Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Zimovanje - Bansko

301 odgovora na temu

#76 zaratustra

putnik

• Član
  • Poruka:148
  • muški

Napisano: 18. Jan 2011 - 11:16

Za taj hotel ne znam,za ski pass sam ti pisao-27,5 eur dnevna karta za odrasle,a staze su ti sa vestackim snegom(citaj ima dosta mraza)i su malo zeznute ali nije problem redovno ih doobradjuju i ravne(ja sam se vratio pre dva dana).Staze koje su pustene su malo zahtevnije,ako bolje skijas - pravac Tomba-ta ti je staza koju ces prvo da vidis kada sidjes sa gondole-crna je doduse je podmrznula i jedan deo je zatvoren ali nema guzve na toj stazi i uopste nema reda na toj zicari(4-sed)-ali samo ako ti nije prvi put ove sezone-za prvi put idi prvo na 6-sed pa levo da zagrejes noge.

#77 salevukovi

backpacker

• Član
  • Poruka:16

Napisano: 18. Jan 2011 - 12:06

idem na snowboard i totalni sam pochetnik, a za tombu sam chuo da je preskochim ove godine dok dobro ne nauchim :)
Reci mi samo koliko je snowboard / ski škola tamo ako možda znaš i da li ima neka laka staza za učenje

#78 zaratustra

putnik

• Član
  • muški

Napisano: 18. Jan 2011 - 12:43

Imas stazu za ucenje odmah kad sidjes sa gondole, na `banderiskoj poljani`.Skole i instruktore imas i prosto te salecu i pitaju dali treba instruktor,ali za cene ne znam stvarno jer nisam imao potrebe,ali evo ti sajt na kome ih pise http://www.banskoski.com/?page=pricing - idi na ски училиште.
I da,ako si pocetnik zaboravi Tombu!

Ovu poruku je izmenio DraganV: 25. Jan 2011 - 08:10
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

#79 salevukovi

backpacker

• Član

Napisano: 18. Jan 2011 - 15:49

jel ima neko da mi kaze ko je bio tamo u ski školi kakva su iskustva? Vredi li uplatiti i to?

#80 zeljko ilic

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 22. Jan 2011 - 19:04

Bicu sa jos 4 dugara u Vihren Palace-u od 28.01. do 04.02.2011. pa ako je neko iz srbije raspolozen-a za druzenje, nek se javi sto pre ;-)))..pozdrav za sve skijasice :-P..

#81 mitke610

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 04. Feb 2011 - 18:42

salevukovi @ 18. Jan 2011 - 15:49

jel ima neko da mi kaze ko je bio tamo u ski školi kakva su iskustva? Vredi li uplatiti i to?

da li si se vratio sa Banskog? ja takodje idem u hotel Maraya od 12. Kakvi su utisci?

kakva je situacija sa iznajmljivanjem opreme? da li je dobar izbor? Premisljam se da li da iznajmim ovde skije i da ih nosim ili gore...

pozdrav

#82 zaratustra

putnik

• Član
  • muški

Napisano: 05. Feb 2011 - 09:45

Najjeftinija varijanta ski/stake/cipele je 30 leva(15 eur)za dan.Imas i neku skuplju varijantu-novija,bolja oprema ali ne znam kako je bila cena.Ako rentas,za skipass+rentanje,kao i za rentanje opreme na duzem periodu imas nekih popusta.Uostalom vidi na www.banskoski.com pise cene.
Ja sam nosio svoju opremu a iznajmio sam na jedan dan jer sam taj dan morao-imao problema sa cipelama pa sam ih kasnije sredio.Inace ljudi koji rade kod iznajmljivanja su mi sledeceg dana pomogli da sredim moje cipele,nista mi nisu naplatili iako se sve popravke i obrade/sredjivanje naplaca,cak imas i tu neke varijante kao kod opreme :)

