igor.jankovic

Samostalno trazenje smestaja na Lefkadi

1853 poruke u ovoj temi

U 1/25/2017 at 19:59, STEALTH je rekao/la:

Kalamitsi ima tesne ulice

Još jednom hvala! Prošli put smo išli u prvoj polovini avgusta, gužve je bila nesnosna. Na Kavalikefti parkirani s obe strane puta a mi treba da se mimoiđemo s vozilima iz suprotnog smera, nema vise od 2-3 cm prostora. Tada smo vozili Punta. Sada samo da molimo Boga da nam niko ne naiđe u susret.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 5 sati, andrej26 je rekao/la:

Dragi pojedini forumaši, uključio sam da pratim temu jer mi je potreban smestaj na Lefkadi koji trebam naći na 8 noći nakon aranžmana u Pargi. Dajte konkretne predloge, savete .... 

Tema je puna predloga i saveta.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 1/20/2017 at 2:19, STEALTH je rekao/la:

Taj vidikovac je nesto  posebno ako prvi put idete na Lefkadu, posebno sto se nalazi na samom pocetku pogleda na more ako idete od Lefkasa t.e od pravcu Tsoukaladesa. 

Da sumiram kako to ide t.e kako je bilo meni - stizes na Lefkadu. OK, nadjes smestaj (na istocnu obalu ili Lefkas ili Ag. Nikitas ili Tsoukalades), raspakujes se, kacis se u auto i krenes. Navigacija ti kaze idi kroz Tsoukalades i tako to. Ti vozis, vozis, sa leve strane je rid, sa desne suma (tu posle Tsoukalades-a). Onda nesto kao pocinje da se vidi prazan prostor i imas krivinu na levo. Vidis neku vodu, kazes - OK, pa to je more, dosli smo na ostrov. Onda malo dole vidis neki vidikovac sa desne strane puta sa puno prasine i nesto te zavuce da stanes na kratko. OK, stao si. Sunce pece, a tebi se samo kupa sto brze. ALI! Ali onda dodjes do ruba vidikovca i vidis NAJLEPSU PLAVU MORSKU BOJU koji si ikad video. Vidis i neko malo mestence u daljinu (Ag. Nikitas) izmedju ridova. Eto tu, jos na pocetku, znas da nisi pogresio sto si dosao na Lefkadu. Tu se zavrsava svaka sumnja, svako planiranje kako da dodjete na Lefkadu, sve nervoze, sav umor od vozikanjem kolima. Tu vec mozak ti kaze da uzivas u svom letnjem odmoru kao nikad do sada. Tu mozak ti kaze da sve brige koje mozda nosis sa sobom iz kuce, ostavis ih tamo - na vidikovcu. I sve to - za pola sata/45 min (ako si posao od Nidri-ja).
Ajde sada mi recite ko drugi ostrov na Balkanu moze da vas natera da se zaljubite u njega za pola sata...

E tako sam se ja zaljubio u Lefkadu dragi moji - na prvi pogled. Sve ostalo je samo bilo "dokazivanje" ljubavi :)

Kao sto neko rece - slike i video ne mogu nikako da dolove tu plavu boju. 

Svaka cast na tekstu, kao da sam ja pisao. Ni da dodam ni da oduzmem.

Posto volimo drustvo na letovanju, svake godine sa nama ide neko od prijatelja porodicno i svima im je  prvi dolazak na Lefkadu. Prvi dan se krece na Katizmu i obavezno zaustavljanje na vidikovcu, a oni jos umorni od puta i zaplaseni sa onom trskom i jezerom pored Lefkasa (prethodno im kazem da je to najlepsa plaza na ostrvu, a slike sa interneta su fotosop), izlaze iz automobila i pitaju: zasto smo stali, gde je plaza, ne treba nam med i sl.

A onda pogled pravo i nastaje magija.Uzvici odusevljenja, skakanje, grabljenje telefona i fotoaparata.

A ja stojim sa strane, smeskam se i kazem: Evo seljaci gde sam vas doveo, slikajte se do mile volje :D:D

Neprocenjiv trenutak. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 6 minuta, Hefajst je rekao/la:

ne treba nam med i sl.

Hahahahahahah jakoooo :D:D:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 20 sata, Stevang je rekao/la:

Onda ja ne umem da nadjem.:sorry:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 21 sat, Stevang je rekao/la:

Slažem se, ne samo tema već ceo forum koji je pun korisnih info., ali moj komentar ( ceo tekst) je promenjen, sadržaj mu je obrisan i izmenjen smisao ( što mislim da nije u redu, pre ga trea obrisati u potpunosti, a ne menjati mu smisao).

Odnosio se na pojedine koji su se ovde prepucavali, bez ikakvog konkretnog posta, ali su u njihovi komentari obrisani te si mi ti iz tog razloga ovo napisao skroz normalno na moj komentar, ispade da ja umanjujem sve ono što su ljudi ovde pisali ....

