Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Beč

1201 odgovora na temu

#1 sandra radanov

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 20. Feb 2010 - 00:18

LJUDI, AKO SE NEKO OD VAS SLUCAJNO PREVARI DA ODE U BEC PREKO ARGUSA, NE MORA BAS DA ODE U HOTEL ARION, KOJI SE PREMA NJIHOVIM RECIMA NALAZI 10 KM OD CENTRA. TAJ HOTEL SE NALAZI U INDUSTRIJSKOJ ZONI, NADOMAK AERODROMA U DELU BECA KOJI SE ZOVE SVEHAT. NESTO KAO DA STE DOSLI U BEOGRAD, A ONI VAS SMESTILI U LAZAREVAC. VODIC PRILICNO NEZAINTERESOVAN DA OBJASNI KAKO SE DOLAZI DO BECA, HOTEL SE NALAZI DALEKO OD BILO KAKVOG PREVOZNOG SREDSTVA, A AKO SE, NA DAJ BOZE, NADJETE U GRADU POSLE 23 H, SPREMITE OKO 35 EURA ZA TAKSI KAKO BISTE SE VRATILI DO HOTELA. U BLIZINI HOTELA NE POSTOJI NI JEDNA PRODAVNICA, NITI RESTORAN, TAKO DA UKOLIKO NISTE STIGLI U GRADU DA POJEDETE BILO STA, MORACETE DA GLADUJETE DO DORUCKA KOJI JE URACUNAT U CENU SMESTAJA. AKO ODETE NA DVA DANA, KAO STO STOJI U NJIHOVOJ PONUDI, NEMOJTE OCEKIVATI DA CETE STICI BILO STA DA VIDITE OD LEPOTA OVOGA GRADA, POSTO CE VAM NAJVISE VREMENA ODUZETI ODLAZAK I DOLAZAK U HOTEL. PA DRAGI MOJI, AKO STE RESILI DA PROVEDETE VISE VREMENA U PREVOZU, NEGO U RAZGLEDANJU GRADA, VI SE ONDA ODLUCITE ZA OVU PONUDU. POZZ...

#2 twixy

svetski putnik

• Član
  • Poruka:612
  • ženski

Napisano: 23. Feb 2010 - 20:59

Nije da ih branim, ali nisi napomenula da njihov kompletan aranzman kosta 99 evra ( prevoz + 2 nocenja sa doruckom). Za te pare nerealno je ocekivati da budes ista blize Becu od gore pomenutog.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 17. Dec 2010 - 14:14
ne citirati ako se odgovor odnosi na prethodni post

#3 GSM doctor

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3912
  • muški

Napisano: 23. Feb 2010 - 23:45

Ima u Beču dooooobar FKK. 

#4 sandra radanov

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 04. Mar 2010 - 21:40

Pogledaj porukutwixy @ 23. Feb 2010 - 20:59

Nije da ih branim, ali nisi napomenula da njihov kompletan aranzman kosta 99 evra ( prevoz + 2 nocenja sa doruckom). Za te pare nerealno je ocekivati da budes ista blize Becu od gore pomenutog.

DA, ALI GOSPODA ZA ISTE PARE PRODAJU I NAVODNO NEKI BOLJI HOTEL SA 4* U CENTRU BECA. STO SE CENE TICE, MOGLI SU I DA JE POVECAJU, ALI DA NE OBMANJUJU NAROD.

I DA NE ZABORAVIM: U CENU JE URACUNATA I USLUGA TURISTICKOG VODICA, KOJI NIJE MOGAO NI OSNOVNE INFORMACIJE DA NAM DA. CAK NI DA NAM LEPO OBJASNI KAKO IZ HOTELA DA STIGNEMO DO BECA.

#5 lav

svetski putnik

• Član
  • Poruka:947

Napisano: 04. Mar 2010 - 23:32

Sandra, meni zaista nije jasno zasto ste uopste isli preko Argusa? Bar je Bec blizu... Evo, ja sam bas skoro bila u sopstvenom aranzmanu i odlicno se provela! Zar niste uspeli da proverite gde se nalazi hotel jos pre polaska? I sta ima vodic da vam objasnjava? Mapu u ruke i napred! :D

#6 Bubili

svetski putnik

• Član
  • Poruka:955
  • ženski

Napisano: 05. Mar 2010 - 10:59

Pogledaj porukusandra radanov @ 04. Mar 2010 - 21:38

IZVINJAVAM SE SVIM CITAOCIMA KOJI NE RAZUMEJU SRPSKI, ALI JA NISAM JOS UVEK NAUCILA GRCKI. NADAM SE DA SVI VI KOJI STE POGODJENI TIME STO SAM UMESTO O GRCKOJ DISKUTOVALA O BECU, CETE JEDNOG DANA, OSIM DO PARALIJE, STICI I DO NEKE OD EVROPSKIH METROPOLA.

