Slovenija

114 poruka u ovoj temi

Postavljeno

Da li neko moze da mi kaze sta je potrebno za putovanje u Sloveniju... Neki pricaju da treba neko osiguranje da se plati koje kosta 30 evra dnevno po osobi... Ako je neko skoro isao po novom rezimu bez viza da li moze da mi kaze... Unapred hvala...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno

Ja mislim da vec i vrapci znaju sta treba da bi se uslo u sengen zemlje, a to je novi pasos... evo ja sam bio u madjarskoj pre neki dan, niko me nije pitao gde idem... tako ce biti i tebi kada budes isao u sloveniju... radi svoje sigrunosti mozes uplatiti zdravstveno osiguranje koje kosta oko 1e po danu, ali ni to ne moras...

srecan put

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Pozdrav svima,

S obzirom na novonastalu situaciju (skinute vize), imam ideju da na prolece proputujem malo sa porodicom po Sloveniji. U novinama ima mnostvo reklama oko raznih banja (terme) gde se pominju i Catez i lasko i jos neke. Mene bi interesovalo da mi neko ko je bio tamo i ima iskustva , da jos neku informaciju vise ili preporuku, gde bih mogao otici, kao i da mi preporuci ukoliko neko vec zna nesto i o njihovim dvorcima (trvrdjavama), koje je vredno posetiti.

Dakle, banje sa zatvorenim bazenima, prevashodno da bi se deca kupala, i dvorci.

Unapred hvala.

Pozdrav

Mirko

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ja mislim da vec i vrapci znaju sta treba da bi se uslo u sengen zemlje, a to je novi pasos... evo ja sam bio u madjarskoj pre neki dan, niko me nije pitao gde idem... tako ce biti i tebi kada budes isao u sloveniju... radi svoje sigrunosti mozes uplatiti zdravstveno osiguranje koje kosta oko 1e po danu, ali ni to ne moras...

srecan put

hvala ti....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Nadam se da moderatorima neće smetati tema o Sloveniji. Zanima me da li je neko bio u Kpru u aquapark-hotelu Žusterna. Ako može maklo detaljnijeg opisa. Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Mene zanima isto hotel Žusterna jer putujem za nekoliko dana sa malim detetom. Čitala sam na sajtu TripAdvisor komentare malopre, jedan je pozitivan komentar na engleskom, ostali su na nemackom ili italijanskom, rekla bih da ima i pozitivnih i negativnih. Ako neko nešto zna o hotelu neka napiše, mada sam već uplatila aranžman.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ja uskoro putujem u Portoroz, a bila sam u yimskom periodu u Rogaskoj. Da li ima jos nekog za razmenu iskustvasmajl.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Izgleda da se Slovenija baš ni ne posećuje puno. ;)

Ovog leta smo razmišljali da batalimo sva mora i odemo u neki od termalnih parkova u Sloveniji. U prvom planu nam je Terme 3000 u Moravskim Toplicama ili Ptuj. Bilo bi lepo kada bi neko preneo svoja iskustva i preporuke.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ja sam prosle godine zamenio more sa Slovenijom - Terme Krka (konkretno Šmajerske Toplice) i bio prezadovoljan. Sam smeštaj u hotelu je prosečan, ali bazeni, jacusi, posebno svet sauna....fantastično, kao i hrana (švedski sto sa ogromnim izborom najkvalitetnijih jela i slatkiša, pored standardnih i mediteranska, dijetalna...). Prednost ovakvog odmora je što se može kombinovati welness sa obilaskom ostalih lepota Slovenije (Postojna, Bled, Bohinj, dolina Soče...), a ni more ili čak Trst je na samo sat vožnje, mada je u tom slučaju bolje planirati bar još dva dana boravka duže i smeštaj na Bledu ili Bohinju. Stvarno vredi sve obići. Terme Šmajerske nemaju aqua park, tobogane, tako da je možda malo dosadno za decu i mlade, ali je za odmor odlično.

Za Terme 3000 i Ptuj ne mogu pomoći, više se javljam kao podrška odluci da zamenite more termalnim parkom i preporuka da obavezno obiđete i druge delove Slovenije jer je sve praktično blizu, a zaista treba videti.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Vrlo blizu smo odluke da odmor provedemo u Moravskim Toplicama (Terme 3000). Dobili smo i detaljnije informacije o ovom spa centru od internet prijatelja iz Slovenije. To će biti prvo iskustvo, pa ako se pokaže lepim, onda ćemo lako za sledeće sezone.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Mi ove godine idemo prvo u Portoroz. Odatle idemo do Trsta, a mozda i nesto dalje , tek da se prisetimo. Posle toga smo iznajmili apartman u Rogaskoj, a tu su vrlo blizu, Term Olimia sa bozanstvenim aqua parkom. Odatle idemo da obidjemo Graz i naravno, nesto pazarimo. Do sada je u Sloveniji uvek bilo prijatno, cisto, mirno i veoma su ljubazni sto nam je sve jako bitno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

sredinom aprila bili smo sest dana u sloveniji.bili smo smesteni u laskom.hotel hum,u sastavu aranzmana bilo je koriscenje velnes centra terme lasko.bilo je fantasticno.terme su odlicna stvar za opustanje.hotel je pristojan nedavno renoviran,osoblje krajnje ljubazno.iskoristili smo priliku da obidjemo ovu predivnu zemlju i bili smo fascinirani i naravno razocarani kad smo trebali da krenemo kuci/obisli smo ljubljanu,bled,kranjsku goru (skakaonicu tj.letaonicu na planici),postojnsku jamu,celje,koper,... .jednog dana smo otisli do trsta i poslednjeg dana smo obisli grac.divan grad,pun srba i bosanaca.divna arhitektura i fascinantna cistoca,ne samo u gracu vec i u sloveniji posebno.soping u gracu se definitivno isplati jer su sve stvari pocev od garderobe,obuce pa do nekih tehnickih uredjaja jeftiniji nego kod nas iako smo mi to gledali i kupovali u samom centru grada u glavnoj pesackoj zoni.ko ima vremena da procunja po nekim sporednim ulicicama ili nekim shopng molovima mozda moze da prodje jeftinije.nama kupovina nije bila prioritet.

sve u svemu sloveniju treba videti i doziveti jer je izuzetno lepa,uredjena i neverovatno cista i skockana drzava a relativno je blizu nase srbije

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Pitanje za nikita61:

I mi smo planirali Portoroz krajem avgusta kolima, i da odemo do Trsta (da vidimo grad a uzgred i odemo u Palmanovu, zensko sta ces:))

Posto pominjete da ste vec bili u Sloveniji, zamolila bih vas za sire informacije o Portorozu (u kom hotelu ste bili, vanpansionske cene, must see mesta...), ako ste se vec vratili. Interesuje nas sve (bas sam skromna:) i bili bismo vam veoomaa zahvalni ako biste nam napisali poduzi putopis:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Nismo bili u Portorozu, nego u Rogaskoj. Krajem jula putujemo u Portoroz, pa ces imati izvestaj kada se vratimosmajl.jpg Btw, gde je Palmanova?

Izmenjeno (nikita61)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ideš putem od Trsta ka Udinama, preko Monfalconea.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21369
    Ukupno tema
    642476
    Ukupno poruka