Ali dobro, važno je da se nastavi u pravcu, čemu ovaj forum i služi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam video komentar te ne znam o cemu je bilo reci.

Generalno, dodju ljudi ovde i na prvu ocekuju da im neko preprica sve od pocetka. 

Pozdrav.

pre sat vremena, aleksa5 je rekao/la:

Onda ja ne umem da nadjem.:sorry:

Kao sto uvek kazem, prvo odluci koliko hoces da platis, pa na osnovu toga gledaj smestaj i mesto. Malo novca, malo izbora, mnogo novca, mnogo izbora.

Cenu ovde niko ne moze dati. Ima dovoljno smernica koga, gde, kad da kontaktiras i pitas za cenu.

Moj savet je da se suzi izbor na 3 4 smestaja i pozove telefonom. Uvek, ali uvek izboksujem bolju cenu telefonom nego onu koju dobijem mejlom.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Problem je sto je 50e za trokrevetni studio u avgustu ,za mene mnogo a za Grke malo.:D   Sad mogu ja da pratim i do 120e ,ali bih onda morao da idem samo 10 dana na more. Sto nije prihvatljiva opcija.  Po mom skromnom misljenju - smestaj je jeftiniji najmanje   30% nego sto je na sajtovima. Zato me interesuju vasa iskustva.  :kapetan:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam pratio sta si pisao ali mi neverovatno da npr u Agios ioanisu pa i Lefkasu ne mozes da nadjes za taj novac. 

Ligia, Nikiana?

Moje iskustvo je da batalis cene po sajtovima i mejlove i da nazoves i dogovoris se.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja uvek idem u drugoj polovini juna, i tada za ovu cifru nije problem naci, ali bogami u avgustu verujem da nije lako.

Evo ti nekih koji su meni davali najbolje ponude pa pokusaj:

Studios Niki

Dionysia rooms

Eleana studios

Kartanos studios

Nikolas & Sofia

Timoklia ili Filoksenia

Ja sam licno bio samo kod ovog prvog, sasvim korektan smestaj i neverovatno dobri ljudi.

Ovo je sve Ag. Ioannis i okolina, ako nista ne uradis, onda probaj istocnu obalu Ligia, Nikiana...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala. Plan je grad Levkas, ili Ag. ioannis, pa ako nema povoljno Ligia ili Nikiana.  Agios Nikitas je lep ali cena...  :DZa gospodju je najbolje grad-zbog setnje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako sad ne nadjes povoljan smestaj, kasnije sigurno neces. I za Agios Ioanis i za Ligiu i za Nikianu pa cak i za Lefkas moras paliti automobil.

Pre 17 minut, Hefajst je rekao/la:

Ja uvek idem u drugoj polovini juna, i tada za ovu cifru nije problem naci, ali bogami u avgustu verujem da nije lako.

Evo ti nekih koji su meni davali najbolje ponude pa pokusaj:

Studios Niki

Dionysia rooms

Eleana studios

Kartanos studios

Nikolas & Sofia

Timoklia ili Filoksenia

Ja sam licno bio samo kod ovog prvog, sasvim korektan smestaj i neverovatno dobri ljudi.

Ovo je sve Ag. Ioannis i okolina, ako nista ne uradis, onda probaj istocnu obalu Ligia, Nikiana...

Dionysia rooms.

Spiros se zove gazda, dobar lik. Spavali smo 1 noc tu. Parking za 2 automobila, prilicno bucno (pogotovo kad prodju onim "prdavcima", do pola noci), smestaj prosecan. Cisto jeste, ali sa gadnim mirisom vlage. Npr, Morfi u kome smo bili vec 2x, je daleko bolji od Dionisia rooms, a isto su kostali.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad sam prvi put trazila smestaj na Lefkadi, pisala sam svima  koji imaju adresu na lefkadaslowguide, na potezu od grada do AN. I poneki u Ligiji i Nikiani. Poslala sam preko 50 mejlova. Sledece godine je vec bilo lakse :D. Ova tema  je u medjuvremenu postala puna preporuka za smestaj, samo treba pisati...pa ce se nesto i naci.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ajde, @aleksa5

da cujemo, koliko si mailova, do sada poslao? :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nekoliko do danas.:glupipapir: Vise i zaboravio kome. Virginia nema mesta, a Maria iz Nikitija trazi 55e za trokrevetni....Veceras i sutra saljem na veliko...Malo sam dremnuo pa otisao da kupim malo knjiga.{biblioteka prazna}.  Sutra se ne radi, praznik je {licni}  pa sledi pisuvanje i osvezavanje sa nekom pitkim knjigama.  Ova bi mogla http://www.feelgreece.com/en/drosostalia-lefkada-town,  a gledam i www.lefkadaslowguide.gr/en/business/accommodation/rooms-for-rent-studios-apartments/.   :hello:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26651
    Ukupno tema
    894183
    Ukupno poruka