Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

Parking u Budimpešti

parking

50 odgovora na temu

#1 tatamata7

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 12. Dec 2009 - 12:24

Odlučio sam da za Novu Godinu idem do Budimpešte kolima, interesuju me iskustva oko parkiranja. Ono što sam pronašao na netu me i ne raduje, jer se govori o velikim gužvama i pravoj sreci ako se nadje parking mesto, cena parkinga u hotelu koji smo odabrali je 15 e dnevno, sto je ipak previse. Takođe me interesuje(ponajviše!) i cena parkiranja na ulici i iskustva sa kaznama'na nekim sajtovima citam da ne treba placati kazne, jer ne vaze za strance, drugi govore o ježevima za blokiranje točkova tako da bih cenio informacije iz prve ruke! Ukoliko znate neku povoljnu opciju, hotele sa besplatnim parkingom, neku garažu sa parkiranje, javite se sa predlozima! Hvala unapred!

#2 Sasha036

turista

• Član
  • Poruka:57
  • muški

Napisano: 13. Dec 2009 - 13:15

Koliko se secam, problem za parking je u samom centru. Nedaleko od Parlamenta je bilo mesta za parkiranje, uz stambene zgrade koji se nije placao, tako da, mislim da moze da se nadje, iako se i tu slavilo tj. bila je jedna od bina, a i auto nije neophodan u samom centru jedino ako nije neki kijamet. Novije informacije bi mogao da da neko ko je isao skorije, ili ko zivi tamo...

#3 akaboka

svetski putnik

• Član
  • Poruka:638
  • ženski

Napisano: 05. Jan 2010 - 18:30

Prodje Nova godina,kako si prosao sa parkingom?
Mmmmmore :))))

#4 Frogi

backpacker

• Član
  • Poruka:16

Napisano: 25. Apr 2010 - 21:51

Da li neko od vas zna da li se u centru Budimpešte naplaćuje parking za praznike 1-3. maja tu računam i nedelju...
Idem autom,hotel mi je u strogom centru,imaju parking ali mi glupo da dajem 18 evra po danu ukoliko se parking po gradu ne naplaćuje za praznike.

#5 Soma

turista

• Član
  • Poruka:67

Napisano: 25. Apr 2010 - 22:20

Pogledaj porukuFrogi @ 25. Apr 2010 - 21:51

Da li neko od vas zna da li se u centru Budimpešte naplaćuje parking za praznike 1-3. maja tu računam i nedelju...

Ako se nesto odskoro nije promenilo, parking u Budimpesti se ne placa subotom i nedeljom i drzavnim praznicima. 1. i 2. maj su subota i nedelja. Ponedeljak, 3. maj bi trebalo da je u Madjarskoj radni dan i da tada vazi uobicajeni rezim naplate.

#6 Frogi

backpacker

• Član

Napisano: 25. Apr 2010 - 22:37

E hvala na brzom odgovoru...snaći ću se za 1 dan,pozzz

#7 Frogi

backpacker

• Član

Napisano: 27. Apr 2010 - 00:13

Kako se kaže vinjeta na engleskom?:-P

#8 Зоки

svetski putnik

• Član
  • Poruka:875
  • muški

Napisano: 06. Jun 2011 - 13:33

Паркинг у неким зонама у Будимпешти није бесплатан викендом и празницима, на пример у зони Маргит острва, Будимске тврђаве и Цитаделе. Ово сам јуче осетио на својој кожи :angry2: па данас прелиставам све сајтове који пишу о томе да прикупим што више информација...

У ове три најскупље зоне мора се платити најмање 1 сат паркирања што износи 480 форинти. Паркинг плаћате тако што одете до најближег паркомата, убаците минималан износ, притиснете дугме за штампање тикета и тикет поставите са унутрашње стране ветробрана тако да се лепо види. Можете убацити и више пара нпр. ако убаците 600 форинти, паркомат ће вам направити тикет за 1 сат и 15 минута, али највише до 3 сата. Паркомати примају само металне апоене, а ови паркомати које сам ја користио примају само металне апоене до 100 форинти, па припремите ситан новац.