#83 salevukovi

backpacker

• Član

Napisano: 07. Feb 2011 - 14:56

mitke610 @ 04. Feb 2011 - 18:42

da li si se vratio sa Banskog? ja takodje idem u hotel Maraya od 12. Kakvi su utisci?

kakva je situacija sa iznajmljivanjem opreme? da li je dobar izbor? Premisljam se da li da iznajmim ovde skije i da ih nosim ili gore...

pozdrav

Matori, bio sam u Marayi i što se hotela tiče vrh je. 8-9 minuta hodom od gondole. Imas unutrasnji bazen i saunu. Hrana vrh. Ima koliko hoces. Wireless internet imas samo u holu hotela na prizemlju i to mi je jedina zamerka ako se to zamerka moze nazvati. Vrlo je verovatno da cete dobiti apartman 311 u kojem sam ja bio jer sam isao u istoj strukturi kao ti (4 druga). U boljoj sobi nisam bio. Jedino sto u hotelu nije bilo mladjih zena, sve neka gerijatrija iz Grcke. Ali ukupna ocena hotela do 5 je 4.5

Bansko je vrh, staze****** pretera ga sa slobodom izrazavanja*****sto za skijase, sto za board. Lepo su ih odrzavali dok sam bio tamo. Do dushe od jedno 10 staza na dve bude po malo leda ali boze moj nije strasno. Nemoj da se smoris ako dole u Banskom nema snega, gore na planini sigurno ima jel prskaju veštački svakodnevno.
Što se tiče noćnog života to je takva tuga, da veću tugu nisi video. Ljudi koji su jednom izašli i osetili Beogradske žurke tamo ne mogu da budu zadovoljni nikako. Klubova imas jedno 6-7 ali noćima su popunjeni tek oko 20% tako da dobra atmosfera ne može da se napravi.

Cene su OK. nešto je skuplje, nešto jeftinije ali imao sam sasvim dobru hranu u hotelu tako da sam napolju jeo eventualno neki giros i sl.
Ako ćes tamo da iznajmljujes opremu iznajmi u SKIMANIA prodavnici. Nalazi se desno gledajući od gondole (mislim na silazak sa gondole, suprotna strana od reke) Ulica je PIRIN street. Deluje onako malo neugledno ali tamo sam iznajmio board za 6 dana 50 e. Vezovi i cipele.

ETO TOLIKO OD MENE. Vraćam se opet u Bansko sledeće godine

Ovu poruku je izmenio DraganV: 07. Feb 2011 - 23:23
Brate, matori, malo manje vulgarnosti

#84 meda

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:205
  • ženski

Napisano: 05. Aug 2011 - 14:04

Bansko je divan ski centar u kome se za pristojan novac vrlo dobro moze zimovati. Hoteli su odlicni, svi imaju organizovan prevoz do gondole, hrana je pristupacna i u hotelima i u gradu, staze su dobre. Redovno se odrzavaju, jedino sto se moze zameriti je velika guzva na gondoli za Novu godinu ali se do skijalista moze stici i kolima.

#85 puma87

turista

• Član
  • Poruka:96

Napisano: 03. Oct 2011 - 08:02

Planiramo ove godine da prvi put idemo u Bugarsku na zimovanje, pa nam trebaju preporuke nekog hotela koji je blizu gondole i da je sa 4*, ili neki bolji sa 3*... pa bih da cujem predloge? :)

I interesuju me iskustva onih koji su isli kolima - kakav je put do gore npr. u poredjenju sa onim koji ide do Kopaonika? (mislim na onaj deo od Brzeca do gore)

#86 Igor.

backpacker

• Član
  • Poruka:14

Napisano: 05. Oct 2011 - 17:46

Mene takodje zanimaju iskustva ljudi koji su bili u Banskom.I mi smo se ove godine odlucili za Bugarsku prvi put.Mene pored ovoga sto je puma87 naveo/la jos interesuje kakva je staza koja vodi skroz do grada Bansko?Da li na boardu moze do dole,t.j. dal nagib dozvoljava da se pustim skroz do dole,ili cu da stanem negde na pola puta:)?

