Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

DOKUMENTA na granici HR,CG,BiH,MK licna karta ili pasos

87 odgovora na temu

#46 BojanMKD

svetski putnik

• Isključen
  • Poruka:2526
  • muški

Napisano: 02. Jul 2012 - 17:38

Jeste Srbi mogu u Makedoniji pez pasosa sa licnom kartom (ALI MORA DA JE NOVA BIOMETRISKA), Isto i Makedonci idu samo sa licnom kartom u Srbiji, ja sam isao par puta i nije bilo ikakvih problema...

Tako da ako imas novu biometrisku l.kartu neces imati problema pri ulaz u Makedoniji :)

Nema veze kakav je prevoz auto, bus ili voz granica je granica...nisam te razumeo kako nova ili sa cipom?

Treba ti ovakva l.karta za ulaz u MKD :)

Postavljena slika
Postavljena slika

#47 SLL

backpacker

• Član
  • Poruka:5

Napisano: 03. Jul 2012 - 15:11

E hvala ti puno :) Lose sam se izrazila za ovo sa novom licnom........ Ove nove licne mogu biti one na kojima imas pozadi adresu i bla bla i sve to......A imas i onu sa cipom pozadi gde ti podaci moraju da se ucitaju preko citaca.... jel da? :D e pa htela sam da pitam dal to ima veze s bilo cim??? iako je meni logicno da nije.......al sta ga znam da pitam ja bolje :D

#48 BojanMKD

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 03. Jul 2012 - 15:28

eto sad znas :) Lepo se provedi u mojoj zemji :) pozz
Postavljena slika

#49 SLL

backpacker

• Član
  • Poruka:5

Napisano: 03. Jul 2012 - 15:31

Hehe hvaaaaaaala :) To je i moja zemlja, ja sam iz MKD , nego sam se preselila ovde i nisam par godina isla zbog obaveza i sada me zbunilo ovo sa licnim kartama :D Hvala ti puno jos jednom :) pozzzz

#50 BojanMKD

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 03. Jul 2012 - 16:17

Super togas :)
Postavljena slika

#51 DakaBane

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:340

Napisano: 18. Jul 2012 - 21:04

Da li se u C.G moze putovati sa starim l.k.? i da li je potreban zeleni karton???

#52 DraganV

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:6981
  • muški

Napisano: 19. Jul 2012 - 10:56

1) Ne
2) Ne
Postavljena slika

#53 gossipgirl

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 19. Jul 2012 - 20:39

da li je moguce u crnu goru samo sa novom licnom kartom, izgubila sam pasos? I ako neko zna, koja je procedura za dobijanje opet pasosa, trebala sam u grcku, a sad bi i u cg ako moze ...

#54 DakaBane

iskusni putnik

• Član

Napisano: 19. Jul 2012 - 20:59

Dragane,sto se tice l.k. imamo stare ali vazece do 2016. e sad...problem su one koje vaze sada do jula 2012. na sajtu Ambasade C.G. u Beogradu pise da ja mogu da predje granicu

#55 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9705
  • ženski

Napisano: 20. Jul 2012 - 22:41

DakaBane, napisala sam gore ali evo opet

Sa starim LK ne moze, sa novim moze prelazak za CG i BiH. Za HR moze samo pasos, bilo on novi ili stari vazeci. Ovo je kraj i nema dileme u tome, ako ne verujete pozovete granicni prelaz kuda idete, ali POLICIJU i oni ce vam isto ovo reci.
Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

#56 DakaBane

iskusni putnik

• Član

Napisano: 21. Jul 2012 - 19:40

Infoputnik,zvala sam ambasadu C.G. juce da bih proverila. Nase l.k. vaze do 2016. Kazu da mozemo da putujemo. Pa sad...

#57 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9705
  • ženski

Napisano: 22. Jul 2012 - 00:11

A ja sam pitala granicnu policiju. Sta je tacno ne znam ni ja sada. :nesvest:
Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

#58 Slatka-mala

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 22. Jul 2012 - 15:58

Izvinite .. Dali moze sa Kosovsku licnu kartu da se ide u Bosni ??

#59 DakaBane

iskusni putnik

• Član

Napisano: 23. Jul 2012 - 11:00

Jos jedno bitno obavestenje: Granicu Crne Gore moguce je preci uz licnu kartu koju je izdala Republika Srbija ciji je rok vaznosti produzen do 2016. ( ovo je odgovor koji smo dobili od Uprave Policije Crne Gore )

tako da svi oni koji planiraju u C.G.slobodno se pakuju

#60 DakaBane

iskusni putnik

• Član

Napisano: 12. Aug 2012 - 20:44

...mi bili,vratili se,u C.G. sa starim l.k. Crnogorcima svaka cast,na nasoj granici u odlasku cekali 2 sata,a na Crnogorskoj prosli odmah,pa eto....inace da se pohvalim divnim letovanjem,prvi put u zivotu nisam gorela,imam stvarno ekstra boju,voda bila cista,nema osipa,cime ne bih mogla da se pohvalim posle letovanj u Grckoj,Egiptu...

Broj korisnika koji čitaju temu: 2

Članovi: 0, gosti: 2, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)