Проблем (за мене) је што су на паркоматима све главне информације на мађарском и, нажалост, нисам успео да разумем где се и када мора платити паркинг. Изгледа да су се многа правила у вези паркирања у Будимпешти променила, а изгледа и да су се неке зоне од бесплатних викендом претвориле у зоне где се паркирање плаћа без обзира на дан. Зато треба бити крајње опрезан да не би завршили са казном на ветробрану или, још горе, са "лисицом" на точку.
Member of Paidakia Thassos Group

#9 baki58

putnik

• Član
  • Poruka:110
  • muški

Napisano: 06. Jun 2011 - 20:45

Пошто се дефинитивно не може снаћи са обавештењима на паркомату, једино што се може практично урадити је да се убаци најмањи износ, па се види до када важи. На пример ако је време кад се не плаћа (рецимо субота у 20 ч), на тикету ће писати време у понедељак од рецимо 8 ч кад почиње плаћање, значи до тада је бесплатно. Ако важи одмах, значи плаћа се па убацуј још колико треба. Мада ја као чест посетилац Будимпеште, увек бирам хотел близу метроа, па лепо купим карту за превоз за дан, три или пет и возикам се до миле воље, јефтиније и брже је од кола.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 07. Jun 2011 - 08:15
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

#10 Valex

turista

• Član
  • Poruka:85
  • ženski

Napisano: 10. Jun 2011 - 16:53

Uf parking u Budimpesti .Mi smo zavrsili sa " lisicom " na tocku i kaznom od 55 e.
A bio je praznik i ukucali smo kartu (uvece oko 23 h za ujutru od 08 do 09 ).
Ja sam dosla u 8;45 za kola i bila je lisica i opomena.
Zasto ? Parkirala sam se na 10 m od parkomata ,ali taj deo parkinga je kao za neku zgradu a to ni sa cim nije obelezeno.Ja kao i mnogi drugi smo tu ostavili kola sa urednim tiketom a ujutru nas je sacekalo iznenadjenje.

Pozvala sam taj broj sa opomene i dosla je ekipa za 10 min.(vrebaju iza coska Postavljena slika)
Inace je u celom centru parkiranje na najvise 3 sata.Ustvari gde god je parkom ti je maksimalno 3 sata.
Onda smo dobili dobar savet.
Od Oktogona pa sve do trga heroja je besplatan parking.Svi ostavljaju kola tu .A tu prolazi i zuta linija metroa.
Tako smo i mi uradili ,jer smo bili smesteni iznad Vaci ulice i druga vrsta parkinga je bila nemoguca.
Ima neka kao hotelska garaza ali je 30e dnevno.
A i decko koji nam je izdao stan nam je rekao da mozemo da parkiramo i u dvoristu pravoslavne crkve (koja je blizu Erzebet mosta ,kao i vaci ulice )za 15 e dnevno.Postavljena slika .Ali je bilo kasno da zove tog popa.
Moj muz je pobesneo kad je to cuo.
Eto cime nam se popovi u dijaspori bave.
MFT Krf 2010
MFT Mermerna plaža

#11 tatamata7

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 10. Jun 2011 - 18:06

Da dam odgovor nakon dosta vremena kako prodjoh za Novu Godinu! :)
Bez problema smo dosli do hotela 30.12., parkirali preko puta, na obelezenom parking mestu, parkiranje je bilo besplatno 4 dana! :)

#12 djolehg

turista

• Član
  • Poruka:99
  • muški

Napisano: 23. Aug 2011 - 13:47

ima li neko sveže informacije vezane za proširenje zona za parkiranje u Budimpešti? Da li je i dalje zona od Oktagona do Trga heroja slobodna? Našao sam neku mapu na njihovom Parking servisu ( http://www.parkonet....arks&CatID=7479 ), gde je ta zona obojena pola u plavo, pola u zeleno, ali nema objašnjenje šta ima znači koja je boja (ili ga ja ne ne mogu naći ;) ).