Ne moras ovim tonom da pises.Pisi malim slovima,jer pisanje velikim znaci da se deres.Ljudi koji su odgovorili su stigli dalje od Paralije,ne brini za to.I da na delu o Grckoj se ne pise o Becu,kada vec postoji mesto za to,a i forum je pregledan.

Savet:Uvek pre uplate aranzmana se raspitaj o hotelu koji te interesuje.I nikad se ne oslanjaj na vodica u potpunosti.

Ako su iste pare sto ne uze taj od 4*?

Ljudska pamet je ograničena,glupost nije!!!

#7 Lana*

putnik

• Član
  • Poruka:124
  • ženski

Napisano: 05. Mar 2010 - 11:41

Ja nameravam, preko Argusa da idem u Bec za Uskrs, pa me zanima, ako neko moze da pomogne sa info. u vezi ovog drugog hotela koji im je u ponudi-AT EVENT HOTEL PYRAMIDE 4*. Nije mi vazan izgled hotela, sadrzaji....itd, vec lokacija, da li je pristojno povezan sa gradom i sl....da ne budem smestena negde odakle ce mi trebati pola dana da dodjem do grada...

#8 Soma

turista

• Član
  • Poruka:67

Napisano: 05. Mar 2010 - 11:55

Ljudi, nemojte biti tako pasivni u eri interneta :huh: . Najmanje sto mozete da uradite je da koristite Google Maps (na primer). Ukucajte ime hotela i u roku od nekoliko sekundi cete imati jasnu situaciju o njegovoj lokaciji - da li je blizu aerodroma, da li je na petlji autoputa ili u centru grada. Na mapi mozete da vidite i gde su najblize stanice metroa, na primer. A ako koristite Google Earth aplikaciju, moci cete da vidite i sta se nalazi u neposrednoj okolini hotela, tj. da li ima ikakvih komercijalnih sadrzaja ili vam je hotel pored napustene industrijske lokacije :kez:

#9 Lana*

putnik

• Član
  • Poruka:124
  • ženski

Napisano: 07. Mar 2010 - 14:07

Koristim i google maps i google earth, ali uvek volim da cujem i misljenje iz "prve ruke" od ljudi, koji su bili tamo......tako da su sve informacije dobrodosle!

#10 MMarijaMM

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:488
  • ženski

Napisano: 11. Mar 2010 - 17:47

Da se ubacim i ja. I ja sam sad za 8.mart bila u turi za Bec, isto sa Argusom, doduse u tom hotelu sa 4* koji je takodje u Bozicima...i posto sam ja bila u Senbrunu meni nije bilo lose medjutim ljudi su poludeli. Ali idemo redom.

U Bec smo krenuli u petak u 23h, a u isti stigli u 10h ujutru kada su nam rekli da u sobu mozemo da udjemo tek u 15h. To i ne bi bilo strasno da su nas onda lepo pustili da do 18h cunjamo po Becu i tek onda vodili u hotel. Ne, oni su nas odveli krug oko Beca busom, stali smo kod Belvedere zamka, i Hasserwasse zgrade, i onda nas ostavili kod museum quarter-a u 12h i dali nam slobodno do 15h. Srecom sam ja poterala nas 10ak da odemo u Hofburg pa se nismo smrzli a videli smo nesto. Kada smo se skupili u 15h putovali smo do hotela 45minuta!!!! Koji je van prve zone Beca, kod SCS (soping centar jug), koji radi do 18h. U sobu smo mrtvi usli u 17h!!! Ja sam naterala ove moje da odemo uvece do centra (do kog se ide nekim vozom za baden) i vozi se 45min, ne vaze one klasicne dnevne karte od 5.7 evra vec mora da se uzme dodatna za samo jednu stanicu, koja je u zoi 2, i kosta po 1.8 evra!!!

