igor.jankovic

Samostalno trazenje smestaja na Lefkadi

1853 poruke u ovoj temi

Pricamo o studiu i apartmanu a ne o hotelima. A gde je to da se naplacuje po osobi u spomenutim jedinicama? Bas me zanima?

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima,

Treba nam mala pomoc.. hteli bismo da letujemo na Lefkadi, tacnije u Sunset studios-u, na Kathisma plazi. Stupili smo u kontakt sa njima preko mejla sunset.lef@gmail.com,  medjutim trazili su da uplatimo depozit al nisu nam uzeli nikakve podatke :/ da li je neko imao slicno iskustvo sa ovim smestajem i da li moze da potvrdi mejl adresu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo malo "stegnuti" po tom pitanju (malo više u stvari), valjda nam je svakodnevnica u pokušaju da neko nekoga prevari. Tako smo i mi prvi put bili sumnjičavi, ali smo uplatili. Pošto nismo dobili nikakvu potvrdu, par puta smo pisali i tek onda dobili odgovor da je sve u redu. Nisam još čuo da je neko prošao loše, da je bio prevaren. Možda i ima, ali ja nisam čuo. Jednostavno, oni tako rade.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 3/1/2017 at 13:50, majska je rekao/la:

Moze li preporuka za apartman na zapadnoj strani ostrva sa pogledom na more?

Agata u Agios Nikitasu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 1.3.2017. at 16:14, nick034 je rekao/la:

Pricamo o studiu i apartmanu a ne o hotelima. A gde je to da se naplacuje po osobi u spomenutim jedinicama? Bas me zanima?

U agencijama :P.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 8 minuta, Stevang je rekao/la:

U agencijama :P.

Aaaa  :)pa daa..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa i u hotelima je uglavnom po sobi - na booking.com, recimo, je uvek po sobi.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 4.3.2017. at 20:13, sandraivlada je rekao/la:

Agata u Agios Nikitasu...

Hvala. Njih sam kontaktirala jos pre dve nedelje i rekli su mi da su puni. Ostalo im je mesta samo za maj :(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 3.3.2017. at 20:23, NikolaAndrijana je rekao/la:

Cao svima,

Treba nam mala pomoc.. hteli bismo da letujemo na Lefkadi, tacnije u Sunset studios-u, na Kathisma plazi. Stupili smo u kontakt sa njima preko mejla sunset.lef@gmail.com,  medjutim trazili su da uplatimo depozit al nisu nam uzeli nikakve podatke :/ da li je neko imao slicno iskustvo sa ovim smestajem i da li moze da potvrdi mejl adresu?

Slobodno uplatite depozit. Grci nikad ne traže nikakve podatke. Mi smo 7 ili 8 puta išli tako i nikada nismo imali nikakvih problema. Obavezno odštampajte prepisku ili je sačuvajte na telefonu i ponesite sa sobom potvrdu o uplati.

Kada pošaljete depozit, potrebno je 3 do 4 dana da ,,legne" na njihov račun. Tada vas oni obaveste da je stigla uplata. Ukoliko vas ne obaveste, pošaljite im mail kojim tražite da vam potvrde prijem uplate. Grci su malo lenji ponekad pa ih treba malo pogurati...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam ovih dana trazio smestaj na Lefkadi posle 20. avgusta, da je obidjemo na brzaka po povratku sa Kefalonije, poslao 40-ak mail-ova, i cene su prosek 60,70-90 evra po danu za studio za dvoje..Tek 2 mail-a sam dobio sa cenom od 50 evra za dan, i jedan sa cenom od 45 evra po danu, ako nekog zanima to je Studios Fraxa, u mestu Nikiana, i deluje pristojno za te novce, ima dobre recenzije za trip advisor-u...Slucajno usao na bookinga da vidim sta ima, i nasao smestaj za 40 evra dan u Ligia mestu, po meni vise nego dobar, a i onako nam treba za samo 3 nocenja, a i blize nam je Ligia svim lepim plazama neko Nikiana,tako da...Takodje dosta smestaja je vec popunjeno, recimo da mi se od oko 40-ak vlasnika vila,koliko sam kontaktirao, vise od polovine javilo sa vec svim popunjenim kapacitetima, a ovo sto je ostalo sa cenama je klepanje po usima...pozz

