Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

- - - - -

Sve sto zelite da znate o Marmarisu...

65 odgovora na temu

#1 Tanja-Duki

backpacker

• Član
  • Poruka:14

Napisano: 07. Aug 2006 - 13:31

Posto je nama ovaj forum poprilicno pomogao pri izboru letovalista u Turskoj, pitajte sve sto zelite da znate o Marmarisu...upravo smo stigli sa odmora, voljni da podelimo iskustvo sa vama.

#2 suki

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:3128
  • ženski

Napisano: 07. Aug 2006 - 14:37

Mozda bi mogla sve lepo da opises na temi Marmaris, ali ajde da te pitam ono sto mi tamo nije niko znao da kaze:da li znas kakvi su hoteli Begonville i Sunflower?

#3 Tanja-Duki

backpacker

• Član

Napisano: 08. Aug 2006 - 08:35

Begonvil je bio moj favorit u ponudi od 3* do 4*, medjutim nije ga bilo u ponudi Matico ag.
Marmaris ima najveci broj hotela uz setaliste pored mora i tu je lokacija najlepsa, naravno. Najbolje je biti sa hotelom otprilike jedno 1.5 do 2 km od centra, zbog guzve i plaze. Sto blize centru, plaza i voda su prljavije i guzva je nesnosna.
Prokrstarili smo tom celom ulicom do centra (Bar street) i kroz setalisnu zonu i kroz gradsku zonu i nismo nigde videli Begonvill. Taj hotel je cini mi se bli centra, tako da kad smo videli kakve su prilike u Marmarisu, nije nam vise bio tako zanimljiv.
Ako ides u Marmaris, obavezno idi u Icmeler na kupanje.
Hotel za preporuku, Kalemci ***. (matico ima dobru ponudu, mi smo isli). Ili neki sa vise *, zavisi od tvog dzepa.

HOTEL ZA IZBEGAVANJE MERT!!! Ljudi koji su bili u nasoj smeni kazu da su ostali gladni i maltene bez sobarice za 10 dana.

pozz

#4 suki

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:3128
  • ženski

Napisano: 08. Aug 2006 - 13:16

Hvala, onda ispada da je bolje imati hotel u Icmeleru, a prosetati do Marmarisa?

#5 Tanja-Duki

backpacker

• Član

Napisano: 08. Aug 2006 - 13:50

Po meni nije bolje, zato sto je Icmeler nocu pust. Bolje je preko dana ici dolmusima (mali autobusi), koji idu na svaka 2 min. na plazu,a biti lociran u centru nocnog zbivanja (takodje i dnevnog), tj. u Marmarisu. Dolmusi idu negde do 01 posle ponoci, pa ces ako se zadrzis duze placati taxi, pa ti je isplatljivije da budes u gradu. A i inace se meni vise svidja kombinacija - Icmeler samo plaza, Marmaris sve ostalo....zavisi sta volis.

Hoteli sa 4* i 5* zvezdica imaju DJ-a i zanimljiv dnevni program oko bazena i u vecinu mozes da udjes ako platis pice i uzinu, rucak....te se malo zabavis. Poseti hotel Elegance 5* na plazi.

U icmeleru potrazi hotel Laguna i na toj plazi se kupaj, tu je more najlepse i najcistije. Hotel ima ispred dosta visokih palmi, prepoznaces.

Da, 10 evra ti je oko 19 turskih lira, otprilike 18.8 do 19.2.

pozz, pa pitaj ako te jos nesto zanima

#6 PraviOdmor

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 15. Aug 2006 - 14:48

Da ne zna neko mozda kakav je hotel S u Icmeleru(Argus)? Ukoliko znate za dobar hotel sa 4* koji ima dobru plazu, predlozite....Nikako da izaberem neki hotel.

Hvala!

#7 Tanja-Duki

backpacker

• Član

Napisano: 18. Aug 2006 - 12:51

na zalost ne znam ni jedan takav hotel u Icmeleru. Ali ti svakako preporucujem plazu ispred hotela Laguna (malo je jaci sa cenama, mislim da ima 5*). Na plazi naplacuju lezaljke, tako da nije obavezno da budes gost hotela, a plaza je najbolja u Icmeleru.