#13 dimic_bata

putnik

• Član
  • Poruka:195
  • muški

Napisano: 24. Aug 2011 - 07:16

Evo ovde zvanicnih informacija o parkingu u Budimpesti

http://www.parking.hu/index_angol.html

Ako ostajete par dana onda je pametno koristiti njihov gradski prevoz koji funcionise savrseno, imaju ponudu karata za turiste, a pogledaj i route planner - kretanje po gradu od tacke do tacke, mnogo dobra stvar:

http://bkv.hu/en/

Ja sam bio u Aprilu 2011. u Budimpesti i kola sam koristio samo do Citadele (parking se placa na automatu ubacivanjem metalnih apoena, 480ft sat vremena), i St Andreje.
Za sve ostalo preporuka metro i bus. U trznom centru Arena Plaza (kod Keleti zel stanice) se parking ne placa. Lep provod.

MFT Budimesta
http://www.putovanja...a/galerija/7724
http://www.putovanja...a/galerija/7728

#14 djolehg

turista

• Član
  • muški

Napisano: 24. Aug 2011 - 12:56

Hvala.

Verovatno ćemo koristiti neku kombinaciju prevoza i auta, s obzirom na vrućine koje najavljuju :D . Vidim da im je prevoz zaista fenomenalno organizovan, pa mi se sve više sviđa ideja korišćenja istog, bez obzira što sam zakleti protivnik javnog prevoza i ljubitelj kola :D .

#15 djolehg

turista

• Član
  • muški

Napisano: 29. Aug 2011 - 22:50

Posle provedena tri dana u Budimpešti (od petka do nedelje), moji utisci o parkiranju u ovom gradu su prilično dobri. Za kretanje po gradu smo koristili isključivo kola i, generalno, nismo imali većih problema sa parkiranjem. U suštini, nađeš obeležena parking mesta bilo gde u gradu, parkiraš se, odeš do najbližeg parkomata i "nahraniš" ga (isključivo) kovanicama. Posle svakog ubačenog novčića, na gornjem displeju izlazi vreme do kada možeš ostati za taj iznos. Na donjem displeju je informacija koliko košta parking na tom mestu i u kom periodu se plaća. Vikendom je parking besplatan u najvećem delu grada (što jasno piše na donjem displeju parkomata, gde umesto cifre npr. 400 ft/h, piše "free parking"). Vikendom se parking plaća na Margit ostrvu, gde, na severnom delu ostvra, postoji klasičan parking sa rampom, gde dobiješ karticu na ulazu i plaćaš na izlazu. Ovde se naplaćuje 480 Ft po započetom satu. Mislim da isto važi i na ulazu u kompleks tvrđave, kao i kod Citadele, ali to nisam proveravao (bio u petak i platio :D ).

Kod parkiranja u gradu treba voditi računa o tome da parking mesta nisu obeležena kao kod nas (iscrtano svako parking mesto), već je prosto označen početak i kraj parking zone (što se često prekida zbog neke zgrade, ulaza ili slično), tako da, pre nego krenete u šetnju, proverite da li se nalazite unutar parking zone.

U parku iza Trga heroja, kod ulaza u Szeceny banju, u nedelju sam imao priliku da vidim one bandite što postavljaju lisice na točkove, gori su od desantne padobranske jedinice :bez-zuba: . Tamo se ljudi parkiraju u onim uličicama u parku, ali izgleda da tu nije svugde dozvoljeno, pa su banditi došli (njih 5 - 6) sa jednim pikapom punim lisica, i krenuli redom da hapse kola. Ako planirate posetu Trgu heroja, parku, banji ili dvorcu, najbolje se parkirati u ulici paralelnoj sa Andrasy bulevarom, gde je Ruska crkva, ili u nekoj od okolnih ulica, sve su jednosmerne i parking mesta su obeležena sa obe strane ulice, tako da uvek ima slobodnih mesta, vikendom se ne plaća parking, a treba vam dva minuta do parka.

U svakom slučaju, ako ste zavisni od kola i mrzite javni prevoz (kao ja :bez-zuba: ), slobodno se opustite, možete sve da obidjete kolima, a parking nije ništa komplikovaniji nego u Beogradu, čak suprotno, lakše je naći mesto i ne morate platiti čitav sat ako planirate da ostanete desetak minuta :bez-zuba: .

Broj korisnika koji čitaju temu: 2

Članovi: 0, gosti: 2, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)