@puma87
Mi smo vec rezervisali apartman odmah pored gondole,tacnije 100 m od nje iza hotela Kempinski.Apartman je za 6-oro i 4* takodje ima i mali Spa centar free za sve goste kompleksa.Cena za nas 5-oro , 7 nocenja, ukupno 400 eur
...
Ima ih i na ostalim sitovima mnogo,po slicnoj ceni.A i nase agencije su tu negde,malo skuplje ali nista strasno.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 08. Oct 2011 - 09:46
Link

#87 Ilija011

backpacker

• Član

Napisano: 07. Oct 2011 - 07:35

Igore, ti si rezervisao apartman u Predela 1 kompleksu (mada to ne piše na linku koji si dao), ja imam apartman u Predela 2 kompleksu
E sada ovako, da ti kažem nešto više. Tamo gde si rezervisao nemaš 4 zvezdice, nego samo 2. Mada na ovom sajtu piše da Predela 1 ima 5 zvezdica, to je budalaština Postavljena slika Dalje, tu nema ski ostave niti sušaca cipela, što ume da bude veoma ******** nakon dva dana skijanja tj. snoubordinga. Nemaš obeležen parking, nego se parkira na ulici u kojoj je inače zabranjeno parkiranje, pa se dešavalo ljudima da im odnesu auto. SPA centar je mali (poredjenja radi, duplo manji nego u Predela 2, možda cak i tri puta manji), nema parno kupatilo, ali mislim da ce ti biti OK (osim ukoliko si uzeo neku od popularnih nedelja, jer onda ima gužve pa se mlate u tako malom bazenu).

p.s. A sada jedno pitanje - zašto svi rezervišu pa dodju da pitaju za komentar, zar nije lakše obrnuto? Postavljena slika

Ovu poruku je izmenio DraganV: 08. Oct 2011 - 09:48
rentiranje na forumu je zabranjeno

#88 spas

svetski putnik

• Član
  • Poruka:588
  • ženski

Napisano: 07. Oct 2011 - 12:09

evo ja obrnuto, ja cu kazem sta mi je vazno, a neko neka mi kaze sta da rezervisem :unsure:
vazan mi je parking, da nije izolovan tj da nije sam na nekom brdu, svakodnevno sredjivanje soba, ukusna hrana, lep spa centar (ne skijam)i isli bi najverovatnije sredinom januara ili kasnije, pa pomozite :hvala:

#89 Igor.

backpacker

• Član

Napisano: 07. Oct 2011 - 13:40

@Ilija011
Pitam za komentar sto se tice Banskog ,sto se tice smestaja tu pricu sam zavrsio,pitao sam za staze i generalni utisak.puma87 je pitao za smestaj:)A mislim da on nije rezervisao jos uvek:D

#90 Igor.

backpacker

• Član

Napisano: 07. Oct 2011 - 13:55

A sto se tice smestaja,po meni i Predela i Predela 2 su dobri,odmah su pored gondole mozda 100m (mozete na google earth-u tacno da vidite) ima dosta dobrog smestaja.E sad svako treba po svojim prohtevima da odmeri i proceni koji odnos cena+ono sto pruza smestaj,mu odgovara.
I naravno tu uskacu oni koji vise znaju:).Savet ljudi koji su bili ili videli kako sta izgleda i da li je kao sto pise.

Ja sam dao site i apartman koji sam rezervisao kao primer,sto nikako ne znaci da je moj izbor najbolji.Ilijin komentar znaci,dajte sve pozitivne i negativne komentare o svemu vezano za Bansko.

I naravno,nemojte misliti ako je site strani (ili agencija) da je nesigurno.Homeaway je proveren sajt i vec sam rezervisao vise puta preko tog sajta.Dakle imam pozitivna iskustva.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)