E sad dalje, po planu je izlet za Senbrun bio ujutru, a nakon toga su trebali ljude da odevedu do Pratera. Medjutim u Senbrun se islo od 16:15 a on radi do 17h, pa su za citav dvorac imali 45min (a ja sam ga 2007. u leto obilazila 6 sati). I to su platili 25evra po coveku (a zvanicna Grand tura sa vodicem je na sajtu 14.40 evra). Posto je za isti dan bila planirana vecera u Grinzling-u naravno nije se islo u Prater. Ja sam srecom bila u Senbruu pa sam sa mamom citav dan bila u Becu, obisla Karlskirche, Operu, Sessijsku zbradu i jela kolace u fantasticnoj poslasticarnici :) Najcrnje od svega sto retardirani vodic nije hteo da nas pokupi u centru nego smo se klackali do senbruna, da bi onda autobus isao do hotela kroz centar, iako to nije usput, da bi izbacio tri osobe u centru o.O

A onda Grizling. Vecera je kostala 25 evra, za nju smo navodno trebali da dobijemo: slatko mlado vino 2.5dl, corbu, obilnu veceru sa raznim svinjarijama, pekarski krompir i strudlu od jabuka. Dobili smo 2dl odvratnog kiselog vina, po becku sniclu precnika 3cm, po komad pecene sunke i deo pileta koje je imalo batak kao golub, od pekarskog krompira nista, dobili smo neki bljutav bareni. Salata je bila zasecerena, a kore u strudli slane. Sto je bio kafanski odvratni drveni :(

Poslednjeg dana su nas izbacili i spakovali u bus u 9h ujutru!!!! A stigli smo u hotel u 17h u subotu!!!! Sramota. Do 13h smo imali slobodno u Becu, da bismo posle isli u soping selo Pandorf u kom smo navodno imali 3h...od 14 do 16h...ja koliko znam to je 2h al nema veze...nisam isla da sopinguem...uzas!!!

Sto se komentara da za 99evra ne moze bolje to je totalna glupost, ja sam nasla hostel (koji je kao hotel sa 3*) u centru Beca, u dvokrevetnoj sobi sa kupatilom, i doruckom, za 22evra po coveku....

Argus je shit!!!

A da. Dvema zenama je rekao vodic da se za Senbrun ide u 16 i 15 iz Hotela, a islo se u 15 i 15 i njih je ostavio, a platile su i nije im vratio pare!! Da nisam organizovala vreme sama sebi kako sam ja htela ja bih poludela!!! Ovako meni nije bilo lose al ovo pisem da bih vas upozorila da ne idete ARGUSOM!!!
Mozete pronaci slike sa sledecih lokacija (ako ukucate u pretrazivac galerija moje korisnicko ime): Madjarska (Budimpesta), Austrija (Bec, Graz i Salzburg), Ceska (Prag), Slovacka (Bratislava), Nemacka (Dvorci bavarske, Minhen, Berlin, Potsdam, Nunberg), Francuska (Paris, Kan, Nica, Dvorci Loare, Versailles, Grenoble), Spanija (Barselona i Madrid), Portugalija (Porto, Lisabon i Sintra), Italija (Rim, Verona, Venecija, Piza, Padova, Firenca, Bolonja), San Marino, Holandija (Amsterdam, Zaanes Schans, Warder, Voledam, Den Haag, Harlem), Rumunija (Drakulini dvorci, Brasov, Bukurest, Konstanca i delta Dunava), Ukraina (Kijev), Rusija (Moskva i St. Petersburg), Estonija (Talin), Letonija (Riga), Litvanija (Vilnius i Trakai), Poljska (Varsava i Krakov), Engleska (London). Kao i iz New Yorka, San Francisca, Los Angelesa, i Denvera.
Mozete naci i slike iz Dubrovnika, Jahorine i Sarajeva, sa Kopaonika..ako neko voli...nek' izvoli ;)
Putopis iz Londona
Velika zapadna tura!!!
Putopis iz Istocne Evrope
Putopis: Porto, Lisabon i Madrid
Putopis: NY, SF, LA, Denver
Putopis St. Petersburg
Putopis iz Rima

#11 MMarijaMM

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 11. Mar 2010 - 17:58

Pogledaj porukuLana* @ 05. Mar 2010 - 11:41

Ja nameravam, preko Argusa da idem u Bec za Uskrs, pa me zanima, ako neko moze da pomogne sa info. u vezi ovog drugog hotela koji im je u ponudi-AT EVENT HOTEL PYRAMIDE 4*. Nije mi vazan izgled hotela, sadrzaji....itd, vec lokacija, da li je pristojno povezan sa gradom i sl....da ne budem smestena negde odakle ce mi trebati pola dana da dodjem do grada...

