miros

Beč

665 poruka u ovoj temi

Lepo su u clanku nabrojani svi punktovi na kojima su bozicni vasari, ali "pink bozicni vasar za LGBT populaciju???". Neverovatno da crkva koja je u Austriji izuzetno jaka ovo dozvoljava.

Beclije kazu da je Am Spittelberg vasar sa najvecim dozivljajem bozicne atmosfere i ove godine cu tamo pod obavezno. Do sada smo isli uvek na Christkindlmarkt ispred Rathausa tj.gradske kuce, koji je prelep, ali kazu previse komercijalan. Ceo Bec je bajkovit u ovom periodu i gde god da se krene svuda je dobra atmosfera.

Izmenjeno (DekiP)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada se tacno odrzava taj advent? ne mogu da se snadjem sa datumima u tekstu

I da li prodavnice u to vreme rade normalno? Hvala

Izmenjeno (LanaDadaNS)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

odmah u naslovu gore ispod piše:

05. 11. 2015. - 06. 01. 2016. 

ne znam za prodavnice, ali je grad onda već okićen .. valjda prodavnice rade normalno - nadam se

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi idemo 7.11. znaci tad ce ve grad biti okicen, lepo. Samo se nadam da ce I prodavnice raditi redovno, pa nije nikakav praznik, nravno mislim na radne dane, ne vikendom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako procitas detaljnije tekst, kad koji vasar pocinje da radi , videces da tek od 14 novembra pocinje, a valjda 11 novembra ukljuce tu rasvetu , svecanu. Nema veze, dozivećete tu lepu atmosferu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo se dobro obucite ;).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hahaha da znas sa hocemo, poslednji put sam bila u februaru, bilo je lepo suncano ali I ledeno, duvao vetar, morala sma tamo da kupim kapu iako to ne nosim, ali bez nje se nije moglo :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bio u oktobru kad je na suncu moglo u majici a u hladu debela jakna. Cuveni becki ledeni vetar.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da pojasnim,nije to praznik,već na više mesta u gradu postoje štandovi sa božićnom ponudom raznih proizvoda,uglavnom hrane,gde se ljudi okupljaju,najčešće uveče,posle posla da popiju vruć punč i druže se.Moj favorit je sajam kod Šembruna,pošto mi je tu najlepša atmosfera,a ima i muzike,uglavnom novogodišnji štimung.Inače punč se pije u šoljama koje su različite za svaki sajam,za iste platite kauciju i ako ih posle vratite,dobijete kauciju,ako ne,možete ih zadržati.

Takvi sajmovi postoje širom Austrije,u skoro svim gradovima i običaj je da se ljudi sreću sa prijateljima.Prodavnice i sve ostalo radi redovno i to nije povezano sa ovim.Nekada su ove manifestacije trajale samo do katoličkog božića,kao i novogodišnje osvetljenje u Beču,ali od prošle godine postoji inicijativa da se sve produži do posle Nove godine,naravno iz ekonomsko turističkih razloga.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim vas da ne spamujete teme linkovima sa wikipede.

Svi clanovi te informacije mogu da pronadju i sami

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi, negde cuh da 24-27. nista ne radi

Da li se to odnosi samo na shoping ili generalno nista ne radi. Planirali smo 1dnevnu posetu becu 26.12. pa me interesuje da li se isplati ici

(idemo sa decom, shoping nije primarni razlog posete)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sudeci po ovome 26.12. im je neki drzavni praznik..moze da se desi da ne radi..ako neko zna provereno nek javi

makar nesto da radi, malo da procunjamo, osetimo malo bozicni duh, prater I sve sto mozemo za jedan dan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

23112
    Ukupno tema
    705939
    Ukupno poruka