to crkva ili crkvica. Volim da posetim pa ne gledam na vrstu i veličinu.

Ima dana, ja ću već koliko za 10 dana da posetim tu crkvicu ponovo i iz nekog se razloga već radujem tome :kez:

Štos e nicka tiče, programe šaljem preko interneta, pa može doći u obzir samo nick INTERmaker :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav

Naravno ako neko ima konkretnu adresu/kontakt smestaja bilo bi super(pa makar bila i

reklama)

hvala unapred...

Nemoj nikako da zaobidjes Monemvasiu, a ako obilazis i oblast Mani, poseti i pecinu Diros. Ulaz je 12e po osobi i vredi svaki evro.

Izmenjeno (maca...)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26649
    Ukupno tema
    894085
    Ukupno poruka