Ja sam bila u tom hotelu. Treba ti karta za dve zone ili da se svercujes jednu stanicu. To mozes kada ides do grada jer je to kraj druge i pocetak prve zone pa niko ne kontrolise, ali kad se vracas nemoj ni slucajno jer cike sa O:W znakom vrebaju a kazna je 70 evra. Inace imas direktno od hotela do Opere neki voz iz Badena, kojim ides do centra, vozis se oko 45 min, 22 stanice ukupno. Pored hotela je soping centar jug...ako ides radi sopinga...ja nisam bila tako da ne znam kakav je..
ovo je sajt hotela http://www.austria-t...el-pyramide/en/
mapa metroa je http://homepage.univ...largemap-s.html voz kojim ides je jednim delom crn i ide sa karlskirche a onda je kasnije tamno teget, hotel se nalazi na stanici Vosendorf - SCS to je 8 stanica kad je linija postala teget, odnosno od Karlskirche 17 stanica, mada se meni cini da je ubaceno jos nekoliko jer sam ja prebrojala u vozu 22...u svakom slucaju imas direktan prevoz do centra, poslednji od Opere ide u 23:40. Klackas se 45 min...
Mozete pronaci slike sa sledecih lokacija (ako ukucate u pretrazivac galerija moje korisnicko ime): Madjarska (Budimpesta), Austrija (Bec, Graz i Salzburg), Ceska (Prag), Slovacka (Bratislava), Nemacka (Dvorci bavarske, Minhen, Berlin, Potsdam, Nunberg), Francuska (Paris, Kan, Nica, Dvorci Loare, Versailles, Grenoble), Spanija (Barselona i Madrid), Portugalija (Porto, Lisabon i Sintra), Italija (Rim, Verona, Venecija, Piza, Padova, Firenca, Bolonja), San Marino, Holandija (Amsterdam, Zaanes Schans, Warder, Voledam, Den Haag, Harlem), Rumunija (Drakulini dvorci, Brasov, Bukurest, Konstanca i delta Dunava), Ukraina (Kijev), Rusija (Moskva i St. Petersburg), Estonija (Talin), Letonija (Riga), Litvanija (Vilnius i Trakai), Poljska (Varsava i Krakov), Engleska (London). Kao i iz New Yorka, San Francisca, Los Angelesa, i Denvera.
Mozete naci i slike iz Dubrovnika, Jahorine i Sarajeva, sa Kopaonika..ako neko voli...nek' izvoli ;)
Putopis iz Londona
Velika zapadna tura!!!
Putopis St. Petersburg
Putopis iz Rima

#12 Timos

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1859
  • ženski

Napisano: 11. Mar 2010 - 18:03

Cao draga :srce:
Koliko meni poznatih i dragih ljudi se poslednjih par dana uclanilo na forum...
Zao mi je zbog neprijatnosti sa Agrusom, ako ti je za utehu na slikama koje si postavila se to ne vidi :D , pozzz.

#13 volodja

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2233
  • muški

Napisano: 12. Mar 2010 - 11:58

Pogledaj porukuMarija Malnar @ 11. Mar 2010 - 17:47

Sto se komentara da za 99evra ne moze bolje to je totalna glupost, ja sam nasla hostel (koji je kao hotel sa 3*) u centru Beca, u dvokrevetnoj sobi sa kupatilom, i doruckom, za 22evra po coveku....
Marija imao bih jednu molbu za Vas.
Zena me kolje vec par godina da idemo u Bec, a eto ove godine nam se ukazala prilika, najvise zbog slobodnih dana (godisnjeg).
Nasla je ovu Argusovu ponudu za 99 evra, a ja nekako sve racunice guram na temu da odemo kolima (to je nekih 530-540 km iz Novog Sada ako ViaMichelin ne laze) pa da kolima, metroom i drugim gradskim prevozom provedemo par dana u obilasku bez agencijskih turiranja.

Mozete li mi dati link tog hostela sto ste ga nasli za 22 evra?

#14 MMarijaMM

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 12. Mar 2010 - 15:10

Ja sam bila u ovom http://www.hostelwor...ls/Vienna/20787 e sad vidim da je smestaj 26.5 u dvokrevetnoj, ali ja sam bila 2007. moguce da je poskupelo. Imate na tom satu gomilu hostela pa vidite sta vam najvise odgovara. Iz ovog ima direktan prevoz za 10 min do centa Postavljena slika

Ovu poruku je izmenio DraganV: 17. Dec 2010 - 14:18

Putopis iz Londona
Velika zapadna tura!!!
Putopis St. Petersburg
Putopis iz Rima

#15 volodja

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2233
  • muški

Napisano: 12. Mar 2010 - 19:33

Hvala Vam na pomoci!
Recite mi samo jos dve stvari, ako znate.
Da li ovaj hotel ima svoj parking i da li se posebno placa?
Imam Maestro karticu otvorenu u "Erste Banci", a kada sam hteo da izvrsim buking sajt mi daje opciju "Maestro UK"!?!
Jel to isto ili nije? Da li da ih prvo mejliram i proverim ovo za karticu ili da ih cisto pitam kako da im uplatim depozit uz napomenu koju imam karticu? Sta predlazete?

Ovu poruku je izmenio DraganV: 17. Dec 2010 - 14:18

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)