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Palacinka, samo da ispricam sta nam se desilo prosle godine u vezi sa Lefkadom. Prvo smo isli na Kefu, smestaj smo rezervisali direktno od vlasnika (kuća Venia, Lasi). Plan je bio da po povratku sa Kefe svratimo na Lefkadu 3 noći, i rezervisali smo mesecima unapred preko booking.com smeštaj Drosostalia u Agios Janisu, besplatno otkazivanje do par dana pred boravak. Kad smo se već našli na Kefi, i kad je otkazni rok već istekao, dobili smo privatni mejl od Drosostalije gde se traži da uplatimo sav novac. Mi smo odgovorili da smo već u Grčkoj, i da svakako  stižemo na Lefkadu za 2 dana, da nismo u mogućnosti da šaljemo novac i skrenuli smo pažnju da je otkazni rok već prošao.  Gazdarica je insistirala ili da joj platimo, ili da preko booking-a zvanično otkažemo, a ona se obavezala da neće potezati nikakva potraživanja prema nama. Prilično mi se smučila cela priča, pa smo otkazali taj smeštaj i na dan  dolaska na Lefkadu opet preko bukinga rezervisali smeštaj Alexaria, za iste pare, na istoj lokaciji. Hocu da kažem da možete da izvisite ako odranije bukirate za mali broj dana, Grci kalkulišu, verovatno je prva gazdarica imala bolju privatnu ponudu pa je u stvari htela da nas se reši.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ili možda niste pročitali sve uslove što tamo stoje? Retko ko se za*ebava kada radi sa bookingom ako hoće da ostane u tom poslu i sa takvom ponudom.

A kad bi pitali tu grčku "gazdaricu" (termin iz robovlasničkog društva NHF), sigurno bi ona imala priča o rezervacijama, pa se ljudi nisu pojavljivali, a ona nije izdavala jer je bilo "rezervisano". Zato se ostavlja taj period gde, kad ljudi otkažu (besplatno), onda ima vremena da ponovo pronađe druge goste.

Tako da... priča ima i drugu stranu sigurno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne, ne, ja koristim  buking godinama, sa posebnim osvrtom na sitna slova. Fora je da  gazdarica (bez negativne konotacije te reci)  zapravo trazi od tebe da odustanes, tj.da se ne pojavis ( jer verovatno ima bolju ponudu, i za veci broj dana), a ona tebi neformalno obeca da ce se odreci svojih potrazivanja za situaciju tvog nepojavljivanja. Jer ako bi ona zvanicno preko bukinga otkazala rezervaciju posle otkaznog roka, ona bi imala problem sa bukingom. Nije ona stvarno htela naš novac. Rezervisali smo u aprilu za avgust-  imala je dovoljno vremena za naplatu, ali nije, nego se setila takoreci dan pre naseg dolaska, kad je to skoro pa nemoguce organizovati. Isto nam se desilo i sa smestajem u Istanbulu, tako da to nije samo grcki specijalitet. Veca je sansa da se tako nesto desi za kratak boravak, od dan, dva, tri.  A sto se tice poslovanja sa tim sajtom...sto se vlasnici smestaja hvataju u to kolo? Pa,  isplati im se ...Da li ste uporedjivali cene jednog istog grckog smestaja preko bukinga i u privatnoj komunikaciji? Preko bukinga je uglavnom znacajno skuplje, mada suprotnih primera ima, ali na nivou statisticke greske. Evo , samo primera radi, prosle godine na Krfu, smestaj na bukingu je bio 75 evra dnevno, a mi platili  taj isti 45 jer me nije mrzelo da se dopisujem. Malo li je? Itd, nema veze sa temom, htela sam samo da upozorim coveka da je i ovako nesto, mimo pravila,  moguce.

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znas sta, meni nije jasno @rakel?

Razumem ja, sta ta gazdarica hoce.  Ali nije mi jasno, ako ti otkazes, a prekoracila si onaj rok za otkazivanje, ona ne naplati tu sumu, ali ide deo i Bookingu onda, zar ne? Kako se to regulise? 

A trebala si da je prijavis Bookingu, ipak, jer vidim da kada se tako nesto desi, ti sajtovi za bukiranje, vrlo lepo obestete. Bilo da vam nadju neki smestaj sa popustom, bilo da vam daju neke povlastice za kasnije i sl. Naravno, niko ne voli da mu se to desi, ali bezobrazluk ipak, treba prijaviti. Ti si lepo rezervisala, dosta ranije.

Ja sam recimo, bas bila pozitivno iznenadjena, kada mi hotel u Solunu, koji sam rezervisala sa opcijom bez otkazivanja,na 1 nocenje, nije naplatio odmah, kao sto je obicaj u tim slucajevima, vec tek kada smo stigli, tj. odlazili iz hotela. Jos me menadzer zvao na srpskom, da pita, oko koliko sati stizemo :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam. Mi smo prosledili nasu kompletnu prepisku bukingu, i od bukinga dobili pismo izvinjenja, u stilu, zao nam je sto ste  imali neprijatnosti, nadamo se da cete i dalje koristiti buking, itd. A zaista, sa druge strane, videli smo dosad svasta - kakvih sve gostiju ima, kakvih zahtevnih, neprijatnih, nevaspitanih,  bahatih majmuna, pa i prevaranata , tako da ...shvatam da nije lako biti u tom poslu. Ali, na kraju,  to nije moj problem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26655
    Ukupno tema
    894262
    Ukupno poruka