#8 aleksandrab

backpacker

• Član
  • Poruka:5

Napisano: 19. Aug 2006 - 08:52

Neko vas je vec pitao, a i mene zanima kakav je hotel Sunflower, ako znate?
Da li je moguce birati sobu sa francuskim krevetom?
Da li je dozvoljeno pusenje u hotelima? I na plazi?
Da li se placa boravak na plazi?
Koliko kosta iznajmljivanje suncobrana?
Kakva je hrana i sta obicno serviraju od hrane?
Kolika je razlika izmedju polupansiona i All inclusive light?
Hvala

#9 Tanja-Duki

backpacker

• Član

Napisano: 21. Aug 2006 - 09:05

da, neko je vec pitao za taj hotel, ali nisam ga videla...ili mi se nije bas dojmio pa sam zaboravila, tako da ti ne mogu pomoci oko hotela.
Sto se tice hrane u ponudi restorana imas sve i svasta i po najrazlicitijim cenama. Hrana je meni bila dobra i u hotelu i van njega, nema potrebe da strahujes da ces biti gladan.

ajde ovako 10 evra je bilo oko 19 lira

dve lezaljke i suncobran 5 lira
nes kafa, kapucino oko 3 do 4 lire
pivo malo 2.5, 3 pa navise
sladoled 3-4
doner (kao giros) 4 pa navise
dolmus autobus 1.5 po osobi

Na plazama imaju 2 varijante, ili platis lezaljke i suncobran ili uzmes pice i klopu pa su lezaljke free. U slucaju da ides na pice varijantu zabranjeno je da unosis svoju klopu i pice.

E da i krevet u hotelu, mi smo dobili odvojene krevete iako smo u agenciji izricito trazili francuski, u hotelu su nam ponudili drugu sobu koja nam se nije svidela, pa smo trazili da nam sastave krevete i izasli su nam u susret. Kao sto sam rekla, sve sto zatreba zatrazite i dobicete,

Ako sam nesto zaboravila ili te interesuje jos nesto, pisi ponovo.

#10 Tanja-Duki

backpacker

• Član

Napisano: 21. Aug 2006 - 09:07

pa Turci su to......pusenje svuda dozvoljeno, sto je mene jako radovalo :)

Probaj nargile

#11 varicak

putnik

• Član
  • Poruka:199
  • muški

Napisano: 22. Aug 2006 - 12:10

Hotel Sunflower. Skoro je na samoj plazi. Hrana (dorucak) prilicno losa, bazen neupotrebljiv, nocu prilicno bucno, klima u sobama, kreveti razdvojeni, ali se vrlo lako mogu sastaviti, kupatilo OK, ali nama recimo nije radio vodokotlic, prijavili smo i naravno da niko nije reagovao! Za preporuku hotel Balchi !

#12 Che_

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 26. Aug 2006 - 12:35

Toplo bih vam preporucio hotel Emre 3*. Prva liga. Sobe klimatizovane sa spojenim ili odvojenim krevetima, cisto, ljubazno osoblje, odlicna hrana

#13 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 31. Aug 2006 - 03:55

Hotel Begonville je lep, u dobrom kraju, sa odlicnom hranom. Nije na samoj plazi, ima jedno 300-400m do nje, po mojoj proceni.

#14 pedja99-158

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 02. Jun 2007 - 16:54

Ove godine planiram da preko agencije Argus odem na letovanje u Tursku, najverovatnije u Marmaris.Pošto prvi put idem u Marmaris hteo bih da zamolim sve članove ovog foruma da mi pomognu oko nekoliko pitanja.
Prvo hteo bih da pitam da li se isplati tamo ići autobusom i koliko traje putovanje.Gde bi trebala da bude lokacija hotela, kakav je provod tamo,kakve su plaže, da li se isplati ići tamo, jednom rečju sve što znate o Marmarisu.
Hvala unapred

#15 salsita

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2279
  • ženski

Napisano: 02. Jun 2007 - 21:41

Ako ides sa Argusom za Marmaris neces pogresiti....ja sam imala odlicna iskustva sa njima bas vezana za Marmaris...
Argusovi vodici u Marmarisu su odlicni ni jednog jedinog trenutka nisi zapostavljen sa njihove strane....
Nocni zivot ti je prava ludnica u Marmarisu a opet sve ti pomalo zavisi i sa kim ides...ako hoces extra provod onda nemoj traziti smestaj u Icmeleru bice ti malo zeznuto za nocni zivot ako hoces neku ludnicu...par kilometara je udaljen ...izuzev ako neces da placas taxi svako vece...
Put autobusom ti traje min 25h sad sve ostalo zavisi od granica itd...

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)